|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
29.6.2011 13:59:58   
Adana
I ja sam se pitala na osnovu cega ginekolog propise...
Znam masu djevojaka koje su zbog udaje ili bracnog putovanja uzimale tablete da odgode menstruaciju bez ikakvog savjetovanja sa ginekologom i bez recepta... Ne kazem da je to OK i da tako treba ali eto...
Mozda da odes ginekologu, kazes mu sta ti i zasto ti treba pa da ti samo sarne neki recept... jer neces koristiti kontraceptivne pilule stalno, vec samo tih par dana...
Meni su za ove gore navedene trazili recept, rekla sam da nisam stigla otici ginekologu, iskrsnuo mi put (kao sto je i bilo), i dala mi ih je...

< Poruku je uredio Adana -- 29.6.2011 14:01:20 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
29.6.2011 14:01:59   
veeseelaa
i kako je sve prošlo? koliko dana prije očekivanog ciklusa si ih počela piti? kad si onda dobila???
jel krvarenje bilo isto ili...?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
29.6.2011 14:04:06   
Adana
Mislim da sam ih pocela piti 2-3 dana ranije, stvarno se ne sjecam... Dobila sam koji dan poslije koristenja... Krvarenje isto... S tim da ja inace imam lude i neredovne cikluse. :) I relativno obilno krvarenje prvih par dana. Nisam primjetila nikakvu razliku...
Posalji poruku Ilhani ili Belmi pa ih pitaj. :)

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
29.6.2011 14:08:10   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: koka i po

posavjetuj se sa ginekologom i ne uzimaj nista na svoju ruku



a ovo što je taurus pisala i Ilha?  jel to ok?
inače zdrava sam, redovni ciklusi


vesela kao sto ti vec napisa koka nista ne uzimaj na svoju ruku, posebno ako si pusac i ako nisi kontrolisala ks u posljednje vrijeme, hormoni su hormoni



pa mene toga i strah, kontam da nešto ne zeznem, mada ponavljam zdrava sam, odnosno neznam da mi šta fali user posted image


ne mozes ti nikada biti sto posto sigurna da ce ti goditi tbl i kada uradis  nalaze.trombocite i dr parametre vezane za zgrusavanje krvi i papa test, ali to se sve radi kod normalne kontracepcije, a hormone meni nisu radile ali sam bila mladja tada pa mozda zbog toga.
ti bilo koje tbl za kontracepciju da uzmes pomjerices krvarenje ali vecina njih se uzima prvi dan krvarenja, a za ove gore sto su spominjale zenice ne znam ja bih se ipak posavjetovala sa nekim ako vec treba recept
uradis krvnu sliku, t


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
29.6.2011 14:10:25   
mamina princeza
ginekolog prepise kontracepcijske pilulena osnovu krvne slike i to nekih posebnih stavki. uzimanje kontracepcijskih pilula na svoju ruku ukoliko te stavke ne valjaju moze imati posljedice. mislim da se odnosi nesto na brzinu zgrusavanj krvi zatim trigiceridi i tako neke stavke trebaju biti ok.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
29.6.2011 14:12:58   
mamina princeza
kontracepcijske pilule se uzimaju vecinom na principu da pocnes prvi dan ciklusa tako ako ces skoro na more ne znam kko onda funkcionise. i da prvi mjesec kad sam ja pocinjla sa kontracepskim imala sam slabo krvarenje cijeli mjesc dok su se hormoni "navikli" . to je kod mnogih zena cesta pojava u prvom mjesecu. 

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
29.6.2011 14:16:57   
Adana
Hej draga, posto si pusac mozda da ipak konsultujes ginekologa.

Ove Primolut-nor tablete se izmedju ostalog koriste za odgadjanje menstruacije. Piju se 3-4 dana prije ocekivane menstrucaije, jedna tableta 2-3 puta dnevno, od 10-14 dana. Ne duze. Nakon 2-3 dana od uzimanja posljednje tablete dolazi do krvarenja.

Evo o TABLETAMA... Kada otvoris link desno u uglu ima i upustvo za pacijenta.

< Poruku je uredio Adana -- 29.6.2011 14:18:50 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
29.6.2011 22:52:55   
veeseelaa
Hej draga, posto si pusac mozda da ipak konsultujes ginekologa.


a kakve veze ovo ima? ja sam totalno zbunjena user posted image
jel mogu kod dr opće prakse dobiti adekvatan odgovor odnosno da li će mi prepisati tablete ili moram baš ići ginekologu?? .... imam fobiju od ginekologa, rado bi ih zaobišla


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
29.6.2011 22:59:26   
veeseelaa
mene ovo upustvo prepade
aman koji haos da bi se ciklus odgodio
ja se baš radovala, rekoh evo, popijem koju tableticu (jer mi treba odgađanje ciklusa na samo par dana) kad ono cijela prcedura user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
29.6.2011 23:00:22   
veeseelaa
jel neko imao problema nakon što je pio Primolut nor?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
29.6.2011 23:06:03   
Anoniman
vesela ba...ne zezaj se s tim...znas da je prosle godine bio haos sa jasmin tabletama...obavezno kod dr...ako ti je cirkulacija slaba..a moguce jer si pusac...ne bi ih trebalapiti...hos da svisnes

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
29.6.2011 23:07:34   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image user posted image ma imam dva problema, idem na more u taj vakat a i ne mogu se seksati a na odmoru, mislim strašno, i od tog ću da svisnem user posted image user posted image i da padnem u depresiju user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 29.6.2011 23:08:00 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
29.6.2011 23:09:09   
vjestica
moraš ginekologu, na osnovu ks i anamneze odlučuje je (imaš li neke bolesti i da, bitno je jesi li pušač, jer te hormonalne tablete utiču na cirkulaciju krvi, kao i pušenje, pa si pod većim rizikom za trombozu)
moja sestra je na svoju ruku uzela, ali nije uspjela odgoditi menstruaciju (dobila dok je putovala na more)


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
29.6.2011 23:10:34   
veeseelaa
ma ništa izgleda od toga, ne barkala ja ništa.... mislim to ispade zeznuto
Hvala svima na odgovorima


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
29.6.2011 23:11:03   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jel neko imao problema nakon što je pio Primolut nor?


Nisam imala nikakvih tableta, dok sam ih pila ja sam imala redovnu menstruaciju jer inace nemam redovnu... meni super djelovale...

Jel imas kakvih problema ili?

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
29.6.2011 23:11:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

user posted image user posted image user posted image user posted image ma imam dva problema, idem na more u taj vakat a i ne mogu se seksati a na odmoru, mislim strašno, i od tog ću da svisnem user posted image user posted image i da padnem u depresiju user posted image
pa idi finokod cika dr...nek ti on prepise...ili pomjeri odmoruser posted image ...mojne na svoju ruku...hormoni su to...iliponesi tablupersena...tomozes nasvoju rukuuser posted image

hos da ti linkove savljam...jesu prosle godine dvije, tri cure umrle

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
29.6.2011 23:13:12   
klemzi
I ja sam ih pila jednom davno kad sam trebala na apsolventsku ekskurziju i nisam uspjela odgoditi menstruaciju. Uzela ih na svoju ruku, mladost-ludost user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
29.6.2011 23:17:34   
taurus
vesela jesi li ikada pila neke hormonske tablete i kako si reagovala na njih
koliko dugo želiš da odgodiš ciklus

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
30.6.2011 8:52:43   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Hej draga, posto si pusac mozda da ipak konsultujes ginekologa.


a kakve veze ovo ima? ja sam totalno zbunjena user posted image
jel mogu kod dr opće prakse dobiti adekvatan odgovor odnosno da li će mi prepisati tablete ili moram baš ići ginekologu?? .... imam fobiju od ginekologa, rado bi ih zaobišla



Da bi dobila bilo koju hormonsku terapiju moraš proći obavezan ginekološki pregled, zatim ići na transfuziologiju gdje će ti uraditi testove prohodnosti krvnih sudova, brzina zgrušavanja i štošta još (to zahtijeva od prilike jedan dan da to sve obaviš) i na osnovu rezultata ginekolog odlučuje da li smiješ ili ne smiješ koristiti hormonske preparate.
Ja ti ne bih preporučila da na svoju ruku uzimaš bilo šta, jer može imati kobne posljedice.

Ja inače koristim Primolut Nur da bih odgodila ciklus, ali sam prije negoli ih počela koristiti prošla gore navedenu kontrolu.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
30.6.2011 9:19:15   
veeseelaa
Taurus nikada nisam ništa pila a ciklus sam mislila odgoditi na 5-6 dana
Ilha nemam zdravstvenih problema
Rose u pravu si, ja sam mislila da je to jednostavno.... a ono ima procedura cijela
Radije onda ne bi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
30.6.2011 9:47:19   
Nedi
I ja mislim da je bolje da ne piješ ništa...
Ja sam pila više vrsta ( ne ove spomenute) i svake su imale neke nuspojave (pojačano i užasno znojenje, pospanost, umor, slaba koncentracija, nesvjestica, UMANJNA SPOSOBNOST u toku vožnje-a ti voziš, slabiji vid odnosno često stvranja maglepred očima, užasne mučnine...) i ja ih nisam pila zbog odgode ciklusa nego po preporuci dr za druge stvari.

Da sam ja ti nema šanse da bi ih uzela

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
30.6.2011 9:53:42   
henna ze
vesela ne zezaj se sa homončinama bez odobrenja od ljekara..bolje je da svisneš od neseksanja nego ne daj bože od ugruška..ili trajno poremećenih hormona...moja ti nemaš pojma kako je biti non stop u pms-u..mjesecima..dodje ti da svisneš sa "lamele i to sa zadnjeg sprata"

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
30.6.2011 10:19:30   
taurus
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Taurus nikada nisam ništa pila a ciklus sam mislila odgoditi na 5-6 dana
Ilha nemam zdravstvenih problema
Rose u pravu si, ja sam mislila da je to jednostavno.... a ono ima procedura cijela
Radije onda ne bi


moj je savjet NE- jer si rekla da nisi išla ginekologu od kada si se porodila a nisi nikada ni pila hormonske tbl., pušač si i nisi radila krvne nalaze

ovaj prvi slučaj kod hanebane što je bio je nešto drugo-žena se pripremala za operaciju a znamo da se u sklopu toga odrade sve neophodne pretrage koje uključuju i trombocite i vrijeme krvarenja

na žalost kod nas neki ginekolozi propisuju primolut-nor bez prethodnih analiza krvi, što nije ispravno, ali i nije tako strašno jer primolut-nor nije klasični kontraceptiv, ne sadrži estrogensku komponentu već samo progesteronsku i ne pije se dugoročno
takođe mnoge žene ga koriste "na svoju ruku" i piju ga nekoliko dana bez ikakvih posljedica

vrlo je nezahvalno nekome savjetovati da ga popije, jer šta ako pripadaš onom malom broju žena koje imaju navedena nus djelovanja i ko bi bio odgovoran za tvoje zdravlje

opet kažem, ja da ga trebam popiti, pila bih ga bez razmišljanja jer znam svoje zdravstveno stanje i preuzimam odgovornost za samu sebe, ali za nekoga drugog NE




(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
30.6.2011 10:54:37   
Adana
E sada sam i ja u nedoumici.... razmisljala sam o P-Nor tabletama i ove godine... Sada kontam mozda bolje ne, a sta cu ako dobijem... user posted image
Ne da mi se zahebavati po domu zdravlja i transfuziologiji, a i nemam bas puno vremena do odlaska na more... user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kako odgoditi menstruaciju zbog operativn...
30.6.2011 11:02:23   
M kao Mama
Ja u čudu ostadoh, prije nekoliko godina imala samproblema sa kožom, dermatologija, vamo tamo a kraju do ginekologo stignem, odem kod pašičke pogleda ona šta je derma preporučila i uključi mi jasmin, Nit mi uradi krvnu sliku, nit preporuči, a o transfuziologiji da ne pričam, pila sam ih 9 mjueseci.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *