|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:08:14   
Skvo RR
quote]IZVORNA PORUKA: teacher75

a ja uopce ne kontam sta to ima raditi sa jaranima ozenjen covjek na moru a sto ne moze sa zenom.


odmor vikendima...dakle muskaraca srednjih godina...kojima je satisfakcija da se voze na brodu i da nista ne rade...ili da se voze kvadovima zimi po planinama i opet nista ne rade, da pecaju i slicno....da ponekad sa sobom povedu i svoju djecu...


Malo je reci da me ne zanima pecanje, paintball, brodovi, skuteri, kvadovi...eto to moj MM ne moze sa mnom raditi, i za to ima svoje prijatelje.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:09:08   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

osim toga ja nemam niiiištaaa zajedničko sa ženama njegovih prijatelja, meni bi to bila peglancija

Isto......user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:10:23   
R&T@
Ja sam bila u junu u Neumu cetiri dana, a mm cuvao djevojcice...

Kuku, da ja nemam drugog...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:10:32   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i mm je u toku braka a i u vezi išao s prijateljima na more i na skijanje i slično
Meni je to sasvim ok, nisam ni mislila da postoji solucija da nije ok user posted image user posted image user posted image
Kuku možda ima drugu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

moj ni u vezi a ni u braku nije maknuo nigdje bez mene osim poslovno, a ne da ni meni user posted image



neznam šta bi ti rekla, meni je sloboda najbitnija, mislim da nema potrebe za zabranama
ja sam htjela kod jaranice koja je radila na moru otići na par dana prošli mjesec al ona dade otkaz i propade mi plan

sta cu, tako mi grah pao pa naletih na ljubomornog covjeka, a ja uopce nisam, da on mene pusta i ja bih njega, al kad on ne pusta necu ni ja iz principa user posted image



user posted image user posted image  ma i mm ima ljubomornih ispada, on često si umisli da se ja svima dopadam user posted image user posted image user posted image  al se poslije tome zajedno ismijemo i takve po meni simpa ljubomorice ne ometaju naš skladan brak

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:10:37   
teacher75
evo navela sam primjer svoje rodice- ona i beba od malo vise od godinu dana same na moru-privatni smjestaj, autobusom se truckaju tamo i nazad, a on gospodin sa jaranima autom putuje istrom, otisao da se odmori malo od posla i od stresa. a ona po citav dan rinta sa user posted image i oko njega, kuha mu, posprema, pere, pegla i na odmoru treba sama da nosa kofere, duseke i ostalo na plazu i nazad i da trckara sa user posted image . ona nema pravo na odmor. i neshvatljiv mi je taj otac da ga ne zanima 1.kupanje njegove user posted image u moru, i ostale stvari... doduse, on se inace u braku ponasa ko momak, izlazi i hoda do sitnih sati po kafanama a ona u kuci sa user posted image . ja bih se razvela iste sekunde!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:11:11   
Skvo RR
Isto tako cesto sam isla sa prijateljicom u Graz za vikend....

E, to moj MM nece da radi sa mnom...hahahaha...Hvala Bogu na prijateljima.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   [Obrisana poruka]
11.8.2010 11:11:27   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:11:32   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: tajra

Ja sam bila u junu u Neumu cetiri dana, a mm cuvao djevojcice...

Kuku, da ja nemam drugog...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


baaaš, kukuuuuu

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:12:07   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

evo navela sam primjer svoje rodice- ona i beba od malo vise od godinu dana same na moru-privatni smjestaj, autobusom se truckaju tamo i nazad, a on gospodin sa jaranima autom putuje istrom, otisao da se odmori malo od posla i od stresa. a ona po citav dan rinta sa user posted image i oko njega, kuha mu, posprema, pere, pegla i na odmoru treba sama da nosa kofere, duseke i ostalo na plazu i nazad i da trckara sa user posted image . ona nema pravo na odmor. i neshvatljiv mi je taj otac da ga ne zanima 1.kupanje njegove user posted image u moru, i ostale stvari... doduse, on se inace u braku ponasa ko momak, izlazi i hoda do sitnih sati po kafanama a ona u kuci sa user posted image . ja bih se razvela iste sekunde!


Ovo je ekstremno, i o ovome ja ne pisem....

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:12:21   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

quote]IZVORNA PORUKA: teacher75

a ja uopce ne kontam sta to ima raditi sa jaranima ozenjen covjek na moru a sto ne moze sa zenom.



odmor vikendima...dakle muskaraca srednjih godina...kojima je satisfakcija da se voze na brodu i da nista ne rade...ili da se voze kvadovima zimi po planinama i opet nista ne rade, da pecaju i slicno....da ponekad sa sobom povedu i svoju djecu...


Malo je reci da me ne zanima pecanje, paintball, brodovi, skuteri, kvadovi...eto to moj MM ne moze sa mnom raditi, i za to ima svoje prijatelje.

moj nema gore navecena interesovanja user posted image pecanje ga zanima li ne peca, al moze on i sa mnom pecati ako hoce, nek on peca a ja cu u blizini ispijati kafe, samo nek je na oku user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:12:24   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Isto tako cesto sam isla sa prijateljicom u Graz za vikend....

E, to moj MM nece da radi sa mnom...hahahaha...Hvala Bogu na prijateljima.user posted image


tako jeuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:13:06   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

nek on peca a ja cu u blizini ispijati kafe, samo nek je na oku user posted image user posted image user posted image



Nadam se da se salis...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:13:10   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: buba29

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i mm je u toku braka a i u vezi išao s prijateljima na more i na skijanje i slično
Meni je to sasvim ok, nisam ni mislila da postoji solucija da nije ok user posted image user posted image user posted image
Kuku možda ima drugu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

moj ni u vezi a ni u braku nije maknuo nigdje bez mene osim poslovno, a ne da ni meni user posted image



ja bi svog još popeglala user posted image  i spakovala da malo dahnem dušom,user posted image user posted image ali on neće nigdje bez mene a ne vjerujem da bi i mene pustio s prijateljicama na more,možda i bi,nisam nikad imala priliku user posted image user posted image


i kondom bi mu kupila user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:13:46   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i mm je u toku braka a i u vezi išao s prijateljima na more i na skijanje i slično
Meni je to sasvim ok, nisam ni mislila da postoji solucija da nije ok user posted image user posted image user posted image
Kuku možda ima drugu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

moj ni u vezi a ni u braku nije maknuo nigdje bez mene osim poslovno, a ne da ni meni user posted image



neznam šta bi ti rekla, meni je sloboda najbitnija, mislim da nema potrebe za zabranama
ja sam htjela kod jaranice koja je radila na moru otići na par dana prošli mjesec al ona dade otkaz i propade mi plan

sta cu, tako mi grah pao pa naletih na ljubomornog covjeka, a ja uopce nisam, da on mene pusta i ja bih njega, al kad on ne pusta necu ni ja iz principa user posted image



user posted image user posted image  ma i mm ima ljubomornih ispada, on često si umisli da se ja svima dopadam user posted image user posted image user posted image  al se poslije tome zajedno ismijemo i takve po meni simpa ljubomorice ne ometaju naš skladan brak

ma ne smeta ni meni, jer sam se prije braka dovoljno ishodala i isprovodila sa prijateljicama tako da mi se ni ne ide nigdje bez njega. a i njemu valjda dosadilo, ni on nema neke zelje da hoda sa jaranima. valjda se ostarilo user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 39
   [Obrisana poruka]
11.8.2010 11:14:34   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:15:36   
Nedi
Sve što je u okviru fer play-a...može nije problem. Ali one situacije tipa on se ide odmoriti a ženi šipak...e neće moći. Znači idi slobodno ali se isto tako potrudi da i meni obezbijediš odmor onako kako ja želim.
I ima još nešto, ne može sa bilo kojim jaranima. Ugodna raja, neki oženjeni, neki ne ili naši zajednički prijetelji - može. Ali neki od lezihljebovića iz mladosti ne dolazi u obzir, šta očeivati od momka od 30 god koji se ne obrazuje, ne radi ( i nije nikad), nema stalnu vezu, živi sa starcima i nema riješeno stambeno pitanje? Prosto se ježim od takvih ljenčuga i neradnika.
Ma neka ide gdje hoće sve dok je fer play i kad dopušta kućni budžet nemam ništa protiv

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:15:44   
veeseelaa
ma nije meni želja za hodanjem već mi je ugodno u društvu mojih prijateljica, sa njima se ispričam, ismijem itd imajo sličan humor i baš mi bude ugodno
I ja sam se pokasno udala (28 godina) vala me svugdje bilo ali sam opet da žena i muž jedno pored drugog imaju svoj društveni život

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:16:01   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: teacher75

a ja uopce ne kontam sta to ima raditi sa jaranima ozenjen covjek na moru a sto ne moze sa zenom. nek i on i jarani povede zenu i user posted image i svi lijepo zajedno na odmor. ja sam isla sa drugaricama dok mi je bilo zanimljiv "provod", a sada kao udata zena ne pada mi to napamet...


ma kakav provod sa ženama i muževima user posted image user posted image user posted image pri tom ne mislim na bacanje pogleda na druge žene/muškarce
osim toga ja nemam niiiištaaa zajedničko sa ženama njegovih prijatelja, meni bi to bila peglancija

meni je smisao provoda bio smekanje frajera, flertovanje i ludiranje, ostalo ne nazivam provodom, tako da nema mjesta provodu kod ljudi koji su u braku user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:16:44   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Nedi

Sve što je u okviru fer play-a...može nije problem. Ali one situacije tipa on se ide odmoriti a ženi šipak...e neće moći. Znači idi slobodno ali se isto tako potrudi da i meni obezbijediš odmor onako kako ja želim.
I ima još nešto, ne može sa bilo kojim jaranima. Ugodna raja, neki oženjeni, neki ne ili naši zajednički prijetelji - može. Ali neki od lezihljebovića iz mladosti ne dolazi u obzir, šta očeivati od momka od 30 god koji se ne obrazuje, ne radi ( i nije nikad), nema stalnu vezu, živi sa starcima i nema riješeno stambeno pitanje? Prosto se ježim od takvih ljenčuga i neradnika.
Ma neka ide gdje hoće sve dok je fer play i kad dopušta kućni budžet nemam ništa protiv



ma bježi tamo, nećeš mu društvo birati

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:16:48   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma nije meni želja za hodanjem već mi je ugodno u društvu mojih prijateljica, sa njima se ispričam, ismijem itd imajo sličan humor i baš mi bude ugodno
I ja sam se pokasno udala (28 godina) vala me svugdje bilo ali sam opet da žena i muž jedno pored drugog imaju svoj društveni život

ovo mogu raditi i na dnevnim kafama i radimo gotovo svakodnevno, a na more se ne ide zbog toga...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:17:39   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: teacher75

a ja uopce ne kontam sta to ima raditi sa jaranima ozenjen covjek na moru a sto ne moze sa zenom. nek i on i jarani povede zenu i user posted image i svi lijepo zajedno na odmor. ja sam isla sa drugaricama dok mi je bilo zanimljiv "provod", a sada kao udata zena ne pada mi to napamet...


ma kakav provod sa ženama i muževima user posted image user posted image user posted image pri tom ne mislim na bacanje pogleda na druge žene/muškarce
osim toga ja nemam niiiištaaa zajedničko sa ženama njegovih prijatelja, meni bi to bila peglancija

meni je smisao provoda bio smekanje frajera, flertovanje i ludiranje, ostalo ne nazivam provodom, tako da nema mjesta provodu kod ljudi koji su u braku user posted image




a toooooo pa i da se malo šmekne ajde Boga ti user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:18:37   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma nije meni želja za hodanjem već mi je ugodno u društvu mojih prijateljica, sa njima se ispričam, ismijem itd imajo sličan humor i baš mi bude ugodno
I ja sam se pokasno udala (28 godina) vala me svugdje bilo ali sam opet da žena i muž jedno pored drugog imaju svoj društveni život

ovo mogu raditi i na dnevnim kafama i radimo gotovo svakodnevno, a na more se ne ide zbog toga...



ma ja hoću da se sredim, da rezerviram hastal user posted image user posted image user posted image  da popijem koji campari, gdje ću to u po bijela dana

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:18:42   
sara.at
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

jedna moja komsinica uvjek kaze "muskarci su takvi da ih treba drzati na lancu i to onom od 5 cm " ...meni to uvjek bilo smjesno i mislila sam da se zeza... vremenom skontah da ima isitine u tome...
Iceman takav tata je meni malo sumnjv  user posted image  ocito neko neizivljeno deriste u njemu... pa mu treba momackog zivota i provoda po moru... vjerovatno bi zavrsio na Zrci da malo pari oci na piletini i pokusa zaboraviti da je muz i otac... a to malo jadno...
vjerujem da bi takav tata sa ushicenem poslao i svoju zenu ali samo s razlogom sto bi to znacilo "slobode" i za njega.. nije njemu sto ce mu s zena provesti nego sto bi on bio "malo momak" user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image nije da mu branim zna gdje su vrata al za i koji su mu prioriteti,bas kao sto milenium rece ako bi lunjao i hodao i zabavljao se nije trebao se zenit nit djecu pravit nego i dalje lumpovat....
 
a da meni kaze "idem sa jaranima da se odmorim", e onda bi otisao i citav zivot se odmarao....
 
od cega ustvari da se odmori od zene,kuce,obaveza,djece,obitelji,rodbine e pa kad se zenio taj umor je skupa sa vjencanim listom potpisao, cuj oni bi se odmarali a mi kao robovi da kod kuce svoje obaveze uredno izvrsavamo a njima je puna kapa user posted image user posted image  
sreca pa moj mm zna gdje mi je granica, tako da se ni ne usudi da me pita takvu glupost, i kad me pita da izadje sa drustvom vikend ja kad kazem nemoze moze grad i jarani izgoriti njemu je to amin a kad sam raspolozena onda pustim,pa je i to skontao kad ce pitati user posted image user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:18:48   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: teacher75

a ja uopce ne kontam sta to ima raditi sa jaranima ozenjen covjek na moru a sto ne moze sa zenom. nek i on i jarani povede zenu i user posted image i svi lijepo zajedno na odmor. ja sam isla sa drugaricama dok mi je bilo zanimljiv "provod", a sada kao udata zena ne pada mi to napamet...


ma kakav provod sa ženama i muževima user posted image user posted image user posted image pri tom ne mislim na bacanje pogleda na druge žene/muškarce
osim toga ja nemam niiiištaaa zajedničko sa ženama njegovih prijatelja, meni bi to bila peglancija

meni je smisao provoda bio smekanje frajera, flertovanje i ludiranje, ostalo ne nazivam provodom, tako da nema mjesta provodu kod ljudi koji su u braku user posted image




a toooooo pa i da se malo šmekne ajde Boga ti user posted image user posted image

ih, malo se popije pa se stvari omaknu kontroli, more, romantika, galebovi, crno vino-crne oci. hahhahhaha, bolje ne dolaziti u iskusenje user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Odlazak na more!?
11.8.2010 11:19:54   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

[meni je smisao provoda bio smekanje frajera, flertovanje i ludiranje, ostalo ne nazivam provodom, tako da nema mjesta provodu kod ljudi koji su u braku user posted image



Meni je bas ovo ostalo ..uvijek bio provod....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *