|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  131 132 [133] 134 135   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantjelesna oplodnja
12.8.2016 20:23:17   
perlica55
IZVORNA PORUKA: nanaca

Molim zenice koje imaju informacije ili koje su to tamo vec prosle, da mi jave vise informacija oko MPO u Splitu ili Zagrebu. Kako stupiti s njima u kontakt, da li i koliko se ceka, jesu li vam uspjeli postupci itd...


Nanaca, imam iskustva iz poliklinike Cito St...
Ne znam kaj te točno zanima... Radili smo ICSI/IMSI, dobili
6 js, 4 embrija i ostala sam trudna... Cijena postupka, injekcija i
zaleđivanje viška embrija smo platili 3000€..
Na njihovim stranicama imaš kontakt mail dr. Poljaka, pa mu
se možeš javiti mailom.
Mi smo dogovorili konzultacije (najbolje čim menga završi) došli sa svim mojim nalazima u kliniku
sat ranije, MM dao uzorak za spermiogram, kad je nalaz bio gotov išli smo
kod dr. na pregled i dogovor za postupak. Čim sam dobila mengu krenuli smo...
Nema čekanja...
Ako te još nešto zanima, pitaj, rado ću ti odgovoriti...
Ekipa je super, embriolozi savršeni, dr. Poljak iskren, ne obećava brda i doline...


< Poruku je uredio perlica55 -- 12.8.2016 20:32:07 >


_____________________________

1. ICSI/IMSI - user posted image
32tt - izgubili smo bebu user posted image
FET - bez uspjeha
2. ICSI - imamo user posted image i molimo Boga za sretan završetak trudnoće
MM i ja još uvijek čekamo rodu . . .

(odgovor članu nanaca)
Neposredna veza do poruke: 3301
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.8.2016 9:53:05   
bimba
Drage moje zenice,

Sto se tice New Life klinike i cijene postupka, mislim da su manje vise iste u svakoj klinici, samo razlika moze biti u koristenju lijekova za stimulaciju odnosno vece ili manje doze. Kao sto je ranije navedeno cijena ICSI-a je 4000KM + lijekovi cc 2000KM. Transfer sam radila 3.8 ali ovaj put nije uspio, mada taj dan ostale tri zenice su imale pozitivnu betu. Odnos prema pacijentima je stvarno extra, to je bar moje misljenje, jer sam zapocela sa procesom u mjesecu martu ali mi nisu odmah radili transfer zbog endometrija. Svakako moja borba se nastavlja i ako Bog da drugi put ce biti sve ok.

(odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 3302
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.8.2016 21:13:26   
nanaca
Zenice, da vas pitam ovo:

Mogu li ja sada otici u kliniku koju odaberem i da mi oni 'pokupe' ako ista bude od materijala i zalede ga dok muz dodje da da svoj doprinos (muz sada u drugoj drzavi)?

Razmisljam, je li moguce tako mjesecima prikupljati materijal uopste?

(odgovor članu bimba)
Neposredna veza do poruke: 3303
   RE: Vantjelesna oplodnja
26.8.2016 14:35:31   
ruza1984
Pozdrav drage zenice. Ja sam nova koja se lagano priprema za IVF, poslije dvije vanmatericne trudnoce :S
Prolem zatrudnjenja nije postojao, ali su tube izgleda bile ostecene :S nazalost :(..... Uglavnom, idemo dalje ostaje nam IVF, pa da vas pitam koju kliniku odabrati? Da li je neko iz BiH radio vantjelesnu u inostranstvu, koliko kosta? Mi smo bili u Bahceciju i dobili smo upute koje nalaze da pripremimo pa sad radimo te nalaze... Kako izgeda ta hormonska terapija, ja imam migrene, interesuje me ta terapija prije uzimanja jajne celije koliko traje? Jel bolan proces uzimnja jajnih stanica? Toliko pitanja je u mojoj glavi...Citala sam neso ali uvijek imam jos pitanja :) Moze li neko u par koraka, zaista mi je dosta toga nepoznato jer tek ulazimo u taj proces... Hvala puno. Pozzz

(odgovor članu nanaca)
Neposredna veza do poruke: 3304
   RE: Vantjelesna oplodnja
26.8.2016 16:04:03   
Galicia
Jel bolan proces uzimnja jajnih stanica?


Radi se pod narkozom.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu ruza1984)
Neposredna veza do poruke: 3305
   RE: Vantjelesna oplodnja
26.8.2016 16:23:06   
bimba
Mislim da je moguce nakon sto ti urade punkciju da zalede dobijene jajne stanice. Moj muz takodjer nije tu, samo kod mene je bilo obrnuto, njegove plivace su zaledili, prije nego sto sam bilo sta krenula.
Meni proces stimulacije nije bio nesto pretjerano tezak, uglavnom je bocanje injekcijama.
Primala sam Fostimon, Orgultran i Decyptil, imam kuci citav protokol, zavisno koji je dan, jer se ne primaju sve u isto vrijeme.
Ja nisam imala nekih problema, izuzev napuhanosti, sve ostalo je bilo ok.
Ne znam kakav je protokol na Bahceci klinici jer sam ja na New Life.
Cijene u inostranstvu npr. Mariboru su malo vise nego ovdje, barem kada sam se ja raspitivala. Ali to ne mora biti tako, jer sve zavisi koje lijekove i koju kolicinu primate.
Punkciju radis pod anestezijom pa je i ne osjetis. Poslije same punkcije se na klinici bude cc.3 sata, i onda ides kuci. Primis dodatnu terapiju, sta smijes jesti i to je to. Ja sam poslije imala samo blaze grceve, tipa kao kada trebas dobiti.

(odgovor članu ruza1984)
Neposredna veza do poruke: 3306
   RE: Vantjelesna oplodnja
29.8.2016 17:39:29   
ruza1984
Hvala puno na informacijama... Mi imamo ove dvije klinike Bahceci i New Life, cijene su priblizno tu negdje... Sto se tice strucnosti ljekara, koja je bolja (pitanje za raju koja je Bila i u jednoj i drugoj...)?

(odgovor članu bimba)
Neposredna veza do poruke: 3307
   RE: Vantjelesna oplodnja
1.9.2016 16:58:58   
Almirmihne
Zdravoo. Imamo 2 cetotide injekcije i 7 merionala ako nekom treba sve po propisu cuvano..

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 3308
   RE: Vantjelesna oplodnja
29.9.2016 8:50:01   
Magnolie
Ja tek sada vidjeh ovu poruku, ne znam da li kasnim i jeste li vec poceli sa postupkom. Ja sam radila vto u inostranstvu pa ako zelite vise informacija javite mi se u pp. Radi se o Pragu. :* U svakom slucaju vam zelim mnogo srece svima user posted image user posted image

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu ruza1984)
Neposredna veza do poruke: 3309
   RE: Vantjelesna oplodnja
27.10.2016 12:17:59   
serendipity
Znam da nas se tiče http://www.federalna.ba/bhs/vijest/182022/26102016

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 3310
   RE: Vantjelesna oplodnja
28.10.2016 9:14:26   
Emma26
Pozdrav svima! U braku sam 3.5 godine.. Imala sam jedan spontani, nakon godine braka i od tad ništa... Isla sam na folikulometrije, radila sam dvije inseminacije i nista nije uspjelo. Sad se pripremam za vto! Kod mog muza nalazi su ok, mada mogu i mrvicu bolji, a ja imam problem s ovulacijama i neredovitim ciklusima! Zanimaju me iskustva onih koji su radili vto u Bacheci i koliko sve traje ukupno, tj. da li se za mjesec dana sve moze obaviti od nalaza i vto ili to traje malo duže sveukupno? Imam neke nalaze od prije hsg, hormone sve, spermiogram i td... I da li to priznaju ili sve moram ponovo?i ako mi moze neko objasniti malo detaljnije proces ☺️ Unaprijed hvala!

(odgovor članu serendipity)
Neposredna veza do poruke: 3311
   RE: Vantjelesna oplodnja
28.10.2016 11:36:42   
vrabchica
Pozdrav 😊
Evo sve imas tu:
http://www.ringeraja.ba/forum/refundacija-vto-a-u-sarajevu/m_2765453/tm.htm
Sretno 😘

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 3312
   RE: Vantjelesna oplodnja
28.10.2016 21:23:56   
Magnolie
Emma Sretnoooouser posted image user posted image

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu vrabchica)
Neposredna veza do poruke: 3313
   RE: Vantjelesna oplodnja
29.10.2016 9:37:39   
ruza1984
Emma najbolje ti je da zakazes konsultacije kod Bahceci koje su besplatne. Ja sam radila postupak u Bahceci upravo jucer su mi radili punkciju. Sve ukupno traje dva mjeseca naravno ako je sve ok i ne treba nekih dodatnih pretraga. Nalaze priznaju cini mi se do 6 mjeseci. Hormoni moraju biti na 2 il 3 dan ciklusa. Moj ti je savjet skupi sve nalaze koje imas i na konsultacije. Sretno

(odgovor članu Emma26)
Neposredna veza do poruke: 3314
   RE: Vantjelesna oplodnja
29.10.2016 16:14:55   
Emma26
Hvala ti puno, bas sam nestrpljiva! Imam termin ali tek 15.11..to mi je nekako dugo cekati. Problem je to sto sam danas dobila mjesecnicu i znaci vec gubim ovaj ciklus! Moji ciklusi traju po 50-60 dana, tj.tek za dva mjeseca mogu ocekivati ce mi raditi vto.. Pokusala sam uzeti ranije termin, ali im je bas guzva! Ja sam se nadala da cu odmah ovaj mjesec sve obaviti user posted image ili barem početi....

(odgovor članu ruza1984)
Neposredna veza do poruke: 3315
   RE: Vantjelesna oplodnja
29.10.2016 20:53:45   
ruza1984
Da jeste guzva ja u petak kad sam bila bilo nas je 6 na punkciji. Danas sam cekala do 2 h da mi jave koliko imam oplodjenih jajnih stanica, a inace rade do 12 subotom, zbog guzve su izgleda produzili. Ma nemoj se brinuti sto ti je ciklus poceo oni ce procjeniti koju terapiju ces koristiti mozda i ranije ti urade punkciju tako da neces mozda morati cekat 2 mjeseca. Meni je ovo prvi postupak i sve je do sad islo lako treba hvala Bogu jos transfer, ali nece mi ga raditi sad jer sam radila i histeroskopiju tek nardni ciklus ili mozda onaj tamo... sigurno ces trebati vaditi hormone na 2 dan ciklusa ili 3. Dan mozda to da uradis odmah lakse ti je. Ako ti nekako mogu pomoci pitaj 🙂

(odgovor članu Emma26)
Neposredna veza do poruke: 3316
   RE: Vantjelesna oplodnja
29.10.2016 21:04:34   
Emma26
Hvala ti, pomogla si mi bas! Zanima me sta se od nalaza jos radi osim hormona? Zelim ti svu sreću!

(odgovor članu ruza1984)
Neposredna veza do poruke: 3317
   RE: Vantjelesna oplodnja
30.10.2016 0:37:00   
ruza1984
Najvaznije ti je te hormone standardne progesteron, fsh inostale na 2-3 dan ciklusa. Krvnu sliku standardnu, nalaz interniste, hormone stitnjace, anti hiv, testove na hepatitise, inr, ma tonu nekih stvari. Ja sam radila sistematski pa sam iskoristila nalaze. Onda antibiotike tebgluposti neke u prevenciji pred vto. Uradi ti hormone jer samo njih mozes 2-3 dan ciklusa ostalo mozes u medjuvremenu dok ne dodje drugi ciklus posto kazes da su ti dugi ciklusi.

(odgovor članu Emma26)
Neposredna veza do poruke: 3318
   RE: Vantjelesna oplodnja
16.12.2016 22:31:22   
Boobooloo
Dobro vece drage dame i buduce mame. Nova sam ovdje, malo sam cackala i citala i mislim da sam na pravom mjestu, ako ne, molim vas "usmjerite me" :-)
Napokon smo u postupku ivf-a, i cekam FET transfer koji bi trebao biti za 8-9 dana. Pijem terapiju i sutra je kontrola.. radila sam hosteroskopiju i punkciju istovremeno i imamo 6 zaledjenih bena. Tada mi je ustanovljeno da imam i jednorogu maternicu.. ne znam sta da ocekujem, da li trebam neko posebno pripremanje prije FET, mirovanje nakon transfera, ishrana i sl. Vasa iskustva? Bilo ko, bilo sta? Hvala vam

(odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 3319
   RE: Vantjelesna oplodnja
3.1.2017 11:50:04   
bimba
Cure da li je neka imala problem sa endometrijom? Moj uz lijekove dosegne max. 8.7mm, ni sam dr ne zna vise sta da radi. Sad mi je trazio da uradim rtg HSG-a, pa sta dalje.
Pijem estrofem, cajeve, ma ne znam ni sama sta vise. Svako iskustvo je od pomoci.

Sretna Nova 2017 da sve ugledateuser posted image

(odgovor članu Boobooloo)
Neposredna veza do poruke: 3320
   RE: Vantjelesna oplodnja
3.1.2017 21:40:30   
monči2
Cao drage nova sam u ovome pa nezz puno ugl bili smo u New lajf na dogovoru i krecemo cim mi dode menga.Dobila sam neke tablete za sad. Jeli i jedna ženica kod njih jos 😘😘

(odgovor članu eva_)
Neposredna veza do poruke: 3321
   RE: Vantjelesna oplodnja
4.1.2017 10:00:11   
bimba
Monci2, ja sam na klinici New Life, i mogu reci samo sve najbolje. Dr. Ali Mesut je stvarno extra. Zelim ti puno srece, a ako Bog da i hoce.

(odgovor članu monči2)
Neposredna veza do poruke: 3322
   RE: Vantjelesna oplodnja
4.1.2017 10:22:02   
monči2
Draga možes li mi objasniti kako sve ide, jesili radila vec postupak?Jeli bolno?Bas me strah 😊😔😘

(odgovor članu bimba)
Neposredna veza do poruke: 3323
   RE: Vantjelesna oplodnja
6.1.2017 11:54:37   
bimba
monci2,

poslala sam odgovor u p.p.

Pozz

(odgovor članu monči2)
Neposredna veza do poruke: 3324
   RE: Vantjelesna oplodnja
7.1.2017 19:38:22   
el_sa
Pozdrav svim clanicama :)

Da li neko zna koliko se dugo cekaju nalazi hormona stitne i prolaktina na Dip-u ( i da li uopce imaju reagense) ?

(odgovor članu bimba)
Neposredna veza do poruke: 3325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  131 132 [133] 134 135   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  131 132 [133] 134 135   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *