|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocinteza
11.9.2008 11:17:14   
Di
Dindin,

Cestitam na prvoj polovici nalaza, ako bog da i druga ce biti ok.  Ja sam upravo sada saznala svoje rezultate i sve je hvala bogu ok. Cak je skoro 7 dana ranije mi javljeno user posted image user posted image user posted image .

ps: Bebano jesu li tebi javili rezultate?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Amniocinteza
11.9.2008 14:43:52   
beban
Nisu i sad sam se zabrinula, jer zvala sam u srijedu i rekla Ramiza da tek dijele nalaze za 5 avgust.
Šta je onda sa mojim nalazom .....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Di)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Amniocinteza
11.9.2008 15:54:27   
Di
Ja sam bila na amnio 18. augusta, i radila mi je Dr. Dizdarevic.  Zvala me Ramiza da mi kaze rezultate jutros.  Nemoj da brigas sve ce to biti ok iduce sedmice ce ti garatnt javiti.  Javi nam dobru vijset kada ti javeuser posted image user posted image

Caos

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Amniocinteza
11.9.2008 16:10:11   
beban
Ja sam bila 19 avgusta kod dr.Nikulina, znaš stvarno sam se nasekirala, ne želim biti negativna ali se sada jako jako brinem.....
hvala na podršci pišemo se

(odgovor članu Di)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Amniocinteza
11.9.2008 21:51:30   
Anoniman
Beban, nemoj da se brines. Ovdje su nam objasnili da odmah urade prve analize sa svjezom plodovom vodom, a onda puste da celije rastu u laboratoriji oko 10-tak dana, pa urade ostale testove. Pretpostavljam da su takve analize svugdje iste. Eh, da nesto, ne daj boze nije u redu, znali bi odmah i javili bi ranije (tako sam procitala u porukama svih ucesnica).  Zato ne brini. Sve je u redu. Zelim ti sve najbolje.
Di, cestitam na dobrim nalazima.
I ja cekam preostali dio...

(odgovor članu beban)
  Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Amniocinteza
11.9.2008 22:34:13   
eminaC
Super cestitam Di,bas mi je drago ma sve zavisi možda su bili odmori inace su rezultati za 15 dana.Ma uzivaj sada,koja ti je sedmica?pozdrav

(odgovor članu Di)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Amniocinteza
12.9.2008 10:14:23   
Di
Emina,

Sedmica 24 polako istice user posted image user posted image user posted image .

Poz.

(odgovor članu eminaC)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Amniocinteza
15.9.2008 13:57:07   
beban
Evo dobila danas potvrdu da je u pitanju NORMALAN MUŠKI KARIOTIP,  hvala na podršci  Sutra idem po nalaz.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Amniocinteza
15.9.2008 14:10:06   
abh
SUPERRRRRRR

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Amniocinteza
15.9.2008 15:59:28   
Di
Cestitam beban user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Amniocinteza
31.10.2008 15:20:02   
pipun
Mene sada malo buni jedna stvar user posted image Na prvi pregled sam isla kod Divanovica i narucio me za sljedeci pregled krajem oktobra, sto je tada bila 12/13 sedmicu. Medjutim, kada sam zvala nije bio u ordinaciji i tek se vraca iduce sedmice, sto ce vec biti 14 sedmica. Posto smo ovaj pregled trebali obaviti upravo zbog mjerenja nuhalnog nabora (meni je prije 10tak dana bilo punih 35! i ovo je drugo dijete), sada se bojim da li je uopste moguce obaviti to mjerenje u 14 sedmici??!  Je li neko radio to tako kasno, ali valjda je on znao sta radi kada me narucio u 13 sedmici za taj pregled. user posted image

(odgovor članu Di)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Amniocinteza
31.10.2008 23:40:41   
Visnja RR
Radi se izmedju 11-e i  14-e sedmice... dakle nije kasno... sretno... i ne brini user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu pipun)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Amniocinteza
1.11.2008 7:55:45   
abh
Ja bih otisla kod drugog doktora, jer se nuhalni radi u 12. sedmici. 

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Amniocinteza
1.11.2008 8:41:41   
mamy Sabina
Pregled nuhalnog nabora se radi između 12.-e i 14.-sedmice trudnoće!

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Amniocinteza
1.11.2008 8:52:34   
pipun
Hvala vam..nadam se da nece biti kasno cekati do utorka, navodno bi trebao biti u ordinaciji u utorak, a to bi bilo kraaaajnje vrijeme za taj pregled onda. user posted image
Nisam u nekom strahu, ali eto..volila bi da i taj dio prodje ok..cisto psiholosko rasterecenje.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Amniocinteza
1.11.2008 9:00:08   
mamy Sabina
Ma nemoj se sekirati,nije kasno!Sad sam gledala svoj
nalaz,nuhalna transperentia mi je rađena sa 13 sedmica +5 dana!

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu pipun)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Amniocinteza
3.11.2008 14:26:18   
pipun
Uzas! Koja neodgovornost..maloprije zovem da se najavim za sutra i sestra mi kaze kako dr.Divanovic sada cijele sedmice nece biti tu!
Sad pod hitno moram za sutra zakazati UZ ali kod koga pobogu koje iole strucan da vidi taj nuhalni nabor??!

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Amniocinteza
3.11.2008 14:44:27   
mamy Sabina
svaki ginić bi trebao znati odraditi pregled nuhalnog nabora
Ja ti nažalost nemogu dati savjet kome da odeš,pošto nisam iz SA!

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu pipun)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Amniocinteza
3.11.2008 20:09:39   
pocahontas
ja sam prosle sedmice bila kod dr. Amre u poliklinici clarus koja me inace vodi i mjerila mi je nuhalni nabor koji je hB bio uredu...tako da se mozes naruciti kod nje recimo br. tel. ti je o33 222 123..ne znam tacno koje dane radi...cetvrtkom i subotom sigurno ali nazovi to ti je najsigurnije...sretno!

(odgovor članu pipun)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Amniocinteza
4.11.2008 15:08:48   
pipun
Bila sam na pregledu, nazalost bilo je vec kasno za nuhalni nije se moglo odrediti.
Ostaje mi tripl test..pa cu to odraditi iduce sedmice najvjerovatnije :(

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Amniocinteza
10.11.2008 14:08:03   
škorpija
Ja radim amniocentezu idući utorak, ali vidim svi spominju neku veliku uputnicu, kako ona izgleda ja sam dobila neku obične veličine u Kumrovcu, hoće li me vratiti ako nije ta neka prava uputnica.
Sad sam u 17. sedmici i ne bih baš da me vraćaju, molim vas neka mi neko odgovori ko zna u čemu je fazon sa tim uputnicama i kako moja dr. nije znala koja mi treba, pa ne pišu uputnice prvi put 

(odgovor članu pipun)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Amniocinteza
13.11.2008 21:16:37   
Di
Skorpija,

Ja sam veliku uputnicu uzela od svoje doktorice opce prakse (ili kako se zove doktorice porodicne medicine). Samo sam otisla kod nje i rekla da mi je potrebna uputnica velika za amnio i ona mi je napisala.

Poz.
Di

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Amniocinteza
16.11.2008 13:28:52   
škorpija
Hvala Di na odgovoru, meni su u mom domu zdavlja (Omer Maslić) rekli da mi uputnicu ne može dati moj dr. pordične medicine već da moram u kumrove. Sreća, tamo mi nisu pravili problem pa su mi bez problema dali tu veliku uputnicu.

I molim te znaš li koliko se mora mirovati polsije amniocenteze, meni je frka na poslu i nisu baš za pretjerano bolovanje, a čula sam da oni na koševu daju dvije sedmice, to mi se čini malo previše.

Pozz

(odgovor članu Di)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Amniocinteza
16.11.2008 14:33:39   
mynxlee
moja drugarica kad je radila taj nalaz morala je mirovati 2 dana. znaci, bas lezati. valjda se prilikom izrade tog nalaza maternica zgrci, pa se beba nalazi u neugodnom polozaju i zbog toga. 

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Amniocinteza
18.11.2008 13:54:19   
Di
Skorpija,

Ja sam mirovala dan al fakat samo dan lezala i pila sto mi je receno vec sutradan sam pocela hodati i raduckati....doktori kod nas kazu da se mora mirovati 15 dana (bar je meni tako napisala dr. Dizdarevic), i naravo pila sam antibiotike svih tih 15 dana a apaurin mozda prva dva dana i to je to bilo.  Vamo na zapadu (gdje se momentalno nalazim) poslije amnio se preporuciju odmaranje od 2 sata pa eto ti vidi ja sam bila ok odmah poslije amnio al eto dan sam se izlezavala. Gdje i kada radis amnio?  Znas li ko ce ti raditi?
Poz
D

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *