|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 12:54:41   
taurus
mislim da ova anonimna nas zeza, jer evo vise se i ne javlja i garant se smije sto mi raspravljamo o njenom problemu
ANONIMNA JAVI SE I RECI NESTO

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 12:54:45   
Niina
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

koliko se moze kupiti fasiranog mesa za 20km?a za preostalih 30 krompir, paprike paradajz.......... eurokrem za palacinke.....
i koliko se moze rucaka napraviti? muska, lazanje, sniclice, punje paprike...
maaaaa...

nikad ne "zalim" one koje imaju a ne znaju ..nego one koje nemaju a hoce i zele i znaju....


Slazem se sa tobom Visnja ali neke od nas su citav zivot zivjele sa roditeljima koji su ih "cuvali" od tih briga. I umjesto pomoci ucinili im medvjedju uslugu. Znam ih ja takvih, koje nisu ni sto pospremale a kamo li sta drugo pa kad su se udale..ALARMANTNO STANJE.
Treba im pomoci, da se snadju kako da nesto ekonomicno urade.


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 12:56:36   
dacy
Nije mi jasno zašto sada napadate ženu????
i izjave tipa, kakva je to kuća gdje se ne može ručak napravit, što jučer trošiš 50, a danas šipak su neprimjerene.

Niko od nas ne zna kako oni žive niti im možemo zaviriti u frižider. Možda je žena jučer potrošila pare, jer je mislila da će joj muž danas ostaviti i onda lijepo napraviti ručak, a on zaboravio. Možda su jučer išli na ručak pa potrošili toliko i toliko. Ja to ne znam i nemogu to komentirati.

Anonimna je dobila dosta savjeta i dok je nema vjerovatno je nešto i usvojila i krenula u realizaciju.




_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 12:56:49   
Hanady RR
i naravno...
ovo je teška priča....
jer ja vjerujem da postoje one žene koje nisu kao anonimna jučer potoršile 50Km nego zaista moraju da mole da im svaki dan ostavi po cenera....

e to nije u redu...to se mjenjat mora....

ona mora znati da je to zajednički budžet....
i to sebi staviti u glavu zauvijek a bome i njemu....

nema podjele u braku...ručak jedemo zajedno struju trošimo zajedno...novac koji nam za to treba zajednički jeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 12:56:50   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Niina

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

koliko se moze kupiti fasiranog mesa za 20km?a za preostalih 30 krompir, paprike paradajz.......... eurokrem za palacinke.....
i koliko se moze rucaka napraviti? muska, lazanje, sniclice, punje paprike...
maaaaa...

nikad ne "zalim" one koje imaju a ne znaju ..nego one koje nemaju a hoce i zele i znaju....


Slazem se sa tobom Visnja ali neke od nas su citav zivot zivjele sa roditeljima koji su ih "cuvali" od tih briga. I umjesto pomoci ucinili im medvjedju uslugu. Znam ih ja takvih, koje nisu ni sto pospremale a kamo li sta drugo pa kad su se udale..ALARMANTNO STANJE.
Treba im pomoci, da se snadju kako da nesto ekonomicno urad
e.


ovakva sam ja bila nazalost, jedva sam se snasla u braku a i sad se jos uvijek snalazim...nekad nema nista ni za taj dan da se jede pa odemo na pizzu user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 12:56:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

taurus vrlo rado na PP nema frke....
poznata sam po tome da tačno znam koliko ću para u nbavi potrošit....
kad je suprug sam išao u vrijem mog porodiljskog ja mu kažem to će te koštati oko 150 Km on dođe i kaže 148user posted image user posted image user posted image user posted image

istina ja pazim na cijene...ne volim isti artikl platiti više ako mu nije to finska cijena u svim marketima...

ali zaista nisma nikada sebe dovela u situaciju da u zamrzivači nemam frtalj faširanog mesa ili pola kg fileta...čak i u periodu kada sam primala sa prvim djeteom 360Km mjesečno a suprug bio na pauzi bez plate.

Znači...poenta sve priče....
nije muž od anonimne nimalo gori u odnosu na njeno jučerašnje ponašanje.

Koliko ona treba sa njim razgovarati da bi u budućnosti imala manje stresa...toliko i sama sa sobom mora raskrstiti koje su njihove mogućnosti i dali bi ona ipak mogla biti ekonomičnije.

ja sam teški ekonomista sa dvije plate...on samo kod njih radi...tu bi se trebalo ekonomisati jošš višeuser posted image


Vjeruj Hanadi, bolje se raspolaze novcem ako ga je manje...znam iz licnog iskustva

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 12:57:38   
chuci
hanady hajde ako ti nije mrsko otvori novu temu i napiši nam o mjesečnoj nabavci hrane.
ja odavno pokušavam isplanirati da idem jednom u nabavku ali mi ne ide, pa odem još jednom, a nekada i tri puta. a na svaku nabavku nadodaj 20tak KM za ono što nam u trenutku zapne za oko.
sevap ti je kad imadneš vremena podijeliti sa nama svoje ''tajne''

user posted image user posted image svaka čast


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Vjeciti problem - muz i pare!!
25.8.2010 12:57:39   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Niina

Sada kada sam u braku i jos kada vidim price drugih, znam zasto je moj otac toliko insistirao na mojoj neovisnosti, da imam obrazovanje, soldan posao, auto, stan (hvala bogu mogli su mi priustiti)...uvijek su mi govorili,:"Nikada ne znas kako ce zivot da krene, da ne moras da trpis muza, jer si ovisna o njemu. "
Hvala im na tome neizmjerno, jer sam izrasla u zenu sa stavom, sposobu da zivi sama i odgaja sama svoje dijete ako do toga ne daj Boze dodje. Ipak je zivot ljepsi i zanjimljiviji u dvoje
.user posted image user posted image user posted image user posted image
A vidim svi imaju svoje nacine organizovanja para, simpa, po malo i ucim od vasuser posted image user posted image user posted image user posted image
Mi u principu imamo svako pare na svojoj kartici i placa kako ko stigne, ono ne pisano pravilo je da on placa rezije, ja kupujem na pijaci i sve za dijete a zajedno dijelimo onu potrosacku korpu u marketu, tacnije kako kad, nekad on nekad ja. I volim ga sto to nekako ide glatko.

A, ove mi zene pravo zao, eto ako je blizu mene negdje ja cu joj pare posuditi ako treba ili neke namirnice.





divno reeno user posted image




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 12:59:00   
teacher75
IZVORNA PORUKA: chuci

hanady hajde ako ti nije mrsko otvori novu temu i napiši nam o mjesečnoj nabavci hrane.
ja odavno pokušavam isplanirati da idem jednom u nabavku ali mi ne ide, pa odem još jednom, a nekada i tri puta. a na svaku nabavku nadodaj 20tak KM za ono što nam u trenutku zapne za oko.
sevap ti je kad imadneš vremena podijeliti sa nama svoje ''tajne''

user posted image user posted image svaka čast


i meni bi ovo pravo dobrodoslo, chuci, super ideja user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 13:00:06   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Niina

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

koliko se moze kupiti fasiranog mesa za 20km?a za preostalih 30 krompir, paprike paradajz.......... eurokrem za palacinke.....
i koliko se moze rucaka napraviti? muska, lazanje, sniclice, punje paprike...
maaaaa...

nikad ne "zalim" one koje imaju a ne znaju ..nego one koje nemaju a hoce i zele i znaju....


Slazem se sa tobom Visnja ali neke od nas su citav zivot zivjele sa roditeljima koji su ih "cuvali" od tih briga. I umjesto pomoci ucinili im medvjedju uslugu. Znam ih ja takvih, koje nisu ni sto pospremale a kamo li sta drugo pa kad su se udale..ALARMANTNO STANJE.
Treba im pomoci, da se snadju kako da nesto ekonomicno urade.



ja sam jedna od tih...kcerka jedinica koja prstom nije morala mrdnuti.. ali kad se udas nece nikom mama i tata doci da pravi rucak i organizuje zivot... to su stvari koje su se trebale nauciti "u hodu" ... ako nisu onda ja ne osudjujem njenog muza..ocito covjek zna da ako joj da novac ta potrosi ne razisljajuci sta i kako...ocito su oboje jako nezreli i nespremni usli brak...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 13:09:24   
taurus
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

e hebi ga sad, cas ovako cas onako
imajte svoj stav i drzite se njegauser posted image


ma nije sad ovako sad onako, nego sam jutros poletila da joj napisem kako da napravi rucak za 10 km, ti si joj pare nudila i na kraju se zena vise i ne javi
kontam mozda nas neko zeza
a hajd razmisli sta bi ti uradila da danas imas 50km i znas da sutra mozda neces imati da li bi sve odjednom potrosila
ja sigurno NE, vec bi lijepo podijelila na dva danauser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 13:15:51   
Anoniman
evo  me opet.. dok sam sve procitala redom pa da i odgovorim da bude jasnije sta i kako je kod nas...

Prvo, da zahvalim svima na pomoci..divno je kad znam da ovoliko zena ima razumjevanja, volim i ove kritike, na mjestu su, sama sam se uvalila sto sam dozvolila da muz raspolaze vecinom novca...

Mi smo oboje radili, donedavno, otkad sam ja na bolovanju... on ima vecu platu i "vece izdatke" i kod njega su novci, ali sada kad skontam uopste nije tako jer ja imam vece izdatke jer hocu rucak hocu stvari za bebu hocu ovo hocu ono..

muz ima svoju karticu i svoj racun, ja svoj, jer oboje radimo, poseban racun imamo za bebine troskove koji nismo ni takli, on nece da ga diramo a nismo ni imali razloga tada, sad kad mi se blizi porod, i kad hiljadu stvari mi treba, on svejedno misli da mozemo od dosadasnjih primanja da se pokrijemo, tj. da taj racun ne diramo nikako... a to uopste nije tako... jedino da ne jedemo svaki dan!!

Dosta sam nervozna sad, mozda ne opisem sve kako treba...

ja sam ljuta jer jos uvijek imam svoja primanja a desava mi se ovo, a sta sutra kad nebudem ih imala...tih godinu porodiljskog cini mi se da cu poluditit da mu trazim svaki dan... veceras ovo moram rijesiti.

Dobro on ekonomise s novcem, ali od zadnje plate on je dosta prebacio na taj nas racun, nesto poplacao za bebu, i za auto, dao meni 100 km za kucu, i ostalo mu je na kartici nekih 200 300 km... i to bi najradije da ne dize...na mojoj kartici ima nekih 13 km a on kaze ma nema veze, bit ce tvoja plata pa cemo kupiti i za bebu..znaci opet moji novci.
i sinoc mi govori ti puno trosis a ja jucer potrosila 50 km jer sam morala ljude docekati, soka nisam imala,.ni detrdzenta, nista, a bjednih 50 km mi je jedva pokrilo osnovno za goste...hajde vi docekajte goste sa 50 km i u to ulazi moja kartica za mob od 5 km? ljudi su dosli u 8 ujutro, racunajte, dorucak, rucak i vecera.. znaci nije boravak na sat dva vec na 3 dana????
i napomena tih 50 km nije mi on dao, to su moje pare,.. mi stek u kuci nemamo sve je u banci na karticama i racunima.
Posljednje sto vam mogu reci, razrocila sam svoju djevojacku stednju sa super kamatom jer je vrsio pritisak na mene i sad cemo to spojiti s tim zajednickim racunom koji imamo...jer moramo stediti uvrtio je sebi u glavu da do kraja godine ustedimo odredjenu cifru, i ok je stednja, treba, ali bit ce babine, ljudi ce davati pare, ja do tad moram ko bjednica da zivim, da cekam da mi da koji dinar, ili da trazim, a necu da trazim, cujem neke nije trazio/ trazila nije dobio/la. to je grozno. treba da mi da sumu koja ce biti na mojoj kartici jer sad nemam znaci nekih 300 bar km pa da ne bude svako jutro jel ostavio ili nije... meni se desavalo jednom da smo potrosili njegovu platu pa dosla moja i bili smo se doooobro posvadjali, ali svako jutro sam mu ostavljala pored lampe kraj kreveta novac, nek ima, ipak ne zelim da nema para kod sebe. On o tome uopste ne vodi racuna.


uvijek ima vise para u novcaniku od mene.

dobili smo neke eure i sve to dala sam njemu, da razmjenimo i imamo a trebala sam ih ostaviti sebi jer on sve gleda kroz pare..dosla nam ova rodica, i on sve super pokloni, ali izgleda on je cekao lovu, to mu je bitnije od gegice koje nam je beba dobila, a nema blage da ta gegica kosta duplo skuplje od bilo koje ovdje... kad je pipnes odmah vidis koji je to kvalitet.

jucer platili sladoled kaze on meni s parkingom i onim bademima sto si ih htjela 18 km eto vidis kako pare idu?!!
a ne konta da ista ta rodica koja nam je dosla, donijela nam duplo skuplje stvari za bebu markiranu odjecu i njemu extra poslovni notebook i meni losion i neke jos stvarcice... ma j*** te zar je sve u parama, ima nesto i u dusi???

a njena mama, od te rodice dala nam 200 eura za bebu??

eto gdje je tu pamet??
meni je to odvratno i sto mu uopce dajem da on kontrolise finansije u kuci.

malo sam pogrijesila, ljubav me opila, vrijedan, radan, posten, stedi, ma sto bih da se zamaram on je skonto hajde ja prilagodljiva, nije mi problem poslusat ga, dat mu pare da stedimo...znala sam sa svog racuna prebacivati na njegov, i to je bilo sve ok, ali on nije dotakao taj racun a bio je rekao da cemo odatle sve kupiti kad nam sta treba. i sto je najgore, kaze ove pare sto si razrocila njih cemo potrostiti, moje dakle, da ne mogu sutra reci tu si i moje pare, jer su vecinom pare o njegove plate, a ovaj racun necemo dirati..

Ali sad je odnio vrag salu, da dodje do ovoga da mi gosti dodju a ja nemam hljeb kupiti?? izvinite, ali j*** ljubav.







(odgovor članu kovrdjava)
  Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 13:23:00   
shpagica
Ti si svoju lekciju ocito naucila i to je super neke zene za cijeli zivot ne dodju pameti.

ps Visnja nam danas ne pokazuje nimalo razumijevanja za situaciju anonimne, jos je nalijepi da su nezreli oboje usli u brak user posted image user posted image user posted image

Visnja, da li ti znas nesto sto mi mozda ne znamo, obicno ne reagujes tako ostro i osudjivacki?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 13:25:28   
chuci
ne znam draga šta da ti kažem.
po meni između muža i žene mora postojati apsolutno povjerenje, a čini mi se kako pišeš da kod vas to nije slučaj. ako se ne slažeš sa sumom novca koju prebacujete na štednju, onda mu to i reci. pročitaj ponovo post svoj. ne znam koliko ste u braku ali ti sama kažeš moje pare, njegove pare. znači ni ti ne misliš o tom novcu kao o zajedničkom, pa što bi on. ako ti to ne odgovara, mijenjaj to i kod sebe i kod njega, opet razgovorom.
sretno s današnjim ručkom.
opet javi na pp ako treba bilo šta, a ja sam ti na Dobrinji kao što sam rekla.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 13:25:47   
M kao Mama
Anonimna, strano, opet ponavlja, vjerujem da ste negdje na poetku braka, kako zna i umije izbori se za svoje pravo, dok nije beba doa na svijet, a sve ovo kako ne bi dola u situaciju kao jedna naa lanica koja nije imala za pelena.

I na kraju ta bi za pare, ruak, jesi li neto skontala, a da pare nemaju vrijednost, tano je, ta je 50 KM, nita, u jednu kesu stane 50 KM,

JA takoer idem u mjesenu nabavku, nikad ispod 300 KM ne potroimo, i opet svaki dan neto treba, tako je to

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 13:29:35   
Niina
IZVORNA PORUKA: Anoniman

evo  me opet.. dok sam sve procitala redom pa da i odgovorim da bude jasnije sta i kako je kod nas...

Prvo, da zahvalim svima na pomoci..divno je kad znam da ovoliko zena ima razumjevanja, volim i ove kritike, na mjestu su, sama sam se uvalila sto sam dozvolila da muz raspolaze vecinom novca...

Mi smo oboje radili, donedavno, otkad sam ja na bolovanju... on ima vecu platu i "vece izdatke" i kod njega su novci, ali sada kad skontam uopste nije tako jer ja imam vece izdatke jer hocu rucak hocu stvari za bebu hocu ovo hocu ono..

muz ima svoju karticu i svoj racun, ja svoj, jer oboje radimo, poseban racun imamo za bebine troskove koji nismo ni takli, on nece da ga diramo a nismo ni imali razloga tada, sad kad mi se blizi porod, i kad hiljadu stvari mi treba, on svejedno misli da mozemo od dosadasnjih primanja da se pokrijemo, tj. da taj racun ne diramo nikako... a to uopste nije tako... jedino da ne jedemo svaki dan!!

Dosta sam nervozna sad, mozda ne opisem sve kako treba...

ja sam ljuta jer jos uvijek imam svoja primanja a desava mi se ovo, a sta sutra kad nebudem ih imala...tih godinu porodiljskog cini mi se da cu poluditit da mu trazim svaki dan... veceras ovo moram rijesiti.

Dobro on ekonomise s novcem, ali od zadnje plate on je dosta prebacio na taj nas racun, nesto poplacao za bebu, i za auto, dao meni 100 km za kucu, i ostalo mu je na kartici nekih 200 300 km... i to bi najradije da ne dize...na mojoj kartici ima nekih 13 km a on kaze ma nema veze, bit ce tvoja plata pa cemo kupiti i za bebu..znaci opet moji novci.
i sinoc mi govori ti puno trosis a ja jucer potrosila 50 km jer sam morala ljude docekati, soka nisam imala,.ni detrdzenta, nista, a bjednih 50 km mi je jedva pokrilo osnovno za goste...hajde vi docekajte goste sa 50 km i u to ulazi moja kartica za mob od 5 km? ljudi su dosli u 8 ujutro, racunajte, dorucak, rucak i vecera.. znaci nije boravak na sat dva vec na 3 dana????
i napomena tih 50 km nije mi on dao, to su moje pare,.. mi stek u kuci nemamo sve je u banci na karticama i racunima.
Posljednje sto vam mogu reci, razrocila sam svoju djevojacku stednju sa super kamatom jer je vrsio pritisak na mene i sad cemo to spojiti s tim zajednickim racunom koji imamo...jer moramo stediti uvrtio je sebi u glavu da do kraja godine ustedimo odredjenu cifru, i ok je stednja, treba, ali bit ce babine, ljudi ce davati pare, ja do tad moram ko bjednica da zivim, da cekam da mi da koji dinar, ili da trazim, a necu da trazim, cujem neke nije trazio/ trazila nije dobio/la. to je grozno. treba da mi da sumu koja ce biti na mojoj kartici jer sad nemam znaci nekih 300 bar km pa da ne bude svako jutro jel ostavio ili nije... meni se desavalo jednom da smo potrosili njegovu platu pa dosla moja i bili smo se doooobro posvadjali, ali svako jutro sam mu ostavljala pored lampe kraj kreveta novac, nek ima, ipak ne zelim da nema para kod sebe. On o tome uopste ne vodi racuna.


uvijek ima vise para u novcaniku od mene.

dobili smo neke eure i sve to dala sam njemu, da razmjenimo i imamo a trebala sam ih ostaviti sebi jer on sve gleda kroz pare..dosla nam ova rodica, i on sve super pokloni, ali izgleda on je cekao lovu, to mu je bitnije od gegice koje nam je beba dobila, a nema blage da ta gegica kosta duplo skuplje od bilo koje ovdje... kad je pipnes odmah vidis koji je to kvalitet.

jucer platili sladoled kaze on meni s parkingom i onim bademima sto si ih htjela 18 km eto vidis kako pare idu?!!
a ne konta da ista ta rodica koja nam je dosla, donijela nam duplo skuplje stvari za bebu markiranu odjecu i njemu extra poslovni notebook i meni losion i neke jos stvarcice... ma j*** te zar je sve u parama, ima nesto i u dusi???

a njena mama, od te rodice dala nam 200 eura za bebu??

eto gdje je tu pamet??
meni je to odvratno i sto mu uopce dajem da on kontrolise finansije u kuci.

malo sam pogrijesila, ljubav me opila, vrijedan, radan, posten, stedi, ma sto bih da se zamaram on je skonto hajde ja prilagodljiva, nije mi problem poslusat ga, dat mu pare da stedimo...znala sam sa svog racuna prebacivati na njegov, i to je bilo sve ok, ali on nije dotakao taj racun a bio je rekao da cemo odatle sve kupiti kad nam sta treba. i sto je najgore, kaze ove pare sto si razrocila njih cemo potrostiti, moje dakle, da ne mogu sutra reci tu si i moje pare, jer su vecinom pare o njegove plate, a ovaj racun necemo dirati..

Ali sad je odnio vrag salu, da dodje do ovoga da mi gosti dodju a ja nemam hljeb kupiti?? izvinite, ali j*** ljubav.









Ludo jedna luda...NIKADA NISI SMJELA TO URADITI...a to kao nije stednja...uhhhh sto sam bjesna user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

joj kakva stipsa majko mila..i opet sam bjesna..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 13:29:41   
ziki
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: chuci

hanady hajde ako ti nije mrsko otvori novu temu i napiši nam o mjesečnoj nabavci hrane.
ja odavno pokušavam isplanirati da idem jednom u nabavku ali mi ne ide, pa odem još jednom, a nekada i tri puta. a na svaku nabavku nadodaj 20tak KM za ono što nam u trenutku zapne za oko.
sevap ti je kad imadneš vremena podijeliti sa nama svoje ''''tajne''''

user posted image user posted image svaka čast


i meni bi ovo pravo dobrodoslo, chuci, super ideja user posted image


ideja je super svima bi nam dobro došla.


< Poruku je uredio Amelaa RR -- 26.8.2010 11:31:05 >


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 13:31:42   
M kao Mama
A, smijemo li miostali uestvovati sa spiskom, hahahha

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 13:37:28   
ena0002
Anonimna u pravu si, ne moze se sa 50 KM docekati gosti....dorucak, rucak, vecera...i jos plus sutra sve to...a bar sam ja takva goste hoces da docekas kako treba.
Ali tm brate stipsa prava user posted image user posted image user posted image .
Ja mislim da ces ti ipak nakon danas neke stvari rijesiti sa svojim muzem, naravno u pozitivnom smislu i neces sebi nikada dozvoliti da nemas u steku par stoja za koje samo ti znas user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 13:37:36   
veeseelaa
jedva upadoh, sve je na RR zbrkano user posted image user posted image
Niinaa ja nisam bila razmaena niti ikakva princeza, radim od 18 godine i sve sam sama stekla i zaradila.... izdravala sam roditelje, renovirala im stan, kupila namjetaj itd
Takva sam  i sada, rad, rad i samo rad.... i ne dam svoje to zaradim da neko stavlja na "kamaru" user posted image  
Auto sam kupila prije braka, niko mi ga nije poklonio, niti to volim
Volim kad ljudi zive od svog rada iskljucivo
Kad sam ja mogla da radim od jutra od sutra kao musko moze svak
A izmotavanje u stilu neznam, ne mogu, ne snalazim se NE PODNOSIM


< Poruku je uredio veeseelaa -- 25.8.2010 13:39:16 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 13:39:20   
Anoniman
sad me zove, kaze ti si kriva, sto mi nisi trazila pare??

ja bih se sad pojela..

ok ja sam kriva, ali nece vise biti situacije da mu ja trazim pare jer ces odredjenu sumu ostavljati meni...

i to ce biti u koverti u steku u kuci za ovakve situacije...

on ce ti na to eto ja cu tebi donijeti one pare sto si razrocila pa ti raspolazi njima, da mi ne prigovaras.

ja kazem ne trebaju mi puno novca, tek 100-200 km za ovakve situacije.

dobit ces ti svoje pare pa ne brini neces biti bez para.

eto to vam je to.

i kako sad sve to dogovoriti snjim?? ne zelim da nas pare razdvajaju.

ja ne zelim da imam problema zbog para u braku, zelim normalan brak, nemam iskustva s parama u braku, niti kako se postaviti pravilno, evo tek ucim ali na svojim greskamauser posted image

ali mislim da svaka zena mora imati svoje novce, da ne ovisi o jednom muskarcu.

(odgovor članu chuci)
  Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 13:39:45   
teacher75
ma meni je najveci problem uganjati mm za tu veliku nabavku, a jos sada kad je user posted image dosla, morao bi je neko cuvati, pa onda sve kupujem pomalo, koliko mogu ponijeti i "uprtiti" sa user posted image na 5. spratuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 13:42:51   
hanabanana
Ja jako cijenim ljude koji postuju novac.
Koji su vrijedni, i koji znaju ustedjeti. ( mislim da ja nisam takva, zato imam trajne naloge da mi banka uzima pare i da me ne pita, a da ja danas-sutra imam za " nedaj Boze " )
ALi ne volim skrte ljude.
I nebi s takvim mogla funkcionisati.
Nikako.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 13:44:56   
Lenka
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Posljednje sto vam mogu reci, razrocila sam svoju djevojacku stednju sa super kamatom jer je vrsio pritisak na mene i sad cemo to spojiti s tim zajednickim racunom koji imamo...


dobili smo neke eure i sve to dala sam njemu,


-prvo nije trebao da je ne znam kakva ljubav znati za tvoj racun/stednju

- sta znaci spojiti na zajedniki racun - da li ti mozes podici pare s tog racuna , jer ako ne mozes - ne bi onda bio problem rucka i sl, znaci da to nije zajednicko

- a ovo trece obojeno crveno ...ma nemam komentara

eno puno ti srece zelim u zivotu

< Poruku je uredio Lenka -- 25.8.2010 13:46:30 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 13:46:29   
ena0002
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

radim od 18 godine i sve sam sama stekla i zaradila.... Takva sam  i sada, rad, rad i samo rad.... i ne dam  
Auto sam kupila prije braka, niko mi ga nije poklonio, niti to volim
Volim kad ljudi zive od svog rada iskljucivo
Kad sam ja mogla da radim od jutra od sutra kao musko moze svak
A izmotavanje u stilu neznam, ne mogu, ne snalazim se NE PODNOSIM


Isto ovako user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *