|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vitamini za trudnoću
16.3.2015 14:44:26   
araj
Meni je doktor od 13 sedmice ukljucio orthomol natal. Prije nego sto sam ga pila, uzimala sam samo folacin i imala redovno stolicu. Kad sam pocela uzimati orthomol natal, po 3 dana nisam mogla ici u WC. Da bi me u petak oko 13h takvi grcevi uhvatili da sam se na momente presavijala od bolova. CItav dan je to trajala u intervalima pola sata, sat i grc traje pola minute. I procitam da probiotic kapsula koja dojde u orthomol natalu nekad izaziva prolje, anekad zatvor i grceve. Kako me to nije prestalo boliti i zigati u doljnjem dijelu stomaka odem na GAK da vidim da nesto nije u redu sa bebom. Sa bebom hvala Bogu je sve ok, vec kako sam usla u 14 sedmicu pojacale se kontrakcije i maternica se pomjera prema gore. Tako mi rece doktor.Pored grceva i to me zadesi Presatala sam piti probiotic kapsule na svoju ruku, nadam se da to nece stetiti bebi. Al sam se bas prepala.

(odgovor članu blue moon)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Vitamini za trudnoću
16.3.2015 14:59:46   
rose

IZVORNA PORUKA: blue moon

Vidim ja da se nismo razumjele :) inače prenatal od NW je 33 KM i dođe 100 tableta, za orthomol natal mi je rekla gin. kao i to da je dosta skuplji od NW...



da 30 doza 95 KM

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu blue moon)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Vitamini za trudnoću
16.3.2015 15:03:28   
rose

IZVORNA PORUKA: araj

Meni je doktor od 13 sedmice ukljucio orthomol natal. Prije nego sto sam ga pila, uzimala sam samo folacin i imala redovno stolicu. Kad sam pocela uzimati orthomol natal, po 3 dana nisam mogla ici u WC. Da bi me u petak oko 13h takvi grcevi uhvatili da sam se na momente presavijala od bolova. CItav dan je to trajala u intervalima pola sata, sat i grc traje pola minute. I procitam da probiotic kapsula koja dojde u orthomol natalu nekad izaziva prolje, anekad zatvor i grceve. Kako me to nije prestalo boliti i zigati u doljnjem dijelu stomaka odem na GAK da vidim da nesto nije u redu sa bebom. Sa bebom hvala Bogu je sve ok, vec kako sam usla u 14 sedmicu pojacale se kontrakcije i maternica se pomjera prema gore. Tako mi rece doktor.Pored grceva i to me zadesi Presatala sam piti probiotic kapsule na svoju ruku, nadam se da to nece stetiti bebi. Al sam se bas prepala.



heh ja sam znaci od onih drugih...mene bukvalno zna probuditi ujutro da idem u halu...nema kod mene zatvora user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu araj)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Vitamini za trudnoću
16.3.2015 15:04:10   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: blue moon

Vidim ja da se nismo razumjele :) inače prenatal od NW je 33 KM i dođe 100 tableta, za orthomol natal mi je rekla gin. kao i to da je dosta skuplji od NW...


ma razumjele smo se samo uz par nijansi. Rekoh dodje na isto NW prenatal dodje 100 tableta isto kao i njihova folna (jer i u folnoj dodje 100 tableta) dok centravitov dodje 30 tableta plus 30 omege. Uzmes omegu posebnu isto 100 tableta i dodjes na isto (sto se tice cijene).

Glupo mi ovo prepucavanje, nema nista od ovoga, svako pije sta mu godi. Ja sam pila folnu od NW jer sam jos i prije prve trudnoce (znaci prije vise od 3 godine cula da su one nekako najbolje varljive) isto tako Divanovic mi je spominjao i skuplje tablete ali je jedan od rijetkih doktora koji kazu da je nijansa u kvaliteti vrlo mala (svega neka 2-3 minerala ima vise od centravitovog prenatala) sto se uz pravilnu ishrani u trudnoci uopste ne primjeti.

Inace mi je skroz ok doktor jer nije pobornik tableta, uvijek naglasava da je tajna u zdravoj,ujednacoj i raznovrsnoj prehrani.

Trudnice koje imaju problema sa stolicom moraju unositi malo vise magnezija dnevno i jest vise vlakana i supica. Inace je opstipacija cesta u trudnoci, narocito ako je sjedeci posao u pitanju.

(odgovor članu blue moon)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Vitamini za trudnoću
16.3.2015 15:09:54   
blue moon
Slažem se s tobom, ipak je najvažnija uravnotežena prehrana, a ovi preparati su suštinski svi manje-više isti nema tu neke posebne pameti, kako ko šta izabere da mu najbolje paše...

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Vitamini za trudnoću
16.3.2015 15:14:04   
araj
kod mene je problem sto ja cuvam trudnocu. Tako da samo malo prohodam po kuci, i to je to :( vjerovatno sam uljenila cirijeva jer od 6 sedmice cuvam trudnocu.

(odgovor članu blue moon)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Vitamini za trudnoću
16.3.2015 15:15:58   
LieToMe RR
Ma reklama i lobi farmaceutskih kuca. Nisam za one najjeftinije varijante a vala ne moze me niko ubjediti da su bolje bobe od domacih jabuka, domaceg soka od nara i cjedjenih sokova :-D

S obzirom da mi je sjedeci posao iako se trudim da svako malo protegnem noge i jako sam aktivna trudnica (imam dvogodinjakinju kuci user posted image ) trudim se da tokom dana unosim dosta voca i povrca... i vode, vode u litrima user posted image . Kad krenem na posao isto sa pijace da se vracam user posted image nosim rucak, nosim blendano voce ili sok, nosim obavezno banane i jabuke (ili sta vec je na repertoaru od voca) i plus obavezno neku salatu uz rucak user posted image

A sad ce valjda i ljepsi dani pa ce se moci i setati poslije posla user posted image

(odgovor članu blue moon)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Vitamini za trudnoću
31.3.2015 12:29:26   
*nur*
Pozdrav zenicce user posted image

Interesuje me da li ste pile Biolectra magnezij 300 mg direkt od Hermes-a. Negdje po forumima sam cital da ga ginekolozi preporucuju a opet neki ga kude zbog toga što sadrži aspartam neko sladilo. Pa me interesuje da li je neka pila i da li može stvarno da šteti ovaj aspartam.

< Poruku je uredio *nur* -- 31.3.2015 12:30:24 >

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Vitamini za trudnoću
31.3.2015 12:52:40   
araj

IZVORNA PORUKA: *nur*

Pozdrav zenicce user posted image

Interesuje me da li ste pile Biolectra magnezij 300 mg direkt od Hermes-a. Negdje po forumima sam cital da ga ginekolozi preporucuju a opet neki ga kude zbog toga što sadrži aspartam neko sladilo. Pa me interesuje da li je neka pila i da li može stvarno da šteti ovaj aspartam.


Meni je ginekolog preporucio zbog zatvora. I ja ga koristim ujutro cim ustanem.

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Vitamini za trudnoću
31.3.2015 13:04:31   
anitaa
I ja sam ga pila u prošloj trudnoći, zbog BH kontrakcija, u ovoj ne.

(odgovor članu araj)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Vitamini za trudnoću
31.3.2015 13:06:32   
*nur*
araj je li piješ baš ove iste?

Meni je ginekolog preporucio mg 300 nije mi rekao koje ali mi je u apoteci ona dala ove kao da su dobri. Ali me brine ovaj aspartamuser posted image

(odgovor članu araj)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Vitamini za trudnoću
31.3.2015 13:07:56   
*nur*
Moguće da je ovaj aspartam u maloj kolicini ne bi ga bezveze preporucivali.


Evo kako i Anita rece pila ga je, da je imala neka losa iskutva rekla bi nam.

< Poruku je uredio *nur* -- 31.3.2015 13:11:31 >

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Vitamini za trudnoću
31.3.2015 13:29:43   
Vanne
Ja sam pila bioelectrin mg i nista nam nije bilo user posted image
Moj gin bas njega preporucuje trudnicama...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Vitamini za trudnoću
31.3.2015 13:45:16   
*nur*
Vanne je li taj u sastavu ima aspartam, bas sam dosadna user posted image

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Vitamini za trudnoću
31.3.2015 14:41:57   
Vanne

IZVORNA PORUKA: *nur*

Vanne je li taj u sastavu ima aspartam, bas sam dosadna user posted image


Ne sjecam se stvarno,nisam ni citala sastav...ali znam da je to taj koji ti opisujes...dodje 20 vrecica...ima ukus limun i narandja,ja sam vise voljela limun user posted image ja sam rodila prije devet mjeseci,ako se nije sastav mijenjao onda je toto...a bilo je dana kad sam pila po dvije vrecice zbog kontrakcija,nije nastetilo bebi,bila je zdrava i prava i bas jaka..'po rodjenju je drzala glavu sama...
Ako sumnjas u ovaj mg imas jos proizvodjaca,malo se raspitaj pa odluci user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Vitamini za trudnoću
31.3.2015 15:36:33   
*nur*
vanne hvala na odgovoru user posted image
Jest bas kako si i opisala ima 20 vrecica i okus limuna i narandze. Vec sam ga uzela pa tek onda procitala na internetu to. A evo i anita i araj rekose da su pile vjerovatno ovaj isti koji sam i ja dobila. Ma i ja ne vjerujem da i ma to veze al nekako me sve strah, svaga se bojim i ispitujemuser posted image

< Poruku je uredio *nur* -- 31.3.2015 15:37:00 >

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Vitamini za trudnoću
31.3.2015 16:06:41   
araj

IZVORNA PORUKA: *nur*

vanne hvala na odgovoru user posted image
Jest bas kako si i opisala ima 20 vrecica i okus limuna i narandze. Vec sam ga uzela pa tek onda procitala na internetu to. A evo i anita i araj rekose da su pile vjerovatno ovaj isti koji sam i ja dobila. Ma i ja ne vjerujem da i ma to veze al nekako me sve strah, svaga se bojim i ispitujemuser posted image



Bas te iste pijem :) i to ukus narandze. Koliko su forumi dobri, nekad i nisu. Ja se drzim ginekologa. Valjda nije luid da mi da nmesto, sto steti bebi. Makar ja tako mislim :)

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Vitamini za trudnoću
1.4.2015 8:24:58   
*nur*
araj hvala ti, ma razumiješ me sigurno, sve se nešto analiziram je li OK šta god da pijem i jedem user posted image

(odgovor članu araj)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Vitamini za trudnoću
1.4.2015 8:43:19   
*nur*
ovo je taj:
user posted image

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Vitamini za trudnoću
1.4.2015 11:58:15   
araj

IZVORNA PORUKA: *nur*

ovo je taj:
user posted image


Jest. Bas taj :)

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Vitamini za trudnoću
23.5.2015 13:35:08   
*nur*
Dan zenice, kako ste mi, nako mi je vrijeme tesko.

Interesuje me je li neka od vas pila CaliVita New Lfe Mulivitamini za trudnice, dobila sam preporuku da ih pijem pored folne. Imate li iskustva, je li koja pila?

(odgovor članu araj)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Vitamini za trudnoću
23.5.2015 13:59:48   
UmmuHamza2305
Draga Nur, uopće nemam odgovor na tvoje pitanje user posted image Ali da ti kažem da su mi svi ginekolozi kojima sam išla rekli da je to sve isto, samo je razlika u cijeni, pa koliko je kome dubok džep neka to i kupi... Ipak, prije nego sam se odlučila šta da uzmem, informisala sam se po forumima, pa sam vidjela da se neke trudnice žale na pojedine proizvode, da imaju zatvor, mučnine.. Na kraju sam se odlučila za onaj koji mi je djelovao ''''najprirodnije'''' ( koliko tableta može biti prirodna.. a to je Prenatal - Natural Wealth.. koliko vidim ne škodi mi, a donosi li mi korist, Allah zna.. A evo šta sam pročitala o tabletama za koje ti pitaš:

IZVORNA PORUKA: entinte

Ja sam i sa prvim pila a evo i sa ovim blizancima trebam početi piti od Calivita-e New Life. Bila sam prezadovoljna u prvoj trudnoci i za koji dan idem da kupim da počnem opet piti. Ja sam imala veliku korist i svima bih preporucila :) i doktor se slozio u prvoj trudnoci cim je vidio sastav rekao je da mogu piti i da ce biti dovoljno.


< Poruku je uredio UmmuHamza2305 -- 23.5.2015 14:01:07 >

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Vitamini za trudnoću
24.5.2015 21:53:37   
LILLO
Da li neko koristi orthomol natal? Dobila sam preporuku za njih da su dobri vitamini narucito za mlijeko i dojenje..u prvoj trudnoci sam pila prenatal od nw i omegu 3 isto nw..kontala sam opet uzeti te ali mi hvale i preporucuju ove pravo..nisu nesto ni jeftini..user posted image

_____________________________

Beba je nešto što u sebi možeš nositi devet mjeseci, na svojim rukama tri godine a u srcu do smrti......

22.04.2014..21:41..rodilo se mamino sunce..moj Arijan
27.11.2015..očekujemo seku ili bracu abd

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Vitamini za trudnoću
25.5.2015 8:25:41   
LieToMe RR
IZVORNA PORUKA: LILLO

Da li neko koristi orthomol natal? Dobila sam preporuku za njih da su dobri vitamini narucito za mlijeko i dojenje..u prvoj trudnoci sam pila prenatal od nw i omegu 3 isto nw..kontala sam opet uzeti te ali mi hvale i preporucuju ove pravo..nisu nesto ni jeftini..user posted image


Kazu da su dobre ali cini mi se dodju i oko 90-100 KM. Meni je dr. Divanovic u prvoj trudnoci rekao za njih ali mi je onda rekao da ni prenatal centravitov (dietfarm) nije nista losiji (on ima vitamine i omegu dodje po 30 tableta i jednog i drugog) i da je uz uravnotezenu prehranu podjednako dobar kao i orthomol natal (taj valjda ima samo malu nijansu minerala vise i koliko shvatih ne treba dodatno magnezij ali ja zbog nekih drugih stvari moram svakako vise magnezija unositi).
Forumasica rose pije orthomol natal pa mozes joj poslati pp i pitati za iskustva.

Mislim iskreno da je to sve u 5 deka.
Kod mene je ista kombinacija i u drugoj trudnoci, pila prvo nw folnu kiselinu, onda presla na prenatal, uz to redovno pijem vecu dozu magnezija i donata i kljukam se maticnom mlijecu.
Cula sam da ima i neki sokic u dm-u za trudnice (hippov), drugarica ga pila i kaze da je super ali eto ja nikako da uzmem.

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu LILLO)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Vitamini za trudnoću
25.5.2015 8:40:21   
*nur*

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Draga Nur, uopće nemam odgovor na tvoje pitanje user posted image Ali da ti kažem da su mi svi ginekolozi kojima sam išla rekli da je to sve isto, samo je razlika u cijeni, pa koliko je kome dubok džep neka to i kupi... Ipak, prije nego sam se odlučila šta da uzmem, informisala sam se po forumima, pa sam vidjela da se neke trudnice žale na pojedine proizvode, da imaju zatvor, mučnine.. Na kraju sam se odlučila za onaj koji mi je djelovao ''''najprirodnije'''' ( koliko tableta može biti prirodna.. a to je Prenatal - Natural Wealth.. koliko vidim ne škodi mi, a donosi li mi korist, Allah zna.. A evo šta sam pročitala o tabletama za koje ti pitaš:

IZVORNA PORUKA: entinte

Ja sam i sa prvim pila a evo i sa ovim blizancima trebam početi piti od Calivita-e New Life. Bila sam prezadovoljna u prvoj trudnoci i za koji dan idem da kupim da počnem opet piti. Ja sam imala veliku korist i svima bih preporucila :) i doktor se slozio u prvoj trudnoci cim je vidio sastav rekao je da mogu piti i da ce biti dovoljno.



Ma i ja vjerujem da je to sve negdje tu. Ove nisu nešto ni skupe oko 30 KM 120 tableta, a pa sada neznam da li da ih uzmem.I ja sam citala po forumima da ih trudnice piju posebno u Srbiji.

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *