|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
29.7.2008 12:00:32   
mamina princeza
Svoju bebicu jos uvijek nisam izvodila vani - sad joj je 25 dana ali planiram abd uskoro. Sad stvarno nemam pojma sta da joj obucem. Ovih dana je sve nekako bilo hladnije pa sve ono sto smo planirali oblaciti ostade u ormaru:)
Jos je moja mala smizla prehladjena cijelo vrijeme pa pojma nemam sta da obucemo.
Moze mala pomoc od iskusnijih mamica:)
Prepostavljam da ce nase prve setnje biti kratkre dok se ne ustelimo a i ja sam jos bolesna pa necu moci dugo.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
29.7.2008 12:38:10   
mamin sin
U pravu si Lejlaginice... Ovo vrijeme poludilo pa sad ne zna covjek sta bi...user posted image  Nekako mi je sad slicna temp u stanu i vani pa obucemo bodi bez rukava+majica kratkih rukava+pantalonice/trenerka i naravno carapice. Puzemo pa smo stalno na podu... Ali pratim ga, ako se oznoji na potiljku(vise prema vratu) raskomotim ga, ako su mu prsa hladna malo toplije ga obucem. Posto je tvoj bebac jos majusan mozes slicno, samo mozda duge rukave gore i eventualno laganu dekicu vani jer nije bas prevruce (imaa nekog vjetrica) ili je bar ponijeti za svaki slucaj.

Nadam se da ce biti ugodne prve setnje! Pusa!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
29.7.2008 12:45:55   
Emina*
Posto je jako zatoplilo, mislim da je previse da joj oblacis duge rukave....
Ako joj je nosic hladan, onda joj je hladno, a ako je vratic oznojen ili jako vruc, onda joj je pretoplo...
Mozda neki bodi kratkih rukava, i benkica kratkih rukava preko, i na to neke gegice kratkih rukava/bez rukava, i jako tanka dekica......
Na pocetku je jako zbunjujuce dok se ne ustelis, poslije ide super (ja ovo iz iskustva user posted image   user posted image ) ovo oblacenje bebe...


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
19.9.2008 10:27:20   
ziki
Meni je sad problem kako ga obuci u stanu, temeperatura je oko 21C. Ja mu obucem bodi kratkih rukava, duksericu,tanku skroz, i stramplice. Strah me da ga ne skuham, mada kad kroz prozor pogledam jeza me prodje. Dok su bile vrucine temepraturu smo odrzavali na 26, nisam smela da spostim vise zbog setnji predece, tad je bio samo u bodiju bez rukava. Sad je to razlika od 5C pa me strah da ne skuham dijete obzirom da ga sad vise obucem.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
19.9.2008 11:24:40   
mamin sin
I kod mene je u stanu 20-21 stepen. Ja mu obucem bodi bez ruukava, majicu dugih rukava, trenerkicu i malo deblje carapice, one termo. Ipak je stalno na podu, puze... A znala sam i stramplice mu obuci ujutro dok nam nisu poceli malo grijanje paliti.I nije mu nimalo vruce, provjeravam po vraticu, ne znoji se...Kad sam i ja nekad na podu i igram se s njim svjeze mi bude...Sve kontam kako je ovo nagli pad temp pa se nije stigao ni kako treba adaptirati...user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
19.9.2008 11:38:34   
Blue rose RR
Oblačim je kako i sebe oblačim. Ako su na meni štrample i njoj stavim...najbitnije mi je da joj ruke nisu hladne, i da na nogama ima čarape/papuče debele, jer se sa nogu najlakše navuče zima, a pogotovo jer je žensko.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
19.9.2008 13:51:01   
jasmina_mm
pretezno ga oblacim kako i sebe oblacim, ali obzirom da sam ja "zimogrizljiva" gledam da i njega ne naucim da je uvijek utopljen, ali konkretno posto sada puze uvijek ima stramplice i trenerkicu kao i pokucnice jer je kod nas pod pravo hladan

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
19.9.2008 22:45:49   
Visnja RR
u stanu je temperatura uvjek oko 23 C pa Asji obucem body dugih rukava i gegice bez rukava preko... ili kratki rukav body a gegice dugih rukava... dovoljno je toplo da joj ne oblacim nikakve carapice jer su gegice sa stopicom...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
21.9.2008 10:59:16   
baki
kod mene je tem 24 stepena, ja svoju bebu oblacim u gegice dugih rukava sa stopama, materijala jepamucnog, pa kontam da joj je to dosta, a citajuci vase odgovore sad sam se zabrinula da joj nije hladno....pozz

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
21.9.2008 11:03:43   
mamyca
Ja svog malom oblacim u gegice kratkih rukava pa onda preko pidjamu,carape ne voli a ni vrecu.Al da se pokriti koliko toliko.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu baki)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
21.9.2008 11:04:21   
Visnja RR
samo ubaci jedan body bez rukava i guzi ce biti odlicno :)
Ja sam napisala da je temp 23  al u sobi gdje spavamo...u dnevnom boravku je izmedju 24 ili 25...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu baki)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
21.9.2008 13:16:36   
Romali
Ja Omaru obučem body dugih rukava i  gegice sa rukavima i  stopalima. Ali on je pokriven samo do grudi, ruke su izbačene vani uvijek. Samo baci deku sa sebe. Vjerovatno mu je ručicama hladno, a glupo mi oblačiti mu nešto debelo gore kad spava. Možda da nabavim vreću sa rukavimauser posted image Imam jednu, ali mala mu.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
21.9.2008 13:28:17   
lu
IZVORNA PORUKA: mamyca

Ja svog malom oblacim u gegice kratkih rukava pa onda preko pidjamu,carape ne voli a ni vrecu.Al da se pokriti koliko toliko.user posted image


moj Leon ne voli vrecu, kada legne okrene se bocno tako sto zabaci nogu a vreca mu to ne dozvoljava bas najbolje pa se namjesta po sata user posted image

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
22.9.2008 22:26:10   
rozi
Ja drzim  temperaturu oko 23-24, a gledam da ima na stomacicu 2 sloja odjece a ostalo po jedan, znaci majcica dugih rukava plus gegice bez rukava ili potkosuljica  i majcica dugih rukava ,a  dole trenerkica.user posted image

(odgovor članu lu)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
6.12.2010 9:34:02   
lejna_
Da malo podignem temu user posted image

Ja sam sam vazda u dilemi da li dobro oblačim svog bebača.  user posted image

U stanu je centralno grijanje, ... ali je naveče veoma hladno.

Pošto je sada decembar, ... po danu oblačimo bodi dugi ili kratkih rukava, ... preko majicu dugih rukava, a na noge toplije gegice (iposod čarapice, ... nekad i preko).
Običino je u ležečem položaju, pa je dvostrukom pamučnom dekom pokrijem.

Naveče joj na svu tu gardarobu obučem plišanu pidžamu i strpam je u deblju vreću za spavanje.

user posted image

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
6.12.2010 9:44:06   
sheri
lejna, beba bi trebala imati samo jedan sloj vise od roditelja. ja mislim da ti previse utoplis bebuuser posted image .

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
6.12.2010 9:50:19   
lejna_
seri, ja se u noci smrznem, .... i ja imam toliko slojeva user posted image
ne znam kako da nju raskomotim kad je meni tako hladno kad iskljucve grijanje.
losa nam je stolarija, pa valjda brzo sva toplota ode user posted image user posted image

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
6.12.2010 9:52:45   
sheri
e ti kao moja sestra, jel i ti u carapama spavas user posted image user posted image user posted image user posted image
dobro, ti to po sebi gledas, ali bar po danu da bebu probas malo "otkriti"user posted image user posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
6.12.2010 9:56:35   
lejna_
da u carapama user posted image user posted image user posted image  uh ne znam kako bih bez njih user posted image

ma po danu sam sigurna da joj je ok, ... nije nesto debelo na njoj, ... ove majičice su skroz tanke.. a deka nije debela, a i duga je, pa je dvostruko ... a toplo bude user posted image


(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
6.12.2010 9:57:51   
Anoniman
lejna dragauser posted image user posted image ...pa ne zivite na sibiruuser posted image

koliko je bebacu

dovoljna ti je pidzama i vreca...pidzama ako je s stopama

(odgovor članu sheri)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
6.12.2010 10:04:35   
lejna_
Dva mjeseca

user posted image user posted image user posted image

Evo tražim na drugoj temi neku praktičniju vreću za spavanje, pa da je mogu raskomotit, ... ova moja nema rukave.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
6.12.2010 10:08:17   
Anoniman
i tamo sam ti napisala da pretjerujesuser posted image user posted image ...ne moze ti biti grijanje tako lose...i mi imamo staru drvenariju tj. losu...prijeratnu

carapice, tople gegice i vreca za spavanje...malo deblja pamucna...moze bez rukava slobodno...a na rukice joj mozes staviti rukavice ako su joj hladne...to je sasvim dovoljno

(odgovor članu lejna_)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
6.12.2010 10:10:11   
sheri
a sta joj obuces kad krenete van? imas li dovoljno odjeceuser posted image user posted image user posted image user posted image
izvini, morala samuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
6.12.2010 10:12:11   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: lejna_

Da malo podignem temu user posted image

Ja sam sam vazda u dilemi da li dobro oblačim svog bebača.  user posted image

U stanu je centralno grijanje, ... ali je naveče veoma hladno.

Pošto je sada decembar, ... po danu oblačimo bodi dugi ili kratkih rukava, ... preko majicu dugih rukava, a na noge toplije gegice (iposod čarapice, ... nekad i preko).
Običino je u ležečem položaju, pa je dvostrukom pamučnom dekom pokrijem.

Naveče joj na svu tu gardarobu obučem plišanu pidžamu i strpam je u deblju vreću za spavanje.

user posted image


Veoma je opasno pregrijavati tako malo bebu. Kupi termometar, pa ces znati kolika je temperatura u stanu.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
6.12.2010 10:12:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sheri

a sta joj obuces kad krenete van? imas li dovoljno odjeceuser posted image user posted image user posted image user posted image
izvini, morala samuser posted image user posted image user posted image

ovo se i ja pitamuser posted image

bebama brze radi cirkulacija nego nama...kada se uspostavi...ustvari kako su mali puno krace treba da krv predje put s desna na lijevo i tako ukruguser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sheri)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *