|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
3.10.2009 23:04:45   
Ben 10
E,pa ja sam radila 2 cr i ni jednom mi nisu tražili krv da obezbjedim,a mojoj radnoj kolegici čak 4 doze je morala naći.Vjerovatno je i do krvne grupe.Koliko imaju zaliha te krvne grupe.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Carski rez
4.10.2009 17:08:26   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: dadada

Izvinite za naslov, ali nam je stvarno HITNO...rodica mi se jucer porodila na carski, jos je na intenzivnoj ali je GLADNA Rekli su joj da jos ne smije nista jesti...nas sada zanima sta da joj skuhamo i kada ???? sta je najbolje...koja supica? sta jos, sta nikako.....


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Carski rez
4.10.2009 17:09:54   
ElmaB
Skuhajte joj supu, ali izvadite tjesteninu, a sutradan moze i pire krompir, neka bude malo rijeđi. Doanesite joj čaja nezaslađenog i sokova gustih, nemoj od borovnice jer oni zatvaraju. I kompot od šljiva je dobar, ali samo moraš izvaditi šljive, jer ih odmah poslije operacije ne smije jesti!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Carski rez
4.10.2009 17:12:03   
Anoniman
Hvala ti punoooooooooo...

samo jos jel' to znaci da vec sada smije supu???

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Carski rez
4.10.2009 17:13:25   
MAZA 84
Ja sam prije 45 dana rodila na carski i ostala u bolnici četiri dana i tih dana sam pila 2 l čaja na dan i jela običnu supu tj.najobičniju supu i šolju jogurta,ništa od sokova. I zadnji dan pred odlazak kući za doručak je bila palenta...Puno sreće...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Carski rez
4.10.2009 17:13:38   
dinciii
zar se i na to mora gledati,ja sam jela sve odmah drugi dan,nisam pazila ni na sta...

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Carski rez
4.10.2009 17:15:13   
Ben 10
Ako je još na infuziji nesmije ništa nego čaj.Ostatak supa ili neki lagani puding tek sutra,ipak je još na infuziji.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Carski rez
4.10.2009 17:18:13   
Anoniman
Ona je jos na intenzivnoj posto je kod nje posteljica isla prva (placenta previa) pa je doslo do krvarenja...trebala je na carski 7.10 a jucer je eto prokrvarila pa su je naravno odmah porodili...i sada se "porukamo" pa mi kaze da je gladna k'o vuk ali valjda ne smije jos nista jestiuser posted image a ne znamo kada bude smjela sta da joj donosimo i kada je to uopsteuser posted image

(odgovor članu dinciii)
  Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Carski rez
4.10.2009 17:20:49   
Ben 10
To morate da pitate svoga dr i kada on odobri onda smije da jede.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Carski rez
4.10.2009 17:28:08   
Adana
IZVORNA PORUKA: dadada

Ona je jos na intenzivnoj posto je kod nje posteljica isla prva (placenta previa) pa je doslo do krvarenja...trebala je na carski 7.10 a jucer je eto prokrvarila pa su je naravno odmah porodili...i sada se "porukamo" pa mi kaze da je gladna k'o vuk ali valjda ne smije jos nista jestiuser posted image a ne znamo kada bude smjela sta da joj donosimo i kada je to uopsteuser posted image


Mila ja sam rodila na CR. Pet dana sam bila u bolnici. Porodili su me u cetvrtak popodne, a kateter i braonilu su mi izvadili u nedjelju popodne. Znaci 3 dana nisam nista ni jela ni pila. Tada sam mogla jesti i piti. Do tada nista, samo infuzija. user posted image  Ali i taj dan kada sam napokon mogla jesti, jelo je bilo mlijeko, caj, supa bez icega i kompot bez icega. Znaci samo tecnost, i ne puno, samo pomalo, da ne bi doslo do naglog nadolazenja mlijeka. A i da se uspostavi rad crijeva, tj. da dodje do kakanja. user posted image  To je jako bitno. Znaci "jela" sam njihovu hranu, niko mi nista nije donosio, jela sam tek kada sam kuci dosla, ali malkice, opet da ne bi doslo do zatvora, i da mi se mlijeko ne bi naglo stvaralo. A bas se to desilo kada sam dosla kuci. user posted image  Pa je MM morao da me muze. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Carski rez
4.10.2009 17:33:42   
Anushka
U Zenici je bilo pravilo prosle godine kad sam se ja poradjala na CR da se prvih 24h nista ne jede, drugih 24h samo tecnost a treci dan pomalo hrana najbolje supe i mazanja. Ja sam imala komplikacija pa nisam nista jela ni pila do 4.tog dana a tada su mi donosili pudinge domace, tacnije kremu od jaja za krempitu i begovu corbu, to mi je bas dobro sjedalo. Neka vidi sa osobljem kad i sta smije.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Carski rez
4.10.2009 17:34:59   
Adana
I pade mi jos nesto na pamet, kada pocne jesti hranu, ne bi trebala da jede banane, kruske, svjeze sljive, grozdje, zrnasto povrce, kupus, karfiol, kelj, jer sve ovo izaziva nadimanje kod mame i grceve kod bebe. Ne bi trebala jesti ni jagode, suhomesnate proizvode, kobasice, puno bijelog luka, niti piti gazirane napitke.
Moze jesti kuhano povrce, krompir, riza, piletina i sl. peceno u rerni, kompote (made ne pretjerivati u pocetku sa tecnoscu radi prevelikog nadolazenja mlijeka).
Isto tako od puno dzusa i limunade beba moze dobiti proliv, kada mama pije naravno. user posted image
Sorry na dugom postu...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Carski rez
4.10.2009 17:56:27   
Anoniman
Hvala vam drage moje na odgovorima...evo valjda je upravo dobila od njih supicu...sada ipak znamo kako i sta...sutra cemo joj onda odnijeti supice i caja i mozda jogurta tipa ab kulturu ili tako nesto

(odgovor članu Adana)
  Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Carski rez
4.10.2009 18:09:45   
acudesa
dado, ja sam rodila na carski i bilo je grozno da ti je samo zrno grožđa, ali moraš se držati njihove dijete-moja preporuka je da joj ništa ne nosite pored onoga u bolnici, neka se strpi 7 dana, bolje nego nedaj Bože komlikacija (a, imaš temu komlikacije nekon CR), ili bar uz savjet sa doktorom, neka je njoj sa srećom. pozzz
(sad mi pade na um da nisam smjela ni soka više od neke zdjelice u toku dana-a meni oči gladne, ali treba se strpiti..)

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Carski rez
4.10.2009 18:17:05   
Anoniman
ma jasno je meni to sve...nismo ni mi mislili janjetinu ili grah da joj odnesemo, nego supicu neku, ali recimo nije mi jogurt ni pao na pamet...a to sigurno smije...ma evo valjda je jela..kaze da jeste

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Carski rez
4.10.2009 18:20:14   
acudesa
bude čovjek gladan ko vuk-ja sa sjećam kad sam popila prvi sok, ja kontala neki miks ananasa, jabuke, narandže,....nešto specuser posted image
i pitam tetu kuharicu-molim vas koji je ovo ovako divan sok, kaže "Sweety" jabukauser posted image  

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Carski rez
4.10.2009 18:28:14   
Anushka
 nasmija me acudesauser posted image user posted image user posted image
nije tako neizdrzivo losa hrana u bolnici, pogotovo u pocetku dok ne stane na noge, ja sam tek poslije 5-6 dana pocela jesti kako treba, a 7-8 dan su mi donosili ovu kremu i corbu, meni je problem bio stolica i za vrijeme trudnoce a i poslije poroda, do dana danasnjeguser posted image  sjecam se da sam i ja pila soka od breskve i jabuke, nista puno kiselo, gazirano, jagodicasto itd pa je ostala samo ta opcija. a znam da sam ozivjela kad sam 8.dan popila malo kafe. i zaboravila da i to ima..

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Carski rez
4.10.2009 20:09:55   
Anoniman
Tema je trudnoca i porod-carski rez, a ne oporavak posle poroda.
Nastavite ovdje http://www.ringeraja.ba/forum/m_75123/mpage_1/key_/tm.htm#75123

Sve ove vase postove sam prenijela tamo, a ove cu posle nekog vremena i izbrisati.



< Poruku je uredio Maida RR -- 4.10.2009 20:21:48 >

(odgovor članu Anushka)
  Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Carski rez
30.10.2009 0:12:32   
leona81
pitanje za zene koje su se porodile na kosevu na carski...ja cu najvjerovatnije kako sad stvari stoje imati dogovoren datum zbog bebe koja je jos na zadak, pa me interesuje da li da nosim prvo samo stvari koje mi trebaju u intenzivnoj pa da mi kasnije donesu ostale ili da sve ponesem odmah?sta mi je najbitnije da imam prva 2 dana uopste?i plus kako stavljaju kateter i da li to boli, i koliko dugo stoji, 2 dana?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Carski rez
30.10.2009 0:34:03   
una77
Draga taj dan na intenzivnoj ti treba

-2 paketa ulozaka Vir 80
-spavacica
-vlazne maramice obavezno
-paloma maramice
-flasirana voda kad ti dopuste da pijes
-badem mantil

Sve ostalo ti muz moze donijeti naknadno sutra kada predes sprat nize i budes sa svojom bebom. takode bitno je da ti napomenem da na Kosevo stvari nosis u kesi, unosenje torbe nije dozvoljeno.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Carski rez
30.10.2009 1:31:34   
Adana
leona81 samo polako, kao sto ti rekose sve sto ne poneses ti mogu donijeti naknadno. Ti se naoruzaj gacicama, uloscima i spavacicom. user posted image
Ja sam rodila na carski, ali u Opcoj bolnici. katetr su mi stavili pred operaciju. Nije bolno koliko je neugodno. Pogotovo jer se valjalo popeti na onaj stol za preglede sa stomakom do zuba i opustiti se znajuci sta ce uraditi. user posted image  Kada sam se porodila kateter nisam ni osjetila. user posted image
Mene kada su doveli iz sale, prvo su me sestre obrisale, obukle mi gacice, stavile uloske i obukle spavacicu. sada se ne mogu sjetiti jesu li me ostavile da se bas ono razbudim ili su me odmah obukle. user posted image  Razlika je ta sto u Opcoj bolnici nema intenzivne njege, nego te odmah svedu u sobu. Meni su kateter i braonilu izvadili tek 3. dan.
Sretno ti!

< Poruku je uredio Adana -- 30.10.2009 1:33:12 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu una77)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Carski rez
30.10.2009 8:22:54   
Dida79
IZVORNA PORUKA: leona81

pitanje za zene koje su se porodile na kosevu na carski...ja cu najvjerovatnije kako sad stvari stoje imati dogovoren datum zbog bebe koja je jos na zadak, pa me interesuje da li da nosim prvo samo stvari koje mi trebaju u intenzivnoj pa da mi kasnije donesu ostale ili da sve ponesem odmah?sta mi je najbitnije da imam prva 2 dana uopste?i plus kako stavljaju kateter i da li to boli, i koliko dugo stoji, 2 dana?

cao ma sta si se to tako unervozila vjaruj mi nemas razloga za to.najbitnije je da imas dovoljno gacica,ulozaka i makar dvije spavacice da se imas presvuci a ulosci su tu najbolji vir 80 njh ponesi najmanje 2 paketa i naravno vlazne maramice.a sto se tice katetera mene su prvo uspavali pa mi stavili kateter tako da neznam a vade ga kada krenes sa intezivne dole na odjel...sretno draga

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Carski rez
30.10.2009 14:19:49   
leona81
joj hvala vam puno, ma puca me nervoza jer sam se cijelo vrijeme pripremala za prirodan porod i ne ide mi se na carski al eto moram...a sto na Kosevu ne daju torbu?kako misle da mi stane sve u kese, tj po kesama...bas neprakticno i glupo...sta ako mi spavacice budu krvave nakon svega a bit ce, gdje cu s njima? a smije li se ponijeti pidzama bar jedna?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Carski rez
30.10.2009 14:29:36   
Suzana
leona81, lakše ti je da budeš u spavaćici, jer će te boliti rana od reza.
Ja kada sam se porodila na CR prije skoro godinu i po, smjela sam ponijeti torbu u intenzivnu njegu, ali moja torba je bila ona za bebe velika, pa sam sve u nju strpala, a cure su ti već rekle šta ti je neophodno prva dva dana, kasnije ti muž sve može donijeti.
Sretno.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Carski rez
30.10.2009 14:29:40   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: leona81

pitanje za zene koje su se porodile na kosevu na carski...ja cu najvjerovatnije kako sad stvari stoje imati dogovoren datum zbog bebe koja je jos na zadak, pa me interesuje da li da nosim prvo samo stvari koje mi trebaju u intenzivnoj pa da mi kasnije donesu ostale ili da sve ponesem odmah?sta mi je najbitnije da imam prva 2 dana uopste?i plus kako stavljaju kateter i da li to boli, i koliko dugo stoji, 2 dana?


Ja sam rodila prošle godine u aprilu, razlog isti kao i kod tebe - beba je išla zadkom.
Ja sam ponjela odmah torbu sa sobom, unjela sam je u intenzivnu, i koliko sam vidjele sve žene oko mene su imale ili kese ili torbe.
U toj torbi sam imala pidzamu, uloške, higijenske maramice za brisanje wc solje ( ima ih kupiti u DM-u ), pola litre vode, kremu za sebe, potkošulju i tri para gačica.
Na sebe sam odmah u intenzivnoj obukla spavaćicu, i papuče, te izvadila mantil.
Svoje stvari stavila u kesu i dala mužu.
Pored toga imala sam svoja sredstva za higijenu.

Kateter su mi stavili prije uspavljivanja, nije bolno, kako je malo neugodno kao i klistiranje.

Uzmi slobodno pidzamu za poslije, kada ti izvade kateter da mozes obući, ne treba ti spavačica jer tebe neće vaginalno pregledati pri otpustu.

< Poruku je uredio hanabanana -- 30.10.2009 14:31:04 >

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *