|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocinteza
8.12.2007 10:16:44   
bebano
Visnja user posted image user posted image . Ma divno!!
Ja isto tako jaaaako volim curice i bas sam uvijek imala zelju da moja bebica bude curica, medjutim kada sam ostala trudna, shvatila sam koliko je to nebitno jer je najbitnije samo da je bebica dobro i zdravo.
Za tvoju user posted image  user posted image  veeeelika pusa.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Amniocinteza
8.12.2007 10:40:38   
travnicanka
Pusa visnja tebi i maloj princezici u stomaku!!!Djevojcice su prave male princeze zaista ,vidjet ces!!!!Pusssss!!!!

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Amniocinteza
29.12.2007 21:56:57   
bebano
Evo mene opet pokrecem temu amniocinteze. Ja sam trebala ici na taj pregled 08.01 i juce na ultrazvucnom  pregledu dr. mi kaze da cemo to morati prolongirati za jos 15.01. jer mi je materica tvrda (ovo mi je prva trudnoca) i da je bebica jako nisko. Dala mi je da pijem Magnezij 300 2x dnevno i da sto vise odmaram. Mene je to malo uplasilo, jer nemam pojma sta sve to znaci. Sta znaci ako je beba nisko? Hoce li ona tako ostati svo vrijeme ili ce se u toku trudnoce "popeti". Moze li to znaciti da cu morati mirovati jedan dio trudnoce, jer ako je beba nisko, da li je to zbog necega opasno. Ja sam 18 sedmica. Hvala svima koje znaju bilo sta da mi kazu. 

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Amniocinteza
22.1.2008 20:15:57   
bebano
Drage moje evo mene opet. Danas sam imala pregled amniocinteza i sve je ok, misim pregled je prosao ok. Nalazi za 15 dana ja se nadam da ce i to biti u redu. Nekako ni ne razmisljam da nece.
Visnja ako budes ovo citala samo jedno pitanje. Jesu tebi dali apaurin da pijes 8 dana 2x1?? Meni je to nesto previse i ja sam pitala sestru jel to moram tako a ona kaze da moram. I da, i ja sam dobila Chepabos antibiotike, ali sam te poslusala i uzela sam Ceporex to je isto samo su jedni Bosnalijek a drugi Pliva. Nadam se da necu dobiti taj osip kao i ti. I eto, rekli su mi mirovanje 15 dana sto me je jako zbunilo, tako pise na papairu. Uglavnom ja cu mirovati do kraja ove sedmice, a mozda u ponedeljak na posao. Vidjecu kako se budem osjecala.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Amniocinteza
22.1.2008 20:29:56   
Visnja RR
e da bebano ...i ja sam isto tako dobila da pijem apaurn 2x1... i ne plasi se apaurn ce ti samo pomoci da se stomacni misici drze mirno... to je razlog zbog kojeg ces i mirovati... najvaznija su prva tri dana, a obzirom da si ti inace aktivna tj da nemas nekih problema i da radis, sasvim ce ti biti dovoljno toliko koliko si planirala... i vjerovatno si procitala: bez jaceg smjeha...nista teze od case ne podizi...nek malo titra TM oko tebe :)
i drago mi je da je sve proslo ok a ako Bog da i za 14 dana cemo se svi radovati dobrim rezultatimauser posted image

dakle samo ti svaki dan popij apaurincic... pomisli da veliki broj trudnica apaurin piju svaki dan cijelu trudnocu i sve bude ok...

odmaraj... pusa :)

i odlicno sto si se odlucila za drugi antibiotik... a neces vjerovati kad sam prije nekoliko dana bila kod prijateljice koja je isto kao i nas dvije "starija" prvorotkinja, rekla mi je da je amniocintezu radila direktno kod dr. Mehmedbasica i da on uopste ne propisuje antibiotik user posted image ... vec samo apaurin... ona je bila sokirana kad sam joj ispricala sta se meni desilo... al eto sta nam preostaje nego da slusamo sta nam kazu... dobila si i Hipp sirup ili ne?

ako jesi a vec pijes Prenatal ili nesto slicno ne moras piti Hipp... jer bi to znacilo da istu stvar pijes dva puta...  kad sam potrosila Prenatal ja sam presla na Hipp ...a to je bas ovih dana ... i bas je ukusan...mozda se odlucim za njega do kraja jer mi tabletice pomalo idu na zivce ...

< Poruku je uredio Visnja -- 22.1.2008 20:32:03 >

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Amniocinteza
22.1.2008 22:14:31   
bebano
Hvala Visnja sto si mi se javila. I hvala ti na potpori i svim uputama oko amnio jer zaista sam mislila da je puno strasnije nego sto jeste. Nije prijatno, ali da boli, ne boli user posted image . Upravo kao sto si rekla kao kada primas inekciju. Ma da, rekla mi je Dr niti glasniji smijeh niti kasljanje, a ja taman pregrmila gripu pa jos malo kasljem. Ali se suzdrzavam. Ja nisam dobila taj sirup samo antibiotike, apaurin, 1,5 l tekucine dnevno i odmaranje. Ok onda cu ih poslusati pa piti i apaurin, taman da nadoknadim spavanje user posted image .
Javim se za kada stignu rezultati svakako.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Amniocinteza
4.2.2008 12:01:24   
bebano
Drage moje,

cuvajte mi palceve da mi sve bude ok sa nalazom amniocinteze. Nadam se da ce biti sutra, jer je sutra 14 dana od kako sam radila. Jel da Visnja da jave za 14 dana? Meni neko rece da moze trajati i 3 sedmice, pa se nadam da to nece biti kod mene slucaj. Vec me puca nervoza ne mogu da docekam. MM kaze da se ne trebam sekirati, jer je on siguran da ce sve biti ok, ali ja ne mogu da ne mislim na to. Stalno mi je negdje u glavi. Saljite pozitivne vibracije pleaseeeeeeeeee.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Amniocinteza
4.2.2008 12:04:40   
Emina*
Evo pozitivnih vibrica......

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

Nemoj bona da se sekiras, vidjet ces da ce biti ok

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Amniocinteza
4.2.2008 12:07:26   
Visnja RR
Vec ti na pp pozeljeh srecu (koja ce ti, sigurna sam, i ispuniti sutrasnji dan)user posted image
Da, rezultati su za 14 dana ...nazvace te iz laboratorije dr Mehmedbasica... mene su nazvali iza 13 h...
Ne brini se sve ce biti ok...
I naravno najljepse vibrice za tebe i bebca user posted image

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Amniocinteza
4.2.2008 12:12:25   
bebano
Draga Visnja,

hvala ti puno i ovdje jos jednom user posted image . I ja sam tebi odgovorila na pp.

Javim se cim saznam. Moram pitati za pol, a kao da gledam da cu se zbuniti  kao ti user posted image . Ma to je najmanje bitno.
Pusa

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Amniocinteza
4.2.2008 12:12:51   
bebano
Hvala Eminice user posted image .

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Amniocinteza
4.2.2008 15:03:46   
ElmaB
Ne sekiraj bebano. Bit ce to ok, a ti svakako nemoj zaboraviti da nam javis rezultate. I ja sam tako bila nervozna kada sam cekala rezultate triple testa i hvala Bogu sve je bilo ok!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Amniocinteza
4.2.2008 15:13:50   
baby
 I ja ti bebano zelim samo naj i da nalazi budu ok Ljubim te i saljem buket user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Amniocinteza
4.2.2008 15:18:13   
bebano
Hvala drage moje, puno mi znaci vasa podrska user posted image .

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Amniocinteza
4.2.2008 23:02:37   
Suzana
Bebano,
 
I ja sam ubijedjena da ce rezultati biti OK, i saljem ti moju podrsku.
Vec sutra ces biti mirnija. A onda ides kod Dr Jadranke na pregled, da vidis svoju bebicu.
To je u cetvrtak, i mozda se i vidimo :).
 
Svakako se javi!!!

Pusa.

 
Suzana

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Amniocinteza
5.2.2008 11:34:31   
bebano
Hvala vam curke!!

Evo sve se pravim da kao radim i ne mislim i ne iscekujem, a ne odvajam se od mobitela user posted image .
Cim me zovu, pisem vam.
Naravno Suzana, javim ti kada se dogovorim sa dr, jer stvarno mozda se sretnemo user posted image .

Pusa svima

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Amniocinteza
5.2.2008 13:48:08   
bebano
Nema jos nista novo. Nisam mogla vise docekati i zvala sam ja njih. Javila mi se jedna jako neljubazna sestrurina, koja mi je rekla "zvacemo vas u naredna 2-3 dana kada budu gotovi nalazi". Kao u stilu "ko vam je rekao da ce biti danas, mozda moze i 3 sedmice trajati". Bas je bila neljubazna. A ja vise ne mogu cekati. Nije da se plasim ishoda, nego jednostavno ne volim cekati bilo sta, a pogotovo kada je nesto ovako bitno. Eto samo sam se htjela pozaliti.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Amniocinteza
5.2.2008 14:09:55   
Visnja RR
eh bebano skroz te razumijem...
i ja sam mislila da ce meni biti cekanje duze od 14 dana pa sam se iznandila kad su me nazvali bas 14-i... al maloprije pricam s drugaricom... kaze ona da je isto radila u utorak ( jer se utorkom amnicinteza samo radi) a rezultate je dobila u petak ...
Kad su mene obavjestili o rezultatima rekli su mi da mogu doci po nalaze tek u petak...
znaci ipak jos malo cekanja... user posted image
i ne brini draga, bebac u tvom stomacicu je sigurno odlicno...

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Amniocinteza
5.2.2008 14:14:04   
bebano
Hvala ti Visnja. Ma da, sve su prilike da cu i ja tako cekati, jer da su mi se trebali javiti, mislim da bi vec zvali. Tebe su ono zvali oko 13.00. Znaci, mozda se produzi i do petka user posted image . Uh tako mrzim cekati.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Amniocinteza
6.2.2008 13:53:36   
bebano
Stigli nalazi user posted image , sve u redu. Jedan mali pisonja user posted image , kao sto smo i pretpostavili.
Hvala vam svima na podrsci user posted image .

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Amniocinteza
6.2.2008 14:17:24   
Emina*
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Cestitke na pisonji....
Vidis da je sve u redu, i da uopšte nije bilo razloga za brigu...
Sad uzivaj, odmori, setaj....
Ma sve ti je dopusteno.....

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Amniocinteza
6.2.2008 14:29:24   
bebano
Hvala user posted image . Uh lakse se dise user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Amniocinteza
6.2.2008 16:01:40   
baby
Takode i od mene sve cestitke na sincicu i na urednim nalazima kao sto eminica rece sad uzivaj setaj sto vise
pusa tebi i tvom sincicu i ako smem da pitam u kojoj si sedmici

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Amniocinteza
6.2.2008 16:12:25   
bebano
Hvala puno Baby user posted image .
Ma naravno da smijes, sada sam 22 sedmica. I zato sam bila zabrinuta jer je to vec prilicno kasno za raditi amniocintezu. Ali hvala bogu sve je ok i bebac je dobro.  

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Amniocinteza
6.2.2008 19:21:42   
Suzana
Hej Bebano,
 
Divne vijesti, bas mi je drago!!! user posted image

Jesi li se uspjela naruciti kod Dr Dizdarevic sutra? user posted image

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *