|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: INSEMINACIJA
7.11.2008 12:15:05   
maslačak82
Meni nije jasno..kako za inseminaciju treba imati prohodne jajovode ako dr. uštrcava sjeme u maternicu user posted image

_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu natence)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: INSEMINACIJA
7.11.2008 12:20:14   
budućamama
Zato što se oplodnja dešava u jajovodu. Ovim pute se prerađen ejakulat ubrizgava što bliže jajovodima, kako bi jajna stanica koja putuje od jajnika nakon O do endometrija stigla biti oplođena. Tako sam ja razumjela.

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: INSEMINACIJA
7.11.2008 12:27:52   
maslačak82
Pa ja sam mislila da JS putuje do materniceuser posted image  user posted image  user posted image
i u slučaju kod insem. kas uštrcaju sjeme u maternicu da dođe do oplodnje user posted image
jesam ja toliko glupa pa ne kužim user posted image


_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: INSEMINACIJA
7.11.2008 13:33:44   
Mara
IZVORNA PORUKA: maslačak82

Pa ja sam mislila da JS putuje do materniceuser posted image  user posted image  user posted image
i u slučaju kod insem. kas uštrcaju sjeme u maternicu da dođe do oplodnje user posted image
jesam ja toliko glupa pa ne kužim user posted image


Meni se čini da je ovako , ako nije je... ga , ništa ovaj mjesec desni je začepljen user posted image

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: INSEMINACIJA
7.11.2008 14:35:20   
zima
mare samo da ti kazem da to ne boli i dobro si skuzila postupak pusti brigu na veuser posted image selje pa ce bit rezultatauser posted image user posted image

(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: INSEMINACIJA
8.11.2008 21:56:06   
Lilly
Oplodnja se desava u jajovodima (jajovodi služe kao tuneli kojima se do materice dopremaju jajne ćelije iz jajnika. Njima se takođe kreću i spermatozoidi). Tek oplođena jajna ćelija pod djelovanjem pokreta jajovoda i vodene struje koja nastaje kretanjem trepljki u tubama dospijeva u šupljinu materice i tada dolazi do implantacije oplođenog jajašceta.
Ako bi se oplođenog jajašce pocelo razvijate na mjestu gdje je oplodeno, najčešće u jajovodima ili izvan maternice (u rijetkim slucajevima u trbuhu ili na jajniku), onda bi to bila vanmatericna trudnoca.
Kod inseminacije misli se na umjetno unošenje obradenog sjemena u maternicu, tj. ubrizgavanje sjemena prema uscu jajovoda dok ostale metode osim pripreme sjemena koja se provodi u metodama IUI ili ITI, ukljucuju pripremu jajnih stanica, tj. oplodnju izvan tijela i prijenos zametaka u maternicu.



_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: INSEMINACIJA
9.11.2008 20:26:43   
malena ze
Puno pozdrava za sve cure,i ja se spremam za inseminaciju pa me zanima da li je neko je radio u CHR Zenica ,koliko kosta i koje sve nalaze treba uraditi prije same inseminacije ,inace imam policisticne jajnike a muz asthenoteratozoospermiu.Zelim vam svima puno uspjeha i skoru user posted image .Pozdrav

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: INSEMINACIJA
9.11.2008 20:50:58   
Lilly
Pozdrav malena! Nemam jos iskustva ali rekoh samo da te pozdravim user posted image ... Ja sam jedna od cekalica za inseminaciju samo treba da snizim tsh a onda ulazim u postupakuser posted image ...Ako Bog da, uskoro da zabebimouser posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Lilly -- 9.11.2008 20:52:13 >


_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: INSEMINACIJA
9.11.2008 21:07:36   
malena ze
Hvala Lily na podrsci zelim ti mnogo srece i da ugledasuser posted image  sto prije.Pusa

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: INSEMINACIJA
10.11.2008 9:30:41   
Mara
Lily hvala na  detaljnom objašnjenju user posted image
Zima - bit će, bit ćeuser posted image

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: INSEMINACIJA
20.11.2008 14:36:04   
bugaboo
Cure pozdrav,
evo mene sa losim vjestima. Prije dva dana sam bila na kontroli i ona cista koja se bila smanjila je narasla opet, terapija (kontracepcija i hormoni) vise ne djeluje i buduci da je imam vec 7 mjeseci moram je operirati. Pretuzna sam user posted image user posted image , to mi je druga laparoskopija u manje od godinu dana, a bila sam uvjrena da ce otici jer mi je terapija u pocetku super djelovala.
i tako cu bozic docekati na bolnickom krevetu user posted image user posted image

(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: INSEMINACIJA
20.11.2008 14:42:00   
budućamama
Žao mi je dragauser posted image . Mene je neki dan bolio stomak i pomislila sam da sam dobila napad žuči, pa kad sam pročitala da je laparoskopija preporučena, zaledila sam se...
Ipak, drži se, znaš zašto sve to radiš i neka ti dragi Bog da snagu da to što prije predeveraš ...
A mora li ti laparo biti baš za praznike? Zar ne mogu malo pomaknuti op, recimo iza Nove godine? Tako bi imala vremena i da se izluduješ i da ne žališ što si operisana, a svi oko tebe partijaju....

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu bugaboo)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: INSEMINACIJA
20.11.2008 14:57:35   
bugaboo
Meni je prva laparoskopija bila dijagnosticka, pa mi nije bilo bas strasno, a ova je operativna pa me zato malo strah. Rekao mi je doktor da moram na operaciju nakon menstruacije, to ce biti oko 20.12., kaze da je ta cista predugo tu, pa bi on to volio odmah rijesiti, a da ti budem iskrena, to mi je sad toliko opterecenje da se ocu rijesiti sto prije toga, pa me nije ni briga za blagdane, samo da s ovim bude sve u redu.
Znas kad te nesto jako muci, a i boli da nemas volje ni za sta, tako je meni sad.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: INSEMINACIJA
20.11.2008 15:00:26   
bugaboo
I draga, dobro si rekla, znam zasto sve to radim, to je jos jedna prepreka u ostvarenju ciljauser posted image i gotovo, lakse je kad to tako shvatis

(odgovor članu bugaboo)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: INSEMINACIJA
20.11.2008 15:07:19   
budućamama
IZVORNA PORUKA: bugaboo

Meni je prva laparoskopija bila dijagnosticka, pa mi nije bilo bas strasno, a ova je operativna pa me zato malo strah.


Ja sam radila laparo 8.10. i bila je i dijagnostička i operativna (uklonjen mi je polip). U suštini ti se sve svede na isto, razlika je samo doktoru koji ima još nešto da odradi osim da pregleda da li je sve ok.
Malo sam čitala da jajnicima treba oko 6 sedmica da se oporave nakon laparo zbog uklanjanja ciste, pa provjeri ovo sa svojim docom. Ja nisam ništa čekala već sam se bacila u akciju, prvi ciklus je prošao bez uspjeha, a nadam se da će ovaj slijedeći biti plodnosniji...
I ti treba da misliš na laparo kao op koja će ti povećati sanse za trudnoću i zdravu bebu i brzo će ti proći to vrijeme. Već so to jednom prošla i znaš šta te čeka, pa ćeš se moći lakše i pripremiti. Držim fige da ti oporavak bude što laši, a borba za bebu što kraća user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu bugaboo)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: INSEMINACIJA
20.11.2008 15:31:33   
bugaboo
Hvala ti draga, ti si imala laparoskopiju na moj 27. rodendan! Ma biti ce sve u redu, nama ide tezim putem, ali sam sigurna da cemo sve mi docekati nase bebe, valjda ce nas dragi bog nagraditi makar za svu ovu muku kroz koju svako malo prolazimo. pusa

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: INSEMINACIJA
20.11.2008 22:29:03   
Lilly
Bugaboo, ne brini draga, bit ce sve u reduuser posted image . Ako je vec potrebna operacija bolje je da bude sto prije jer ne znas kakve komplikacije moze prouzrokovati cista pa sto prije je se rijesis to bolje. Laparaskopija ti samo moze pomoci i znaj da je to jos jedan korak blize bebici. Mozda je bas to ta tvoja borba i put koji moras proci...Ja se nadam da nakon sto uklonis tu prepreku da ces nas ubrzo obradovati sa lijepim vijestimauser posted image user posted image user posted image


_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu bugaboo)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: INSEMINACIJA
21.11.2008 14:07:21   
myself
ja sam nova na ovom forumu. do sada sam samo citala vase poruke, ali sam odlucila da se i aktivno ukljucim u rasprave. dr godinjak mi je propisao klonifen(pola tablete dva puta na dan, pet dana od treceg dana ciklusa)  i rekao da se javim 8 ciklusa, ali mi nije uopce spominjao inseminaciju. da li to znaci da bismo prvo trebali pokusati prirodnim putem, pa onda. nije mi jasno. samo da napomenem da sam u oktobru radila laparoskopiju i histeroskopiju. 

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: INSEMINACIJA
21.11.2008 14:33:11   
riba78
draga kao prvo dobro nam došla.

inseminaciju,uglavnom radi kada je spermogram loš,
u tvom slučaju zavisi od nalaza muža.

ako su kod muža nalazi dobri,možda je samo

stimulacija O,i onda idete na ciljani odnos.

bar je tako bilo kod mene.

(odgovor članu myself)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: INSEMINACIJA
21.11.2008 15:05:16   
myself
Hvala na dobrodoslici. Kod muza je nalaz super, pa se vjerovatno i radi o ciljanom odnosu. Trebala sam ovaj mjesec da pocnem sa klonifenom, ali mi muz ide na sluzbeni put 10 dana pa cu da odgodim za sljedeci mjesec. Jesi li uspjela da ostanes user posted image na taj nacin ili si nastavila neki drugi postupak?

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: INSEMINACIJA
21.11.2008 17:18:57   
riba78
ne još uvijek nisam trudna,radila sam  4inseminacije,

kod prof.Godinjaka,ali idemo dalje.

(odgovor članu myself)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: INSEMINACIJA
22.11.2008 13:54:03   
bugaboo
Havla ti draga Lilly, i ja to gledam kao na samo jednu prepreku, citala sam da od toga moze nastati tumor i svasta, tako da ocu sto prije to skinuti i idemo dalje!

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: INSEMINACIJA
22.11.2008 14:16:09   
Lilly
Myself, dobro dosla na forumuser posted image user posted image user posted image
Mislim da ti nece raditi inseminaciju ako vec nije spominjao prije ali eto opet se ne zna. Ja sam nekada pila klomifen (druga doktorica), bila na folikumetriji i bili su samo ciljani ali nisam zatrudnila. Tebi zelim sve najbolje i da terapija bude uspjesnauser posted image i ubrzo te dovede do user posted image
Meni je jedino malo cudno sto si odmah nakon laparo. na terapiji jer doktor obicno daje 3mj. vremena nakon op. Tako je kod mene bilo. Ja sam radila dijagnosticku laparo. u martu i jos nisam pocela s terapijom. 3mj. sam se odmarala, kako dr. kaze da se opustimo a onda je iskrsnuo problem sa stitnom pa je inseminacija odgodena. Ja sam poseban slucajuser posted image
Riba, koliko dugo se ceka izmedu dvije inseminacije i da li su 4 max, da li onda preporucuje VTO ili???

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu bugaboo)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: INSEMINACIJA
22.11.2008 20:08:53   
bugaboo
Myself, evo da ti i ja pozelim dobrodoslicu!
Ja sam radila laparaskopiju u drugom mjesecu i na inseminaciju sam isla u sestom, isto mi je rekao doktor da mogu tek kada se oporavim (da trebaju proci bar tri mjeseca od operacije). A i ja sam nekad davno user posted image bila samo na klomifenima i isla na ciljanu, a kad sam isla na inseminaciju sam dobijala jacu stimulaciju uz klomifen, pa Myself mislim da ces valjda na ciljanu, da ides na inseminaciju bi se sigurno drugacije pripremala.
Lilly, moj doktor je meni rekao da se na inseminaciju moze svaki mjesec, ali nije preporucljivo, pa da on savjetuje jednom u tri mjeseca, tj svaki treci mjesec i u toj klinici pokusavaju do 5 puta, a onda na umjetnu, a ona se radi svakih 6 mjeseci.
I ja cu opet na inseminaciju cim budem moci nakon operacije

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: INSEMINACIJA
22.11.2008 20:21:01   
bugaboo
Inace ja ta tri, cetiri mjeseca nakon operacije nisam ni pokusavala zatrudniti, jer sam se vec s doktorom dogovorila za inseminaciju, jer mi je ovulacija neredovita i slaba tako da bez stimulacije ne mogu zanjeti, a nije htio forsirati odmah nakon ovulacije jer sam imala malo priraslica i nije htio riskirati s toliko stimulacije. Eto!

(odgovor članu bugaboo)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *