|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
8.10.2010 0:02:13   
Idina mama
IZVORNA PORUKA: reallove

user posted image ...evo i nase prve cipelice..Emin je u ovim cipelicama napravio svoje prve korake..nosao ih bas dugo,dale su sve od sebe ali mama ih cuva,jer su mi najdrazeuser posted image


Draga reallove,

i ove su cipelice slatke. A nekako smo kupile slicne user posted image

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
23.3.2011 9:55:01   
maja78 RR
Prenos:


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Znate li kako prohodavaju urođenička djeca u Africi. Sva u cipelicama sa anatomskim uloškom i čvrstih potpora za gležnjeve.
Podrška zgloba umrtvljuje mišiće i slabi tetive, pa im ne da da razvijaju. Ma kakve crne papuče za prohodavanje, ako je djete zdravo i nema deformiteta. Čarape sa ABSomi nek furaju!




IZVORNA PORUKA: aida.


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Znate li kako prohodavaju urođenička djeca u Africi. Sva u cipelicama sa anatomskim uloškom i čvrstih potpora za gležnjeve.
Podrška zgloba umrtvljuje mišiće i slabi tetive, pa im ne da da razvijaju. Ma kakve crne papuče za prohodavanje, ako je djete zdravo i nema deformiteta. Čarape sa ABSomi nek furaju!


Znaci ne moraju biti duboke? Meni nekako nema smisla oblaciti ljeti skroz duboke cipelice user posted image zao mi user posted image



IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Znate li kako prohodavaju urođenička djeca u Africi. Sva u cipelicama sa anatomskim uloškom i čvrstih potpora za gležnjeve.
Podrška zgloba umrtvljuje mišiće i slabi tetive, pa im ne da da razvijaju. Ma kakve crne papuče za prohodavanje, ako je djete zdravo i nema deformiteta. Čarape sa ABSomi nek furaju!


nama su terapeuti rekli da mora biti cvrsto oko zgloba jer je ona nestabilna i za cas moze iskrenuti nogu i ja se ne bih zezala, da mi dijete iskrene nogu pa da budem ja kriva sto nisam slusala doktore



IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Znate li kako prohodavaju urođenička djeca u Africi. Sva u cipelicama sa anatomskim uloškom i čvrstih potpora za gležnjeve.
Podrška zgloba umrtvljuje mišiće i slabi tetive, pa im ne da da razvijaju. Ma kakve crne papuče za prohodavanje, ako je djete zdravo i nema deformiteta. Čarape sa ABSomi nek furaju!






e bas ovo je meni reakao jedan stari doktor jer ja sam Nou ''ucipelila'' skroz rano naravno frodo cipele duboke i sve po ps-uuser posted image tek kad sam izula djete prohodalo..ona je prohodala sa 17 mjeseci a i prije bi da je nisam sputavalauser posted image
napominjem ovo je moje iskustvouser posted image





IZVORNA PORUKA: teacher75

moja je bila bosa do 15.mj i nista od hodanja, pa smo isli terapeutima i rekli da obavezno nosi te duboke cipele. sada hoda za jednu rukicu al je jos nestabilna dosta, mene je strah da ne iskrene nogu ili ne padne, onda ce se prepasti pa pogotovo nece hodati



IZVORNA PORUKA: aida.

Erol ima godinu, hoda vec prilicno, za jednu rukicu, nekad se pusti pa napravi desetak koraka sam... U carapicama najcesce... Nikad mu po kuci ne oblacim cipelice nikakve.. Kad idemo vani nekad ga setam, nekad mu obucem patikice niske, a nekad dublje cipelice ili cizmice... Meni se cini da mi ljepse hoda u patikama, nekako mu je slobodnija nogica, onako dize cijelu nogu jer mu je zglob ukocen.. Sad ne znam, nisam pametna, niko mi strucan nije dao savjet, bas cu pitat pedijatricu... Mozda, pak, i to zavisi od djeteta do djeteta... Ne znam...



IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: aida.

Erol ima godinu, hoda vec prilicno, za jednu rukicu, nekad se pusti pa napravi desetak koraka sam... U carapicama najcesce... Nikad mu po kuci ne oblacim cipelice nikakve.. Kad idemo vani nekad ga setam, nekad mu obucem patikice niske, a nekad dublje cipelice ili cizmice... Meni se cini da mi ljepse hoda u patikama, nekako mu je slobodnija nogica, onako dize cijelu nogu jer mu je zglob ukocen.. Sad ne znam, nisam pametna, niko mi strucan nije dao savjet, bas cu pitat pedijatricu... Mozda, pak, i to zavisi od djeteta do djeteta... Ne znam...

pa i lani je lakse hodati bosa ili u plitkim tenama, al ja jednostavno ne mogu ignorisati ono sto su mi rekla strucna lica i raditi po svom. ako su mi rekli da treba ovako, ja cu poslusati, to nije moja specijalizacija pa da sam pametnija od njih



IZVORNA PORUKA: škorpija

potpisujem lejlu ka, sve to sa cipelama sa uloškom i ostalim budaleštinama je marketing i prilika da se obična cipela naplati skuplje, ako se dijete normalno razvija nema potrebe za posebnim vrstama i oblicima cipela.

iskreno ja sam donedavno imala neke u cipelama sa ulošcima i bile su mi jako neudobne, a iskreno ne mogu zamisliti da sma u kući u pojkućnicama, ništa ljepše od čarapa ili bose noge.

ali nema potrebe da jedni drugima pametujemo neka svako radi kako misli da je najbolje za njegovo dijete.



IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Znate li kako prohodavaju urođenička djeca u Africi. Sva u cipelicama sa anatomskim uloškom i čvrstih potpora za gležnjeve.
Podrška zgloba umrtvljuje mišiće i slabi tetive, pa im ne da da razvijaju. Ma kakve crne papuče za prohodavanje, ako je djete zdravo i nema deformiteta. Čarape sa ABSomi nek furaju!


nama su terapeuti rekli da mora biti cvrsto oko zgloba jer je ona nestabilna i za cas moze iskrenuti nogu i ja se ne bih zezala, da mi dijete iskrene nogu pa da budem ja kriva sto nisam slusala doktore


Zato sam naglasila "zdrava i bez deformiteta". Vama ako su ljekari naglasili upotrebu vjerujem da su imali razlog.




IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Znate li kako prohodavaju urođenička djeca u Africi. Sva u cipelicama sa anatomskim uloškom i čvrstih potpora za gležnjeve.
Podrška zgloba umrtvljuje mišiće i slabi tetive, pa im ne da da razvijaju. Ma kakve crne papuče za prohodavanje, ako je djete zdravo i nema deformiteta. Čarape sa ABSomi nek furaju!


nama su terapeuti rekli da mora biti cvrsto oko zgloba jer je ona nestabilna i za cas moze iskrenuti nogu i ja se ne bih zezala, da mi dijete iskrene nogu pa da budem ja kriva sto nisam slusala doktore


Zato sam naglasila "zdrava i bez deformiteta". Vama ako su ljekari naglasili upotrebu vjerujem da su imali razlog.


ima zdrava stopala, nisu deformisana, vec su rekli u fazi prohodavanja zbog mogucnosti izvrtanja nogice da obavezno nosi duboke cipele



IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: teacher75

moja je bila bosa do 15.mj i nista od hodanja, pa smo isli terapeutima i rekli da obavezno nosi te duboke cipele. sada hoda za jednu rukicu al je jos nestabilna dosta, mene je strah da ne iskrene nogu ili ne padne, onda ce se prepasti pa pogotovo nece hodati

Jeste nestabilna kad je tek pocela hodati i dosta je visoka, mora biti nestabilna, bit ce i u papama i bez njih...
Moja Lana je prohodala u carapama, ciciban pape smo kupili kad je vec prohodala i fino se oslanjala na nogice...



IZVORNA PORUKA: mamabb

Kad mi je djevočica prohodala, vodili smo je ortopedu da vidi da li ona to sve obavlja kako treba, i isto nam rekao kao i teacher.



IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: shejla

otkud vi uopce sa djecom kod terapeuta???

Meni niko nista nije rekao za cipelice....isli smo u DZ, na redovne kontorle i vakcine i 2 puta na pregled kukova na ortopediju i niko nije spominjao uopce cipele i uloske za cipele user posted image

Ja kupujem cipele koje su lijepe, mekane, savitljive... ne gledam uopce imaju li ulozak. Sada imamo dvoje koje nosamo, jedne su froddo, a jedne neke "zlj", ja ne vidim nikakvu razliku (osim u cijeni user posted image )

isli smo kod fizijatra i terapeuta jer se kasno pocela dizati samostalno



IZVORNA PORUKA: shejla

Lamija je prohodala sa 13 mjeseci i mi nismo nigdje isli.... zapravo nije mi padalo na pamet da postoji mogucnost da je "pogresno" prohodala user posted image
Ja mislim da kada god odes doktoru, oni ce ti dati neki savjet, koji je potpuno bespotreban, ali kada si vec dosao mora nesto da ti kaze... Tako je barem po mom iskustvu i iskustvu moje prijateljice...

Naravno da je dijete nestabilno kad tek prohoda, ali sad bas da je toliko krhko?!...pa bilo bi djece sa iscasenim zglobovima koliko hoces....ne daj Boze nikome...pu pu pu



IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: shejla

Lamija je prohodala sa 13 mjeseci i mi nismo nigdje isli.... zapravo nije mi padalo na pamet da postoji mogucnost da je "pogresno" prohodala user posted image
Ja mislim da kada god odes doktoru, oni ce ti dati neki savjet, koji je potpuno bespotreban, ali kada si vec dosao mora nesto da ti kaze... Tako je barem po mom iskustvu i iskustvu moje prijateljice...

Naravno da je dijete nestabilno kad tek prohoda, ali sad bas da je toliko krhko?!...pa bilo bi djece sa iscasenim zglobovima koliko hoces....ne daj Boze nikome...pu pu pu

pa vjerovatno su u svojoj karijeri imali i takvih slucajeva, ne bi djaba savjetovali i meni a evo i drugim forumasicama. meni je logicno da je noga vise zasticena od iskretanja u dubljim cipelama. i sama kad idem na aerobik nosim duboke tene i osjecam se puno sigurnije nego u plitkim, kao sto se uostalom i preporucuje kod treninga



IZVORNA PORUKA: teacher75

da napomenem da su nama napisali na snimanju kukova nekada davno da je sljedeca kontrola u fazi prohodavanja, mada je sve bilo ok. na toj temi ovdje na rr (snimanje kukova, ili kako se vec zove) sam jos i tada primijetila da su neki doktori savjetovali ponovo kontrolu kukova u fazi prohodavanja a neki nisu. mi nismo otisli na tu kontrolu, ali smo isli fizijatru pa terapeutima na preporuku pedijatra i tamo su nam to rekli



IZVORNA PORUKA: mamabb

Pa kad se ide na pregled kukića kažu da je dobro dijete dovesti i na kontrolu kad prohoda. Uopšte nisam smatrala to bespotrebnim savjetom, čak šta više. Mnogi roditelji iz mog okruženja nisu odveli kao nema potrebe, ali ja eto jesam, čak sama tražila od pedijatra uputnicu.



IZVORNA PORUKA: Idina mama

Osim toga, cim ste bili kod doktora ortopeda (ili terapeuta, mada nisam sigurna sta bi bila njegova specijalnost u vezi sa ovim), nesto nije u redu. O tome ne govorimo ovdje.
Inace, ovdje kazu da prohodavanje kao i sve drugo u razvoju male djece (beba) je tako individualno da se vise ne poduzima nista posebno cak ako ne prohoda ni do 18 mjeseci. Nekako drugacije provjere je li sve u redu.
Opet ako ste bili kod strucnjaka iako dijete nema deformiteta i problema, pa on jos preporucio kojekakvo "podupiranje" kako vi navodite zdravog stopala, ja iskreno sumnjam u njegovu strucnost. Morao bi malo ponoviti gradivo, a procitati i pokoji strucni clanak.



IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Idina mama

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Znate li kako prohodavaju urođenička djeca u Africi. Sva u cipelicama sa anatomskim uloškom i čvrstih potpora za gležnjeve.
Podrška zgloba umrtvljuje mišiće i slabi tetive, pa im ne da da razvijaju. Ma kakve crne papuče za prohodavanje, ako je djete zdravo i nema deformiteta. Čarape sa ABSomi nek furaju!



Zar vam ne rekoh vec...
Eh, sad kad je Lejla potvrdila...


i kakva su stopala urođeničkoj djeci u africiuser posted image
jel im neko pogledao kičmu, uvtdio spondilozu, utvrdio deformitete neke ili su svi sistematki kod uređeničke dijece uredniuser posted image
i da jel oni hodaju jer moraju po asfaltu, po ravnim glatkim površinama koje su u kući ( laminat, parket, pločice) , školi 8 nemože ravije biti), super marektima ( divni ravni mermeri)user posted image

zglob ima funkciju da podržava tijelo 80% a stopalo 20%, tijelo je teže od stopala i dok se ne razviju gornji mišići noge na butinama i listovima što se razvija i jača kada se porohoda zglobu je ova funkcija čuvanja tijela teška...

kada dijete pustim vani da trči jer izvela sma dijete koje je porhodalo u park na asfalt...vrlo rado ću mu sačuvati zglob dok ne ojačaku mišići noge....
jednom povrijeđn zglob svoje porbleme će pokazati za 15 godina ili prije ili kasnije....

dali je zaista najbolja opcija da mi dijete koje je tek porhodalo potrči u cipelama bez uloška i obavezno plitkimuser posted image





IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja nisam opterecna sa uloscima..user posted image
Kupujem froddo, ciciban...u te nam nogica uleti..imamo gumenjake no name... tene smo kupovali nike bez ulozaka...po kuci nosi mokasine sa pijace 5 KM.....Kupila sam joj jednom pape froddo i uzas..mrzila ih je...mislim da je prohodala u carapicama....

Meni je bitno da djetetu nije obuca prevelika i uska i mala....to je nesto sto deformise mala stopala.....user posted image

Eto....

Mamina princeza slikam ti kasnije cipelke...user posted image





IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Idina mama

Osim toga, cim ste bili kod doktora ortopeda (ili terapeuta, mada nisam sigurna sta bi bila njegova specijalnost u vezi sa ovim), nesto nije u redu. O tome ne govorimo ovdje.
Inace, ovdje kazu da prohodavanje kao i sve drugo u razvoju male djece (beba) je tako individualno da se vise ne poduzima nista posebno cak ako ne prohoda ni do 18 mjeseci. Nekako drugacije provjere je li sve u redu.
Opet ako ste bili kod strucnjaka iako dijete nema deformiteta i problema, pa on jos preporucio kojekakvo "podupiranje" kako vi navodite zdravog stopala, ja iskreno sumnjam u njegovu strucnost. Morao bi malo ponoviti gradivo, a procitati i pokoji strucni clanak.

doktori na ortopediji kod koijh se snimaju kukovi narucuju sve bebe (i koje nemaju nikakvih problema) na kontrolu kukova u fazi prohodavanja da se vidi jel sve ok. e sada, neki ortopedi negdje drugo (mozda u vrazovoj) ne narucuju. mamabb je vjerovatno mislila na to kad je rekla da joj je ortoped rekao. moja lana je isla terapeutu zbog dizanja i puzanja (tada jos nije bila u fazi prohodavanja) i rekli su cim je pocela da se dize da pocne nositi cipele da ne bi iskrenula nogu, znaci nema nikakve veze sa deformisanom nogom, jer su joj noge i stopala sasvim ok



IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Idina mama

Osim toga, cim ste bili kod doktora ortopeda (ili terapeuta, mada nisam sigurna sta bi bila njegova specijalnost u vezi sa ovim), nesto nije u redu. O tome ne govorimo ovdje.
Inace, ovdje kazu da prohodavanje kao i sve drugo u razvoju male djece (beba) je tako individualno da se vise ne poduzima nista posebno cak ako ne prohoda ni do 18 mjeseci. Nekako drugacije provjere je li sve u redu.
Opet ako ste bili kod strucnjaka iako dijete nema deformiteta i problema, pa on jos preporucio kojekakvo "podupiranje" kako vi navodite zdravog stopala, ja iskreno sumnjam u njegovu strucnost. Morao bi malo ponoviti gradivo, a procitati i pokoji strucni clanak.


ma nije istina....
kad završimo kontrolu kukova fino nam kažu da kad dijete prohoda negdje oko godine dana uzememo uputnicu za ortopeda i dovedemo dijete.

ma mislim stavrno...

odoh spavati dok me baš niste povukli za jezik sa ove dvije posljednje rečenice....




IZVORNA PORUKA: mamabb

IZVORNA PORUKA: Idina mama

Osim toga, cim ste bili kod doktora ortopeda (ili terapeuta, mada nisam sigurna sta bi bila njegova specijalnost u vezi sa ovim), nesto nije u redu. O tome ne govorimo ovdje.
Inace, ovdje kazu da prohodavanje kao i sve drugo u razvoju male djece (beba) je tako individualno da se vise ne poduzima nista posebno cak ako ne prohoda ni do 18 mjeseci. Nekako drugacije provjere je li sve u redu.
Opet ako ste bili kod strucnjaka iako dijete nema deformiteta i problema, pa on jos preporucio kojekakvo "podupiranje" kako vi navodite zdravog stopala, ja iskreno sumnjam u njegovu strucnost. Morao bi malo ponoviti gradivo, a procitati i pokoji strucni clanak.


Ma je li Boga ti? Kod nas u Bosni je redovna kontrola kukova kod ortopeda sa dva mjeseca i onda di taj isti dr kaže da dovedeš dijete kad prohoda. Ovo drugo boldirano smiješno mi i da komentarišem...



IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: mamabb

IZVORNA PORUKA: Idina mama

Osim toga, cim ste bili kod doktora ortopeda (ili terapeuta, mada nisam sigurna sta bi bila njegova specijalnost u vezi sa ovim), nesto nije u redu. O tome ne govorimo ovdje.
Inace, ovdje kazu da prohodavanje kao i sve drugo u razvoju male djece (beba) je tako individualno da se vise ne poduzima nista posebno cak ako ne prohoda ni do 18 mjeseci. Nekako drugacije provjere je li sve u redu.
Opet ako ste bili kod strucnjaka iako dijete nema deformiteta i problema, pa on jos preporucio kojekakvo "podupiranje" kako vi navodite zdravog stopala, ja iskreno sumnjam u njegovu strucnost. Morao bi malo ponoviti gradivo, a procitati i pokoji strucni clanak.


Ma je li Boga ti? Kod nas u Bosni je redovna kontrola kukova kod ortopeda sa dva mjeseca i onda di taj isti dr kaže da dovedeš dijete kad prohoda. Ovo drugo boldirano smiješno mi i da komentarišem...


Mi smo slikali kukove sa dva mjeseca...i nismo vise isli...doktor nije nista rekao ni napisao na nalazu...Zivim u Sarajevu..Mislim da zavisi sve od doktora.



IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: mamabb

IZVORNA PORUKA: Idina mama

Osim toga, cim ste bili kod doktora ortopeda (ili terapeuta, mada nisam sigurna sta bi bila njegova specijalnost u vezi sa ovim), nesto nije u redu. O tome ne govorimo ovdje.
Inace, ovdje kazu da prohodavanje kao i sve drugo u razvoju male djece (beba) je tako individualno da se vise ne poduzima nista posebno cak ako ne prohoda ni do 18 mjeseci. Nekako drugacije provjere je li sve u redu.
Opet ako ste bili kod strucnjaka iako dijete nema deformiteta i problema, pa on jos preporucio kojekakvo "podupiranje" kako vi navodite zdravog stopala, ja iskreno sumnjam u njegovu strucnost. Morao bi malo ponoviti gradivo, a procitati i pokoji strucni clanak.


Ma je li Boga ti? Kod nas u Bosni je redovna kontrola kukova kod ortopeda sa dva mjeseca i onda di taj isti dr kaže da dovedeš dijete kad prohoda. Ovo drugo boldirano smiješno mi i da komentarišem...


Mi smo slikali kukove sa dva mjeseca...i nismo vise isli...doktor nije nista rekao ni napisao na nalazu...Zivim u Sarajevu..Mislim da zavisi sve od doktora.

maloprije sam napisala da sam na temi o snimanju kukova primijetila da doktori u vrazovoj ne salju na kontrolu dok doktori na ortopediji salju. ne znam gdje ste vi isli, a mozda zavisi od doktora do doktora. u svakom slucaju mi je sasvim logicno da se kontrolise koracanje u fazi prohodavanja, da doktor vidi jel sve ok i u slucaju da nije da se na vrijeme krene sa ispravkama. e sad, sto smo mi lijeni ili izbjegavamo doktore to je druga stvar...



IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Prohodavanje i slicne stvari mislim da treba i da pogleda i bebin pedijatar, jer je predpostavka da on upucuje specijalisti ako na nesto sumnja....U biti to mu je i funkcija...meni su uvijek Umceta sistematski pregladali O.Maslic je u pitanju..razliciti pedijatri...u svakoj razvojnoj fazi...to je normalno....user posted image



IZVORNA PORUKA: Idina mama

IZVORNA PORUKA: teacher75

..., da doktor vidi jel sve ok i u slucaju da nije da se na vrijeme krene sa ispravkama. ...


To je tacno: ako nesto nije u redu, onda podupiri i ispravljaj. Ali ne zdravo stopalo. Nisam mislila na redovnu kontrolu kukova, A i to da narucuju preglede kod ortopeda kad dijete prohoda mi je novo, pa se izvinjavam. Trebalo bi kako Skvo rece da pedijatar uputi ako nesto sumnja. Sto se ljutite. Kako Hanady rece, samo diskutujemo. A neka se cuje i drugo misljenje.



IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Prohodavanje i slicne stvari mislim da treba i da pogleda i bebin pedijatar, jer je predpostavka da on upucuje specijalisti ako na nesto sumnja....U biti to mu je i funkcija...meni su uvijek Umceta sistematski pregladali O.Maslic je u pitanju..razliciti pedijatri...u svakoj razvojnoj fazi...to je normalno....user posted image

slazem se, ali pedijatru se ode na vakicnu i kontrolu sa navrsenih godinu dana pa onda tek sa 18 mjeseci, a dijete moze biti u fazi prohodavnja sa 14-15 mj, pa da im to nekako promakne. jos ako zakasni na vakcinu zbog bolesti itd... eto belaja



IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Idina mama

IZVORNA PORUKA: teacher75

..., da doktor vidi jel sve ok i u slucaju da nije da se na vrijeme krene sa ispravkama. ...


To je tacno: ako nesto nije u redu, onda podupiri i ispravljaj. Nisam mislila na redovno kontrolu kukova, A i to da narucuju pregleda kad dijete prohoda mi je novo, pa se izvinjavam. Sto se ljutite. Kako Hanady rece, samo diskutujemo. A neka se cuje i drugo misljenje.


a dobro je poduprijeti da ne bi trebale ispravke. npr. ako kazu da je veca vjerovatnoca da ce dijete iscasiti nogicu ako nosi plitke cipele, zasto da onda rizikujem i cekam da iscasi pa da onda to ispravljamouser posted image



IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Prohodavanje i slicne stvari mislim da treba i da pogleda i bebin pedijatar, jer je predpostavka da on upucuje specijalisti ako na nesto sumnja....U biti to mu je i funkcija...meni su uvijek Umceta sistematski pregladali O.Maslic je u pitanju..razliciti pedijatri...u svakoj razvojnoj fazi...to je normalno....user posted image

slazem se, ali pedijatru se ode na vakicnu i kontrolu sa navrsenih godinu dana pa onda tek sa 18 mjeseci, a dijete moze biti u fazi prohodavnja sa 14-15 mj, pa da im to nekako promakne. jos ako zakasni na vakcinu zbog bolesti itd... eto belaja


Pa i u tom slucaju si kod pedijatra...user posted image ...Mislim da u svakom slucaju tesko mozes fuliti pedijatra....

mi sam recimo isli kad je imala temperaturu, negdje oko godinu dana, ali doktorici nije palo napamet da gleda kako hoda i da nas pita o motorickim funkcijama, jer je dijete jedva gledalo i pedijatrica je pogledala grlo i pluca i dala antibiotik.a kada smo otisle nakon mjesec dana na vakcinu onda je primijetila da se jos samostalno ne dize i poslala nas dalje



IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: mamabb

IZVORNA PORUKA: Idina mama

Osim toga, cim ste bili kod doktora ortopeda (ili terapeuta, mada nisam sigurna sta bi bila njegova specijalnost u vezi sa ovim), nesto nije u redu. O tome ne govorimo ovdje.
Inace, ovdje kazu da prohodavanje kao i sve drugo u razvoju male djece (beba) je tako individualno da se vise ne poduzima nista posebno cak ako ne prohoda ni do 18 mjeseci. Nekako drugacije provjere je li sve u redu.
Opet ako ste bili kod strucnjaka iako dijete nema deformiteta i problema, pa on jos preporucio kojekakvo "podupiranje" kako vi navodite zdravog stopala, ja iskreno sumnjam u njegovu strucnost. Morao bi malo ponoviti gradivo, a procitati i pokoji strucni clanak.


Ma je li Boga ti? Kod nas u Bosni je redovna kontrola kukova kod ortopeda sa dva mjeseca i onda di taj isti dr kaže da dovedeš dijete kad prohoda. Ovo drugo boldirano smiješno mi i da komentarišem...


Mi smo slikali kukove sa dva mjeseca...i nismo vise isli...doktor nije nista rekao ni napisao na nalazu...Zivim u Sarajevu..Mislim da zavisi sve od doktora.

maloprije sam napisala da sam na temi o snimanju kukova primijetila da doktori u vrazovoj ne salju na kontrolu dok doktori na ortopediji salju. ne znam gdje ste vi isli, a mozda zavisi od doktora do doktora. u svakom slucaju mi je sasvim logicno da se kontrolise koracanje u fazi prohodavanja, da doktor vidi jel sve ok i u slucaju da nije da se na vrijeme krene sa ispravkama. e sad, sto smo mi lijeni ili izbjegavamo doktore to je druga stvar...


Privatno...poliklinika FM. user posted image


u vilsonovom kod gavrankapetanovića...mehbedbašićev prostor...
eto i ja sam tamo išla.

handi sam vodila tamo na kukove rekao druga kontorla odvela oba puta po 50 Km platila

Farah rođena carskim pa u državnoj sa 15 dana kada je bei zakaži ti snimanje kukova, odvela je i nisu rekli druga...
meni rano bilo i odem ponovo kod gavrankašpetanovića u državnu instituciju i to je bio drugi pregled...
svaki put i iz FM-a i iz dražvne me uputio kod ortopeda nakon porhodavanja....

i hanadi nisma odvela kontam beze to....
kasnije am shavtila da trebala sam...
a farah bogami jesam, hvala Bogu ona nema problema sa stopalima nikavih....

a nevezano za tvoj post najmrža su mi mišljenja ja mislim koja se pretvore u tako je sigurno....
a more takvih...
ja čitala i ja čula

halooo
ja bila, ja pričala ja čovjeka 3 udavila pitanjima i naučila
šta je zglob, šta mu je funkcija
pa onda svjesna da nema kamenog terena za prohodavanje i d ami hanadi nije se razvio dio gdje je anatomski jatučić kupim ploču linoleuma, pa kupim loptice raznih veličina pa ih popolovimo bonsegom pa poljepim po toj ploči d ami dijete hoda po ''kamenom'' terenu koje nemam realno ovdje jer je nisam odvela domorocima u afriku...asfalt je ravan, kuća je ravna...nije moje dijete u cipela hodalo u kući...al vani jeste i tada sam joj morala dati ''neravan'' teren da formira stoplao...neravno je samo bilo uvesti anatomski uložak.


i da ponovim meni pedijatrica na moje insistiranje nije htjela dati uputnicu za ortopeda jer kaže ne daje se do 3 godine ne treba...
ja odem pirvatno a ond apreko štele na koševo...dva mi ortopeda kažu da sma na vrijeme došla...i jesam jer nalaz inverznosti stopala je sa 21 stepen dišao na 16 stepeni...
da sam čekala treću godinu djetetu bi mi se i kukovi iskrivili






IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Teacher, nemoj me pogrešno shvatiti, nisam ja onaj za "crne papuče" post namjenila samoj tebi, niti se ograda "ako su zdrava i nisu deformisana" odnosila na vaš slučaj. Ako ste vi došli do ortopeda, sigurno je postojao razlog. Svi mi djecu vodimo oko tog prohodavanja pedijatrima na još koju vakcinu, vjerovatno i radi bolesti, i svaki dobar pedijatar će vidjeti da li je dodatni pregled kod specijaliste potreban. Jer nije istina da svako dijete treba pregled kod ortopeda nakon prohodavanja kao obavezan.



IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Teacher, nemoj me pogrešno shvatiti, nisam ja onaj za "crne papuče" post namjenila samoj tebi, niti se ograda "ako su zdrava i nisu deformisana" odnosila na vaš slučaj. Ako ste vi došli do ortopeda, sigurno je postojao razlog. Svi mi djecu vodimo oko tog prohodavanja pedijatrima na još koju vakcinu, vjerovatno i radi bolesti, i svaki dobar pedijatar će vidjeti da li je dodatni pregled kod specijaliste potreban. Jer nije istina da svako dijete treba pregled kod ortopeda nakon prohodavanja kao obavezan.

nisi ni ti mene shvatila, mi uopce nismo dobili uputnicu za ortopeda, niti smo isli ortopedu, vec za neuropedijatra, fizijatra pa dosli do terapeuta.problem je bio u motorici jer nije puzala pa se nije ni dizala samim time. niko joj nije gledao noge ni hodanje niti su nam rekli da zbog toga treba nositi duboke cipele. vec nam je terapeut na vjezbama rekao iz razloga koji je i hanady navela zasto je dobro nositi u pocetku duboke cipele, kao i zbog prevencije eventualnog izvrtanja noge tokom ove pocetne faze kad dijete jos nije stabilno a dize se. kod nas je laminat u stanu i sekunda je da dijete izvrne nogu i padne. ipak je stabilnija u tim cipelama nego u carapicama. a na redovnoj kontroli kukova, neki doktori sve redom salju na ponovnu kontrolu kod prohodavanja. njoj su kukovi bili sasvim ok na kontrolama, na tu kod prohodavanja nismo jos ni otisli, jer tek prohodava, a mrsko mi se nakaniti. vidim da dostoa doktora uopce ne salje tamo.



IZVORNA PORUKA: dadada

dijelim misljenje s Lejlomka...ako nema razloga za duboku cipelu ne treba je ni nositi...da pokusam objasniti kako ja gledam na cipeleuser posted image ...selekcija, koje valjaju, a koje ne...ako su cipele toliko mekane da ih malo stopalo bez problema moze savijati...tj. ako su maltene ko carape...nema potrebe ni za uloskom...ako su cipele tvrdje...kao npr. zimske...gledam da imaju ulozak...ili cvrsce tene...moj otac je meni vazda kupovao duboke tene...bas kao radi zgloba...jer sam se puno bavila sportom...pa kao radi izvrtanja...bla...bla...no medjutim...rekose mu dr. u jednoj dalekoj zemlji...ne smijem napisati kojojuser posted image da to ne valja...jer zglob ne jacauser posted image ...a kad malo bolje pogledate...vise niko od sportasa ne nosi duboku obucu...a ipak mislim da oni imaju najbolje timove strucnjaka...te da se na tom polju vrsi najvise istrazivanja...pa sad kontajmo...a opet...neka svako radi kako misli da treba

A. je kao beba imao fantasticne, mekane, tene...u kojima je za cas prohodao...niti je padao...nisti izvrtao zglob...dok cim sam mu obukla prve cipele, duboke s uloskom...nije se micao...cesto je znao pasti...nije htio hodati po neravnom terenu




IZVORNA PORUKA: Dzenana_G


IZVORNA PORUKA: dadada

dijelim misljenje s Lejlomka...ako nema razloga za duboku cipelu ne treba je ni nositi...da pokusam objasniti kako ja gledam na cipeleuser posted image ...selekcija, koje valjaju, a koje ne...ako su cipele toliko mekane da ih malo stopalo bez problema moze savijati...tj. ako su maltene ko carape...nema potrebe ni za uloskom...ako su cipele tvrdje...kao npr. zimske...gledam da imaju ulozak...ili cvrsce tene...moj otac je meni vazda kupovao duboke tene...bas kao radi zgloba...jer sam se puno bavila sportom...pa kao radi izvrtanja...bla...bla...no medjutim...rekose mu dr. u jednoj dalekoj zemlji...ne smijem napisati kojojuser posted image da to ne valja...jer zglob ne jacauser posted image ...a kad malo bolje pogledate...vise niko od sportasa ne nosi duboku obucu...a ipak mislim da oni imaju najbolje timove strucnjaka...te da se na tom polju vrsi najvise istrazivanja...pa sad kontajmo...a opet...neka svako radi kako misli da treba

A. je kao beba imao fantasticne, mekane, tene...u kojima je za cas prohodao...niti je padao...nisti izvrtao zglob...dok cim sam mu obukla prve cipele, duboke s uloskom...nije se micao...cesto je znao pasti...nije htio hodati po neravnom terenu



Nije tacno da vise sportisti ne nose duboke tene. Kosarkasi nose i dalje. Moj muz igra kosarku, a i ja sam igrala i znam sta znaci duboka tena za zglob.
Ja sam svojoj kupila papice za po kuci duboke i naravno sa anatomskim uloskom. MM ima uizasna stopala. To jos nikada nisam vidjela. On cesto kaze da mu je peta kao kopita, tako se oblikovala jer je naglo narastao kad je poceo igrati kosarku i tetive mu ostale kratke. A jos ima i ravna stopala a i brat mu ima, pa se bojimo genetike.
Ne vjerujem da cu jos dugo kupovati duboke cipele, cim bude fino sabila na nogama necu vise, ali anatomski ulozak uvijek.



IZVORNA PORUKA: bananica

Anatomski uložak, cipele

"Anatomski uložak je sasvim dobro sredstvo za korekciju nekih, da kažem, nižih stepena deformiteta. Cipele su same po sebi neki složeniji oblik lečenja, postoje i ortoze. Bitno je što se tiče uložaka insistirati na tome da ih dete nosi. Ulošci su jednostavna varijanta lečenja, mogu da se prebacuju iz ceipele u cipelu, dete oseća prijatnost kada ih nosi. Treba znati da sandale mogu da se ukomponuju sa uloškom samo ako imaju zatvorene prste jer ukoliko dete uđe sa uloškom u sandalu gura stopalo napred i onda uložak nema takvu efikasnost kako bi imao u zatvorenoj cipeli ili u sandali gde su prsti zatvoreni."

http://www.b92.net/zdravlje/bolesti.php?yyyy=2010&mm=09&nav_id=456919




IZVORNA PORUKA: bebacha


Ajline prve cipele su bile Frodo,kasnije se svasta redalo al ovo su im bile zajednicke karakteristike:bez anatomskog uloska,mekane,đon extra savitljiv,osim kod cizama naravno.cjelo vrijeme sam bila ubjedena da je neophodno da zglob bude zasticen al sad vise nisam sigurnauser posted image user posted image user posted image




_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
23.3.2011 14:17:05   
Idina mama
Najzdravije je da dijete sto vise hoda boso ili u carapicama. Pa, prema ovome moze se zakljuciti i kakve cipele dijete treba. Da bi prohodalo, dijete ne treba uopce nikakve cipele. Priroda se pobrinula za sve na najbolji moguci nacin. Stopalo treba da se samo razvija i ocvrsne i zbog toga ne treba ni u kom slucaju kupovati cipele sa anatomskim uloskom i/ili visoke, cvrste cipele. Ako prerano obuje cvrste cipele koje podupiru nogu, dijete ce prohodati prije nego sto je tijelo spremno i tada ce tek izvrtati nogu, kriviti stopalo, dobiti ravne tabane...
Prve cipelice dijete treba tek kad sigurno hoda vani. Do tada, dok prohodava treba da je boso ili u carapicama (sa kocnicama). Cipelice kod vrlo male djece su samo zastita od vremenskih prilika (vlaga, hladnoca, prljavstina). Ni u kom slucaju ne kupovati visoke cvrste cipele (visoke mekane - da). Prerano upotrijebljene cvrste cipele su sigurno razlog da toliko djece vec pri polasku u skolu imaju ravne tabane, X-noge, itd. (kinderbeine.de ) Obratite paznju da su cipele savitljive i mekane, od prirodnog materijala (propusta zrak). Narocito djon treba da je savitljiv. Pored toga, kod prvih cipelica neka je djon sto tanji. Inace, prije kupovine napravite sablon za oba stopala vaseg djeteta. I to poslije podne (i u kupovinu idite poslije podne). Neka dijete stane na komad cvrstog papira, kartona, a vi nacrtajte liniju oko njegovog stopala. To iskruzite. U radnji probajte uvuci taj karton u cipelicu. Ako bilo gdje treba da se savije da bi stao u cipelicu, takve cipelice nisu za vease dijete. Ako ate mogli staviti karton u cipelicu, neka onda i dijete proba obucu. Ovo je potrebno zato jer je djecije stopalo vrlo elasticno i djeca ne primjecuju tako lahko da im cipelice ne odgovaraju. Po duzini neka je cipelica duza 1 – 1,5 cm od vrha palca. I na kraju, ne zaboravimo i mi odrasli sto vise hodati bosi!

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
23.3.2011 14:38:32   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Idina mama

Najzdravije je da dijete sto vise hoda boso ili u carapicama. Pa, prema ovome moze se zakljuciti i kakve cipele dijete treba. Da bi prohodalo, dijete ne treba uopce nikakve cipele. Priroda se pobrinula za sve na najbolji moguci nacin. Stopalo treba da se samo razvija i ocvrsne i zbog toga ne treba ni u kom slucaju kupovati cipele sa anatomskim uloskom i/ili visoke, cvrste cipele. Ako prerano obuje cvrste cipele koje podupiru nogu, dijete ce prohodati prije nego sto je tijelo spremno i tada ce tek izvrtati nogu, kriviti stopalo, dobiti ravne tabane...
Prve cipelice dijete treba tek kad sigurno hoda vani. Do tada, dok prohodava treba da je boso ili u carapicama (sa kocnicama). Cipelice kod vrlo male djece su samo zastita od vremenskih prilika (vlaga, hladnoca, prljavstina). Ni u kom slucaju ne kupovati visoke cvrste cipele (visoke mekane - da). Prerano upotrijebljene cvrste cipele su sigurno razlog da toliko djece vec pri polasku u skolu imaju ravne tabane, X-noge, itd. (kinderbeine.de ) Obratite paznju da su cipele savitljive i mekane, od prirodnog materijala (propusta zrak). Narocito djon treba da je savitljiv. Pored toga, kod prvih cipelica neka je djon sto tanji. Inace, prije kupovine napravite sablon za oba stopala vaseg djeteta. I to poslije podne (i u kupovinu idite poslije podne). Neka dijete stane na komad cvrstog papira, kartona, a vi nacrtajte liniju oko njegovog stopala. To iskruzite. U radnji probajte uvuci taj karton u cipelicu. Ako bilo gdje treba da se savije da bi stao u cipelicu, takve cipelice nisu za vease dijete. Ako ate mogli staviti karton u cipelicu, neka onda i dijete proba obucu. Ovo je potrebno zato jer je djecije stopalo vrlo elasticno i djeca ne primjecuju tako lahko da im cipelice ne odgovaraju. Po duzini neka je cipelica duza 1 – 1,5 cm od vrha palca. I na kraju, ne zaboravimo i mi odrasli sto vise hodati bosi!


ja se moram nadovezati na ovaj tvoj post.
ti si u njemackoj koliko sam ja shvatila.kod nas u sarajevu se na pedijatrijskoj klinici na fizijatriji jos uvijek preporucuju duboke cipele koje ucvrscuju zglob.
naravno dijete treba hodati i boso ali to napolju nije moguce tako da trebaju cipelice za prohodavanje.
npr ciciban ima liniju cipelica za prohodavanje sa crvenom oznakom na djonu.
one su malo sire naprijed i imaju malo pojacan kraj kod zgloba gore.
djon im nije previse cvrst.
i da treba da pocne nositi cipelice cim se propuze i pocne da se dize uz namjestaj
znaci ovo je moje iskustvo sa dr fizijatrcom sa pedijatrsjke klinike u sarajevu.

a za ovu kontrolu kukova kad dijete prohoda nisam znala bas cu pitati pedijatricu kada budem isla iduci put.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
23.3.2011 14:49:17   
Anoniman
ovakve su nase otprilike bile
user posted image

pokazale su se kao odlicne...nisam ga bukvalno niti jedan dan vodila za ruku...ne znam ni da je pao u ovim...a u cipelicama s djonom (chicco) napadao se i te kako

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 180
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
23.3.2011 14:50:01   
Idina mama

Jah, Mala, tako je kod nas. Ja sam tek nekoliko godina u Njemackoj i dosla sam sa uvjerenjem da dijete treba cvrste visoke cipelice, koje podupiru (da ne bude zabune sa mekane i visoke). Kad smo nasem sinu trebali kupiti prve cipelice posvadjam se sa mm. Kaze on ne treba, neka se noga sama razvija. I tako mi maksuz pitamo doktora. I covjek me ubijedi zacas da ne treba. (Tvrdoglavo sam, bosanski, odbijala da me mm ubijedi user posted image ). U Njemackoj rade mjerenja i istrazivanja, a kod nas za to odavno nema para. Da li su najnovija istrazivanja dosla do doktora, zavisi od samog doktora. Svaki dan bi morao da se usavrsava. Ne rade svi isto. Svi su oni samo ljudi. A kod nas u drzavi odavno nema nikakvih normi. Niti ko vodi racuna o preventivi i zdravlju djece. Mislim na nivou drzave da se uspostave norme i kaze se doktorima.
Za anatomski ulozak sam znala da ne treba. Ja sam imala i imam ravne tabane i doktor je jos nekad davno ruzio moju mamu sto mi je kupovala cipele sa uloscima. Jos se sjecam kako joj je govorio da me je trebala pustiti da hodam bosa. Imala sam 10-tak godina kad su mi dijagnosticirali ravne tabane. i gledala sam jednom na TV kako nas doktor ortoped savjetuje cipelice bez uloska. I u tome se njemacki i bosanski doktori (koliko ja znam) slazu.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
23.3.2011 14:53:45   
Idina mama
Evo, dadada i nasih prvih cipelica. Djeluju visoke, ali da se ne zavarate: mekane kao carapice. Zao mi je sto to ne mozete osjetiti...

U Njemackoj su me na ulici zaustavljali i pitali gdje sam kupila cipelice....


IZVORNA PORUKA: Idina mama

Pozdrav svima,

mi smo evo vec iznosali prve cipelice. Poslusali smo doktora i prezadovoljni smo. Cipelice su samo zastita da se bebica ne ubode ili ne skvasi i sl. a nikako ne trebaju da podupiru stopalo, clanak, nogicu. Cipelice ne treba da imaju ulozak protiv ravnih tabana. To sve zbog toga sto noga i stopala, tj misici treba da se razvijaju slobodno. Ako cipelice podupiru clanak npr., misici se ne razvijaju. Ovo sam vec ranije cula od naseg ortopeda na TV, a njemacki doktor je to sve potvrdio. Neka su cipelicr sto mekse i savitljivije, a najbolje je da djeca hodaju bosa gdje god mogu. Evo i nasih vec iznosanih cipelica:
user posted image


(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
23.3.2011 14:56:25   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: dadada

ovakve su nase otprilike bile
user posted image

pokazale su se kao odlicne...nisam ga bukvalno niti jedan dan vodila za ruku...ne znam ni da je pao u ovim...a u cipelicama s djonom (chicco) napadao se i te kako



sta je ovo ovako slatko dadada, jesu ovo mekane cipelice.
ja ipak mislim da to zavisi od djetete do djeteta.
moj stariji sin je jako oprezan taj nije nikada pao ali sve olako.
ali on je imao problema sa motorikom i imao je tendenciju propinjanja na prstice pa su nama rekli cipelice ovakve kakve sam gore pisala.

a mladji Igor je opet brz i on je rano i prohodao i imala sam osjecaj da ce glavu razbiti kad krene.
njemu sam po kuci oblacila one mekane kao carape sa tankim djonom sa pijacem, ali je on to skidao bas brzo pa smo poceli onda oblaciti pape da ne bi bio bos.
sada vec hoda nekoiko mjeseci i nosi cipelice ciciban kao sto sam gore opisivala i fino hoda u njima.

a kod mene u porodici svi imaju ravne tabane od mene pa nadalje ja sam cak nosila ortopedske cipele i dan danas mi je ljepsi osjecaj kada imam neki ulozak u cipeli jer onako imam osjecaj da me zabacuje na ledja


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
23.3.2011 14:58:26   
Malenaoduvijek
preslatke su cipelice, a kakav im je djon, posto je kod nas prilicno prljavo treba nam nesto da nam ne bude mokra nozica.
mislim za mladjeg posto za starijeg moram ovakve kao gore opisane radi gore navedenih problema
i koja je ovo marka posto mi imamo familije u njemackoj


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
23.3.2011 15:02:15   
Anoniman
e evo nadjoh A. sliku i njegovih prvih tena za hodanja

user posted image

ne znam gdje ih je moja tetka kupila...negdje vjerovatno u splitu...posto je ona iz st

ma slazem se ja da trebaju cvrste cipele ako postoji opravdanje...tj. ortoped tako nalaze...nisam ni ja luda...i ja slusam dr. kad mi nesto kaze...user posted image ali ako je sve ok...ovo smatram idealnim

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 185
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
23.3.2011 15:04:41   
Idina mama
IZVORNA PORUKA: MALA1994

preslatke su cipelice, a kakav im je djon, posto je kod nas prilicno prljavo treba nam nesto da nam ne bude mokra nozica.
mislim za mladjeg posto za starijeg moram ovakve kao gore opisane radi gore navedenih problema
i koja je ovo marka posto mi imamo familije u njemackoj


Cipelice su Jochie. Djon je normalan djon (ne razumijem dobro pitanje), ali tanak, mekan i savitljiv.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
23.3.2011 15:08:20   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Idina mama

IZVORNA PORUKA: MALA1994

preslatke su cipelice, a kakav im je djon, posto je kod nas prilicno prljavo treba nam nesto da nam ne bude mokra nozica.
mislim za mladjeg posto za starijeg moram ovakve kao gore opisane radi gore navedenih problema
i koja je ovo marka posto mi imamo familije u njemackoj


Cipelice su Jochie. Djon je normalan djon (ne razumijem dobro pitanje), ali tanak, mekan i savitljiv.



ma jeli gumeni ne bukvalno nego dali propusta vlagu jer znaju cipelice biti samo za suho vrijeme a u sarajevu je to rijetko da su ulice skroz suhe i ciste, razumijes me sada


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
23.3.2011 15:13:49   
Idina mama
Ah, ok. Djon je gumeni i ne propusta vlagu.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
13.10.2012 23:19:15   
gerberka
pozdrav user posted image

da pitam mame koje su kupovalefrodo i pavle marku?koja se pokazala bolja tj kvalitetnija?
moj maleni puze, ali i stoji..samo sto nije prohodao..ipo preporuci fizijatrice, inace dore kolegice..dakupimo cipelice za prvi step user posted image

zanimaju me vasaiskustva ili neka druga marka kojoj ste zadovoljne..bitno mi je da su super kvalitne, da nisu samo sminkerske cipelice koje stoje na nonama user posted image

hvala user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
13.10.2012 23:24:01   
Hanady RR
u kvaliteti frodo i oavle su blisku jako...
imaju natomski uložak...prve cipelice bi ttrebale biti dublje da čuvaju članaka u hodanju...
izbor forod može ima više...ne znam dko va su ljepoti al pavle i frodo nisu u ralici kvlaitete...
jedino pavle obuća je bolja za male bumbaste none...
djeca kad su mala počesto imaju ''ris'' zadebljan pa pavle marak takvoj djeci bolje odgovara u određivanju i rpvoga broja i same udobnosti...
no to ćeš svakako pri kupovini istih i vijdeti...koje su mu bolje na noni

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
13.10.2012 23:48:18   
gerberka
hvala hanady user posted image  ovo za dublje nisam znala, a posto imamo debele none onda cemo pavle..hvala ti user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
14.10.2012 20:23:57   
smajli80
Meni su mekše Pavle cipelice,mada ni Frodo nije loš ali za malo stariju djecu.
Evo nekih modela za prohodavanje baš su user posted image user posted image

http://www.obucapavle.rs/Cipele%20za%20prvi%20korak%20program%20za%20prohodavanje%20Obuca%20Pavle.htm

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
15.10.2012 19:32:08   
zelenooka_2412
Mame iz Tuzle, gdje se mogu kupiti cipelice nehodalice??

_____________________________

<3 Emina <3
20.11.2012

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
26.10.2012 11:19:12   
sretna_mama
PoZzdrav..

Može li mi neko preporučiti dobre muške gležnjerice za mog dvogodišnjeg momka? Što toplije..

(odgovor članu zelenooka_2412)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
26.10.2012 18:30:43   
chuci

IZVORNA PORUKA: gerberka

pozdrav user posted image

da pitam mame koje su kupovalefrodo i pavle marku?koja se pokazala bolja tj kvalitetnija?
moj maleni puze, ali i stoji..samo sto nije prohodao..ipo preporuci fizijatrice, inace dore kolegice..dakupimo cipelice za prvi step user posted image

zanimaju me vasaiskustva ili neka druga marka kojoj ste zadovoljne..bitno mi je da su super kvalitne, da nisu samo sminkerske cipelice koje stoje na nonama user posted image

hvala user posted image


nisam upratila za pavle ali koristili smo ciciban (mi neke nađemo koje nisu 100 km, dva puta smo kupovali duboke tene na vezanje) i frodo. frodo ima dosta jak uložak, puno veći u odnosu na ciciban.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
26.10.2012 19:17:25   
MicoTico
Moja djeca nikada nisu mogla ciciban obuću, nekako su uži modeli, a moji imali prave buckaste nogice. Najviše nam je odgovarao frodo.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
28.10.2012 21:21:26   
gerberka
mi smo kupili bambi..ne izlazi iz njih ( vise kao pape, sa mirisljavim đonom)..sjecate seonih privjesaka za kljuceve s mirisnim djonom user posted image
imaju ortopedski, imaju dubinu iznad gleznja user posted image
hvala na savjetima!

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
10.12.2012 17:56:00   
Latinka
Malo dižem temu.
Imran pomalo hoda i ne bih mu ni kupovala cipelice još, ali se bojim da mu nije hladno po nogicama kad izlazimo napolje. Papice i obične cipelice mu se ne mogu zadržati na nogama ni 5min-spadaju. S obzirom na to da je mamin bumbar i već ima 12kg, mašallah, čitajući vas, mislila sam da mu kupimo ove cipelice Pavle. Neko je već pitao, a ja nisam mogla pronaći odgovor: gdje ih ima kupiti? Mi smo iz Sa

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
10.12.2012 18:00:55   
škorpija
IZVORNA PORUKA: Latinka

Malo dižem temu.
Imran pomalo hoda i ne bih mu ni kupovala cipelice još, ali se bojim da mu nije hladno po nogicama kad izlazimo napolje. Papice i obične cipelice mu se ne mogu zadržati na nogama ni 5min-spadaju. S obzirom na to da je mamin bumbar i već ima 12kg, mašallah, čitajući vas, mislila sam da mu kupimo ove cipelice Pavle. Neko je već pitao, a ja nisam mogla pronaći odgovor: gdje ih ima kupiti? Mi smo iz Sa

pavle cipelica ima u gotovo svim planika radnjama, gledala sam u bihaću, a ima sigurno recimo u planici u grand centru na ilidi,  možda da bebiju kupiš one kao ugsice čizmice, tople su i lagane, bilo ih je u azel france i izbor radnjama

< Poruku je uredio škorpija -- 10.12.2012 18:01:52 >


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: kada kupiti prve cipelice i kakve
10.12.2012 18:08:39   
škorpija
Evo naših prvih hodalica Pavle, bile su predobre, lagane, mekane, nije uopšte padao,

user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *