|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Iskustva iz školice za trudnice
28.7.2009 12:19:22   
gvendolina
hej draga ena
mislim da su vjezbe za trudnice jako korisne iako se ispocetka cine prelagane da bi se uopce mogle nazvati vjezbamauser posted image medjutim sto trudnoca vise odmice pocinje se shvacati njihova svrha.Meni su jako pomagale vjezbe za stopala,jer su mi u 9  mj noge natekle.takodje i vjezbe za ledja,kojima se masira kicma.A na porodu su mi jaako pomogle vjezbe disanja.To obavezno treba vjezbati.Ja sam sam poznavala tehniku disanja,ali nisam vjezbala.Tako da mi je na porodu malo teze islo.Najbolje je da ako vec ides na vjezbe zamolis da ti pokazu.da ti mi ne opisujemo ovdje jer se treba pravilno raditi.
sretno i lagan poroduser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 11.1.2011 12:27:04 >


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
28.7.2009 12:44:35   
ena23
Hvala ti gvendolinice na odgovoru. Ja sam pronasla neke vjezbe na youtube, ima sve objasnjeno, pogotovo ove protiv boli u ledjima i za ispravan polozaj karlice itd. Njih sam radila i bas kako kazes cine se prelagane. A disanje sam par puta vjezbala u skolici za trudnice al nisam kod kuce, a u pravu si, to bi trebala. Hvala na savjetu i pozdrav za tbe i tvoje pace user posted image user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
28.7.2009 12:54:32   
martajay
ako ikako nadjete vremena, trebalo bi bar jednom-dvaput otici na vezbe, jer je drugacije kad se one, i disanje, rade kod kuce, a drugacije tamo!
ja sam isla 10ak puta na vezbe, i zahvaljujuci njima sam ojacala karlicne misice, a zahvaljujuci tehnici disanja, nisam na porodu ni pukla, niti su morali da me seku.



_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
28.7.2009 12:56:44   
martajay
i budite spremne da porodjaj ne ide uvek kako se ocekuje. ja sam prvorotka, a porodjajno doba - od prvih kontrakcija koje sam osetila, pa do porodjaja - trajalo mi je samo 4 sata.

_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
28.7.2009 13:03:14   
Adana
Iako se cine lagane vjezbice bas i nisu kada se udje u 9. mjesec. user posted image  Uh kada se samo sjetim. Ono vrtenje stopala ukrug OK, pa i ruke, ali ono nesto legnes na ledja pa se zarolas lijevo desno, ili ono kao most... nigdje veze. user posted image  Ali nije na odmet malo vjezbe, mada ne treba pretjerivati kada si vec 30 i neka sedmica.

Ali vjezbe disanja su mislim super! Mada ih ja nisam na porodjaju isprobala, rodila sam na carski. Ali pomogle su poslije. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
28.7.2009 13:09:16   
dady
Meni su vježbe disanja spasile na porodu,mislim da su super i svaka trudnica trba makar jednom otići!user posted image

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
28.7.2009 16:13:51   
Nunny
mozete li mi reci kad je pravo vrijeme da se krene u skolu za trudnice ...da li vas salje ginikolog ili u ambulanti trazite uput igdje se odrzavaju te vjezbe (jel to ima u DZ Omer Maslic posto sam ja tamo prijavljena)...unaprijed hvala

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
28.7.2009 20:41:27   
martajay
ne treba ti nikakav uput - samo neka udobna trenerka i carapice :)
ginekologa treba da pitas da li smes da radis vezbe. a cak i da ne smes da radis vezbe, mozes da slusas sve te korisne price, i da vezbas disanje.
najbolje je krenuti oko 26. sedmice, ali mozes i ranije, kao i kasnije.
tri puta nedeljno su termini, tako da sama odlucis kada ti najvise odgovara. a mozes i sva tri puta da ides, ako imas vremena i zelje :)

< Poruku je uredio malena27 RR -- 11.1.2011 12:27:15 >


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
28.7.2009 20:48:07   
Nunny
Bas super, a mozes li mi reci gdje se odrzavaju te vjezbe i u kojim terminima...hvala ti

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
28.7.2009 21:05:51   
emy
Blago vama pa imate skolu za user posted image  
U Mostaru se jos niko nije sjetio da bi to bilo korisno user posted image  za buduce mame
Ako neko cuje za nesto slicno u Mo neka javi

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
28.7.2009 23:42:15   
slono
Pisala sam jednom davno na slicnoj temi o svom iskustvu sa vjezbica. user posted image
Bogu hvala ko ih izmisli, zlata vrijede, a posebno kad si trudna i ides na vjezbe sa svojom generacijom. DISANJE je spas i nesto najbolje sto sam spoznala.
Tamo sam upoznala drugaricu za koju neki misle da se znamo iz srednjoskolskih dana, tako smo postale bliske i dobre, i dan-danas, a na vjezbe smo isle 2003.godine.

Sad u drugoj trudnoci otisla jednom da ponovim disanje i vidjela da sam "stara" za te mlade mamice, od obaveza nisam vise stigla tako da je ostalo na tom jednom odlasku.
Nije bilo ni potrebe, disanje primijenila za 10 i rodila sad pa sad.

Idite na vjezbe, to je moja topla preporuka!!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
28.7.2009 23:46:44   
Anoniman
Ja sam otišla samo 3 puta pred kraj trudnoće. Naučila disanje user posted image  i vjerujte da me spasilo.
Kao što slono reče, rodila za čas a predisani bolovi su ravni nuli u odnosu na bolove sa nepravilnim disanjem. Ovo vam iz iskustva govorim. Prvi porod nisam znala tehniku disanja, drugi porod user posted image  uz disanje!!

(odgovor članu slono)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
28.7.2009 23:46:58   
Adana
Vjezbe, koliko sam ja upoznata, imas u domu zdravlja Kumrovac na Otoci i u Skerlica kod Velikog parka... Tri puta sedmicno, s tim da su dva termina poslijepodne a jedan termin prijepodne.

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
29.7.2009 0:21:39   
veeseelaa
ja radim 10 metara od Skerlića ali tokom trudnoće mi se nije dalo nikako da odem na vježbe, više puta bi ponijela "opremu" kao ići ću nakon radnog vremena (čini mi se da su vježbe bile dva puta sedmično poslije 17,00 sati) al nikako ne odoh....
bilo mi mrsko, a eto voljela bi da sam otišla bar 2-3 puta da skontam i ja tu tehniku disanjauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
29.7.2009 11:26:05   
martajay
IZVORNA PORUKA: Nunny

Bas super, a mozes li mi reci gdje se odrzavaju te vjezbe i u kojim terminima...hvala ti


ako se nesto nije promenilo u medjuvremenu, evo rasporeda:
utorak - 16.30 - 18.30
sreda - 16.30 - 18.30
petak: 11 - 13

evo broja telefona u dispanzeru za zenu i majcinstvo, u skerlicevoj, pa pitaj:
560 - 217




_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
29.7.2009 11:39:59   
mamina princeza
ej drage moje trudnice ...malo se prisjetih "starih" vremena kad sam otvarala ovu temu. hihihihi
Joj ja i Adana se slomile pisuci ....eee a budalice nismo se tad posteno ni ispricale a bile zajedno na vjezbicama. Sad isto nikako da se ispricamo od ovih svojih bebacha....
Hajde da ne idem od teme ....

Isla sam na vjezbice redovno od neke 25 semdmice pa sve do kraja trudnoce. Na pocetku su bile bezze vjezbice prelagane , al kao sto Adana rece u devetom mjesecu nisu bas tako lagane. vjerujem da su nasem organizmu bile od koristi.
Disanje posebno.

Moje licno iskustvo sa skolicom je super...ako nista onda zbog druzenja. A i disanje mi je pomoglo da ne izgubim svijest tokom bolova i nekako sam se skoncetrisala na njega koliko sam mogla tako da mislim o necem drugom osim o boli. Naravno da nije pomoglo da ne boli al je vjerovatno olaksalo i meni i bebici posebno ....meni je ono sto sam naucila o disanju i tiskanju narocito pomoglo na kraju kad sam bila u sali jer se kod mene taj dio oduzio .
Tad sam bas disala i koristila sve sto sam naucila na vjezbicama i slusala dr. Istina da sam se porodila na vakum al tome je kriva kratka pupcana vrpca ne moje nedisanje:))))

svakako preporucujem da se ide na vjezbice. ako opet budem nekad trudna obavezno cu otici bar nekoliko puta da ponovim gradivo :)))


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
29.7.2009 11:42:52   
Nunny
hvala na informacijama PUSA

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
29.7.2009 21:07:43   
leona81
ja cu krenuti u skerlicevu za sedmicu, dvije, nekidan sam bas svratila i procitala na oglasnoj ploci da su termini ostali isti, pa se vidimo:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
19.8.2009 11:50:56   
seka87
i ja mislim da bi najbolje bilo ici u skolicu ali sta ja da radi kada u nas u gradačcu nema skole niti bio kakvih casova za trudnice !!!!!

user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
19.8.2009 13:35:06   
leona81
ide li neko u petak u skerlicevu?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
19.8.2009 13:38:37   
mamin_zivot
Ja sam krenula od 5-tog mjeseca na Otoku, vjerujte spasilo me disanje na porodu koje sam naucila u skoli i mnogo toga oko bebe. Jer ipak dobivate strucne savjete, ko ima u gradu tu mogucnost treba je iskoristiti jer zaista jako puno znaci. user posted image

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
19.8.2009 13:43:01   
Anoniman
I ja sam sad u drugoj trudnoći išla u školicu na Otoku (da sam i u prvoj bolje bi prošla......)
Ako ste ikako u mogućnosti, obavezno idite!! Jakoooooooo je korisno vjerujte, meni je pomoglo da sad pa sad rodim user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamin_zivot)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
19.8.2009 13:45:54   
malenaa
slazem se sa svojom enisom... prije svega smo se tamo i upoznale a ustvari smo i pricale prije toga na rr. naucila sam zaista puno toga na vjezbama, puno toga mi je pomoglo i oko bebe i psihicki sam se pripremila na porod...bol pa i na carski koji mi je kasnije uradjen.
zato jedno veliko hvalaaaaaaaaaa njima...
obavezno ici na vjezbe ko moze zaista puno znaci!!!!!!!!!!!!!

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: ISKUSTVA IZ SKOLICE ZA TRUDNICE
11.4.2010 0:21:00   
Adana
Evo da osvjezim ovu temu u nadi da ce neko ko je u skorije vrijeme bio u skolici napisati neki koristan savjet za sve one trudnjacice koje nisu u mogucnosti ici u istu. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   Iskustva iz školice za trudnice
20.4.2010 19:14:18   
vila_7
Adana, evo prebacila sam se ovamo po tvojoj preporuci i odmah snimila sebi na desktop-da imam kad dodje vrijeme za to! Hvala ti user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 11.1.2011 12:27:36 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *