|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok tlak - savjeti
3.10.2009 17:41:06   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: skvo

IZVORNA PORUKA: Ilhana


IZVORNA PORUKA: skvo

Na porodu ce ti dati "koktel" koji ce ti sniziti pritisak na normalu!
Kada dodje do poroda, onda se ne sekiraj! Moj ti je savjet da vise obratis paznju na pritisak do poroda, jednostavno  moras ici svakodnevno na kontrole! Vidis da smo i ja i Ilhana, bile svaki dan pod kontrolom doktora!



Ja nista nisam dobila, porodila sam se sa visokim pritiskom..


Pa to kod vas u Sveskoj!user posted image user posted image user posted image user posted image
Hahah, meni su dali prije dripa, voltaren (nisam sigurna ili analgin) i apaurin! To mi je oborilo pritisak!
user posted image



Ja sam dobila nakon porodjaja Voltaren i Apaurin ja mislim i jos jednu dozu epiduralne dok me sasiju...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Visok tlak - savjeti
3.10.2009 17:43:26   
Skvo RR
O, pa ti si imala i epiduralnu,,,,,,heheheh,,,,,,
Mozda je nesto drugacije, radi epidurala, ja se dobro sjecam ovoga jer sam kao manijak svaki cas gnjavila sestre i doktora da mi govore sta rade sa mnom!
user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Visok tlak - savjeti
3.10.2009 17:43:48   
lirio
joj draga Skvo...hvala ti na toj informaciji...toliko mi je bilo potrebno da to čujem...vec sam smirenija...inace sam redovno na ctg-u i sve je ok..ja sam ti inace panicarka po prirodi....u ponedjeljak abd idem dr pa cu se savjetovati sa njom...joj zenice drage moje kako ste mi pomogle...ljubim vas a i moja bebara jer je mama opustenija pa je i njemu lakse......user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Visok tlak - savjeti
3.10.2009 17:46:13   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: lirio

..ja sam ti inace panicarka po prirodi....


Draga i sama sam ti takva!!!

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Visok tlak - savjeti
3.10.2009 17:46:30   
Ilhana RR
Mozda radi epiduralne da je drukcije al nemam pojma...

Neka si nam se ti smirila draga, to je najbitnije samo pazi sebe i svoje dijete!!

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Visok tlak - savjeti
3.10.2009 17:47:26   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: skvo

IZVORNA PORUKA: lirio

..ja sam ti inace panicarka po prirodi....


Draga i sama sam ti takva!!!

user posted image user posted image user posted image



haha ja sam obratno, kod mene je sve laganini ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Visok tlak - savjeti
3.10.2009 17:47:35   
lirio
ljubim vas puno, puno, puno....

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Visok tlak - savjeti
3.10.2009 17:51:21   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: lirio

ljubim vas puno, puno, puno....


Pusa i tebi draga!

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Visok tlak - savjeti
3.10.2009 17:59:41   
lely
Uh taj pritisak...user posted image
Meni je dugo vremena pritisak bio skolski i samo jednom kad sam otisla na kontrolu,dr. se sokirao 175/110 i naravno ostave me u bolnici.
U bolnici su mi davali cini mi se aldomed(ipak je to bilo prije 2 god.) i nakon tri dana mi je pukao vodenjak i porodila sam se .E sad mi tek nesto pade na pamet,nikad nisam razmisljala o tome sta na porodu kad je visko pritisak...ja se ne sjecam ni da su mi i jednom izmjerili..user posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Visok tlak - savjeti
5.10.2009 14:48:55   
lirio
ej zenice moje, da vam se javim...ev već tri dana pijem jogurt  i jedem bijel,i luk i mogu vam reci da mi pravo pomaze ...tlak idealan 120/80(70)...puno se bolje osjecam nakon vaših rijeci user posted image ...ma to sam ja opterecena najvjerovatnije mislima o porodu, tacnije uzasno se bojim poroda pa sam samu sebe opteretila...pokusavam da ne mislim...pa valjda ce bit sve ok i sa user posted image i samnom...ljubim vas puno...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Visok tlak - savjeti
5.10.2009 15:06:43   
lely
lirio bas mi je drago sto je pritisak sad u normali i sto se ti osjecas bolje...user posted image

Sto se tice poroda,samo misli da ce sve proci u najboljem redu,nemoj razmisljati o komplikacijama (nedaj Boze),jer nervozom samo mozes gore napraviti eto vidis za taj pritisak....
Naravno da cete beba i ti biti dobro....
Evo puno zagrljaja i dobrih vibracija za tebe,da nam budes najhrabrija mamica...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Visok tlak - savjeti
26.8.2022 10:34:56   
AnnF
Općenito, koliko ima ljudi na svijetu toliko različitih savjeta o tome kako smanjiti pritisak. Vrlo je individualno. Nekome pomaže dijeta bez soli, nekome meditacija. Moja prijateljica je izgubila 7 kg i prestao joj je skakati pritisak. Istina, uzimala je Friocard, možda je pomogla kombinacija mršavljenja i djelovanja biljnih sastojaka Friocard. Prošle jeseni sam imala problema s pritiskom (bilo je puno stresova i problema). Prijateljica mi je donjela kapsule Friocard i one su mi pomogle. Pritisak se smanjio, živci su se smirili (u sastavu ima gloga, dobar je ne samo za krvne žile, već i za živce).

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 62
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *