|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
2.7.2009 11:37:10   
MAZA82SAR
Ćao Dinaa,
Nije tajna, ja idem u privatnu kliniku Bio Ritam u Istočnom Sarajevu, sad ne znam da li ti je blizu.. user posted image
I šta su ti rekli sad, šta je potrebno? Ti koliko vidim imaš dijete.. Prava si sretnica.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
2.7.2009 11:49:22   
dinaa
Eh draga pisala sam ja na ovoj temi dosta jos tek kad je otvorena pa mozes se malo vratiti na pocetak i prelistati ima dosta zena koje su prosle kroz ovo.
Ja sam poslije CIN III isla na operaciju(konizacija) i poslije operacije sam rodila drugo dijeteuser posted image


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu MAZA82SAR)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
2.7.2009 12:03:35   
ivana st

Maza82sar ja sam ti prije 2 god. ostala user posted image ali sam morala na kiretažu jer se plod nije razvijao, i nakon toga nikako da zatrudnimuser posted image
Prije dva mjeseca smo odlučili izvršit sve pretrage da vidimo što je, i zapeli odmah na papa testu jer je pokazao CIN1 i HPV visokog rizika. Inače papu radim redovito i uvijek sve uredu, i sad ovouser posted image Sad činim sve kako bi mi nalaz bio uredan u 9 mj. pa da možemo radit nauser posted image . Što je tebi savjetovao gin. vezano za planiranje trudnoće?

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
2.7.2009 12:44:15   
MAZA82SAR
EJ IVANA,
Pa rekao mi je da je najpogodnije tlo za trudnoću kad se sanira upala i kad se sve vrati pod kontrolu, jer ja sam na prošlom pregledu imala i jaku upalu. U suštini ništa još uvijek mi nije rekla,jer ona smatra da je još uvijek rano da se sikiram,mi pokušavamo već 11 mjeseci i ja smatram da nije rano.. user posted image  A tebi je rekao tvoj gin. da baš ne smiješ do 9 mjeseca, dok ne ponoviš papa?

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
2.7.2009 13:22:24   
ivana st

Da, rekao je da ne bi bilo pametno radit nauser posted image dok se ne povuče CIN i HPV
Počela sam piti aloe veru, uzimam matičnu mliječ sa vitaminom C,  pijem čaj od macine trave i dosta limunova soka, pa će mi valjda nešto pomoć. Nije mi dao nikakve tablete ni vaginalete jer nemam drugih bakterija ni upala, već moram radit na jačanju imuniteta.


(odgovor članu MAZA82SAR)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
2.7.2009 18:25:57   
sarisari
ivana st i ja pijem aloju, prvo sam pila sok sada pijem u obliku sumecih tableta, popila sam jednu bocicu curukotovog ulja pa trenutno ne pijem jer sam napravila ovaj recept sto ga cure ovdje hvale pa se nadam da ce biti sve u redu jer tek trebam ici na prvu kontrolu poslije konizacije ako Bog da, a u sustini svi smo se bazirali na aloju.

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
2.7.2009 18:30:27   
sarisari
kovrdjava da li bi nam mogla reci ako nije tajna sta si tacno pila?

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
2.7.2009 21:28:27   
sanela22
IZVORNA PORUKA: camrica

Hvala! Nije mi mrsko otici na Dobrinju samo se nadam da ću je naći. Je li blizu Mercatora ili Azela, znaš li to?
Ni ja se ne snalazim baš najbolje na Dobrinji, ali znam par kota user posted image

Nema na cemu... Ja kada sam zvala forever living products zena mi je bas bila fino objasnila kuda idem sve, sjecam se da se prodje pored neke autopraonice i nekog restorana ali ne mogu sad da im se sjetim imena tako da je najbolje da ih i ti nazoves imas br telefona na onoj str sto sam ti kopirala u proslom postu pa ih nazovi i pitaj objasnice ti tacno ko i meni tak da ne mozes fuliti nikako user posted image

< Poruku je uredio sanela22 -- 2.7.2009 21:29:20 >

(odgovor članu camrica)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
2.7.2009 22:07:58   
ivana st

Sarisari meni je ovaj sok od aloe bljutav, podsjeća me na plastiku, ali šta ću sad popit ću ga do kraja ali bi sljedeći put radije uzela šumeće pa ako mi možeš reći kakvog su okusa?
I evo da još jednom napomenem ako možda netko ne zna, vitamin C je odličan za imunitet i svakako ga pijte uz ostale preparate.

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
2.7.2009 22:26:03   
snowrose
Drage moje,izvinite na ne znanju,ali me zanima šta je to HPV i CIN?Pokušavam 3 god user posted image ,ali još ništa.Radila milion nalaza i uglavnom su u pitanju hormoni.Sad prvi put čujem za HPV i CIN .Hvala unaprijed i sretno.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
3.7.2009 12:38:22   
MAZA82SAR
DJEVOJKE,
Da li je neka od vas radila biopsiju? doktorica mi je preporučila da utadim biospiju i ako mi je CIN 1 i nije alarmantno, ali da bi ona bila sigurna, jer kad me kolposkopski pregledal vidjela je neki mozaik na grliću, koji možae da traje i po 10 god. ali eto preventivno da se uradi. pa mi racite ako je neka to radila, da li boli i šta je to tačno?

(odgovor članu MAZA82SAR)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
3.7.2009 15:41:54   
sarisari
 Maza82sar ja sam radila biopsiju, biopsijom ti se uzima isjecak obicno sa tri-cetiri ili koliko dr.smatra da je potrebno mjesta grlica maternice, ja sam radila pod anestezijom tako da nista ne boli ni u toku zahvata ni poslije, pa bi ti preporucila da i ti trazis da rade pod anestezijom. Dr. ti je vjerovatno preporucila biopsiju da bi bila sigurna da je CIN1 i po mom misljenju ti je najbolje da je uradis da bi ti bila mirnija i da ne razmisljas.

(odgovor članu MAZA82SAR)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
3.7.2009 15:43:46   
sarisari
Ivana st. sumece tablete su puno boljeg ukusa od soka jer imaju jako puno vitamina C u sastavu tako da lice na cedevitu ili sumeci vitamin C, super su.

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
3.7.2009 16:35:55   
ivana st

Hvala ti sari na odgovoru! Sljedeći put onda uzimam šumeće jer sok je user posted image


(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
3.7.2009 16:48:54   
sanela22
Upravo mi je na jednom drugom forumu jedna zena koja kaze da je farmaceut a subspecijalijalnost joj je ginekoloska klinicka farmacija, rekla da za HPV uzmem vaginalete ravensare i da ih stavljam mjesec dana i takodje da uzmem i tablete coriolusa pa jeli neko vec koristo nesto od ovoga za HPV??? Meni nesto cudno da stavljam vaginalete mjesec dana svako vece... Ne znam... A opet, ona kaze da je farmaceut pa valjda ona zna bolje od mene... Ako je neko koristio neka kaze kakva su iskustva...

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
3.7.2009 16:54:21   
camrica
sanela22 mislim da je bolje da se prvo posavjetujes sa ginekologom i da od njega trazis savjet je li to ok u situaciji kakva je tvoja. Nekako mi nije normalno on line lijecenje pravim lijekovima user posted image
Za prirodne lijekove, čajeve, aloje i sl. ne možeš pogriješiti. Može ti pomoći ili ne, ali ti uglavnom ne može naškoditi, a hemija... user posted image

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
3.7.2009 16:59:20   
ivana st

Sanela nisam koristila ništa od toga što si navela, ali mislim da je ipak dobro držat se terapjie koju ti odredi gin.
Kad sam ja svog gin. pitala moram li piti neke tablete ili koristiti vaginalte(jer mi je bilo čudno da mi nije prepisao ništa a imam HPV) rekao je da je HPV virus kao i svaki drugi i za njega nema tableta već treba jačati imunitet. Odluka je naravno tvoja ali ja ne bih bez lječničkog nadzora uzimala ništa od toga

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
3.7.2009 17:03:35   
sanela22
IZVORNA PORUKA: camrica

sanela22 mislim da je bolje da se prvo posavjetujes sa ginekologom i da od njega trazis savjet je li to ok u situaciji kakva je tvoja. Nekako mi nije normalno on line lijecenje pravim lijekovima user posted image
Za prirodne lijekove, čajeve, aloje i sl. ne možeš pogriješiti. Može ti pomoći ili ne, ali ti uglavnom ne može naškoditi, a hemija... user posted image

Te vaginalete su od ulja ravensare od neke biljke, valjda onda nema hemije user posted image to je valjda kao npr vaginalete od kantariona a coriolusa je neka gljiva koja valjda jaca imunitet a na internetu isto pise da se inace vaginalete ravensare koriste za hpv i jacanje imuniteta pa sad ne znam...
A zvala sam skoro sve apoteke u Sarajevu nemaju ni vaginalete ravensare ni te tablete coriolusa user posted image

< Poruku je uredio sanela22 -- 3.7.2009 17:04:19 >

(odgovor članu camrica)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
3.7.2009 20:37:00   
sarisari
sanela22 na tebi je naravno da odlucis, ali  i ja se slazem sa prethodno iznesenim misljenjima cura jer mi je malo cudno da ti neko nesto kaze da koristis i ja kada sam pitala gin.rekao je da ne postoji nista za HPV osim jacanja imuniteta, a ta gospodja mozda i jeste farmaceut, ali nisi sigurna i ja joj ne bih vjerovala jer moze biti bilo ko, razmisli.

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
3.7.2009 22:18:44   
sanela22
Ma da, odmah sam uzela sa rezervom to sto mi je preporucila zato sam i pitala da li je iko koristio nesto od to dvoje sto mi je preporucila, moracu se jos malo raspitati o tim preparatima pa tek onda mozda i probati...
Uglavnom hvala vam cure...

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
21.7.2009 11:22:01   
sarisari
Cure moje drage da li je vas partner radio nalaz na HPV ili da li planira, sta vi mislite o tome?

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
3.8.2009 13:20:51   
camrica
sarisari, ako ti hpv test pokaze da imas hpv koji se prenosi spolnim putem onda bi i partner trebao raditi hpv. A ako nemas onda je vjerovatno bespotrebno user posted image ...

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
5.8.2009 20:36:48   
sarisari
Znam ja sam imala HPV, ali dr. kaze da nema potrebe da partner radi taj nalaz samo ako mi bas hocemo, jer taj se nalaz u drzavnim ustanovama ne radi, kazu da nema potrebe da rade taj nalaz posto se muskarci od toga ne lijece samo podizu imunitetuser posted image ,a privatno samo jedna lab. radi koliko sam se uspjela raspitati, pa me zato zanimalo vasa misljenja ili iskustva

(odgovor članu camrica)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
6.8.2009 11:52:59   
ivana st

Sari nema potrebe da i muž radi test, jer lijeka i tako nema, treba samo radit na podizanju imuniteta(oboje)i koristiti kondome za vrijeme odnosa dok se HPV ne povuče.

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
6.8.2009 18:00:07   
sarisari
Hvala na odgovoru kao sto napisah i meni je to isto ljekar rekao samo eto htjela sam cuti i vasa misljenja, odnosno sta su vama ljekari rekli jer ja nekako imam strah od nedo Bog ponovnog susreta sa HPV_om, ali nadam se da ga nikada niko od nas nece imati, a i eto podizat cemo imunitet, je li partner za imunitet koristi kao i mi, vitamini, aloja, ...sve isto?

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *