|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vitamini za trudnoću
17.1.2010 0:22:43   
beba inside
Dragi forumasi,

Juce sam saznala da sam trudna i evo veceras sam se pridruzila vasem drustvu ne bih li se malo bolje informisala o svemu ovome. Prije trudnoce sam pocela da pijem Pregnavit, i dalje ga pijem a od juce sam pocela da pijem sumece magnezijum, i kalcijum. Folnu kiselinu nisam uzimala a ne znam da li bih smjela na svoju ruku samo poceti u kombinaciji sa svim ovim. Naime, doktor mi je juce rekao da je velicina user posted image 7,2 mm, istovremeno govoreci kako je mlada trudnoca i da se vidimo na ultrazvuku za 15 dana. Nista vise...Sta da radim? Razmisljam da odem svom porodicnom doktoru da mi uradi analizu krvi i sl, pa da nju pitam sta i kako prije nego odem ginekologu ponovo.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.1.2011 10:28:11 >

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: vitamini za trudnocu
28.1.2010 14:53:29   
Skvo RR
Prebaceni postovi sa teme: "Vitamin A"

IZVORNA PORUKA: poetesa

VITAMIN A
Ima nešto oko ovog vitamina što me strašno buni: načitala sam se kako su velike količine opasne za plod i da A uopšte nije potreban kao nadomjestak u  trudnoći.... E sad, svi multivitamini za trudnice, osim Hippovog, sadrže A vitamin. Ali šta kad ja jedem i dosta namirnica sa ovim vitaminom, npr. paradajz, mrkvu, naranče! Malo sam prepadnuta i zbog toga počinjem izbjegavati Prenatal, jer kako da znam koliko sam A vitamina unjela u hrani!


IZVORNA PORUKA: Emina85

Nemoj izbjegavati Prenatal, jer nije ti ga dok đaba propisao! I ja ga pijem, ali u njemu nema tolika količina vitamina da naškodi bebi!
Mislim da ne bi trebala brinuti puno, i ja jedem sve ove namirnice i nemoguće je unijeti u organizam preveliku količinu nečega a da tijelo ne reaguje i višak odmah odbaci,  a usput mi i željezo malo pa ga nikako nadoknaditi! Dok se boji da ću pred porod morati na transfuziju jer mi željezo ne raste!! A pasem li pasem svu travu što na pijaci ima user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: Skvo RR

I mene je interesovala ista stvari, kada sam bila trudna...ne smiju prva tri mjeseca velike kolicine vitamina A, tj. vitaminske tablete, naravno da mozes jesti voce i povrce...Tako sam ja prva tri mjeseca pila samo Folacin, a kasnije Prenatal...


< Poruku je uredio Skvo RR -- 28.1.2010 14:59:38 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu beba inside)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: vitamini za trudnocu
28.1.2010 21:14:06   
lilith
ja sam cijelu trudnocu pila a i sada pijem hipp natal sokic...navodno je prirodniji od tableta...meni je ok,vitamina a nema nikako u njemu ...i folnu sam pila prije trudnoce par mjeseci i uu trudnoci prva 3 mjeseca...folna je bitna na pocetku trudnoce zbog zatvaranja nhalnog nabora...ja sam je pocela piti sama,doktoricu sam obavjestila i ona je rekla da je to najbolje sto sam ucinila...ako ne zelis na svoju ruku pitaj svog ljekara...mene cudi da ti nije rekao za folnuuser posted image
magnezij sam i ja pila ali po preporuci dr. zbog niskog nosenjauser posted image i blagih kontrakcija


< Poruku je uredio lilith -- 28.1.2010 21:20:42 >


_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: vitamini za trudnocu
28.1.2010 21:17:41   
teacher75
ja sam citavu trudnocu pila, a posto dojim i sad 4. mjesec nakon poroda pijem Prenatal, i nisam nikad imala nikakvih problema, sve hvala bogu bilo ok i sa mnom i sa bebom...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: vitamini za trudnocu
28.1.2010 21:46:53   
vjestica
folna kiselina u prva 3 mjeseca je bitna zbog zatvaranja neuralne cijevi (nuhalni nabor je nakupina limfe ispod kože vrata)

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: vitamini za trudnocu
28.1.2010 23:47:55   
lilith
moja brzopletost-vjestica je u pravuuser posted image

_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: vitamini za trudnocu
29.1.2010 13:43:46   
Radoznalica
Eh baš sam tražila ovu temu. Ja sam pila folacin od prvog pregleda kad sam potvrdila trudnoću i krajem 12-te sedmice dr. mi je propisala prenatal od Natural Wealth-a. Problem je što mi je strašno muka od njega, jer tamam su mi bile prestale mučnine i mogla sam jesti, a kad nakon jela popijem tabletu, uhvate me mučnine, i to sam kad njih popijem. I šta sad da radim? Da li da ih ne pijem? A gdje se imaju kupiti ti sokići? Možda bi mi to godilo?

_____________________________

Nikada nemojte mnogo govoriti o sebi, jer drugi uvijek imaju više za kazati o toj temi


(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: vitamini za trudnocu
29.1.2010 13:48:36   
vjestica
imaš ih u DM-u kupiti
ja uzimam prenatal od dietpharma (nisam htjela od natural weltha, jer sam čula da ženama bude mukan od njega, a ionako se još borim s mučninama, a inače ne vjerujem pretjerano tom proizvođaču) ima u pakovanjeu tablete sa vitaminima i mineralima i kapsule sa omega 3 masnim kiselinama i popijem ih bez problema poslije jela, ne stvaraju mi mučninu
sok sam isto probala, ali mi je malo gadan okus i ne godi mi


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Radoznalica)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: vitamini za trudnocu
29.1.2010 13:48:46   
mama2009
IZVORNA PORUKA: Radoznalica

Eh baš sam tražila ovu temu. Ja sam pila folacin od prvog pregleda kad sam potvrdila trudnoću i krajem 12-te sedmice dr. mi je propisala prenatal od Natural Wealth-a. Problem je što mi je strašno muka od njega, jer tamam su mi bile prestale mučnine i mogla sam jesti, a kad nakon jela popijem tabletu, uhvate me mučnine, i to sam kad njih popijem. I šta sad da radim? Da li da ih ne pijem? A gdje se imaju kupiti ti sokići? Možda bi mi to godilo?


u apoteci imas proizvodjac hiip


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Radoznalica)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: vitamini za trudnocu
29.1.2010 13:52:18   
Radoznalica
Vješticeuser posted image joj izvini, ali mi smiješno da nekog ovako oslovljavam. Jesi li ti tog proizvođača uzela na svoju ruku ili ti je doktor propisao? Ja bih ove svoje najradije nekom poklonila, popila sam 3 tablete, a bezveze platila 26KM, nije mi žao para, ali mi je krivo što mi ne pašu. Sve kontam faliće mi nešto bebiuser posted image Šta misliš mogu li uzeti te u DM-u na svoju ruku?

_____________________________

Nikada nemojte mnogo govoriti o sebi, jer drugi uvijek imaju više za kazati o toj temi


(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: vitamini za trudnocu
29.1.2010 13:56:27   
vjestica
uzela na svoju ruku u apoteci (sokić ima u DM ,a i mi nije godio)
od ranije sam znala da prva 3 mjeseca ide folacin, to sam dobila na recept, poslije sam sama prešla na prenatal dietpharm
konsultovala sam se sa magistricom farmacije koji mi je najbolji i ona mi je pregledala sastave svih prenatala (ima ih od raznih proizvođača) i preporučila mi taj dietpharmov
u njemu ima sve što treba bebi i mami + omega 3
u hipovom sokiću nema baš svih vitamina, a nije mi godio, pa sam odustala od njega


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Radoznalica)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: vitamini za trudnocu
29.1.2010 13:57:43   
Radoznalica
Hvala na odgovoru, pokušaću i s tim dodatkom, nadam se da će pasati.

_____________________________

Nikada nemojte mnogo govoriti o sebi, jer drugi uvijek imaju više za kazati o toj temi


(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: vitamini za trudnocu
29.1.2010 13:58:49   
vjestica
btw većina doktora ima dogovor sa određenim farmaceutskim kompanijama i samo njihove proizvode prepisuju

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: vitamini za trudnocu
29.1.2010 14:01:05   
Radoznalica
To sam i ja skontala prošli put, jer sam dobila od određenog proizvođača dva lijeka da kupim, a čula sam da su neki drugi puno puno bolji, a logično mi je da imaju dogovor, posebno jer je u pitanju privatna ordinacija. Ma nek ima s kim hoće dogovor, ja više neću ništa što mi ne odgovara i što me samo još više tjera na povraćanje. Vještice hvala još jednom!

_____________________________

Nikada nemojte mnogo govoriti o sebi, jer drugi uvijek imaju više za kazati o toj temi


(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 64
   Vitamini za trudnoću
29.1.2010 14:16:05   
dzeni_nl
ja sam mjesec dana prije trudnoce pocela da pijem folacin i u trudnoci sam nastavila, stim sto sada pijem i gravitamon vitaminske tablete, koje u sebi imaju sve potrebne vitamine pa cak i folacin, kada sam bila na pregledu rekla sam sta pijem i ona mi kaze da je to dobro, a da se visak folacina izluci kroz mokracu i da zbog toga ne trebam da brinem. folacin trebam piti prvo tromjesecje, a gravitamon da nastavim cijelu trudnocu.
rekla mi je da vitamin A moram izbjegavati, jer on steti plodu i da nesmijem jesti prijesno meso, ribu, jaja, da voce dobro operem, i da ruke cesto perem, nesmijem morske plodove, mehke sireve, amerikan file, sirovu piletinu, dzigericu jer ona sadrzi puno vitamina A, ma dosta toga mi je nabrojala i ja sada vise ne znam sta smijem, a sta nesmijem da jedem i onako skoro nista nemogu. pastetu jedino mogu da namazem pa jedem, ali ni nju nesmijem zbog pilece dzigerice i vitamina A.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.1.2011 10:28:26 >


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Radoznalica)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Vitamini za trudnoću
15.8.2011 15:20:57   
me lady
 prije par dana  pocela mi se guliti koza na prstima na rukma a danas primjetim i na nogama znaci fali mi B vitamin da li da kupim B-kompleks na svoju ruku ili da se konsultujem sa doktorom, ili da vise unosim ishranom samo ne znam u cemu ga najvise ima. Sta mi preporucujete?user posted image

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Vitamini za trudnoću
15.8.2011 22:11:32   
Vodolija83
me lady,mislim da bi bilo dobro da uzmes pregnital cps.one imaju dosta B vitamina a i Omegu 3 i 6,a omega ti povoljno djeluje na kozu,kao i B vitamin,tako da ti je po meni to idealna kombinacija.Ja ga uzimam od 13.sedmice i super mi godi.

_____________________________

Nase maleno sunceto :))) 25.10.2011. 19h

(odgovor članu me lady)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Vitamini za trudnoću
20.8.2011 16:15:56   
Vodolija83
Zenice,pije li neka od vas kalcij ? Meni dr.nije preporucio nikakav,a u Pregnitalu kojeg pijem nema Ca u odnosu npr.na Prenatal...
Ja inace radim u apoteci (osim sto sam na bolovanju vec 2 mj.),ali ne smijem se usuditi nista sama dok mi dr.ne propise
Imam osjecaj da me zglobovi bole bas zbog nedostatka,ali znam da ta bol ima veze i sa otocima,jer mi je svako jutro otecena lijeva ruka i lijevo stopalo,pa ih jedva savijam.


_____________________________

Nase maleno sunceto :))) 25.10.2011. 19h

(odgovor članu Vodolija83)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Vitamini za trudnoću
27.9.2011 15:32:32   
ivannna
Djevojke, evo jedna super preporuka, ukoliko imate grčeve i trebate piti magnezij, a ovaj neki "obični" u tabletama vam ne pomaže probajte sa Magnezium direct od "Hermes" u granulama, malo je skuplji ali meni grčevi prestali u nekoliko dana a prije toga popila skoro 30 tableta magnezija onog iz DM-a i nije mi pomoglo.

(odgovor članu Vodolija83)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Vitamini za trudnoću
27.9.2011 15:45:31   
Hannica
Ivanna hvala na obavjestenju.user posted image Meni,hB,jos uvijek ne treba,ali ako zatreba da ne tarzim po internetu sta valja a sta ne.user posted image
Ja sad pijem samo Pregnacare,uzela na svoju ruku,rekla svom doktoru da to koristim i od tada mi on propisuje isti.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Vitamini za trudnoću
2.11.2011 15:40:19   
amiyca
Ja sam prvih 12 nedjelja pila folnu, dobijala je na recept. Poslije mi dr nista nije propisao, ali mi je dr iz Zavoda za materinstvo propisala Magnezij. Sta mislite ima li smisla da sama uzmem jos neki od dodataka prehrani. Moze li skoditi meni i bebi, jer dr nista nije propisao? Hvala...

_____________________________

Sunce mamino 20.04.2012

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Vitamini za trudnoću
3.11.2011 9:33:18   
ivannna
Amiyca mislim da ti nije na odmet uzimati nesto tipa Prenatal ili New Life, ili Pregnital, samo pazi da u njima vec nema magnezija pa da ne pijes duplo. Meni je dr. isto govorio samo za folnu, nakon čega sam ja uzela New Life vitamine bez njega, da bi mi sada na zadnjem pregledu rekao "nadam se da pijete neke vitamine za trudnice" hm kontam si da nisam na svoju ruku uzela ne bih ih ni pila. Dok mi je jedan drugi ginekolog kod kojeg sam dva puta bila na 3D, svaki put naglasio da uzmem Prenatal ili sl.
Sad ide zima ima manje voća i povrća, treba uzeti neki nadomjestak, to je moje misljenje, a nisam bas laik po tom pitanju, pa sad user posted image

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Vitamini za trudnoću
3.11.2011 9:40:48   
Miracle*3
IZVORNA PORUKA: amiyca

Ja sam prvih 12 nedjelja pila folnu, dobijala je na recept. Poslije mi dr nista nije propisao, ali mi je dr iz Zavoda za materinstvo propisala Magnezij. Sta mislite ima li smisla da sama uzmem jos neki od dodataka prehrani. Moze li skoditi meni i bebi, jer dr nista nije propisao? Hvala...


Ja posle folne pijem Mg i Pregnital. Meni je Pregnital puno bolji od prenatala, lakse ga i podnosim i progutam

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Vitamini za trudnoću
24.11.2011 13:14:55   
elmaL
Koji magenzij vi pijete, da li tablete obicne ili sumece? I mogu li to sama uzeti na svoju ruku?

Imam neke cudne greceve u nogama, nisu pretjerani, ali bih voljela probati sa Mg mozda nestanuuser posted image


_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Vitamini za trudnoću
24.11.2011 13:17:42   
taurus
svejedno je koji Mg ćeš uzeti, važno je da dnevno uneseš cca 300-350 mg kako bi smanjila grčeve
ja u trudnoći nisam podnosila miris šumećeg Mg pa sam koristila Mg direct u kesicama
prah se direktno otopi u ustima i ima prijatan okus

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *