|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocinteza
18.7.2008 8:48:25   
Mema
Što se tiče čekanja n rezultate kod mene je to trajalo pravo dugo skoro mjesecc dana, jer sam radila ac utorak nakon što se pretrage nisu radile tri sedmice, pa nas je bio pravo puno. Inače kad nije tolika gužva kaž da se čeka oko 15 do 20 dana. Oni vas nazovu i jave. Sreća je pa su sestre pravo strpljive, pa i kad ti nazoveš one ti kažu, jesu li gotovi ili ne. Sestra Belma i sestra ramiza su na amniocintezi i super su.
Emina čuvamo ti fige i vjerujemo da će sve biti uredu. Sretno!!!!!

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Amniocinteza
18.7.2008 13:54:45   
abh
E i ja sam utorak radila aminocintezu. Uopste nije nista strasno. Mada kada su mi dali da potpisem ovu izjavu nije mi bilo svejedno.
Emina javi kad tebi budu rezultati.   Mema koji je broj na kojima mozemo dobiti informacije o rezultatima testa?
E i jos me interesuje koliko ste vi mirovale? Ja evo vec 4. dan sam u kuci i vec mi dosadilo, samo gledam TV i lezim, a sestra mi kuha. :-)
Dosadilo  mi je vise, da mi je malo izaci iz kuce?

(odgovor članu Mema)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Amniocinteza
18.7.2008 19:01:01   
emina_h
Ne znam ni ja na koji broj se mogu dobiti informacije.
A ja nisam uopste lezala,dva-tri dana nisam dizala neki teret,ali ove normalne kucne poslove sam obavljala normalno,eto to nije savjet ipak je bolje ne rizikovati i malo se pricuvati.
A mislim da setnja ne bi trebala skoditi.
Zelim ti srecu i da nam rezultati budu uredu.

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Amniocinteza
18.7.2008 23:18:50   
abh
I ja zelim da nam rezultati budu dobro ako Bog da. Javi kad saznas rezultate.
Pozdrav

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Amniocinteza
19.7.2008 8:33:39   
Visnja RR
Broj na koji mozete doboiti je broj ordinacije dr Mehmedbasica , ako ste radile na Kosevu, jer se sve to samo kod njega radi...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Amniocinteza
21.7.2008 14:52:48   
abh
Pozdrav svima, upravo su me zvali sa Koseva kazu da moram ponoviti nalaz aminocinteze, jer su im se vratili iz labaratorije da nema dovoljno uzorka da odrede nalaz. Sva sam sad isprepadana, da li me lazu, jer je nalaz los ili su stvarno lose uzeli uzorak. A ne znam koliko je pametno da radim to 2 puta u 7 dana. Je li se to ikome desilo vec? Molim vas javite.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Amniocinteza
21.7.2008 15:10:29   
Happy
abh mislim da nisu imali dovoljno uzroka, jer obično oni nisu obazrivi  i rekli bi odmah da nije nešto uredu. Stoga se nemoj sekirat, biće sve dobro ako Boga. Vjerovatno se može raditi češće, ne bi te zvali, bar mislim user posted image

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Amniocinteza
21.7.2008 15:33:07   
emina_h
abd,nemoj se sekirati,ja sam se prije amniocenteze dobro informisala i na stranim portalima u vezi iste i zna se dogoditi ne tako cesto ali dogadja se da uzeta kolicina plodove vode nije dovoljna za analizu,ili da jednostavno uzgoj celija ne uspije,pa se ista mora ponoviti.Nemoj se sekirati a kao sto je Neira rekla nisu oni obazrivi da sta nije uredu odmah bi ti rekli.
A da je stetno da se ponovno radi ne bi te ni upucivali,stoga sutra s Bozijom pomoci otidji ponovo,jesi li se informisala ko sutra radi.I ko ti je utorak radio ac?
Samo sto manje brige i bice sve uredu vidjet ces.Drzim ti palceve i molim Boga da nam nalazi budu ok.Javim nam se.
Pozdrav.


(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Amniocinteza
21.7.2008 16:05:07   
abh
Radila mi je doktorica Dizdarevic. Vjerovatno ce ona opet sutra biti, jer sestra mi je rekla da je profesorica rekla da ponovo dodjem sutra, to je vjerovatno dokotrica Dizdarevic? Je li tebi Emina nalaz gotov? Malo je tjesi, jer su me zvali nakon 6 dana,  a za 6 dana nalaz nikome jos nije bio gotov.

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Amniocinteza
21.7.2008 17:19:28   
emina_h
Meni nalaz nije jos gotov sutra je 14 dana,pa ocekujem od sutra,valja sad dezurati pored telefona.Meni je radio dr.Begic,a kad sam ja bila,bile su samo tri zene koje su to radile i ja.
Sve tri te zene su vec i prosle sedmice bile i radila im je prof.Dizdarevic,ali nesto nije uspjelo.Medjutim bilo mi je neprijatno da ih ispitujem ali je moguce da je bila situacija kao kod tebe.
Jedna mi je objasnila da su je boli nekim iglama i s jedne i s druge strane ali zena nije bila u toku ni sta je ac a ne sta drugo.
Zato nemoj se sekirati,stres je nesto sto ti najmanje sad treba.
Jer se nekad i ovi narocito poznati ljekari precijene pa neke preglede obavljaju isuvise rutinski.
Ako ti je prosle sedmice bila Dizdarevicka moze biti da ove sedmice bude  Begic,samo ne brini i bice sve uredu.
Znam kako se osjecas i zelim ti sve najbolje.


(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Amniocinteza
21.7.2008 17:30:22   
Visnja RR
a mozda bude i dr. Boris (nikad covjeku da zapamtim prezime)...
draga da je nalaz los ne bi ti ponovo radili amnio...
sigurna sam da je razlog samo koji su ti rekli...pusa... i ne brini se...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Amniocinteza
21.7.2008 20:15:36   
abh
Hvala svima na podrsci. Javi cu se sutra da vam kazem sta je bilo.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Amniocinteza
21.7.2008 21:43:13   
proud mom
kako vidim da je velika "frka" oko ove amniocinteze da se malo nadovežem i da vam kako tako pomognem... meni nije imao ko pa znam kako je; zato ću ja vama... bar se nadam da hoću...

kod mene se baš bilo skupilo svih tih faktora koji su, kad se svi saberu, bili 100%-tna predispozicija za down user posted image

prvo suprug i ja zajedno imamo preko 70... drugo, suprugov rođeni brat ima down... treće, nuhalni nabor bio preko tri... ma jooooj, trebali još šta??? odmah su me uputili da radim ac i radila sam naravno... čekanje je najgore, to znam... mislila sam da ću svisnuti od straha (a da zlo bude gore, nalazi su trebali biti gotovi kad sam već bila peti mjesec trudnoće)... čekala sam ih cca 20-25 dana... navodno idu za sloveniju pa se vraćaju mehmedbašiću u sarajevo, pa on to provjerava, potpisuje i tad ih mi dobijemo... svisnula sam.... PETI mjesec... pa ne moram vam ništa više reći....

hvala dragom Bogu... pogledajte slikicu....

ljubim vas!!! ne sekirajte se bezzzeeeee.... kad je kod mene bilo ok i kod vas će sigurno....

_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Amniocinteza
21.7.2008 21:51:52   
proud mom
i da... mirovanje??? moje iskustvo je sljedeće:
utorak radila ac
utorak - preležala
srijeda - vrtila se po kući
četvrtak - radila po kući
petak - pukla (nisam kućni tip)
... do ponedjeljka lunjala i skitala malo sama, malo sa suprugom
ponedjeljak - otišla na posao...

međutim, ja sam jedna, kako kaže moja mama, k'o od brda odvaljena ženska; jaka kao bik i čeličnih nerava... stoga, ako ste kakva nježnica bolje nemojte... ne škodi poslušati doktora... ne pričaju oni to bezze....

ljubim!!!


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Amniocinteza
21.7.2008 22:43:23   
Visnja RR
jedina stvar za koju mi je zao sato sam poslusala su antibiotici koje sam pila nakon amnio...
kad se radi kod dr.Mehmedbasica oni se ne moraju piti, a na Kosevu daju 8 dana da se piju  (Cephabos 2x2 dnevno a to je 2000 mg dnevno)...
savjet :ako bas morate onda pijte neke druge antibiotike...
ja sam od tih dobila takvu alergiju da nije bilo mjesta na tjelu gdje bih spsutila prst a da nije bilo crveno i da nije svrbilo uzasno...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Amniocinteza
22.7.2008 14:19:38   
emina_h
Hvala na podrsci,evo ja citav dan ne odmicem se od telefona,vjerovatno se nece danas ni javiti.
Danas me prava nervoza uhvatila.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Amniocinteza
22.7.2008 14:43:19   
Happy
emina_h
biće to dobro ako Bog da, nervoza ti ne pomaže nimalo....
Uzmi kokice, film Sex i grad i lezi i uživaj.....
Čuvaj se

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Amniocinteza
22.7.2008 15:04:48   
emina_h
Hvala ti Nejra,ipak nisam izdrzala,nazvala sam ordinaciju Mehmedbasic ali oni to vise ne rade za Kosevo.
Pa je neka ljubazna sestra me utjesila isto kao ti i rekla da je prosjek 17 dana,a moze i do mjesec da traje.
I nasavjetovala da dole ne zovem,da ce se oni meni javiti.
A ja evo cekam gdje nam je abh da cujem kako je danas prosla.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Amniocinteza
22.7.2008 16:00:33   
Happy
Samo se ti drži i naoružaj se dobrim komedijama, lezi i uživaj, još ako imaš neku super pozitivnu drugaricu, zovi je i sjedite..... user posted image user posted image user posted image
Ja kad sam sj.... ili kad imam nekih problema ono što mene uvijek nasmije je fil GLUP I GLUPLJI.
Majke mi mogla bih ga gledati 100 000X....

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Amniocinteza
24.7.2008 8:25:25   
abh
Cao cure, evo da se i ja javim. Izvinite bila sam iscrpljena onaj dan tako da nisam imala zivaca da upalim racunar.  Ja sam se onaj dan pravo izmucila, ali hvala Bogu sve se dobro zavrsilo. Moram detaljno da vam napisem da shvatite, nadam se da nece biti dosadno. Prije nego sam krenula na Kosevo bila sam odlucila da ako bude neki tehnicki problem sa nalazom da ja necu ponovo raditi ac. I tako odem gore cekala do 10 i udjem na nalazu pise "Nije bilo dovoljno uzorka, posaljite jos malo tecnosti" . Ja kazem dr. Begicu ja to ne bih ponovo radila, kaze on meni kako vi hocete. I kad sam izlazila na vrata on doda valjda ce sve biti OK. I tu meni ubaci bubu u uho. Dodjem kuci i pocnem premisljati mozda sam ipak trebala uraditi, mozda nisam i tako se sikiram. Poslije nazovem svog doktora i on mi kaze da uradim ponovo, jer sam prvi put lijepo podnijela a i posteljica mi je na finom mjestu tako da se moze uraditi ac. Odmah nazovem gore sestru na Kosevu i kazem joj da sam se predomislila, a ona mi kaze da je sad kasno i da je doktor otisao. Ja pocnem paniciti i kazem ima li neki drugi doktor. Ona ode zamoli dr. Dizdarevic i ona pristane. Ja brzo odem na Kosevo i dok smo cekali dr, sestra nazove labaraotriju na DIP-u i pita treba li meni ponovo uputnica i nije trebala. Kad me je dr pogledala na ultrazvuk kaze niste ispraznili mjehur, hajte u wc. I dok sam ja bila u wc, doktoricu su nazvali iz labaratorije da joj kazu da mi ne radi ponovo ac, jer su sad isli da pogledaju ponovo moj uzorak i da su se te celije pocele ravijati i da ce nalaz biti na vrijeme. Ja dodjem iz wc i cujem sretne vijesti.  Eto to je moja prica, nevjerovatno ali istinito. Sreca da mi mjehur nije bio prazan.


(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Amniocinteza
24.7.2008 9:05:23   
Happy
abh jako mi je drago što je sve OK prošlo... Samo me stvarno naši doktori nerviraju... Kod njih neke stvari moraš 100 000 puta provjeriti i opet nisi siguran user posted image . Šta ćemo kada zavisimo od njih user posted image
Drago mi jr zbog tebe.
emina_h kako si mi ti?

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Amniocinteza
24.7.2008 10:39:42   
lida
Drago mi je da je tako prošlo i da to nisi morala raditi još jednom..

Naravno javi kakav je nalaz


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Amniocinteza
24.7.2008 10:43:51   
Okarica
Draga abh!
Drago mi je da nisi morala ponovo prolaziti kroz taj proces. Eto vidis kako je nekad dobro imati pun mjehur user posted image . U svakom slucaju, zelim ti sve najbolje, i naravno, javi nam rezultate. Puno te pozdravljam!

< Poruku je uredio Okarica -- 24.7.2008 10:44:45 >


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Amniocinteza
24.7.2008 11:22:13   
emina_h
E super abh ja se bila zabrinula,fala Bogu da nisi morala ponavljati.
Nejra mojih nalaza jos nema,izgleda da ce to potrajati.
U utorak sam bila pravo nervozna,ali sad sam bolje.
Hvala na brizi.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Amniocinteza
24.7.2008 11:25:38   
Okarica
Eh ta amniocinteza, sekiram se zajedno s vama, vjerujte mi, pogotovo sto znam da i mene to ceka jednog dana ako se odlucim za drugo dijete. U septembru cekam svoju curicu, a u oktobru punim 33, a drugo cu vjerovatno nekad oko 35. Puno vas pozdravljam i zelim sve najbolje!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *