|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: majka poslije spontanog
24.3.2011 13:58:53   
Anica1
Joj bas sam se sad uspanicila user posted image Da odem kod svog ginekologa ili kod nekoga za stitnu?

(odgovor članu izgubljeni anđeo)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: majka poslije spontanog
24.3.2011 14:38:53   
izgubljeni anđeo
Nemoj da se paničiš! Otiđi kod dobrog endokrinologa. Nemoj samo da razmišljaš o tome, štitna ne podnosi zabrinutost i sikiraciju.. Ne znam odakle si al pretpostavljam da ima dobar endokrinolog.. Ja ni sama nisam znala koliko je to bitno. Jesi bila umorna dok si bila trudna? Ja sam jedva radila, brzo sam se umarala.

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: majka poslije spontanog
24.3.2011 14:51:55   
Selma.A.M
Ja već godinama liječim štitnu žlijezdu kod mene je hiper ubrzan rad pijem lijkove i trudna sam već 21 nedelju za sada sve ok bebi je dobro imam češće kontrole kod endokrinologa i kada sam bila trudna 5 nedelja išla sam na kontrolu štitne hormon TSH je bio 0.00 moj endokrinolog me je poslao kući na mirovanje sa 150mg dnevno PTU i sjećam se kada sam izlazila da mi je rekao: Nemojte se sikirati ali treudnoća se teško sačuva sa ovakvim hormonima ali...I dalje pijem lijekove iako sa grižnjom savjesti jer uvije postoji mogućnost da rodim bebu sa hipo kao što je se moja sestra rodila ali sve u svemu meni su rekli da je teško ostati trudna sa hiper a još teže sačuvati trudnoću ali ja se trudim da ne razmišljam o tome..Bit će kako Bog da jer i ovo mi je dijete podario kada su mi svi rekli da nema šanse tako da od Boga je....
Samo polako a hormoni se obavezno trebaju kontrolisati i to 3 puta:
1 put u pubertetu
2 put nakon porođaja
3 put u klimaksu
Zlu ne trebalo ...pozz i sretno....

(odgovor članu izgubljeni anđeo)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: majka poslije spontanog
24.3.2011 14:57:10   
Anica1
izgubljeni anđeo, ja sam iz Sarajeva, sada sam nasla na forumima dobrog endokrinologa kojeg preporucuju svi Zelija Velija, radi i privatno pa cu se kod nje naruciti jer se na KCUS-u dugo ceka. Nadams e da ce sve biti ok. Trebam li jos nesto uraditi pored ova tri hormona? Citala sma za neka antitijela? UZ?

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: majka poslije spontanog
24.3.2011 15:13:38   
izgubljeni anđeo
Uradi i ultrazvuk. A i meni je dr. rakao da je nemoguće sa mojim hormonima ostat trudan, a ja sam ostala. Ali nažalost ta sreća nije dugo trajala... Svim žena znam reć da se samo ne sikiraju i da odma idu na čuvanje beba.. Meni niko nije rekao da trbam na ležanje u bolnicu a bila sam spremna i devet mj. ležat.. Ali svako iskustvo u životu je bitno.. Sve za naše bebe user posted image se isplati. Ja pijem letrox od 50mg. pozzz

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: majka poslije spontanog
24.3.2011 15:38:25   
Selma.A.M
Izgubljeni anđeo znam kao je imam i ja iza sebe par gubitaka,čak je i ova trudnoća bila blizanačka ali samo jedna beba tu dok je kod drugog u 12 nedelji srčeko stalo.....A ja od početka pijem Daproston 3x1 i inekcija sam se naprimala Progresteron za pobudaliti...I znam šta ovi hormoni rade ali nekada je i psiha u pitanju,bar je to moje mišljenje ali to  ne znači puno kada izgubimo  to malo biće u sebi ili još gore kada ga rodimo pa izgubimo,a da ne govorim za one koje godinama pokušavaju zatrudniti ( a barem meni bliski ima jako puno koje su i digli ruke od toga nažalost)....Po lijekovima koje piješ kod tebe je hipo jel da?
Anica1 ako smijem prokomentarisati na tvoje pitanje,antitjela se rade prvi put kada se radi i TSH,T3 I T4 ali pošto viddim da si izabrala jako dobrog ljekara u Sarajevu za probleme štitne,mogu ti samo reći sa je žena odlična i ekspert u svom poslu...A UZ možeš ti tražiti odmah da ti uradi ali obično se radi tek poslije rezultata krvi i pregleda štitne....
I sretno

(odgovor članu izgubljeni anđeo)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: majka poslije spontanog
24.3.2011 15:44:21   
Anica1
Selma.A.M. ja sam sama trazila da uradim ova tri hormona i isla sam privatno da ih uradim, nisam jos bila na pregledu kod dr Zelije. Tek mislim da joj se javim i da zakazem kod nje pregled privatno takodje jer sam cula da na Kosevu se ceka na termin po par mjeseci. Uradicu ja i ta antitijel, jel moze to odvojeno ili moram uz antitijela uraditi i TSH ponovo, bez T3 i T4?

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: majka poslije spontanog
24.3.2011 15:53:20   
Selma.A.M
Mislim da ne moraš,meni su obično radili sve od jednom ali u bolnici,a privatno se radi šta ti želiš....Znači ako ideš kod endokrinologabolnicu onda ti on radio ono što ti napiše doktor opšte prakse,a ako radiš privatno onda ti tražiš koji hormon želiš prekontrolisati...Barem je tako kod nas u Tuzli,ali sam ja išla maksuz dr Zeliji privatno u SA zbog svoga mira....

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: majka poslije spontanog
24.3.2011 15:54:28   
Anica1
Posto ona privatno ne radi nalaze vec salje na Kosevo, ja cu privatno odraditi te nalaze pa cu kod nje. Jel ona jos kod Hitne na Socijalnom?

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: majka poslije spontanog
24.3.2011 20:19:06   
izgubljeni anđeo
Da, kod mene je hipotireoza ali nije ona primarni problem. Imam noduse na desnom režnju.. Samo se vi ne binite.. Pozzz za sve.

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: majka poslije spontanog
25.3.2011 7:55:24   
Anica1
Poslala sam mail dr Zeliji da vidim trebam li jos nesto vaditi od nalaza prije nego dodjem do nje, napisala mi je da povadim sljedece:
" anti-Tg, anti-TPO, FSH, LH, E2, progesteron, testosteron, PRL, DHEAS, androstendion i C-peptid 2h nakon obroka"

Zna li neko koada se to vadi, jel bitno koji dan ciklusa i sl.

Molim vas za savjete! user posted image

(odgovor članu izgubljeni anđeo)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: majka poslije spontanog
25.3.2011 12:45:13   
izgubljeni anđeo
Ja, ne znam stvarno. Ali pretpostavljam da se uzimaju iz krvi. Ukucaj ove pretrage na googl i pročitaj šta je i kako se rade pretrage. sretno..

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: majka poslije spontanog
26.3.2011 12:01:13   
AMELIC
Antitjela i hormoni se rade iz krvi, C peptid također...ustvari koliko ja znam sve su to nalazi iz krvi 99%...Za hormone:progesteron, PRL i testosteron su bitni dani kada se rade...obično 3 DC, a može i kasnije npr 21 DC, to bi ti d. trebala rećiuser posted image
Nemoj da brineš, sve će to biti u redu, a najbitnije da ima lijeka i ako se vodi računa može se regulisatiuser posted image

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu izgubljeni anđeo)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: majka poslije spontanog
26.3.2011 13:57:43   
Anica1
Hvala ti Amelic, u ponedjeljak cu ici da uzmem uputnice pa cu na dip da to vadim. Nadam se da ce biti sve ok 

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: majka poslije spontanog
29.3.2011 7:59:32   
Anica1
Sinoc sam radila test i pojavila se user posted image user posted image
Sad sam jos vise zbunjena, mislim da ne moram sve ove nalaze raditi ove silne hormone sto mi je napisala dr Zelija user posted image A ne znam ni ovaj moj TSH 3.33 kako ce uticati, jel to sad ok joooooj sva sam zbunjena, a i sretna zbog user posted image

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: majka poslije spontanog
29.3.2011 11:33:20   
Selma.A.M
Anica1 kako prvo čestitam na user posted image  i da bude sa srećom,nadam se da ćemo se uskoro vidjeti na temi Razgovori u očekivanji bebe user posted image ...
Što se tiče hormona nemoj se toliko opterećavati jer su ti hormoni manje-više ok....Te hormone možeš izvaditi i sad u trudnoći,ali čim je tvoj organizam prihvatio trudnoću to znači da je tvoje tijelo spremno,tako je bar meni rečeno....Kada odeš da radiš hormone samo naglasi da si treudna jer hormoni znaju pobudaliti u trudnoći....I sretno

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: majka poslije spontanog
29.3.2011 11:42:24   
izgubljeni anđeo
Anica 1, čestitam ti od srca!!!! Samo opušteni i kontroliši hormone. Ako ti se javi veliki umor javi se dr. user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: majka poslije spontanog
29.3.2011 11:45:57   
Anica1
Hvala vam drage moje user posted image user posted image user posted image

Toliko sam pod rucnom nekako jos ne smijem da se radujem , dok ne odem doktorici. Necu da zurim jer sad po nekoj racunici sam tek usla u 5 sedmicu, necu ici jos 10-tak dana. Povadicu ja ove hormone kad vec imam uputnice, a dr Zeliji sam poslala mail sa novostima pa cu vidjeti sta ona kaze

(odgovor članu izgubljeni anđeo)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: majka poslije spontanog
24.11.2011 23:06:19   
zeljka.anja
Selma.A.M-CAO Selma i naravno svima ostalima i  ja sam nova ovde sada cu vam ispricati moju zivotnu pricu ali samo da bi izvukli pouku da uvek ima goreg od goreg i da treba da se ne bojite za svoju bebu budite sigurne u sebe.2005 godine sam se udala sa svojih 19 i dosla u Svajcarsku alllliii samo 2 godine kasnije sam obolela,moja stitna zlezda je pocela naglo da varira cas hiper aktivna cas jako neaktivna,ali to nije najgore to se sve vuklomesecima po kontrolama sa progesteronom itd. Da bi 2007 izasao mi na vratu linfni cvor koji moji lekari su pratili ali nikakvom znacaju nisu davali da je to ozbiljno i takodje mi doktor saopstava da necu moci ostati u drugom stanju dok god mi se hormoni ne ustabila ALI ja odlazim u srbiju na ferje i odlazim dole kod endokrinologa opipava rukom moj linfni cvor na vratu i kao iz topa kaze mi da je to RAK-Zaboga ja sam u soku kao i moja porodica ali u SVOJ NESRECI SAMO MESEC DANA KASNIJE SAZNAJEM DA SAM TRUDNA I JAVLJA SE MOJA OGROMNA SRECA,ALI pored toga i veliki problemi.Vracamo se u CH i moj doktor mi radi na vratu na zivo biopsiju to je sa izgom se vadi uzorak i salje na analizu i potvrdjuje nam posle 3 dana da jeste RAK stitne zlezde.Medjutim trudnoca idealna prate moje zdravlje i sve je ok do marta kada odlazim u 17 nedelji trudnoce na operaciju i 7 sati totalna narkoza.Sve je proslo,beba hvala Bogu dobro i ja kako se i moze posle teske operacije.Moj termin za porodjaj je bio 28 ali sam se ja porodila 15 avgusta 2009 godine za 18 minuta u 36 nedelji da ne poverujete hvala Bogu bar nesto mi je olaksano i sve u najboljem redu.I dojila sam bebu 3 meseca da bi morala prekinuti i ici na radio-aktivne terapije i izolaciju po 7 dana svaka 3 meseca i tako 5 puta zaredom,i to je proslo,sada posle dve ipo godine i dalje se borim sa rakom ali sam na dobrom putu sa boljim recultatima i manjkom metastaza HVALA BOGU.Moja devojcica je moje najvece blago i moja snaga u svemu.I sada posle moje devojcice ove godine sam ostala opet u drugom stanju ali nazalost 8.11.2011 sam izgubila bebu imala sam spontani u 8 nedelji ali neznam razlog,samo znam da mi dusa pati i da mi je jako tesko.Nadam se da cu opet postati mama i da ce moja devojcica dobiti batu ili seku.

P.S.Drage moje izvinite sto sam oduzila ali iz ovoga mozete da zakljucite da MORATE i da TREBATE zbog sebe i zbog vasih voljenih bica da se borite sa svim teskocama koje nas zadese kroz zivot,budite pozitivne i glavu gore i naravno vodite brigu o vasim medikamentima i terapijama koje vam vasi doktori preporuce sto zbog vas samih a i zbog vasih trudnoca.
LJUBIM VAS SVE I ZELIM SVE JANBOLJE OD SRCA.

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: majka poslije spontanog
25.11.2011 0:27:58   
klemzi
Željka.Anja neka ti dragi Bog da sve najljepše...svaka ti čast!!!

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu zeljka.anja)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: majka poslije spontanog
25.11.2011 8:47:19   
zeljka.anja
Klemzi hvala ti punouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,ljubim te.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: majka poslije spontanog
11.2.2012 10:25:06   
Skvo RR
Prenos posta


IZVORNA PORUKA: e n y

Drage moje,
pokusavala sam da nadjem odgovarajucu temu za svoju pricu..i nisam uspjela. A ako ima negdje nesto slicno..neka ovu moju prebace tamo gdje pripada.

Ovakva jedna tema mi je nedostajala na RR. Nakon sto ti se desi nesto ruzno, trazis ljude koji su prosli kroz slicnu situaciju, i kada cujes da je nakon svega toga ponovo sve bilo dobro..jos vise se nadas da ce i kod tebe biti tako.

Nakon 7 mjeseci truda i pokusavanja, prosle godine u oktobru sam ugledala user posted image . Naravno - ko sretniji od mene i mog dragog. I roditelja.. Bliskih prijatelja. Nakon prvog UZ kojim je doktorica potvrdila trudnocu - moja i njegova mama su cijeloj rodbini rekle. Ja sam bila protiv, ali eto... bile su nezaustavljive user posted image
Na UZ kada mi je potvrdjena trudnoca, doktorica mi kaze da je "mladja" za oko sedmicu-sedmicu i po. Ali sve ok. Otkucaje srca nije ni spominjala, ja razmisljala da je jos rano. Rekla mi je da sam u 6. sedmici.
Sljedeci UZ - plod narastao, vrecica isto, jos uvijek jako mali.. Kaze doktorica odgovara 7. sedmici. I to je sve sto mi je rekla. Meni bude cudno, pitam je jel sve ok, kako toliko moze biti manja trudnoca nego po "racunici" - odstupala je 3 sedmice. Kaze ona meni - ili je sve dobro, ili mozda s plodom nesto nije u redu. Ali posto plod vidi, misli da je ipak sve ok. I da dodjem opet za 2 sedmice.
Na putu kuci, javljajuci MM kako je bilo na UZ pocnem plakati. Neki osjecaj da nesto nije ok. On me smiruje i govori da se ne brinem. Ali ako ce mi biti lakse, da odem drugom doktoru. I ja tako i uradim. Taj dan jos nazovem, sutradan odmah dobijem termin - iako nisu imali slobodnih primili su me preko reda, kada sam sve ispricala.
Sutradan ponovo UZ, kod drugog doktora. Gest. vrecica skroz drugog oblika nego dan prije. Izduzena i uska. Plod ne vidi. A ni oblik vrecice mu se ne svidja. Po racunici trebala bi biti vec u 10toj sedmici. Pokusava cuti otkucaje. Nista. 20min mi je radio UZ. Na kraju kaze - misli da nije nesto ok, da trudnoca nije intaktna. Vadi mi krv, UZ ponovo za 3 dana. Moj svijet sve vec poceo rusiti.
Za 3 dana, opet UZ. Beta od prije 3 dana cak 46.000. Plod je vidio sad. Gest. vrecica opet okrugla. Otkucaja nema. Ponovo za 4 dana UZ. Ja se opet pocinjem nadati da je ipak ok sve.
Sljedeci UZ. Sve isto kao 4 dana prije. To je to. Kiretaza. Dobijam uputnicu za kliniku. Svijet se opet rusi.
Na klinici, nakon 3 dana, opet UZ. Opet Beta. Sad 47.000. Ploda opet nema. Ali posto hoce da budu sigurni, a ja nemam nikakvih tegoba, kazu pricekali bi jos sedmicu. Ja luda. Kako to da nije sve u redu, a beta raste? Kako se opet plod ne vidi? Zasto mi niko nista ne moze reci?
Sedmica poslije. Beta 45.000. Ploda jos uvijek nema. Nude mi kiretazu, ili da mi daju neke tablete, da placenta sam izadje. To duze traje. Ja vise ne mogu. Hocu samo da prodje sve. Da prestane taj kosmar.
Sutradan na stolu, tesko mi je. Ali tako mora biti. Taj kosmar ce da prodje. Opsta anestezija, niceg se ne sjecam. I hvala Bogu da je tako.
Bilo mi je tesko, tesko sto je sve tako dugo trajalo, tesko sto sam 3 sedmice bila izmedju najvece srece i najdublje tuge. U nekom medjusvijetu. Okolinu nisam uopste percipirala. Ni dogadjaje ni ljude oko sebe. Svako malo sam plakala. Zadnju sedmicu prije kiretaze sam imala uzasnu spoznaju u glavi da ja ustvari nosim mrtav plod u sebi. I neka mi zamjeri ko hoce na ovom sto cu reci - nakon kiretaze sam imala osjecaj da konacno mogu da nastavim zivot dalje. Naravno da bih bila najsretnija zena na svijetu da nije moralo biti tako, ali.. to sto se desilo ne mogu promijeniti. Jedino mogu nauciti zivjeti i nositi se s tim. Uzrok se ne zna. Ni doktor ni ja a ni onaj histoloski nalaz koji sam dobila.

Sad su prosla skoro 2 mjeseca od kiretaze. user posted image je dosla vec drugi put, ja osjecam da funkcionisem ponovo kao zena. Nasli su mi na kontroli bakteriju u gospodji, onda urolog neku u urinu..tako da smo sad ja i MM na antibioticima, pa jos nismo mogli radit na bebi. Iako je ginekolog rekao da ne trebamo vise cekat, da je sve ok. Ali urolog nam jos ne da user posted image
Ali ja sam sigurna da cemo mi opet napraviti user posted image i da ce sve bit ok. I da cu bit najsretnija trudnica i da cu uzivati u svojoj trudnoci. I da se necu plasiti zbog ovog sto je bilo. Svima koji su me pitali kako sam i onima koji nisu-ne zamjeram. Onima koji su imali prave ni onima koji su imali pogresne komentare - ne zamjeram. Ljudi nekad ne znaju sta da kazu u takvom trenutku. A zlobnicima hvala Bogu nisam okruzena.

Ja pozivam sve vas sa RR koje imate svoju tuznu pricu o spontanom, i one koje imaju sretnu pricu i koje su nakon spontanog postale sretne mame..da je ovdje podjele sa nama. Ili na nekoj drugoj temi ako je ova pogresna. Da ohrabrimo one koje upravo prolaze kroz teska vremena. A ja cu ako Bog da da uskoro podijelim i jednu sretnu pricu sa vama.
Volim vas sve.





_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu zeljka.anja)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: majka poslije spontanog
11.2.2012 11:02:18   
Lulu_08
e n y jako mi je drago da si nam se javila, u poslednjim sedmicama tacnije u poslednja 2/3 mjeseca sam se jako cesto pitala gdje si, sta se desava, jer je poslednja informacija koju smo imali bila ta da nesto sa plodom ne odgovara sedmicama trudnoce. Sada vidim sta je bilo u pitanju, samo mi nije jasno kako je beta tako visoka bila a trudnoca nije bila vitalna? Ah i ovo ljudsko tijelo zna ponekad cudno se ponijeti! Medjutim, sve to je iza tebe sada, zao mi je za tvoje iskusenje i tuzno iskustvo, ali ujedno ti aBd zelim da vec po izlijecenju baja ginekoloskih i uroloskih uspijete ponovo u svom cilju, da ugledate plusic i aBd dozivite vitalnu, zdravu trudnocu!

Veliki zagrljaj od nas!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: majka poslije spontanog
11.2.2012 11:41:15   
saksija
draga e n y .. i ja sam se bas pitala gdje si jer znam da smo i ti i ja u par dana saznale da smo trudne.
jako mi je zao zbog svega sto ti se desilo. potpuno te razumijem. krzo isto to sam i ja prolazila 27.6.2011. dan koji nikad necu zaboraviti.
kada citam ovaj tvoj post - mogu reci da je sve skoro isto osim sto ja nisam prosla kroz vadjenje bete i te golgote - bice/nece.. meni su odmah u facu rekli da nisu optimisticni i da je srce izgleda prestalo kucati.. poslali su me kuci preko vikenda - ko eto za svaki slucaj, ali ja sam odmah znala, jednostavno mi je moje tijelo javilo da to vise nije to. ja uzroke nisam trazila - receno mi je da se to jako cesto desava i da je to prirodna selekcija. trebalo mi je malo vremena ali sam shvatila da se nista ne desava bez razloga a receno mi je isto i da se to obicno desi kada nesto sa bebom nije ok i da cak te bebe ako uspiju i da se rode.. ne zive dugo.. onda sam pomislila da sam mozda ipak sretnica jer mi se to isto moglo desiti puno kasnije sto bi bilo vjerovatno i puno bolnije nego proci kroz isto u 8/9 sedmici koliko sam ja tada bila trudna. tacno mila znam kroz sta prolazis.. kao sto te mogu razumjeti i sve druge zenice na ovom forumu koje su kroz to prosle.. ali evo pogledaj mene..
ja spremam da napisem svoju pricu, ovaj put lijepu akoBogda na temu spontani pobacaj jer je to bila prva tema na kojoj sam se javila.. sada sam u petom mjesecu i jos uvijek malo strepim kako ce se to sve zavrisiti zato i odugovlacim da napisem svoju pricu iako znam da sam u periodu kada mi se to desavalo, citajuci sve forume ovog svijeta vapila za nekim pozitivnim iskustvima.. a evo danas hvala Bogu ja pisem svoje iskustvo.. ja sam sada u 20oj sedmici.. zivim od pregleda do pregleda i da sam ikako mogla kupila bih sebi ultrazvuk da mogu provjeravati da li srce kuca.. prva 3 mjeseca sam bila ko mahnita.. naravno nakon takvog iskustva - uvijek se covjek boji, ali eto.. evo me sad tu gdje jesam.. sigurna u sebe i u sve druge zenice da ce uspjeti i u jednog dana ugledati svoje bebice. i e n y .. znas da mozete, uspjeli ste jednom.. uspjet cete opet! ljubim i grlim.. :*

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: majka poslije spontanog
11.2.2012 15:00:42   
AMELIC
E n y, žao mi je što si prošla kroz tako stresnu situaciju,razumijem te potpuno, jer sam isto proživjela i samauser posted image
Ali sve ima svoje zašto i sve je od dragog Boga...evo ja sam nakon skoro 1,5 godinu od spontanog ponovo zatrudnila i u martu čekam svoju bebicuuser posted image
Od srca želim da nas što prije obraduješ lijepim vijestima i da naredna trudnoća bude najljepši period tvog životauser posted image

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu saksija)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *