|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vitamini za trudnoću
27.2.2013 16:03:15   
kula
Nije to sad neki dramatičan pad, jer su trombociti još uvijek u dozvoljenim granicama, ali su u padu u odnosu na ranije nalaze... Svakako ću ja to još provjeriti sa svojim ginićem, mada moj internista slovi za jednog od najboljih čak na Balkanu....
Čudno mi je to sa trombocitima, meni logično da se krvna slika u kompletu poboljšava uz korištenje Prenatala, pa sam htjela da vidim da nije još neka trudnica imala slična iskustva...

(odgovor članu nesa)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Vitamini za trudnoću
23.5.2013 15:43:52   
entinte
Ja sam i sa prvim pila a evo i sa ovim blizancima trebam početi piti od Calivita-e New Life. Bila sam prezadovoljna u prvoj trudnoci i za koji dan idem da kupim da počnem opet piti. Ja sam imala veliku korist i svima bih preporucila :) i doktor se slozio u prvoj trudnoci cim je vidio sastav rekao je da mogu piti i da ce biti dovoljno.

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Vitamini za trudnoću
12.10.2013 12:03:42   
vilmica
Jel neka od vas pila ELEVIT PRENATAL i gdje ste ga kupile?
Zivim u Sarajevu, i u koju god apoteku udjem, one apotekarke me gledaju sa cudjenjem i govore kako uopste nisu culi za to..

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Vitamini za trudnoću
26.2.2014 22:05:20   
dina08
Cao!!Ja sam nova ovdje,pa nisam uspijela sve procitat .. Ja radim na trudnoci vec 9mj i nista kad sam isla zadnji put na pregled dr mi je dala da pijem prenatal tablete ... i pila sam ih mozda mjesec dana a trebala sam do 3 mjeseca (jako sam lijena za teblete bilo koje pa i te) mrzim ih sve papa test je bio uredu sve je ok,samo imam neke gljivice user posted image .. pila sam i macinu travu, jako je ruznog okusa..e sad dali je neka od vas imala iskustava sa ovim gljivicama.. dali je jos neka od vas pila macu,pomaze li user posted image ?

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Vitamini za trudnoću
26.2.2014 22:17:01   
Vanne

IZVORNA PORUKA: dina08

Cao!!Ja sam nova ovdje,pa nisam uspijela sve procitat .. Ja radim na trudnoci vec 9mj i nista kad sam isla zadnji put na pregled dr mi je dala da pijem prenatal tablete ... i pila sam ih mozda mjesec dana a trebala sam do 3 mjeseca (jako sam lijena za teblete bilo koje pa i te) mrzim ih sve papa test je bio uredu sve je ok,samo imam neke gljivice user posted image .. pila sam i macinu travu, jako je ruznog okusa..e sad dali je neka od vas imala iskustava sa ovim gljivicama.. dali je jos neka od vas pila macu,pomaze li user posted image ?


ja sam prvu trudnocu ostvarila nakon 11 mjeseci pokusavanja...nazalost izgubila sam tu bebicu...nakon tri ciklusa pocela sam piti macinu travu do ovulacije a poslije ovulacije vrkutu...isti mjesec sam ostala trudna po drugi put iz prvog pokusaja...da li je do tih trava ne znam...
za gljivice ti nemam puno iskustva,valjda ce ti se javiti neka zenica koja zna vise o tome...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu dina08)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Vitamini za trudnoću
30.12.2014 8:46:12   
u iscekivanju
Drage trudnice i mamice, jucer sam bila na kontroli, inace sam 23. sedmica trudnoce. Do sada sam pila folnu i hipp sirup. Sada mi je dr rekao da kupim Ferriol C i kalcijum sumece tablete, jer jako malo unosim kalcija, ne volim mlijeko i nikako ne pijem. Da li je neka od vas koristila ovaj Ferriol C i koliko kosta? user posted image

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Vitamini za trudnoću
14.1.2015 9:45:42   
vanchi84
Pozdrav svima, konacno da se i ja prikljucim forumu user posted image interesuje me da li je neku od vas hvatala zgaravica od vitamina.
nisam gledala prethodne postove, pa se izvinjavam ako je vec neko pisao o tomeuser posted image
5. sam mjesec trudnoce, pijem prenatal, omegu, magnezij i ubi me zgaravica user posted image
doktor mi je rekao da je vjerovatno do vitamina, da malo pauziram, jer mi je krvna slika dobra, pa da vidim da li ce proci.
Nije da se nezdravo hranim, ali me opet strah de ce bebici nedostajati vitamina ukoliko prestanem.
da li je neko imao slicno iskustvo, odnosno da li postoji neka zamjena, mozda neki sokici i sl.


(odgovor članu nesa)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Vitamini za trudnoću
14.1.2015 9:49:49   
u iscekivanju
Ako ti je dobra krvna slika, ne moras se brinuti da bebi fali vitamina, a ona ce sebi namiriti svega koliko jojtreba, tebi sta ostane user posted image a ako bas hoces nesto da pijes, dobar ti je Hipp sirup onako kaosokic. Sadrzi sve potrebne vitamine i sto treba za trudnicu.

(odgovor članu vanchi84)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Vitamini za trudnoću
14.1.2015 10:01:19   
vanchi84
u iscekivanju hvala puno za odgovor user posted image
bas sam taj sok gledala u dm-u, za trudnice i pordilje, a vidim da ga i ovdje cesto spominju.
Probat cu, ne moze mi skoditi (osim da mi i od njega ne bude muka).




(odgovor članu u iscekivanju)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Vitamini za trudnoću
14.1.2015 10:09:52   
u iscekivanju
Ne bi trebalo. Ja sam ga pila. Nije los. Finog okusa. Ipak je prirodnije od tableta. Meni je zeljezo na granici i tek sad u sestom mjesecu dr propisao tablete vitamini s zeljezom a dosad nista. Zato se ne sekiraj. Vazno da se osjecas dobro jedi sto vise voca i to je to.

(odgovor članu vanchi84)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Vitamini za trudnoću
10.2.2015 10:52:34   
Amilamila
Ja sam na pocetku, prosla sam onaj kriticni period i samo sam pila fol nu do sada. Doktora sam pitala da li mogu da ne pijem priprodne sokove koje sama napravim (cvekla, mrkva, jabuka, med, limun..), bez nekih dodataka , međutim rekao je da je to uredu, poželjno, ali magnezija treba dodatno da uzimam. Koji magnezij koristite? Dr. mi je rekao ima Mg Direct, a mogu i Donat Mg ili Mivela Mg voda.

(odgovor članu u iscekivanju)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Vitamini za trudnoću
27.2.2015 8:30:24   
farmacojtishe
Pozdrav svim trudnicama, imala bih jednu molbu, ako nije problem, da odvojite malo vremena i popunite ovu anketu. Tiče se prehrane u trudnoći i potrebno je za izradu diplomskog rada.Ukoliko znate još neku trudnicu, zamolila bih da i njima proslijedite i još jedna napomena, trudnice moraju biti iz BiH. Hvala vam unaprijed. user posted image
https://docs.google.com/forms/d/1u_Hh-_RCcbM1HC7n0azpz9oNMfYHvSOGu-1XII2LyoY/viewform

(odgovor članu Amilamila)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Vitamini za trudnoću
27.2.2015 8:36:24   
irenaSA
A da ovaj post staviš na temu Razgovori u iščekivanju beba...i da li je popunjavaju trudnice trenutne ili sve koje su to bileuser posted image
Dobrodošlauser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu farmacojtishe)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Vitamini za trudnoću
27.2.2015 8:37:24   
irenaSA
http://www.ringeraja.ba/forum/razgovori-u-ocekivanju-beba-februar/m_2426439/mpage_97/tm.htm#2463487

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Vitamini za trudnoću
27.2.2015 9:28:46   
farmacojtishe
Hvala puno na sugestiji, uradicu to. user posted image Popunjavaju one koje su trenutno trudne, jer je takav koncept pitanja ( ima pitanje trenutna sedmica trudnoće i sl) Hvala mnogo na dobrodošlici user posted image

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: vitamini za trudnocu
11.3.2015 12:47:56   
fudititi
ja sam isla privatno ginekologinji svaki mjesec.na pocetku trudnoce dala mi je da pijem folacin 21dan i poslije 21-og dana da joj opet dodjem.nakon toga mi je dala centravit prenatal tablete 1 dnevno pijem poslije rucka,rekla mi je da pijem cijelu trudnocu,one imaju folnu kiselinu.pitas da li se deblja od toga,ja sam hvala Bogu 4-ti mjesec i jedem i slatko i sve sto mi naumpadne i ne krecem se mnogo,stalno sam u kuci al svaki mjesec gubim 2kg.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Vitamini za trudnoću
11.3.2015 12:51:37   
fudititi
Centravit tablete trazi.to je meni privatna ginekologinja rekla da pijem cijelu trudnocu i one imaju folnu kiselinu tako da ti ne treba folacin.ja samo njih pijem i ja sma iz sarajeva,isla sam privatniku u Srebreniku tu sam udata i zivim.isla sam ja tamo na nasu kliniku u centru i svakom ginekologu pokazem karton koji mi vodi privatnica i lijekove,al vise ne idem njoj skupo al cu nastaviti piti Centravit kako mi je rekla cijelu trudnocu 1 tabletu i 1 kapsulu koja dodje omege 3 poslije rucka.

(odgovor članu vilmica)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Vitamini za trudnoću
11.3.2015 13:04:37   
fudititi
kolika je cijena folacina 5mg?

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Vitamini za trudnoću
16.3.2015 10:27:45   
LieToMe RR
Sto se tice vitamina u trudnoci u drugoj (a i u prvoj sam isto pila) folnu kiselinu od natur weltha (pocela nekad 2-3 mjeseca prije trudnoce) i pila dok mi doktor niej rekao da se prebacim na centravitov prenatal (ove sto se stalno spominju sto imaju 30 tableta omege i 30 tableta vitamina), traju mi mjesec dana samo jos uvijek nisam skontala kad je najpogodnije da ih pijem jer mi omega stvara dodatnu mucninu.
Drugarica mi je rekla da imaju ti neki hippovi sokici sto se pije jedna kasicica dnevno, navodno ne debljaju pa kontam i to uzeti da probam.

(odgovor članu fudititi)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Vitamini za trudnoću
16.3.2015 11:01:42   
blue moon
Čim sam saznala da sam trudna kupila sam Prenatal od NW, ali mi je doktorica rekla da pijem folacin prvih 12 sedmica, a poslije prenatal. Kutija folacina košta oko 3 KM čini mi se...

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Vitamini za trudnoću
16.3.2015 14:02:56   
LieToMe RR
Meni je prijateljica pricala da folacin preporucuju cisto iz finansijskih razloga jer je podobro jeftiniji od Prenatala od NW (ja sam kutiju NW cini mi se platila oko 13 KM a i tu mu cijena kao i vecini lijekova varira od apoteke do apoteke). Nije cijena nuzno i kvalitet ali posto su mi dvije kutije dovoljne za 2-3 mjeseca prije trudnoce i ovo sto sam pila dok mi doktor nije rekao da predjem na prenatal centravitov nisam reskirala sa folacinom iako mi se doktorica porodicne medicine jednom ljubazno ponudila da napise recept.


(odgovor članu blue moon)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Vitamini za trudnoću
16.3.2015 14:08:38   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: blue moon

Čim sam saznala da sam trudna kupila sam Prenatal od NW, ali mi je doktorica rekla da pijem folacin prvih 12 sedmica, a poslije prenatal. Kutija folacina košta oko 3 KM čini mi se...


Tek sam sad vidjela da pricamo o dvije razlicite stvari user posted image to je posljedica trudnoce, dok malo ukapiram a ako ukapiram dobro je da ne zaboravim user posted image
Folacin i folna od NW su hajmo reci jedno te isto, s tim sto ja ipak eto vise volim taj od NW.
Prenatal od NW i Prenatal od centravita su hajmo reci isto (uzima se nakon sto se prestane s folnom) ali je Centravitov bolji jer ima omega kapsule posebno dok NW nema omegu. Omega je bitna za male sivi celije kod bebe user posted image .

Meni je Divanovic rekao ako necu piti centravitov prenatal koji ima 30 tableta omege i 30 tableta onih vitamina da onda uzmem omegu posebno i pijem jer je omegu jako bitno unositi u 2 tromesjecju za razvoj bebe. Cjenovno mislim da to sve dodje na isto (ako se uzima posebno)

(odgovor članu blue moon)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Vitamini za trudnoću
16.3.2015 14:21:38   
rose
ja pijem orthomol natal...zara su skupe ali imas prasak ko cedeveti sa vitaminima, dodju dvije kapsule omege (dnevna doza) i kapsula probiotika...cijena sitnica 95 KM user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Vitamini za trudnoću
16.3.2015 14:35:36   
blue moon
Vidim ja da se nismo razumjele :) inače prenatal od NW je 33 KM i dođe 100 tableta, za orthomol natal mi je rekla gin. kao i to da je dosta skuplji od NW...

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Vitamini za trudnoću
16.3.2015 14:39:03   
MicoTico
Ja sam cijelu drugu trodnoću , po preporuci dr, pila prenatal i imala mučnine do poroda. Nisam povraćala, ali je mučnina bila stalno prisutna. To nisam povezala sa prenatalom, da bi kasnije čula od prijateljica i poznanica da su isto imale mučnine i čim bi prekinule piti prenatal , mučnine bi prestale.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu blue moon)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *