|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
6.12.2010 10:16:59   
lejna_
Večeras mjerim temperaturu sobe pa ćemo vidjelt ko je lud user posted image  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
6.12.2010 10:22:45   
Anoniman
ma mjesriuser posted image ...samo da znas da je dovoljna temp. 20 C... nocu

(odgovor članu lejna_)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
6.12.2010 10:25:01   
mala86
mi se fino zabundamo kad krenemo vani i jos pokrijemo sa zimskom navlakom za kolica(svaka cast onome ko je izmisli user posted image )

nismo jos salic kupili,to cemo ovih dana

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
6.12.2010 10:26:18   
lejna_
Pa barem me pohvalite sto joj kapu ne stavljam,...user posted image
Toplota ima kuda izaći user posted image user posted image user posted image

A javicu za temperaturu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
7.12.2010 10:50:47   
lejna_
IZVORNA PORUKA: dadada

ma mjesriuser posted image ...samo da znas da je dovoljna temp. 20 C... nocu


Ubacili smo grijalicu user posted image

Temperatura kad je uključeno grijenja bude 20 stepeni, ... Kad su počeli isključivati, lagano je opadala, ... Užas, .. ne kontam.
Uglavnom raskomotila sam dijete, a pojačala temperaturu. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
7.12.2010 19:57:43   
rose
mi jos nismo izlazili ali u kuci je u bodiju i trenerkici ili gegicama sa stopicama...carapice obavezne...i pokrivena dekicom, kapicu ne nosi sada i poslije kupanja samo sat dva user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
16.12.2010 11:28:11   
kolacic
lejna, kakva je sad temperatura kad su minusi??

i ja sam u dilemi jel ispravno oblacim bebu od 3 mjeseca...dakle,

nocu body kratkih rukava i gegice sa stopalima, mada sam sinoc obukla joj body dugih rukava jer mi se nocu otkriva...:( pokrijem je s dvije dekice...nekad je uvucem u vrecu za spavanje i prekrijem plus jos jednom debljom dekom

danju je presvucem u body dugih rukava i jednu majicu dugih rukava ali nekad joj obucem jos jednu jer me je strah da je hladno jer nam u stanu nije bas najtoplije, donji dio trenerkice i stramplice i na njih jos jedne carape,..ipak je zima a ona se ne krece samo lezi.. :)

jel to ok za vas, jesam li sta pogrijesila?

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 57
   [Obrisana poruka]
16.12.2010 13:18:26   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu kolacic)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
16.12.2010 15:19:42   
kolacic
IZVORNA PORUKA: Iman83

Ja bebu oblačim identično kao i kolačić! Bebi su 3 mjeseca takodjer.
Po danu body nekad kratkih nekad dugih rukava, preko gegice sa stopalima dugih rukava.
Navečer je samo stavim u vrećicu i pokrijem dekom. Temperatura u stanu je konstantno 22-23 stepena.
Ne stavljam joj čarapice niti kapice.

Čitala sam da ako je bebi topao stomačić i zapšće onda joj je ugodno,a ako su joj tople rukice i nogice da joj je pretoplo! I ako su ruke hladne to ne znaci da je bebi hladno.


a kako je oblacis kad izlazis vani?? ja na sve ovo dzempercic i uvucem je u vrecicu koja je futrovana kao skafander...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 59
   [Obrisana poruka]
16.12.2010 21:01:16   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu kolacic)
  Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
16.12.2010 23:08:45   
lejna_
IZVORNA PORUKA: kolacic

lejna, kakva je sad temperatura kad su minusi??



Joj, katastrofa, ... vanjski zid il šta već ... i još puše od prozora. Uključujem grijalicu kad se budi da doji. Sad sam u potrazi za debelom vrećom s rukavima. A inače mi spava u bodiju dugih rukava i preko ona topla pidžama najčešće i u vreću. A nekad kasnije joj dodam još jednu deku, .. oko 12, ... pošto liježe oko 8, ..a tada još grijanje pomalo radi.

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
17.12.2010 15:55:35   
kolacic
meni sinoc dolazila rodbina iz inostranstva i naljepili me kazu pretopljavam dijete ona je na sebi imala stramplice i jos jedne carapice i body kratkih rukava i preko majicu dugih i trenerkicu... pa sam se sva zbunila, reko: pa kako da joj ne obucem dvoje carapa kad je vani -10? oni ti meni ako na sebi nosis dvoje onda i njoj obuci, eto te u majici kratkih rukava a vidi ti djeteta...

joj majko mila, sad ne znam sta da radim???user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
18.12.2010 10:47:23   
lejna_
Pa izgleda da je toplo kod vas, ... i ja sam čula da treba bebe oblačit kao sebe.
Kod nas je hladnije, .. i mi smo toplije obučeni, pogotovo naveče, ... tako da moramo i nju. Pa ti vidi user posted image

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
18.12.2010 10:52:19   
teacher75
IZVORNA PORUKA: kolacic

meni sinoc dolazila rodbina iz inostranstva i naljepili me kazu pretopljavam dijete ona je na sebi imala stramplice i jos jedne carapice i body kratkih rukava i preko majicu dugih i trenerkicu... pa sam se sva zbunila, reko: pa kako da joj ne obucem dvoje carapa kad je vani -10? oni ti meni ako na sebi nosis dvoje onda i njoj obuci, eto te u majici kratkih rukava a vidi ti djeteta...

joj majko mila, sad ne znam sta da radim???user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ja svoju oblacim slojevito, pa kad smo kuci ima na sebi trenerku ili majicu i pantole, body dugih rukava i carape 1. kod nas u stanu je toplo pa nema strample vec termo dokoljenice, ili nesto kao priglavke. kad izadjemo obucem strample, termo pantole jaknu debelu, sal kapu. a ne kontam ovo gore- kako kratkih rukava ako je minus 10user posted image ako mislis da ste tada bili u kuci, onda nije u kuci minus 10 i dobro su ti rekli- sta ce joj dvoje carapa i ne treba joj i majica i trenerka kad vec ima body, dovoljno samo jednouser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
18.12.2010 22:44:38   
rose
ja na drugoj temi napisala da nekad bebu raskomotim samo u bodi i pokrijem dekom...mada je danas u bodiju dugih rukava, carapicama i pamucnim gegicama sa stopicama i kad je uzmem iz krevetica obicno je necim malo umotam...a izgleda da je sada kaci skok u razvoju, nije htjela spavat citav dan,nemirna je, grana i rukama i nogama i kad doji a evo i amloprije u snu...stalo mi se znoji pa ,e strah da se ne prehladi a nije pretopljena na sebi ima samo bodi i gegice (one do struka)

kolacicu tvoja beba ima na sebi 4 sloja najmanje a u kuci si...mislim da je to bas puno za zagrijanu kucu...dovoljne su joj kratke carapice, bodi dugih rukava i neke gegice ili pidzamica

< Poruku je uredio rose -- 18.12.2010 22:45:22 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
18.12.2010 22:50:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: kolacic

IZVORNA PORUKA: Iman83

Ja bebu oblačim identično kao i kolačić! Bebi su 3 mjeseca takodjer.
Po danu body nekad kratkih nekad dugih rukava, preko gegice sa stopalima dugih rukava.
Navečer je samo stavim u vrećicu i pokrijem dekom. Temperatura u stanu je konstantno 22-23 stepena.
Ne stavljam joj čarapice niti kapice.

Čitala sam da ako je bebi topao stomačić i zapšće onda joj je ugodno,a ako su joj tople rukice i nogice da joj je pretoplo! I ako su ruke hladne to ne znaci da je bebi hladno.


a kako je oblacis kad izlazis vani?? ja na sve ovo dzempercic i uvucem je u vrecicu koja je futrovana kao skafander...

ja obrnuto cula,ako su hlade ruke ...
Kao hladno im jeuser posted image user posted image
Mi se toplo oblacimo,potkosulja,bodi kratki,majca dugi rukav
helanke ,trenirkica,1.carape i pape po kuci.
Temp.je do 23step.u kuci....


(odgovor članu kolacic)
  Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
19.12.2010 23:05:32   
colito
user posted image  2 mjeseci 5 dana
mi imamo bodi  dugi rukava,ide preko majca,strample,kratke carape,trenerkica , ili noge(bodi kratki rukava)
a navecer kada spava tanke noge(povijem ga u dekicu),posto  su mu uvjek ruke led ledeni i budi se sa njima tako da mora biti povijen

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
20.12.2010 0:38:20   
Mjeseceva Pratilja

Kod nas je preko dana jako toplo. Noci su malo hladnije, svjezije. Preko dana ima body kratkih rukavica i trenerkicu, ili neku haljinicu. Carapice su joj uvijek na nogama. Preko noci joj obucem malo deblju pidzamicu.


_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu colito)
Neposredna veza do poruke: 68
   [Obrisana poruka]
20.12.2010 13:24:59   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
21.12.2010 18:11:55   
rose
IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: kolacic

IZVORNA PORUKA: Iman83

Ja bebu oblačim identično kao i kolačić! Bebi su 3 mjeseca takodjer.
Po danu body nekad kratkih nekad dugih rukava, preko gegice sa stopalima dugih rukava.
Navečer je samo stavim u vrećicu i pokrijem dekom. Temperatura u stanu je konstantno 22-23 stepena.
Ne stavljam joj čarapice niti kapice.

Čitala sam da ako je bebi topao stomačić i zapšće onda joj je ugodno,a ako su joj tople rukice i nogice da joj je pretoplo! I ako su ruke hladne to ne znaci da je bebi hladno.


a kako je oblacis kad izlazis vani?? ja na sve ovo dzempercic i uvucem je u vrecicu koja je futrovana kao skafander...

ja obrnuto cula,ako su hlade ruke ...
Kao hladno im jeuser posted image user posted image
Mi se toplo oblacimo,potkosulja,bodi kratki,majca dugi rukav
helanke ,trenirkica,1.carape i pape po kuci.
Temp.je do 23step.u kuci....




Ko će ga znati!

Kod mene je u stanu ok temepratura i ne gledam kako je vani kad unutra ne varira, pe je ne oblacim previse!

Ako joj gore eventualno obucem majicu dugih rukava, onda je body kratkih.

Štramplice nosimo samo vani, a u kuci uvijek carapice!

Mada je to sve individualno kao  kod nas, neko je smrzla a neko voli da mu je malo svjezije...

Rose, ne bih da te strasim ali prenesi svojoj dr da ti se beba znoji dok je dojis(ako sam dobro shvatila)...mene to dr stalno pita na kontrolicama. Vjervatno joj bude vruce nista vise,al opet....



ma oznoji se od mojih ruku (oduvijek mi se ruke znoje ili su led ledeni,,,nema sredine)...uvijek tamo gdje joj pridrzavam glavu pa sada stavim pelenu na ruku ispod njene glave...vruce je u sobi ili je meni vruce pa i na nju predje...


< Poruku je uredio rose -- 21.12.2010 18:13:05 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
21.12.2010 18:14:32   
rose
gledam gdje napisah da se znoji kad doji...elem ne znoji se nego napisah da grana rukama...valjda joj bilomalo taj dan pa se bunila

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
21.12.2010 23:22:06   
kaktuscic
Ja sam od pocetka bebu oblacila kao i sebe, sto znaci lagano i komotno. Kako ne bih mogla zamisliti da imam strample ispod trenerke na sobnoj temperaturi, ili cak da spavam u njima, isto tako ne bih ni djetetu obukla, ma nema tog savjetnika koji bi me ubijedio da mi dijete treba prenociti u stramplama i pidzami! Od 8 mjeseca ga nikako ne pokrivam preko noci, do tada je spavao u vreci, i onda mu je okracala, drugu nismo na vrijeme nabavili i dijete se odviklo, poslije doslo ljeto, nismo ga pokrivali, on se totalno odvikao i sad cim ga pokrijem probudi se, pa sam odustala, cak kad ga ostavim s nama na krevetu i prebacim mu svoj jorgan preko ledja odma se probudi. On spava u bodicu kratkih rukava i u pidzami od frotira. Kad idemo vani, naravno, na minusu ga dobro ususkam, strample, futrovane tregerice i debela jakna, ispod koje je bodi, majica, dukserica, i naravno kapa, sal i rukavice. U kuci je uvijek u carapicama i ljeti i zim, jer smo na prizemlju i nije nam bas toplo na podu. Temperatura nam oko 23-24 stepena. I da, da kazem, nikad do sada nije bio bolestan, hvala Bogu! 

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
2.6.2011 22:51:15   
kolacic
da podignem temu user posted image

kakva je sad situacija s oblacenjem kod vas..moje čedo u bodiju kratkih rukava i gegicama kratkim sa stopalima (bez rukava) i znoji se ko ludo.. pokrila je tankom dekicom ona se preznojila..Boze dragi kakva je situacija kod vas?

nisam jos kupila vrecu za spavanje tanku ali mi i bez nje cini se da se dijete preznojava nocu..

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
2.6.2011 22:59:39   
Anoniman
kolacicu i moj anel se znojio kako beba a i sad evo jos ga bas tanko obucem al valjda onaj prvi san usecere user posted image pa zato.


(odgovor članu kolacic)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
2.6.2011 23:25:52   
reallove
maica kratkih rukava i pamucna trenerkica ili pidjamica,i opet mu vruce i znoji se,ne pokrivam ga puno uopste

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *