|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza
2.6.2015 16:33:04   
kocka
Una, to nije pozitivan nalaz, samo statisticki podatak i vjerovatnoca. Inace su i dabl i tripl samo statistike koje mogu biti a i ne moraju.. kakvi su ti ostali parametri? Sta kaze dr kakav je nuhalni nabor, je li u granicama normale? AC mozes uraditi da budes sigurna, ja sam je radila u drugoj trudnoci nakon dugog premisljanja, to je sad prilicno rutinska stvar bez posljedica, samo se dobro raspitaj da ti uradi neki iskusan dr.

(odgovor članu UnaK)
Neposredna veza do poruke: 926
   RE: Amniocenteza
2.6.2015 16:45:18   
UnaK
Kao prvo hvala na brzom odgovoru
Za daunov sindrom mi pise visok rizik a za ostala dva nizak rizik,nuhalni nabor je 2,2
Sutra idemo na 4D pa trebamo odluciti sta cemo a citala sam svasta pa
Me malo strah mada je doktor reko da ne trebam da se brinem on poznaje neku doktoricu koja to radi i koja je iskusna u tome pa eto abd da sve zavrsi dobro..

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 927
   RE: Amniocenteza
2.6.2015 16:52:01   
kocka
Pa vidi, ja nisam strucnjak, ali koliko se sjecam da je to sasvim normalna vrijednost.. U svakom slucaju nemoj da se stresiras zbog toga, opet ti kazem da ti to nista ne znaci. Bitniji je onaj UZ i mjerenja koja dr odradi nego ta izracunavanja.. Uglavnom se kao visok rizik od dauna pojavljuje kod starijih trudnica, sve sto si starija automatski rizik ide gore. U svakom slucaju sama moras odluciti u vezi sa AC, tu ti niko ne moze pomoci. I nemoj bas puno svasta da citas. user posted image

(odgovor članu UnaK)
Neposredna veza do poruke: 928
   RE: Amniocenteza
2.6.2015 17:04:28   
UnaK
Hvala jos jednom puno..ma ne citam puno samo sam
Prvi dan kad sam saznala i sad opet me malo hvala jer sutra trebamo ginekologu..ma vjeruj najvise me je stah od pobacaja poslije AC ali eto nije do mene abd proci ce sve uredu..hvala puno sto si podjelila samnom svoje iskustvo..srdacan pozdrav

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 929
   RE: Amniocenteza
2.6.2015 21:22:50   
rose
ja sam amnio radila 2 puta...moj rizik je bio 1:150 (mislim da je 1:250 cut off tj sama granica) i imala sam 33 kad sam radila prvu amnio..sad sam preskocila testove i odmah isla na amnio (38 godina) ...sve ostalo, nuhalni, bedrena i nosna kost su bili uredni user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 930
   RE: Amniocenteza
28.7.2015 12:38:20   
žirafa
Podrav svima,
privatni ginekolog mi je rekao da misli da na GAK-u kada obrađuju rezultate amniocenteze rade samo PCR metodu na one standardne tri trisomnije (Down, Edwards...), a da ne rade uopšte analizu svih hromosoma (citogena analiza što se do sad čekala 15 i više dana).
Molim one koje su u zadnje vrijeme radile amniocentezu i dobile nalaz da mi kažu da li su dobile i nalaz u ruke za taj drugi dio analize. Ovo mi je veoma bitno. jer ako ne rade onda bih sada radila Nifty test.
Ja sam 2013. radila amnio i nikad u ruke nisam dobila taj drugi dio nalaza, kao ni moja drugarica, a kao radila se analiza.
Hvala.

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 931
   RE: Amniocenteza
28.7.2015 12:45:12   
rose
IZVORNA PORUKA: žirafa

Podrav svima,
privatni ginekolog mi je rekao da misli da na GAK-u kada obrađuju rezultate amniocenteze rade samo PCR metodu na one standardne tri trisomnije (Down, Edwards...), a da ne rade uopšte analizu svih hromosoma (citogena analiza što se do sad čekala 15 i više dana).
Molim one koje su u zadnje vrijeme radile amniocentezu i dobile nalaz da mi kažu da li su dobile i nalaz u ruke za taj drugi dio analize. Ovo mi je veoma bitno. jer ako ne rade onda bih sada radila Nifty test.
Ja sam 2013. radila amnio i nikad u ruke nisam dobila taj drugi dio nalaza, kao ni moja drugarica, a kao radila se analiza.
Hvala.



da i meni je to receno PCR radi sve standardne trisomije ali ne gledaju ostale parove...znaci pcr-om ce se dobiti rezultat za down, patau, Edvards, Turner i spolne hromosome (nekih 5 parova) ...i meni je tako receno!!...a ne gledaju se ostali parovi...ja sam 2010 na GAK-u radila amnio i tada su radili sve hromosome...nisu ni nudili PCR metodu...sada navodno rade PCR koja bude gotova za par dana..kod mehmedbasica PCR+citogena 750 KM...duplo jeftinije od niftija...btw ako nifti bude los, slijedeci korak je amnio

< Poruku je uredio rose -- 28.7.2015 12:46:31 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu žirafa)
Neposredna veza do poruke: 932
   RE: Amniocenteza
28.7.2015 13:36:25   
žirafa
Hvala ti na brzom odgovoru.
Baš bezveze što ne rade i citogeni nalaz kad se čovjek već odluči na amnio. Za pretpostaviti je da se onda ti poremećaji veoma rijetko javljaju kad su odustali da ih utvrđuju. Ili im je samo to jeftinije.
Prema ovome Nifty u odnosu na amnio koji se radi na GAK-u ima sve prednosti. Osim cijene, naravno.

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 933
   RE: Amniocenteza
6.8.2015 21:18:31   
rose
i nifty gleda samo ovih 5....ja sam radila kod mehmedbasica dobila kompletnu sliku a najbitnije prvo raserecenje nakon 2 dana kada pcr da rezultat user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 934
   RE: Amniocenteza
16.8.2015 19:13:19   
mom2B
Meni je dr na GAKu predlozila da radim ili amniocentezu ili jos bolje Traquility test s obzirom na godine, posto je prva trudnoća (rizicna) i što smo duuugo čekali da se pojave te čarobne dvije crtice.

S obzirom da su 2 moje drugarice ostale bez beba nakon amniocenteze na GAKu ja je jednostavno nisam smjela uraditi.
Uradila sam Tranqulity test... kosta 690 eura. Skupo jeste, ali sam bar mirna posebno zato sto je sve u redu user posted image


< Poruku je uredio mom2B -- 16.8.2015 19:14:39 >

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 935
   RE: Amniocenteza
16.8.2015 20:16:13   
rose
sad se mozes tranquilizirati user posted image user posted image user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 936
   RE: Amniocenteza
17.8.2015 19:13:19   
mom2B
user posted image user posted image vec jesam user posted image

I abd nadam se da ću to uraditi opet user posted image user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 937
   RE: Amniocenteza
15.9.2015 16:18:35   
Severina1
Ne znam kome tacno pisem, pisem svima vama i koje ste procitale i koje niste vise aktivne koje ne citate. Prolazim kroz horor ali bukvalno.
Moja agonija traje vec evo cetvrti dan. U 11 nedelji trudnoce uradila sam dabl i tripl test koji je pokazao da je rizik na Daun sindrom smanjen 1:983, UZV potpuno uredan...beba ok. Nastavila sam da zivim i radim potpuno normalno i po redu i proceduri u 21 nedelji trudnoce dosla na regularno unaprijed zakazan Expertski 4D UZV. Trajao je beskonacno...pronasli su kd moga deckica jedan uvecan bubreg i cistu na mozgu sto ukazuje na to da postoje dva markera za doun. sindrom. nakon tri dana tj. danas su mi uradili aminocintezu i cekam rezultate jos tri dana. Tri dana pakla. Jako tesko prolazim kroz sve ovo. Ne funkcionisem, unistena sam. Kako cu docekati? gotovo tri godine nismo mogli imati bebu , dosla je slicajno nenajavljeno i usrecila nas. Sta sad dalje...kako?
Znam da mi ne moze niko pomoci ali bi mi bilo jako korisno da cujem necije slicno iskustvo. Inace sam vec rizicnim godinama za trudnocu,

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 938
   RE: Amniocenteza
15.9.2015 16:42:24   
Galicia
Pa cestitsm na trudnoci kao prvo.
Kao drugo smiri se jer mozes nastetiti bebici.
Kao trece, svi ti testovi ne moraju nista da znace. Procitaj malo po forumu iskustva zena truenica koje su isto prosle a na kraju rodille zdrave bebice.
Kao cetvrto i najbitnije, jel mozes ti nesto promjeniti i ako bude downov sindrom kod bebice? Hoces plakati non stop kad se rodi bebica ili ces uzivati u bebici? To je tvoje dijete, ma kakvo god da je.

Sretno i smanji brigu.

(odgovor članu Severina1)
Neposredna veza do poruke: 939
   RE: Amniocenteza
17.9.2015 6:29:24   
Severina1
Draga Galicija,
Hvala ti sto se javljas i hvala na lijepim rijecima, utjesi i ohrabrenju. Jos uvijek nista ne znam. Sutra eventualno u ponedeljak cu dobiti telefonski izvestaj. Znacu sve. Upravu si, ja tu definitivno ne mogu nista vise da promenim. Preostaje mi jedino da se suocim sa istinom i sto pre je prihvatim. Tesko je. I dalje su kod mene previranja, ludnica u glavi, hiljadu zasto ali ni jednog "zato". Teske su to stvari i za mene i za mog supruga. Specificna situacija. Naime on je mladji od mene i druge smo nacionlanosti, vjerujuci u nasu ljubav unatoc svim nevoljama i zlim jezicima uspeli smo da odemo daleko, formiramo nasu malu porodicu i pocnemo zivot zjedno i ispocetka iako smo imali potpuno formirane u nasoj zemlji. Nismo mogli opstati. Morali smo da odemo. korak po korak nesto smo ostvarili i samo nam je nedostajala nasa mala bebice kao kruna nase ljubavi sve nase borbe i upiranja u bolju buducnost.
Tesko mi je ne bih da te uvlacim u detalje ...ali evo kao zena zeni pisem...mozes li da zamislis osudu armije sredine, njegovih tetaka, stina i sl dusebriznica koje su neposredno pre naseg vencanja optuzivale moje godine, citiram "ona t nikada nece ni moci ni htjeti roditi dete, ona je satarija". I uspjela sam. Zbog sebe, zbog nas prvenstveno, zbog nase male porodice a onda i zbog svih zlih jezika koji su me neduznu osudili.
Mi smo htjeli samo nas mali zivot, mir, posao i normalno funkcionisanje. Htjeli smo nasu bebicu ...i imamo je... Pokusaj razumjeti sve moje strahove i traume koje nosim sa sobom. Sta ako ne uspem? Naime doktori koji su mi radili aminocintezu su otvoreno pricali sa nama o opciji prekida trudnoce tj. nasilnog prekida i porodjaja.
Citala sa sva iskustva ne samo na ovom forumu...citam danima i nocima vec. Utjesno je to sto ih je vecina pozitivna. Jedino me brine to sto jos nigdje ali nigdje nisam procitala iskustvo koje govori o postojanju dva markera.
Niko mi se jos nije javio sa svojim slicnim iskustvom.
U svakom slucaju velika ti hvala jos jedan put. Mnogo mi znaci. Neko me cuje iako sam jako daleko, bez igde ikoga svog. bez prijateljica. sestara bez ikoga sa kim mogu o tome da razgovaram. Ostaaje mi samo cekanje i vjera u pozitivan ishod svega.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 940
   RE: Amniocenteza
17.9.2015 7:16:29   
Visnja RR
Severina1 uz tebe smo... I postojimo da jedna drugoj pomognemo ako nikako drugacije ono bar da saslusamo...

Zajedno s tobom ćemo proci sve sto se bude desavalo i zajedno s tobom se radovati tvojoj bebici user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Severina1)
Neposredna veza do poruke: 941
   RE: Amniocenteza
17.9.2015 8:41:28   
Severina1
Visnja...hvala do neba...:)
Hvala na pozitivnoj energiji koju saljes. Mnnogo mi znaci.... nisam sama

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 942
   RE: Amniocenteza
17.9.2015 9:30:01   
ziel
Odakle si Severina?
Zelim ti puno srece , da rezultati pokazu zdravu bebu...
Nemoj misliti negativno, vjeruj u Boga, On se brine o nama svima i sta god bude prihvati to kao jos jedno iskusenje ,
a i znas da nakon oluje uvijek izadje sunce user posted image

Drzim vam fige user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Severina1)
Neposredna veza do poruke: 943
   RE: Amniocenteza
17.9.2015 9:54:22   
Severina1
Hvala do neba Ziel na ljijepim zeljama,
Ja sam iz Banja Luke, trnutno na dalekom sjeveru Aljaska.
Nije da mislim negativno, jednostavno sam preplasena i malo je reci ustavljena. Pokusavam skrenuti misli medjutim to jako kratko traje.
I kod mene je mladic :) Znam ja da mi bog nece staviti teret koji ne mogu ponijeti...ali dokle vec? Nista i ne zelim vec samo ono sto smo oboje zasluzili..i on i ja i nasa beba .. samo osmjeh zelim...tu je valjda sve.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 944
   RE: Amniocenteza
17.9.2015 9:58:05   
ziel

IZVORNA PORUKA: Severina1

Hvala do neba Ziel na ljijepim zeljama,
Ja sam iz Banja Luke, trnutno na dalekom sjeveru Aljaska.
Nije da mislim negativno, jednostavno sam preplasena i malo je reci ustavljena. Pokusavam skrenuti misli medjutim to jako kratko traje.
I kod mene je mladic :) Znam ja da mi bog nece staviti teret koji ne mogu ponijeti...ali dokle vec? Nista i ne zelim vec samo ono sto smo oboje zasluzili..i on i ja i nasa beba .. samo osmjeh zelim...tu je valjda sve.

Bas ste daleko od domovine... To vam mozda jos teze pada, ali drzite se zajedno , ti i tvoj muz.
Sta da ti kazem, osim da jedno drugom budete utjeha i potpora, bice sve dobro aBd user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Severina1)
Neposredna veza do poruke: 945
   RE: Amniocenteza
19.9.2015 11:11:01   
Severina1
Samo da se javim na zalost sa ne lijepim vijestima.
Moja beba, moj mali andjeo, je izgubljena.
Nikakvu sansu nije dobila. Trisomija 18. Teska defomacija sa kojm ne bi najvjerovatnije ni docekala svjetlo dana.

Zao mi je sto sam medju vama i ja, sa jednom losom vijest, ali eto, to je stvarnost, ima nas i takvih.

Svima zelim ono sto sam zeljela i sebi...more i beskraj ljubavi, srece i nebo osmijeha vasih beba.
Cuvajte se...

Odjavljujem se sa ovog foruma.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 946
   RE: Amniocenteza
19.9.2015 11:51:11   
Visnja RR
Severina1 žao mi je :(
kad sve malo prođe dođi nam opet....da zajedno dočekamo ljepše vijesti...
Vjerujem skoro sve smo mi na ovaj ili onaj način prosle kroz gubitike

ja prvu trudnoci s tri bebe i drugu s jednom.... i u 40.oj rodila svoju sad sedmogodisnju djevojcicu....

Želim ti da ti se tvoja želja uskoro ispuni... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Severina1)
Neposredna veza do poruke: 947
   RE: Amniocenteza
19.9.2015 12:14:21   
ziel
Bas mi je zao user posted image Rastuzila si me skroz...
Nemam za tebe rijeci utjehe, samo ti znas kako se osjecas, ali probaj ostati vedra. Ja sam na ovom forumu kroz caskanje upoznala puno zena koje su se godinama borile sa gubicima beba ali nisu posustajale. Evo bas jucer rodila zdravu djevojcicu od 4kg jedna forumasica koja je svasta prosla kroz svoje prijasnje trudnoce. Ne gubi nadu. user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 948
   RE: Amniocenteza
27.9.2015 20:37:48   
škorpija
ima li neko da je u posljednje vrijeme radio amnicentezu na GAK-u, ja moram da radim naredne sedmice zbog godina, ne znam kako to sad funkcioniše, prošli put sam rezultat čekala mjesec. naravno sutra ću nazvati GAK, ali eto voljela bih da se javi neko s ličnim iskustvom

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 949
   RE: Amniocenteza
8.10.2015 12:40:17   
Pamucica
Tražim informacije i ja o amniocentezi, sestra mi je uradila Tranquility neinvazivni genetički test, negativan je i neće ići na amniocentezu, mada smo se svi oko toga bili nasekirali. Međutim, sada je odahnula i mi s njom. Sretno mamitama budućim

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *