|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: INSEMINACIJA
6.12.2008 20:53:28   
riba78
IZVORNA PORUKA: maslačak82

folikometrija,8,10,i12 dc

zavisi sve ,možda klomid dobro odreaguje

pa ne bude više ništa potrebno.


Pa ne znam baš, ako si na Klomifenu, mora se baš pozorno da prati, ako bude previše folikula može se insemenacija odgoditi..
Zato je potrebno da se prati.

ovdje sam mislila na terapiju menopur ili gonal f


a folikometrija je obavezna. bar je tako kod mene bilo .4inseminacije.

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: INSEMINACIJA
6.12.2008 23:17:53   
Dada_34
Sretno na operaciji!! Biće to sve ok, samo se nemoj sikirati!!

(odgovor članu bugaboo)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: INSEMINACIJA
7.12.2008 13:54:31   
bugaboo
drage hvala vam svima, Lilly - ma za novu sam vec za sankom user posted image , ma salim se, drzim fige za inseminaciju i os srca navijam za user posted image

(odgovor članu Dada_34)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: INSEMINACIJA
7.12.2008 18:21:12   
Lilly
user posted image stize sredinom ciklusa, tacnije 16-17. Po nekom mom racunanju inseminacija bi trebala biti za Novu godinuuser posted image . Bit ce veselouser posted image . Nego, nije mi vazno sto je Nova godina, nego da li rade tada??? Sta ako se zadesi jos subota ili nedjelja, praznik???user posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: INSEMINACIJA
11.12.2008 14:08:20   
riba78
moj brinuti kada inseminacija bude zakazana

oni dođu nevažno jeli vikend,želim ti puno sreće


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: INSEMINACIJA
17.12.2008 18:19:38   
Lilly
Hvala ribice na podrsciuser posted image
Posto je danas 17-ti a moji ciklusi jakooo tacni, i ovaj put user posted image je stigla na vrijeme. Ja sam bas zamisljala kako bi bilo lijepo da ne dode pa da ne moram prolaziti kroz sve ovouser posted image ...ali eto hvala Bogu pa opet ima neki izlaz. Strah me jedino uhvati kad pomislim, sta ako ne uspije i poslije postupka??? Znam da moram ostati pozitivna ali nekad se umorim od svega. Uskoro pocinjem sa klomifenom a onda cu na folikometrijuuser posted image Javljam vam utiske sa folikumetrijeuser posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: INSEMINACIJA
17.12.2008 19:42:00   
riba78
user posted image user posted image user posted image puno sreće želim.

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: INSEMINACIJA
17.12.2008 19:57:52   
ena0002
Lilly zelim ti puno srece i da insemenacija uspije user posted image user posted image user posted image . A ako i ne uspije drzi se. I ja sam kad ugledam user posted image  imala faza da je bilo nepodnosljivo. Ali u zadnje vrijeme nekako pokusavam, onoliko koliko to mogu, da smireno sve podnosim. Nije nista bilo ovaj mj. -pa boze moj sta se moze, borim se dalje. Tako da sta god da bude ne smijes klonuti, i idemo u nove radne pobjede user posted image user posted image user posted image . I nemoj se unaprijed opterecivati tim pitanjima- sta ako ne uspije user posted image  Drzimo ti fige da uspije user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: INSEMINACIJA
18.12.2008 14:15:02   
myself
Nije me bilo dugo, pa bih ovim putem samo da se puno puno zahvalim na odgovorima i savjetima sto sam ih dobila na ovom forumu. Stvarno ste super i dajete mi nadu da ce sve biti ok.

(odgovor članu bugaboo)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: INSEMINACIJA
21.12.2008 12:11:43   
bugaboo
Drage cure, evo samo da se javim kako je prošlo, operirala sam se u ponedjeljak, izvadili su cistu a jajnik nisu dirali, hvala bogu. Uzasno me bolilo sve prva tri dana, ali sad sam vec super, dobro se oporavljam i dogovorili smo inseminaciju u prvom mjesecu. pusa

(odgovor članu myself)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: INSEMINACIJA
21.12.2008 13:18:20   
Lilly
Bugaboo, znala sam da si ti jedna hrabricauser posted image . Drago mi je da si sve dobro podnijela i da se sad oporavljas a jos vise me raduje da ces uskoro na inseminacijuuser posted image user posted image user posted image ...Najgore je proslo, sad osmjeh na lice i idemo daljeuser posted image . Nadam se da ce nam se zelje uskoro ostvaritiuser posted image user posted image user posted image
Cmokic za tebe i ostale vrijedne forumasiceuser posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu bugaboo)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: INSEMINACIJA
22.12.2008 23:05:52   
riba78
bugaboo želim ti brz oporavak user posted image user posted image user posted image

i da što prije dočekaš svojuuser posted image user posted image

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: INSEMINACIJA
22.12.2008 23:30:09   
sabas
brz oporavak i da nas sto prije obradujes

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: INSEMINACIJA
23.12.2008 9:49:25   
maslačak82
user posted image


_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu bugaboo)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: INSEMINACIJA
24.12.2008 18:39:33   
bugaboo
Hvala vam cure, uz vas mi je sve lakse user posted image . Necu biti uz kompjuter pa onima koje slave Bozic sve najbolje, a svima ostalima puno zdravlja i ljubavi i svega sto si same zazelite u novoj godini, a najvise od svega vam zelim   user posted image

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: INSEMINACIJA
26.12.2008 11:48:08   
Lilly
Pozdrav svima!
Kao sto sam vec pisala, ovaj mj. sam trebala na insem. tako je bio dogovor s doktorom. Pila sam klomifen. Folikumetrija je 8dc kada mi je dodatno ukljucen Menopur. 10dc, ponovo folikumetrija. Super sam odreagovala i dr. mi preporucuje pregnyl za vikend i to je to. Od inseminacije nista jer je vikend! Sva sam u soku, pomijesanih osjecaja tuge a istovremeno ljutnjeuser posted image ...Mozda primaju neke teze slucajeve vikendom ali evo mene su odbili. Uzalud terapija i hormoni koje sam primalauser posted image ...Da ne govorim za novac, mozda nekom nije puno ali meni jeste, pogotovo kad se ovako zavrsi. Jos mi ne rece kad tacno da primim pregnyl, nego kaze, kad hocuuser posted image Nemam rijeci!


_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu bugaboo)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: INSEMINACIJA
26.12.2008 11:52:12   
maslačak82
Mogu misliti kako se osjećaš..stvarno neprofesionalno od njih!!
Koliko je meni poznato postupci se rade bez obzira na vikende, pogotovo ako si u protokolu.
Aj ti navali na muža da ne bude uzalud terapija!
Stvarno nemam riječi na tako ponašanje..i kako čovjek da vjeruje doktoru onda..


_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: INSEMINACIJA
26.12.2008 12:08:46   
riba78
Lili stvarno sam iznenađena

meni se nikad nije desilo ništa slićno.

poslušaj Maslačak,odličan savjet


< Poruku je uredio riba78 -- 26.12.2008 12:10:34 >

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: INSEMINACIJA
26.12.2008 12:28:35   
ana08
Draga Lilly kod koga se ti to liječiš? Ako si tu folikuli dovoljno narasli, pregnyl trebaš primiti kada budu najmanje 19 mm (neki doktori daju i na 21 mm) U svakom slučaju navali nekoliko sati prije isteka 36 sati od primanja pregnila i ponovi nekada oko 36 sata! Meni kažu, što češće-to bolje! Sretno!

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: INSEMINACIJA
26.12.2008 14:25:08   
Lilly
Hvala sto ste uz mene! Prvo sam se pravo isplakalauser posted image . Zatecena sam i nisam se nadala da ce se ovako zavrsiti. Sutra cu otici u amb.da primim pregnyl pa sta bude...Mozda dr. misli da probamo prvo ovako a da za insem.nije kasno ni slijedeci put(nesto tako je spomenuo)user posted image ...ali zasto mi to nije rekao 8dc.na folikumetriji prije ukljucivanja Menopura a vec sam reagovala na klomifen. Mozda da poveca sanse? Ako vec, onda se mogao odraditi postupak...
Vec sam prije imala ciljane pokusaje kod drugog dr.samo sa klomifenom+folikumetrija. Znam da moram ostati optimisticna ali ne vidim neku veliku sansu da bi sad odjednom upalilo ako nije dosada(4,5g).
Predlagala sam ponedjeljak(13dc) ali dr. se boji da ce do tada folikuli vec popucati pa zbog toga samo ciljani. Od drugih cujem da ce dr.Radmila na odmor, mozda je i to razlog ali dr. nista nije spominjao. Mogao me je za svaki slucaj naruciti da dodem u pon. da vidi jesu li popucali, kontrola ali...Znam da nisam jedina pacijentica. Znam da je dr. prezauzet i uvijek sam ga hvalila jer je zaista divan strucnjak i dijagnosticar ali me je ovo sve potreslo a toliko sam se nadala...

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: INSEMINACIJA
26.12.2008 14:39:07   
riba78
Lili moraš ostati jaka,to je grozno

znam da si puno nade polagala u inseminaciju,

ali ja poznajem jednu ženicu koja je bila

sa mnom gore ,dobila je istu terapiju kao ija

s tim da nije rađena inseminacija,

zato što je kod njenog muža normospermija.

ostani mi jaka iuživaj s mužem pa možda ti

inseminacija i ne trebadne.

nemoj plakati nego trk u akcijuuser posted image

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: INSEMINACIJA
26.12.2008 15:05:54   
ana08
Lilly, možeš li me podsjetiti zbog čega si se odlučila na inseminaciju? Šta je tvoja dijagnoza i šta si radila za 4,5 godine?

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: INSEMINACIJA
26.12.2008 15:24:54   
Lilly
Prvo sam se lijecila u domu zdravlja. Radila osnovne prtrage, UZ, papa test itd. Sve je bilo u redu ali nije dolazilo do trudnoce. Da ne bih gubila na vremenu, pokusam privatno kod dr. Nejre P. Muz radio nalaz, uredan! Pocnem s terapijom klomifen 3mj. 2x1klomifen. Na folikumetriji sve odlicno ali bez uspjeha. Ona me dalje uputi kod dr. Divanovica da uradim HSG jer njihova ordinacija ne pruza te usluge. Napravim pauzu pa onda ponovo stimulacija klomifenom ali dupla uz ljekove za odrzavanje T, vitamine. Ovulacija na oba jajnika ali nista. Tu mi dr. preporuci neke inekcije a koje se ovdje u Bosni ne mogu nabaviti pa sam odustala. Pocela sam kod dr. Zuhre Dizdarevic(privat) i nista, samo zavlacenje. Naravno i kod nje sve pretrage ispocetka, papa test, hormoni ali kod nje 15dc, brisevi na chamidiju i ostalo. Nalazi svi ok. Mislila sam da ce mi ona izaci u susret pa da prije uradim laparo. ali nista! Nakon izvjesnog vremena, posto sam vidjela da nemam gdje vise, krenem na Kosevo. Ponovo sve pretrage. Muz je radi 3x spremiogram i nalaz uvijek uredan. Vec god. dana sam na Kosevu. Uradila sve pretrage, u martu laparo i histero, MRI-hipofize, hormone stitnjace i tu se ustanovi da imam poremecaj stitne(na startu otkriveno kada je TSH tek poceo da raste). Tu slijedi pauza , 3mj. zbog terapije ali sada je sve ok. Posto jos uvijek nije doslo do trudnoce, dr. predlaze insem. Duga prica...Godina za godinom zacas proleti, ali eto nikad se nisam predavala. Nekad napravim kracu pauzu ali to samo u meduvremenu dok cekam neki termin, nalaz ili sl., ili dok su doktori na odmoruuser posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: INSEMINACIJA
26.12.2008 16:02:03   
ana08
Izgleda da smo slične. Ja se doduše mučim 2,5 godine ali već se vidim u te 4,5. Ja sam išla kod Mehmedbašića (po njemu je sve bilo u redu, uvijek divni folikuli i sl. i to uglavnom na desnom jajniku dok je liijevi mikrocisstičan). Poslije kod Hadžiomerovića, pa kod starog Mehmedbašića na V. Bosne. Sve uredno, nema virusa, bakterija, blago povišen prolaktin, terapija bromergonom...I uglavnom uredne ovulacije ali ništa. Slučajno sam se zatelka kod dr.Pavlovića u Bioritmu i on mi se tada učinio najkonkretniji. Uradio mi je i HSG da otkloni i tu sumnju i počeo terapije klomifenom ali opet na kraju ništa...Bojim se da se kljukam klomifenom i da ću samo sebi napraviti problem. Šta misliš o menopuru, je li manje posljedica?
Sada ću pokušati da se naručim kod Godinjaka, pa opet sve ispočetka...Nisam radila štitnjaču, laparasopiju, antisperm tijela. Ne ide mi se na inseminaciju kada je navodno sve O.K i kod mene i kod muža. Jesi li ti kod Godinjaka?

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: INSEMINACIJA
26.12.2008 16:08:21   
Lilly
I kod mog muza je normospermia i sam je predlozio insem. a meni je drago bilo. Napokon, nesto konkretno! user posted image Znam da je dr. prezauzet i da ga svaki put moram napomenuti neke stvari, sto i razumijem. (Nadam se da dr. nece ovo citatiuser posted image <)...Mozda je dr. zaboravio za insem. a kada sam ga napomenula, mozda misli da je zapocetak bolje pokusati sa ciljanim kad je vec vikend...
8dc. sam mu napomenula da sam vec pila klomifen i imala sedam ciljanih pokusaja stimulisanih klomifenom ali da nije uspjelo pa mi je dr. ukljucio i Menopur po prvi put. Mozda sam ga trebala i 10dc napomenuti istouser posted image
Negdje sam vec procitala da insem. ne radi vikendom ali mi bilo cudno, upravo zbog stimulacije. Poslije sam vidjela da ima slucajeva da je nekad radio postupke praznikom...Ali, mozda su to tezi slucajevi, sa dosta jacom stimulacijom, mozda i god.pacijentkinje igraju ulogu, pa naprave neki izuzetak!? Mozda, mozda???

Sad je gotovo! Moram misliti sta dalje? Mozda je i bolje sto je odgodeno jer sam toliko bila pod stresom kako sam pocela s folikumetrijomuser posted image . I muz se skroz potresao, pogotovo kad je vidio da placem ko' vodopad. Danas zaboravio mobitel a nikad ga ne zaboravlja. Mozda da se preko vikenda odmorimo od svega u kucnoj atmosferi.

Hajde mi pomozite u vezi ovog pregnyla!? Kad da ga primim, da li odnosi nakon 12h tacno pa opet poslije 12h?

P.S. Svaka cast svakom paru koji tamo prode kroz postupak (guzve, trckaranje po hodnicima sa bocicom u ruci, primanje inekcija ali na skroz desetom mjestu, potraga za ljekovima, potraga za doktorom, uputnicama, blagajna, hektika, hladnoooo)......user posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *