|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vitamini za trudnoću
24.11.2011 13:17:49   
Apotekarka
Uzmi Magnezij 300 u šumećem obliku

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Vitamini za trudnoću
9.10.2012 0:05:52   
Derya
Ja sam pila Prenatal cijelu trudnocu i Magnezij pred kraj trudnoce, po preporuci doktora.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Vitamini za trudnoću
9.10.2012 20:30:55   
SelmaK
ElmaL: Moj savjet ti je da u apoteci potrazis Magnezijum direkt (to je magnezijum u prahu tj. sitnim granulama koje uzimas onako sam, bez rastvaranja u vodi, samo ga stavis u usta i progutas. Ima i neku finu aromu koja ublazava ukus, tako da je vrlo podnosljiv za uzimanje. S obzirom da od pocetka trudnoce imam kontrakcije i grceve u stomaku, a imala sam i problema sa probavom, on mi je veoma pomogao.

Pored ovoga ja uzimam Pregnital, kao i u prosloj trudnoc, jer mi se pokazao dobar i kao sto neko rece, vrlo lako ga probavljam. Trenutno na trzistu ima razlicitih preparata ovog tipa cije cijene dosezu i do 120 BAM i slicno, ali ja sam se ipak odlucila za Pregnital, naravno uz prakticiranje sto kvaltetnije ishrane, sto je po mom misljenju veoma vazno, jer Pregnital i ostali preparati su samo docaci prehrani.

I mozda da dodam, da za imunitet svako jutro jedem maticnu mlijec (zajedno sa svojim sinom) i poneka sumski med. Za sada su se ove kombinacije pokazale veoma dobre.



_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Vitamini za trudnoću
17.10.2012 17:10:56   
Apotekarka
Trebala bih kupiti vitamine tipa prenatal,pregnavit i sl...
Medjutim imam jos pomalo mucnine a i kiseline su mi grozne...Sjecam se da mi je prenatal jos u prvoj trudnoci stvarao ruzan osjecaj u zeludcu a nisam imala mucnine niti kiseline...
Koji preparat da uzmem je li netko uzimao neki od preparata koji ne smeta zeludcu?Ja na poslu im<m dosta tih preparata a ne znam koji bih uzela radi gore spomenutih tegoba

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Vitamini za trudnoću
17.10.2012 17:24:52   
SREĆNA

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Trebala bih kupiti vitamine tipa prenatal,pregnavit i sl...
Medjutim imam jos pomalo mucnine a i kiseline su mi grozne...Sjecam se da mi je prenatal jos u prvoj trudnoci stvarao ruzan osjecaj u zeludcu a nisam imala mucnine niti kiseline...
Koji preparat da uzmem je li netko uzimao neki od preparata koji ne smeta zeludcu?Ja na poslu im<m dosta tih preparata a ne znam koji bih uzela radi gore spomenutih tegoba

Ja isto nisam baš oduševljena ovim prenatalom od natural v. i u istoj sam dilemi kao i ti apotekarko.Juče ja u apoteci mjerila prisustvo vitamina i minerala u organizmu , kaže mi ovaj čiko u bijelom da imaju neki mg.375 koji je kao još boli od ovog mg direct i preporučio mi centravit prenatal , eh sad jel to propaganda i promocija dietpharma ili su stvarno ti njihovi preparati bolji ne znam.


(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Vitamini za trudnoću
24.10.2012 11:21:39   
I love youu
Jao mame pomozite mi,dr mi je dao prenetal da pijem,al ne znam kojeg proizvodjaca da kupim,taman su mi prestale mucnine,ne mogu ih smisliti opet.Vidim da su neke imale mucnine od natural wealtha pa sad ne znam sta cu.Samo mi je dr rekao da imaju u sebi i omege 3,sad ne znam jel svi prozivodjaci imaju omege ili ne?neupucena sam.

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Vitamini za trudnoću
24.10.2012 18:08:10   
Alannah
Centravitov Prenatal ima u kutiji 30 tableta sa vitaminima i mineralima i 30 sa omegom.Pila sam ga citavu trudnocu i sad pijem poslije poroda. Dobro da podnosim,obicno pijem nakon rucka. Mislim da od Natural Wealtha nema omege u prenatalu.

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Vitamini za trudnoću
6.11.2012 14:05:12   
Halimaa
Ja sam tek u šestoj nedjelji trudnoće, još nisam posjetila svog ginekologa, bila samo na kontrolnom pregledu da ustanovim trudnoću... Znate li smije li se PRENATAL uzimati odmah na početku trudnoće? Ja sam kupila ovaj od Natural Welta, pa tek sad pročita sve ovo za apetit! A kako ste pile folnu kiselinu, u kojim dozama i od kojeg proizvođača?

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Vitamini za trudnoću
6.11.2012 14:18:06   
SREĆNA
Ja sam pila ovaj folacin, na preporuku dr. do 4-tog mjeseca,

http://www.google.ba/imgres?q=folacin&um=1&hl=bs&sa=N&tbm=isch&tbnid=MI8sPrVEVfv9DM:&imgrefurl=http://www.jgl.hr/hr/novi-p/receptni-program/folacin/folacin-tablete-30-x-5-mg/&docid=C8-O0831PVl0sM&imgurl=http://www.jgl.hr/hr/novi-p/receptni-program/folacin/folacin-tablete-30-x-5-mg/drugimage/image/media/416062/__0044_folacin_5mg-30.jpg&w=210&h=170&ei=sQyZUILPE47Aswa-5IHgAQ&zoom=1&iact=rc&dur=794&sig=118063989430743436365&page=1&tbnh=136&tbnw=168&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:3,s:0,i:74&tx=83&ty=87&biw=1024&bih=605

a onda mi je rekao da prekinem folacin i da uzmem prenatal.Eh sad da li može prenatal od početka stvarno ne znam, mada ne znam zašto ne bi mogao, ali svakako će ti dr. reći kad koji da počneš uzimati.Ovaj folacin ide na recept, da džaba ne plaćaš.Ne mora da znači da će tebi uticati na apetit kao meni npr. ja ga popijem jednom ili dva puta sedmično, svakako jedem voća dosta, pa ako šta propustim da njim nadoknadim.Sretnouser posted image

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Vitamini za trudnoću
6.11.2012 14:19:18   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Halimaa

Ja sam tek u šestoj nedjelji trudnoće, još nisam posjetila svog ginekologa, bila samo na kontrolnom pregledu da ustanovim trudnoću... Znate li smije li se PRENATAL uzimati odmah na početku trudnoće? Ja sam kupila ovaj od Natural Welta, pa tek sad pročita sve ovo za apetit! A kako ste pile folnu kiselinu, u kojim dozama i od kojeg proizvođača?

Prenatal ne ide odmah, samo folna...a vezano za dozu, zavisno od kojeg proizvodjaca kupis, tako i doziraj.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Vitamini za trudnoću
7.11.2012 11:54:56   
irisss
Ja pijem pregnital, 23 KM, francuski prizvođač, teta u apoteci mi je rekla da jedino u njemu ima omega 6 i omega 3, a ima i veliku količinu željeza što mi i treba. Super ga podnosim, a dođe 60 kapsula tj. dovoljno za 2 mj. taman do porodauser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Vitamini za trudnoću
7.11.2012 12:01:05   
milenium

IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Ja sam pila ovaj folacin, na preporuku dr. do 4-tog mjeseca,

http://www.google.ba/imgres?q=folacin&um=1&hl=bs&sa=N&tbm=isch&tbnid=MI8sPrVEVfv9DM:&imgrefurl=http://www.jgl.hr/hr/novi-p/receptni-program/folacin/folacin-tablete-30-x-5-mg/&docid=C8-O0831PVl0sM&imgurl=http://www.jgl.hr/hr/novi-p/receptni-program/folacin/folacin-tablete-30-x-5-mg/drugimage/image/media/416062/__0044_folacin_5mg-30.jpg&w=210&h=170&ei=sQyZUILPE47Aswa-5IHgAQ&zoom=1&iact=rc&dur=794&sig=118063989430743436365&page=1&tbnh=136&tbnw=168&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:3,s:0,i:74&tx=83&ty=87&biw=1024&bih=605

a onda mi je rekao da prekinem folacin i da uzmem prenatal.Eh sad da li može prenatal od početka stvarno ne znam, mada ne znam zašto ne bi mogao, ali svakako će ti dr. reći kad koji da počneš uzimati.Ovaj folacin ide na recept, da džaba ne plaćaš.Ne mora da znači da će tebi uticati na apetit kao meni npr. ja ga popijem jednom ili dva puta sedmično, svakako jedem voća dosta, pa ako šta propustim da njim nadoknadim.Sretnouser posted image


srećna i ja sam pila ovaj folacin ,imala sam recept,onaj bjeli uski dugi i platila sam ga oko 5 km.

ja pijem prenatal i nemam nikakvih problema s apetitom tj s pojačanom glađu,čak mršamuser posted image

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Vitamini za trudnoću
7.11.2012 20:23:11   
Halimaa
Folacin bez recepta 6,5 km. Prenatal 26 km. Fino smo krenuli :) Ja sam sklona prehladama i upalama sinusa, pa sam se zbog tog zabrinula, i pozurila stagod uzimati...Deveram sa prehladama cim pocne grijna sezona.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Vitamini za trudnoću
8.11.2012 11:13:56   
IceRose
ja sam do ove kontrole pila folacin, a sad mi je preporucila natal aktiv (hipp-ov skic). pa me sad svi pitaju a zasto sok, zar ne bi trebala piti tablete. kao navodno prvo se piju neke tablete, pa tek onda taj sokic. doduse ja dr nisam ni pitala,mislim sve da zena zna svoj posao, i sta treba piti.
mada sam se ja zaletila i sokic kupila u apoteci gdje kosta 18,95KM da bi poslije vidjela da je u mercatoru 15,80KM -tako nesto, a koliko li je onda u dm? jeli mozda jeftiniji?

_____________________________

Haris 01.05.2013.

"Kad ljubav govori, razum ćuti." - Baruch Spinoza

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Vitamini za trudnoću
10.11.2012 20:17:47   
Mmaestral
Doktor mi je na početku odmah rekao da uzmem prenatal, ništa prije toga nisam pila. Sada uz to i Magnezij 300 direkt, isto napisao doktor zbog bolova u trbuhu. Pomaže. Mene zanima za što su sve dobre omega 3 i 6? Čula sam samo za Omega 3, i da je dobra za postporođajnu depresiju. Za što još?

(odgovor članu IceRose)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Vitamini za trudnoću
10.11.2012 21:05:55   
I love youu
Eeeeee i mene to zanima? U pregnitalu ti ima omege 3 i 6, nema u prenatalu.

(odgovor članu Mmaestral)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Vitamini za trudnoću
11.11.2012 12:29:57   
irisss
Majka: stabiliziraju raspoloženje, pomažu kod zaboravljivosti
Beba: razvoj vida i živčanog sustava
Esencijalne masne kiseline, posebice omega-3 i omega-6 , nužne su za stvaranje zdravih moždanih stanica i pravilan rad mozga, te za stvaranje mrežnice oka

Znam da mi je rodica pričala da se u Americi obavezno daju s ostalim vitaminima u trudnoći

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Vitamini za trudnoću
11.11.2012 13:35:44   
marinčii
a koliko li je onda u dm? jeli mozda jeftiniji?
ja sam kupovala nedavno hipov sokić u dm-u i platila ga 16km

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu irisss)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Vitamini za trudnoću
11.11.2012 14:00:09   
Apotekarka
Pa marinci jesi to i ti trudna,ne falis se ni na jednoj drugoj temi...
Ja na kraju opet uzela prenatal jer svi ovi osrtali vitamini vecinom su u kapsulama a moj zeludac oblik kapsula ne podnosi....

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Vitamini za trudnoću
11.11.2012 14:07:03   
marinčii
apotekarka nisam trudna,iako se nadam da ću abd brzo biti,a sokić sam pila radi željeza jer sam ja malo ,malo pa anemičnauser posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Vitamini za trudnoću
11.11.2012 14:08:37   
Apotekarka
Aha...sretno draga

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Vitamini za trudnoću
11.11.2012 21:45:17   
SREĆNA

IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Ja sam pila ovaj folacin, na preporuku dr. do 4-tog mjeseca,

http://www.google.ba/imgres?q=folacin&um=1&hl=bs&sa=N&tbm=isch&tbnid=MI8sPrVEVfv9DM:&imgrefurl=http://www.jgl.hr/hr/novi-p/receptni-program/folacin/folacin-tablete-30-x-5-mg/&docid=C8-O0831PVl0sM&imgurl=http://www.jgl.hr/hr/novi-p/receptni-program/folacin/folacin-tablete-30-x-5-mg/drugimage/image/media/416062/__0044_folacin_5mg-30.jpg&w=210&h=170&ei=sQyZUILPE47Aswa-5IHgAQ&zoom=1&iact=rc&dur=794&sig=118063989430743436365&page=1&tbnh=136&tbnw=168&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:3,s:0,i:74&tx=83&ty=87&biw=1024&bih=605

a onda mi je rekao da prekinem folacin i da uzmem prenatal.Eh sad da li može prenatal od početka stvarno ne znam, mada ne znam zašto ne bi mogao, ali svakako će ti dr. reći kad koji da počneš uzimati.Ovaj folacin ide na recept, da džaba ne plaćaš.Ne mora da znači da će tebi uticati na apetit kao meni npr. ja ga popijem jednom ili dva puta sedmično, svakako jedem voća dosta, pa ako šta propustim da njim nadoknadim.Sretnouser posted image


srećna i ja sam pila ovaj folacin ,imala sam recept,onaj bjeli uski dugi i platila sam ga oko 5 km.

ja pijem prenatal i nemam nikakvih problema s apetitom tj s pojačanom glađu,čak mršamuser posted image




Hej pa kako to, da plaćaš, gdje , ja dobijem onaj regularni žuti recept i napiše mi dozu za mjesec dana , da ne dolazim stalno, u apoteci dobijem dvije kutije i dabrostona tri kutije jer sam i njega pila 3x1, pa mi to sve fino napišu na žuti recept, nikad nisam platila ni fening ni za jedan ovaj lijek.Jednom mi je dr. bio nešto pogriješio na receptu kaže apotekarka ili neka ti prepravi dr. ponovo recept za folacin ili da ga kupiš oko 3 i nešto km.jedna kutija, meni nije jasno kako tebi nisu napisali na žuti recept.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Vitamini za trudnoću
27.2.2013 14:21:06   
kula
Moram i ja ispričati svoje iskustvo sa Prenatal tabletama.
Počela sam piti prenatal u 15 sedmici (do tada pila folacin). Tada sam radila i krvnu sliku, bila je OK.
Danas, u 18. sedmici sam otišla na redovnu kontrolu kod interniste, ponijela nalaze krvi i urina, sve kako je dogovoreno.
Internista mi je primijetio pad trombocita u odnosu na nivo u krvi koji je bio u 15. sedmici.
Moram ponoviti nalaz krvi za 15 dana, ako bude primijetan dalji pad broja trombocita, rekao mi je da odmah prestanem piti prenatal, jer u njemu ima neka supstanca koja dovodi do smanjenja trombocita.
Ja sam baš ostala šokirana, jer znam da u tom prenatalu ima svega i svačega! Ali eto, ne podnose ga sve trudnice baš najbolje, tako da kod nekih dovodi upravo do trombocitopenije....

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Vitamini za trudnoću
27.2.2013 14:33:30   
nesa
Kula, ja ovo prvi put cujem....ako dodje do rasta trombocita tad se gleda koagulogram i d-dimeri i s protein, zbog grusanja krvi....a kad su u padu ne znam ,vidi ti sa svojim ginekologom jos jednom....

< Poruku je uredio nesa -- 27.2.2013 14:43:29 >

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Vitamini za trudnoću
27.2.2013 14:40:22   
nesa
htjela sam napisati rasta trombcita, a kod tebe su u padu...moja greska sorry-:))))

(odgovor članu nesa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *