|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 12:40:10   
Vinetu
Narod ne koristi taj vokativ upravo zato što grubo zvuči, a imena su inače veoma lijepa.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 776
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 12:41:01   
MAMA MA

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Vinetu

U našem jeziku se čak ni ne koristi taj oblik vokativa: Tariče, Faruče...  To je uobičajeno u hrvatskom jeziku.  

ni ja ne znam nikoga da koristi taj vokativ, a znam da je ispravno


Potpisujem....user posted image user posted image user posted image ...Ma to za Tarika mi je slučajno naumpalo jer mi se od djevera malac zove Tarik...a eto kod mene Faruk....Inače teacher75 Lana mi je prelijepo ime(koliko sam skontala kod tebe je Lana)....Nekako je damsko...Lana-mala damica....user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 777
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 13:22:59   
teacher75
hvala, jos da smislimo za ovog malog neko lijepo imeuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 778
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 13:35:15   
enno
Trebam da idem na porod manje od mjesec dana..jos razmisljam o imenu..

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 779
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 13:45:43   
teacher75

IZVORNA PORUKA: enno

Trebam da idem na porod manje od mjesec dana..jos razmisljam o imenu..

ja se porodila prije 5 dana i jos razmisljamo o imenuuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu enno)
Neposredna veza do poruke: 780
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 13:59:36   
Hannica

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: enno

Trebam da idem na porod manje od mjesec dana..jos razmisljam o imenu..

ja se porodila prije 5 dana i jos razmisljamo o imenuuser posted image

Moja Uma je bila 10-ak dana bez imena,nisam imala bas nikakve ideje.Na kraju ja i muz sjeli za racunar nasli 5-6 imena i razmisljali koje da damo,Ni sama ne znam kako sam se na kraju odlucila za Uma.Muz na vratim ceka da popunim onaj papir da odnese u opstinu a ja se jos nisam bila sigurna.user posted image I ja samo brzinski upisem.Sad je ne mogu zamislit s drugim imenom,bas joj stoji.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 781
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 14:20:32   
leona81
Uma je prelijepo ime:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 782
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 14:37:13   
teacher75
lana isto 10ak dana nije imala ime, mada sam je ja vec bila pocela tako zvati ali mm nije htio da mi kaze koje se njemu svidja. uz to mu je bila frka na poslu, kao i sada pa je na kraju kad je krenuo da je prijavi meni uvalio papire i rekao da upisem sta hocuuser posted image i tako ostade lanauser posted image a sad me opet drzi u neizvjesnosti, sad bi on trebao da predlozi imena (tako se dogovorili) al ceka da mu prodje ludnica na poslu, kaze trenutno mu se nijedno ne svidja, a ja poludih od ljudi, svi me pitaju kako se zove, pa moram svima objasnjavati

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 783
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 15:06:22   
felix
tiki sretno sa odabirom jedva cekam da cujem ime iskrenouser posted image user posted image koje ce dobiti lijepi dječak .
Ja sam isto došla kuci omišljala se koje da dam svako svoje nabado hahahha sveki se svidjalo ime nedim , (meni nije jer me posecalo na mog bivšeg ginica hahah kojeg inace nisam podnosila hahah ) . Svekru se svidjalo ime denis, hahha meni nije isto a ja sam se dvojbila izmedju danis i anel .
MM. je bilo svjedno znam da sam par puta rekla , danis cemo nadit ime hahha pa se u zadnji cas predomislim i dam ime Anel ipak .
Hahahah kad sam došla pitaju kak se zove jesmo išli predat papire reko da Anel se zove oni se zbleknuli hehhe .....
Meni se svidja i et osta A . odkad sam muško ime trazila heheh ovo slucajno našla i odma mi zapalo za oko i uhouser posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 784
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 19:15:31   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: leona81

Uma je prelijepo ime:)



slazem se :)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 785
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 19:21:23   
Medić*

IZVORNA PORUKA: maja78 RR


IZVORNA PORUKA: leona81

Uma je prelijepo ime:)



slazem se :)


Evo mi imamo ime za curicu Uma, prelijepo, jos nam samo curica fali user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 786
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 19:25:08   
Hannica
Medicu bit ce aBd i jedno Umce.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 787
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 19:28:28   
salmy
Mi smo  znali ime dok je jos bio u pupiuser posted image user posted image cak sam mu se obracala sa imenomuser posted image user posted image  
Pored njega nam  se mnogo svidjalo ime:Ali i Arslan...

Slazem se da je Uma lijepo ime    

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 788
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 19:41:02   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: maja78 RR


IZVORNA PORUKA: leona81

Uma je prelijepo ime:)



slazem se :)


Evo mi imamo ime za curicu Uma, prelijepo, jos nam samo curica fali user posted image



user posted image user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 789
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 19:46:50   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Vinetu

U našem jeziku se čak ni ne koristi taj oblik vokativa: Tariče, Faruče...  To je uobičajeno u hrvatskom jeziku.  



pa po naški je Faruke, Tarike, hahahahahha

Joj, ja ne znam kako L da ubjedim da se seka zove Lamija, ona kaže il Imančica (Iman) ili Dalal i nema priče, a meni Lamija nekako prelijepo

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 790
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 19:50:58   
salmy
IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: Vinetu

U našem jeziku se čak ni ne koristi taj oblik vokativa: Tariče, Faruče...  To je uobičajeno u hrvatskom jeziku.  



pa po naški je Faruke, Tarike, hahahahahha

Joj, ja ne znam kako L da ubjedim da se seka zove Lamija, ona kaže il Imančica (Iman) ili Dalal i nema priče, a meni Lamija nekako prelijepo
Meni je Iman prelijepo ime(znam djevojcicu koja je predivna)
Lamija ima na svakom korakuuser posted image  
ps:ja da sam rodila curicu(a nisamuser posted image )trebala se zvati Lajla,meni je to imeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 791
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 19:53:47   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: mama alma RR
Joj, ja ne znam kako L da ubjedim da se seka zove Lamija, ona kaže il Imančica (Iman) ili Dalal i nema priče, a meni Lamija nekako prelijepo


Zamisli samo kako će tvoja kćerkica biti ponosna i sretna ako budeš bebi dala ime koje je ona odabrala! : ))
Ako Bog da!!!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 792
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 19:54:03   
M kao Mama
Ma, joj ima i Imanki na svakom koraku, a značenje imena Lamija mi je prelijepo, a jednu Lajlu već imamo, hahahahahhahhaaaaaaaa

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 793
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 19:54:47   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Vinetu

IZVORNA PORUKA: mama alma RR
Joj, ja ne znam kako L da ubjedim da se seka zove Lamija, ona kaže il Imančica (Iman) ili Dalal i nema priče, a meni Lamija nekako prelijepo


Zamisli samo kako će tvoja kćerkica biti ponosna i sretna ako budeš bebi dala ime koje je ona odabrala! : ))
Ako Bog da!!!




hahaha, ma skontala sam imena u šešir, ona ne zna čitati, pa koje god izvučemo, bit će Lamija, haaaaaaaaaaaa

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 794
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 19:59:21   
salmy
IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: Vinetu

IZVORNA PORUKA: mama alma RR
Joj, ja ne znam kako L da ubjedim da se seka zove Lamija, ona kaže il Imančica (Iman) ili Dalal i nema priče, a meni Lamija nekako prelijepo


Zamisli samo kako će tvoja kćerkica biti ponosna i sretna ako budeš bebi dala ime koje je ona odabrala! : ))
Ako Bog da!!!




hahaha, ma skontala sam imena u šešir, ona ne zna čitati, pa koje god izvučemo, bit će Lamija, haaaaaaaaaaaa
hahahhahaha dobar fol.Znam da imate Lajluuser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 795
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 20:01:18   
felix

IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: Vinetu

IZVORNA PORUKA: mama alma RR
Joj, ja ne znam kako L da ubjedim da se seka zove Lamija, ona kaže il Imančica (Iman) ili Dalal i nema priče, a meni Lamija nekako prelijepo


Zamisli samo kako će tvoja kćerkica biti ponosna i sretna ako budeš bebi dala ime koje je ona odabrala! : ))
Ako Bog da!!!




hahaha, ma skontala sam imena u šešir, ona ne zna čitati, pa koje god izvučemo, bit će Lamija, haaaaaaaaaaaa

e jeste neki user posted image user posted image user posted image ocete ju, privariti heheh prelijepa su obadva imena .

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 796
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 20:10:20   
mala87
mama alma i meni se svidja ime lamija ali pored jos 10 imena user posted image user posted image user posted image user posted image ............

nikakoda smanjimo spisak a napravili smo ga u 4-5 mj user posted image user posted image .......ali nekako lamija i ilhana simpa user posted image

_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 797
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 20:11:13   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Ma, joj ima i Imanki na svakom koraku, a značenje imena Lamija mi je prelijepo, a jednu Lajlu već imamo, hahahahahhahhaaaaaaaa


ima i Lamija na svakom koraku tako da to nemoj da gledas :)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 798
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 20:26:19   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: Vinetu

U našem jeziku se čak ni ne koristi taj oblik vokativa: Tariče, Faruče...  To je uobičajeno u hrvatskom jeziku.  



pa po naški je Faruke, Tarike, hahahahahha

Joj, ja ne znam kako L da ubjedim da se seka zove Lamija, ona kaže il Imančica (Iman) ili Dalal i nema priče, a meni Lamija nekako prelijepo


Ja sam uvijek govorila da cu ako budem imala curicu dati joj ime Lamije. To mi je ime tako lijepo. Medjutim kad sam se udala bliska rodica mm se zove Lamija a ja sam htijela ime koje nema ni u mojoj ni u mm familiji. I tako jednu vece meni ko grom iz vedra neba pade na pamet Ajla i tako je ostala. Za mladju smo znali koje cemo joj ime dati ali se mm malo dvoumio, i tako je ona jadnica petnaestak dana imala ime ali ga nije imala, i kad je mm krenuo da preda papire ja mu kazem da joj da ime Atija i da me ne interesuje sta ce ko reci. Meni se svidjelo i gotovo


_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 799
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 20:27:18   
Blue rose RR
Danas je teško naći ime koje nam se dopada, a da nije uobičajeno.
Meni je važno da se meni sviđa i da ime značenje lijepo, a kako ga drugi doživljavaju - po meni nebito.

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: enno

Trebam da idem na porod manje od mjesec dana..jos razmisljam o imenu..

ja se porodila prije 5 dana i jos razmisljamo o imenu


Lijepo ste me nasmijale.user posted image user posted image
Ja ni začela bebu nisam, znala sam kako će se zvati :)


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *