|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prirodan porod nakon carskog
4.11.2010 9:44:55   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: lepao

Ja sam trudna u 8 mjesecu prvo dijete..meni jos nista moj doktor nije rekao (divanovic) ali mi je doktor kod koga sam isla u vojnu bolnicu (puzic) rekao da ce najvjerovatnije biti carski...zbog toga sta sam uska...dali iko od vas zna dali je to sto posto sigurno ili ne..dali je iko imao slicno iskustvo...??

Ako se doktor koji ti zvanično vodi trudnoću o tome ne izjašanjava trebaš sačekati ili ga prvom prilikom pitati o itom.
Naime dr. Puzić podržava prirodan porod, one je jedna od rijetkih doktora koji znaju ''okrenuti'' bebu koja ide nazatkom na prirodnom porodu u toku istog. Ako je to prokomentirao trebaš vidjeti sa svojim doktorom. Naime 8 si mjesec, zvanično u 9 ćeš znati kako i šta. Ne brini, doktor te neće dovesti u poziciju da ugrozi bebu ili tebe, ali svakako pitaj na narednom pregledu svoga doktora kakv je njegov stav o istom.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Prirodan porod nakon carskog
4.11.2010 9:50:16   
Hanady RR
Za čudo Božije ja nisma ovu temu prije čtala. Baš me ohrabri triputmama i pahuljica.user posted image
sad sam mnogo mirnija po pitanju nekih svojih planova, jer stalno sam slušala da nakon carkog nema šanse za prirodni porod.

Ja i suprug smo u planiranju porodice razmišljali o trećem djetetu međutim nakon CR sa drugim djetetom ja sam nekako i odustala bila. Nebih mogla na carski više zaista da rađam, dobro ako sa trudnoćom moram medicinski Bože šta je tu je nebih se bunila, ali da zatrudnim sa saznanjem da ću ići na carski rez nebih mogla nikako.

E baš lijepa tema i dopadaju mi se iskustvauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Prirodan porod nakon carskog
4.11.2010 10:25:56   
lepao
hvala na odgovoru...moj doktor nije jos nista rekao..puzic je samo prokomentarisao ali nije bas rekao sto posto ovako ili onako..pa cemo vidjeti...radije bih odmah na carski nego da se patim pa nakon dva dana na carski..ali bit ce sta bude na kraju :)

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: lepao

Ja sam trudna u 8 mjesecu prvo dijete..meni jos nista moj doktor nije rekao (divanovic) ali mi je doktor kod koga sam isla u vojnu bolnicu (puzic) rekao da ce najvjerovatnije biti carski...zbog toga sta sam uska...dali iko od vas zna dali je to sto posto sigurno ili ne..dali je iko imao slicno iskustvo...??

Ako se doktor koji ti zvanično vodi trudnoću o tome ne izjašanjava trebaš sačekati ili ga prvom prilikom pitati o itom.
Naime dr. Puzić podržava prirodan porod, one je jedna od rijetkih doktora koji znaju ''okrenuti'' bebu koja ide nazatkom na prirodnom porodu u toku istog. Ako je to prokomentirao trebaš vidjeti sa svojim doktorom. Naime 8 si mjesec, zvanično u 9 ćeš znati kako i šta. Ne brini, doktor te neće dovesti u poziciju da ugrozi bebu ili tebe, ali svakako pitaj na narednom pregledu svoga doktora kakv je njegov stav o istom.user posted image


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Prirodan porod nakon carskog
8.11.2010 21:14:04   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: triputmama

ja sam prvo  dete rodila prirodno onda drugo na carski i posle 2 godine (znaci posle godinu i pol ostala opet trudna) rodila opet na prirodno svoga treceg momcica  iako su s pocetka govorili da je beba krupni doktori su mi predlagali prirodni put  i beba je bila 4430 gr guga 53 cm

mislim da ne trebas brinuti



Triputmama, a koji je tebe koktor porodio? Jeli uvijek bio isti ili su bili razliciti? I gdje?

Pahuljice, gdje mogu procitati tvoju porodjajnu pricu?


_____________________________

"Raj na zemlji nalazi se na grudima zene, ledjima konja i na stranicama knjiga" Arapska poslovica

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Prirodan porod nakon carskog
8.11.2010 21:15:54   
boogy woogy
Hahaha....mislila sam doktor a ne koktoruser posted image

_____________________________

"Raj na zemlji nalazi se na grudima zene, ledjima konja i na stranicama knjiga" Arapska poslovica

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Prirodan porod nakon carskog
9.11.2010 13:55:36   
lepao
pitala sam svog doktora prosle sedmice..on je rekao da je jos rano da pricamo o tome..pa eto vidjet cemo jos..
dali je neko od vas imao priliku da mu kazu da ima usku karlicu a da se porodio prirodno i da je sve proslo kako treba?

IZVORNA PORUKA: lepao

hvala na odgovoru...moj doktor nije jos nista rekao..puzic je samo prokomentarisao ali nije bas rekao sto posto ovako ili onako..pa cemo vidjeti...radije bih odmah na carski nego da se patim pa nakon dva dana na carski..ali bit ce sta bude na kraju :)

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: lepao

Ja sam trudna u 8 mjesecu prvo dijete..meni jos nista moj doktor nije rekao (divanovic) ali mi je doktor kod koga sam isla u vojnu bolnicu (puzic) rekao da ce najvjerovatnije biti carski...zbog toga sta sam uska...dali iko od vas zna dali je to sto posto sigurno ili ne..dali je iko imao slicno iskustvo...??

Ako se doktor koji ti zvanično vodi trudnoću o tome ne izjašanjava trebaš sačekati ili ga prvom prilikom pitati o itom.
Naime dr. Puzić podržava prirodan porod, one je jedna od rijetkih doktora koji znaju ''okrenuti'' bebu koja ide nazatkom na prirodnom porodu u toku istog. Ako je to prokomentirao trebaš vidjeti sa svojim doktorom. Naime 8 si mjesec, zvanično u 9 ćeš znati kako i šta. Ne brini, doktor te neće dovesti u poziciju da ugrozi bebu ili tebe, ali svakako pitaj na narednom pregledu svoga doktora kakv je njegov stav o istom.user posted image



(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Prirodan porod nakon carskog
9.11.2010 14:01:48   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Za čudo Božije ja nisma ovu temu prije čtala. Baš me ohrabri triputmama i pahuljica.user posted image
sad sam mnogo mirnija po pitanju nekih svojih planova, jer stalno sam slušala da nakon carkog nema šanse za prirodni porod.

Ja i suprug smo u planiranju porodice razmišljali o trećem djetetu međutim nakon CR sa drugim djetetom ja sam nekako i odustala bila. Nebih mogla na carski više zaista da rađam, dobro ako sa trudnoćom moram medicinski Bože šta je tu je nebih se bunila, ali da zatrudnim sa saznanjem da ću ići na carski rez nebih mogla nikako.

E baš lijepa tema i dopadaju mi se iskustvauser posted image


Hanady bez ikakvih problema mozes sledeci put prirodno naravno ako se mrvica okrene kako treba i bude sve kako treba a i bice :)))) insalah


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Prirodan porod nakon carskog
9.11.2010 16:10:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

IZVORNA PORUKA: triputmama

ja sam prvo  dete rodila prirodno onda drugo na carski i posle 2 godine (znaci posle godinu i pol ostala opet trudna) rodila opet na prirodno svoga treceg momcica  iako su s pocetka govorili da je beba krupni doktori su mi predlagali prirodni put  i beba je bila 4430 gr guga 53 cm

mislim da ne trebas brinuti



Triputmama, a koji je tebe koktor porodio? Jeli uvijek bio isti ili su bili razliciti? I gdje?

Pahuljice, gdje mogu procitati tvoju porodjajnu pricu?


B.Woogy, evo link moje porodjanehttp://www.ringeraja.ba/forum/m_1951/mpage_42/key_/tm.htm

(odgovor članu boogy woogy)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Prirodan porod nakon carskog
9.11.2010 16:34:52   
boogy woogy
Hvala ti


_____________________________

"Raj na zemlji nalazi se na grudima zene, ledjima konja i na stranicama knjiga" Arapska poslovica

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Prirodan porod nakon carskog
9.11.2010 21:22:14   
Lulu_08
Ovako je i kod mene bilo. Pred kraj osmog mjeseca su vec konstatovali da cu vjerovatno morati na cr (doktori u UKC Tuzla, gdje sam lezala zbog urinarne infekcije i prijevremnih kontrakcija). Medjutim cekali smo do kraja. Kada sam 25og aprila 2008. dosla na pregled, ustanovili su kontrakcije i cinjenicu da sam otvorena te da plodova voda otice, a karlica se ne "siri/otvara". Morala sam na cr, beba je bila krupnija nego mogucnosti moje karlice, 3.650kg i 56cm duga. Nije strasno bilo, mada sam mastala o prirodnom porodu. Iako imam istinsku zelju drugi porod da bude prirodan, sumnjam da ce moci jer je kod mene razlog materica a ne polozaj djeteta. A u takvom slucaju gdje je do polozaja djeteta postoji velika sansa na drugi prirodan porod.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Prirodan porod nakon carskog
10.11.2010 19:13:28   
lepao
A STA DA TI JE BILA MANJA BEBA BILI BILO ISTA STVAR ILI NE?
PITAM JELI MENI SAD ZA SAD KAZU DA JE BEBA MALA A JA SAM 30 SEDMICA A USKA MI KARLICA..PA ME INTERESUJE KADA SE TO MOZE VIDJETI DALI JE BEBAPREVELIKA ZA MOJU KARLICU JELI U 9 MJESECU ILI PRIJE?

IZVORNA PORUKA: Djana

Ovako je i kod mene bilo. Pred kraj osmog mjeseca su vec konstatovali da cu vjerovatno morati na cr (doktori u UKC Tuzla, gdje sam lezala zbog urinarne infekcije i prijevremnih kontrakcija). Medjutim cekali smo do kraja. Kada sam 25og aprila 2008. dosla na pregled, ustanovili su kontrakcije i cinjenicu da sam otvorena te da plodova voda otice, a karlica se ne "siri/otvara". Morala sam na cr, beba je bila krupnija nego mogucnosti moje karlice, 3.650kg i 56cm duga. Nije strasno bilo, mada sam mastala o prirodnom porodu. Iako imam istinsku zelju drugi porod da bude prirodan, sumnjam da ce moci jer je kod mene razlog materica a ne polozaj djeteta. A u takvom slucaju gdje je do polozaja djeteta postoji velika sansa na drugi prirodan porod.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Prirodan porod nakon carskog
10.11.2010 19:20:51   
maja78 RR
ja imam jednu prijateljicu koja je imala tri puta operaciju materice i jajnika, i doktori nisu vjerovali da ce zatrudniti, kad je zatrudnila rekli su da je opasno po nju prirodan porod radi silnih rezova, ali kad je doslo vrijeme ona rodila prirodnim putem bas krupnu bebu (cca 5 kg). Tada su joj rekli da ona nebi nikako smjela ostati vise trudna jer se stomacni zid totalno istanjio i popucao i da ne znaju kako bi se porodila, ali ona ostane trudna, doktori citavu trudnocu nisu imali pojma sta da rade i kako da je porode, i na kraju je dogovoreno da ce ici na carski ali da ce doci i plasticar da joj stomacni zid ukrpa
drugu bebu nosila isto krupnu kao i prvu, krene malo ranije porod i opet se porodi prirodno, eno je ziva i zdrava nista nije puklo na porodu cega su se bojali i sve ok

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Prirodan porod nakon carskog
10.11.2010 19:31:55   
emma.L
Ovo pišem iskustvo svoje kolegice, koja je 15 mjeseci nakon problematične trudnoće i CR-a rodila nakon skroz lagane druge trudnoće prirodno drugo dijete. Predviđanja i upozorenja su bila rigoroznija nego inače (dakle, još strože nego one dvije godine čekanja na novu trudnoću), a sve je ispalo super.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Prirodan porod nakon carskog
13.11.2010 8:33:25   
lepao
CUDI ME TO POSTO KAZU ZBOG REZA DA JE OPASNO..AKO PUKNE BELAJ...JELI ISLA NA SVOJ RIZIK ILI SU JOJ DOKTORI REKLI DA SMIJE PRIRODNO?

IZVORNA PORUKA: emma.L

Ovo pišem iskustvo svoje kolegice, koja je 15 mjeseci nakon problematične trudnoće i CR-a rodila nakon skroz lagane druge trudnoće prirodno drugo dijete. Predviđanja i upozorenja su bila rigoroznija nego inače (dakle, još strože nego one dvije godine čekanja na novu trudnoću), a sve je ispalo super.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Prirodan porod nakon carskog
13.11.2010 14:42:28   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: lepao

CUDI ME TO POSTO KAZU ZBOG REZA DA JE OPASNO..AKO PUKNE BELAJ...JELI ISLA NA SVOJ RIZIK ILI SU JOJ DOKTORI REKLI DA SMIJE PRIRODNO?



Ja sam citala da vjerovatnoca pucanja maternice i nije tako visoka. Ustvari da ona puno zavisi od tipa reza koji je ucinjen i njegove debljine, broja CR i plus jos nekih faktora. Ali recimo kod niskog horizontalnog reza koji je cvrst i ako dodje do prirodnih kontrakcija bez dripa i ostalih medikamenata, hormona, probijanja vodenjaka itd. itd. kod zdrave zene, ta vjerovatnoca je samo 0.2-1 %!! VBAC (vaginalni porod nakon carskog) je sve ucestaliji na zapadu jer doktori imaju nove spoznaje o ovome. Naravno, sve zavisi od zene do zene i od slucaja do slucaja.


_____________________________

"Raj na zemlji nalazi se na grudima zene, ledjima konja i na stranicama knjiga" Arapska poslovica

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Prirodan porod nakon carskog
17.11.2010 11:02:42   
lepao
Hvala..ovo ima logike. Nadam se da medicina postigla neki nivo do sada gdje trudnice/zene nisu ogranicene zbog c reza.

IZVORNA PORUKA: boogy woogy

IZVORNA PORUKA: lepao

CUDI ME TO POSTO KAZU ZBOG REZA DA JE OPASNO..AKO PUKNE BELAJ...JELI ISLA NA SVOJ RIZIK ILI SU JOJ DOKTORI REKLI DA SMIJE PRIRODNO?



Ja sam citala da vjerovatnoca pucanja maternice i nije tako visoka. Ustvari da ona puno zavisi od tipa reza koji je ucinjen i njegove debljine, broja CR i plus jos nekih faktora. Ali recimo kod niskog horizontalnog reza koji je cvrst i ako dodje do prirodnih kontrakcija bez dripa i ostalih medikamenata, hormona, probijanja vodenjaka itd. itd. kod zdrave zene, ta vjerovatnoca je samo 0.2-1 %!! VBAC (vaginalni porod nakon carskog) je sve ucestaliji na zapadu jer doktori imaju nove spoznaje o ovome. Naravno, sve zavisi od zene do zene i od slucaja do slucaja.


(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Prirodan porod nakon carskog
17.11.2010 11:13:52   
Lulu_08
Moja djevojčica je već bila zauzela sav prostor, i nogica joj se počela "uvrtati" - kažem počela jer je već na prvom pregledu sa mjesec dana sve bilo OK. Inače, bila je 3650gr teška ali zato 56cm duga - što je za djevojčicu na granici velike bebe.

E baš sve zavisi od žene do žene, i sve se može promijeniti od 30te sedmice pa do samog poroda, od položaja djeteta do širenja karličnih kostiju itd.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Prirodan porod nakon carskog
24.11.2010 11:25:50   
bebana27
meni dr nista nije rekao
mada jos ne razmisljam o drugom djetetu ali svi govore bolje je da djeca rastu zajedno


_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Prirodan porod nakon carskog
12.2.2011 19:51:46   
lepao
Sto si na carski rez rodila? Ja razmisljam isto i imam isto razmisljanje po pitanju mog poroda pa zato te ovo i pitam...

IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Iskreno, ja sam se prvi put porodila na carski iako sad iz ove perspektive mislim da sam mogla prirodno. Bila sam vrlo ne upucena u sve rizike carskog reza i sada bih jako zeljela da drugo dijete rodim prirodnim putem. Slijepo sam vjerovala doktorima i nisam se nijedne sekunde pitala da li je to zaista potrebno. Procitajte ove tekstove pa cete uvidjeti i zasto:

http://homefirst.com/info-1/home-birth/homebirth-after-c-section-hbac.html
http://www.vbac.com/chapter38.html

Evo da sumiram par razloga zasto sam protiv nepotrebnih CR:

1. To je operacija koja nosi ozbiljne rizike i komplikacije. Nepostoji "rutinska operacija". Svaka operacija nosi odredjene rizike.
2. Stopa mortaliteta kod majki nakon carskog je cak 10-20 puta veca nakon carskog nego nakon vaginalnog poroda.
3. Stopa smrtnosti novorodjencadi je veca kod slucajeva carskog nego kod prirodnog.


(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Prirodan porod nakon carskog
26.3.2013 14:33:29   
entinte
Evo malo osjezenja na ovu temu... ja sam sina prije 2 god. rodila na carski i sada sam evo tek zatrudnila sa drugim. Iskreno volila bih drugo prirodno da rodim ako bog da mada sam i sa carskim fenomenalno prosla. Nadam se da cu imati tu priliku i da ce sve proci dobro.

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Prirodan porod nakon carskog
25.4.2013 13:44:56   
ikili
i ja sam svoju curicu rodila na carski sada nekada planiram da se prestanem cuvati pa kontam mozda bude i prirodno. jer mi je sestra prvo rodila na carski, a drugo cetiri godine poslije prirodno, doduse dosta sitnija je beba bila.

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Prirodan porod nakon carskog
26.4.2013 0:49:36   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: entinte

Evo malo osjezenja na ovu temu... ja sam sina prije 2 god. rodila na carski i sada sam evo tek zatrudnila sa drugim. Iskreno volila bih drugo prirodno da rodim ako bog da mada sam i sa carskim fenomenalno prosla. Nadam se da cu imati tu priliku i da ce sve proci dobro.


Ja sam prvu kćerku rodila prije malo više od 3 godine carskim rezom i sada opet treba da se porodim u maju. Tokom trudnoće sam posjećivala 3 različita ljekara i nijedan mi nije ni predložio da pokušam prirodni porod. Odmah me šalju na cr.

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Prirodan porod nakon carskog
26.4.2013 8:03:35   
ikili
ma nisu ni mojoj sestri predlagali prirodan, bila joj je zakazana sekcija ali maleni pozurio. malo je stomak bolio, nije ni znala sta su kontrakcije jer je prvo rodila bez kontrakcija, prosao termin i zamutila se plodna voda pa je bio hitni carski. sa drugim kada je dosla gore bila 6 cm otvorena i dr predlozi da pokusa prirodno a da sala bude spremna u slucaju rupture ili neke komplikacije, medjutim on je izletio za nekih sat vremena iz drugog napona :-) a inace je imala zakazanu i drugu sekciju, ali eto desi se i tako :-)

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Prirodan porod nakon carskog
26.4.2013 9:03:06   
Neca xxx
ikili, ovo je baš super priča. user posted image Neočekivani spontani porod. Baš super što je sve tako ispalo.

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu ikili)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Prirodan porod nakon carskog
26.4.2013 9:53:24   
mama_mo
Ja se isto nadam prirodnom porodu nakon prvog carskog koji je bio radi zatka. Sad mi je bebica na glavu, pa se nadam da ću ipak imati prirodan porod.

_____________________________

L. 2010. mamina ljubav najveća
V. 2013. mamina sreća najveća

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *