|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vrtić i imunitet
10.9.2012 12:42:50   
idana_85
I kod nas isto. Mjesec dana nije isao u vrtic za vrijeme kolektivnog godisnjeg, i pred vrtic na 10 dana se razboli. Proslu sedmicu nije isao nikako,danas je tek krenuo. Kaze dr krajnici,treba ih operisati.

Ni ja vise ne znam sta da radim, da li postoji ista da podigne imunitet i ojaca za kratko vrijeme?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu cimy)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: vrtić i imunitet
10.9.2012 13:29:10   
Lejla Ka
Naša pedijatrica kaže da virus može i 5-6 dana davati jako visoku temperaturu, a da antibiotik u tom slučaju zna se ne pomaže. Ja dijete bez 48 sati visoke temperature koja se teško skida i ne vodim doktoru. Svako naravno zna svoje dijete i kako reaguje na temperaturu, na lijekove za skidanje. Pratim kako je generalno stanje, kako je kad spadne temperatura, vidim ima li kakvih znakova poboljšanja. Ne bježim od antibiotika, ali samo ako se mora. Sreća naletila sam na doktorice teške na antibioticima ko đavo user posted image Žalfija nam se pokazala odlična. Ako je dijete veće onda da grglja, ako je mlađe napravite blaži čaj pa nek uzima po čašićicu povremeno.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu cimy)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: vrtić i imunitet
12.9.2012 11:04:13   
Alma_27
spominjale ste pekmez od meda sa zovom od Jukana (dobar za imunitet). ja nisam nasla to ali ima dzem ud krusaka sa bobicama od zove (40% dzem, 60% zova) i ima maslacak u pekmezu od jabuka.
uzela taj dzem od krusaka ali moj nece ni da proba. valjda ne voli one bobice user posted image
mogu li djeca jesti taj maslacak u pekmezu od jabuka za imunitet? ili bas mora biti zova?

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: vrtić i imunitet
12.9.2012 11:12:53   
palachinken
Veze nemam Alma, ali da pribaš miješati s nečim? Tipa, voćna salata sa medom i tim pekmezom? Ili možda s kajmakom, pa umakati hljeb?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: vrtić i imunitet
12.9.2012 15:24:35   
henna ze

IZVORNA PORUKA: Alma_27

spominjale ste pekmez od meda sa zovom od Jukana (dobar za imunitet). ja nisam nasla to ali ima dzem ud krusaka sa bobicama od zove (40% dzem, 60% zova) i ima maslacak u pekmezu od jabuka.
uzela taj dzem od krusaka ali moj nece ni da proba. valjda ne voli one bobice user posted image
mogu li djeca jesti taj maslacak u pekmezu od jabuka za imunitet? ili bas mora biti zova?

uzimala sam ja i taj Heni..može..nikakav problem i on je dobar

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: vrtić i imunitet
22.9.2012 13:55:00   
Halimaa
Moj Hamza je već cijeli septembar bolestan, ispili smo jedan antibiotik, ali već treći dan sline su opet počele, prehlada traje već sedam dana, kašlje i sline su zelenkaste. Sav je kao otvorena česma.user posted image Pored svega što je dosad pio ( pisala sam, pekmez, sanostol, naranče) uključila sam sok od cvekle i limuna, barem kašiku-dvije na dan, a evo kupili smo i IMMUNO sirup. Šteta što nisam i prije, čula sam da je jako dobar za imunitet. E sad, imam dilemu da li da ukinem ovaj multivitaminski SANOSTOL koji mu dajem, ili može obadvoje ići...Sanostola nam je ostalo još malo, ne bih ga bacala...

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: vrtić i imunitet
22.9.2012 14:03:13   
felix
nemozeš obadvoje davati, ako je malo ostalo sanastola ( mi smo ga pili al vala nama je bio 0 bodova ) nikad više.....
Izdaji njega što imaš pa tek, onda da uvedeš imuno taj sirup ( jel misliš na imunoglukan) ?


_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: vrtić i imunitet
22.9.2012 14:05:55   
bebacha
koliko si platila IMMUNO SIRUP
ja nebi davala zajedno

felix nije imunoglukan

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: vrtić i imunitet
22.9.2012 14:14:14   
felix

IZVORNA PORUKA: bebacha

koliko si platila IMMUNO SIRUP
ja nebi davala zajedno

felix nije imunoglukan

ah, rvi puta cujem za taj sirup

_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: vrtić i imunitet
22.9.2012 14:36:32   
škorpija
halima mislim da možeš davati zajedno sanostol i sirup za imunitet ako taj za imunitet ne sadrži dodatno i vitamine, ja uvijek dajem zajedno sanostol i imunoglukan sirup, ili matičnu mliječ, jer je sanostol ukusan i djeca ga radije piju, a obično su ovi za imunitet neukusni.
koji je to imuno sirup, ko je proizvođač

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: vrtić i imunitet
22.9.2012 17:05:38   
Halimaa
proizvođač je Pharmalife, sadrži uglavnom minerale i cink-oksid, što je valjda neobično važan za imunitet, i c i b vitamin, zatim korjenove nekih biljaka poput rosa canina, meni je to jedna doktorica preporučila a onda sam i ovdje na ringeraji pronašla tekst i kaže doslovce " Ringeraja preporučuje". user posted image Vidjet cu, mislim da necu kombinirat sa sanostolom, nije vala da mu je prehrana loša, jedino mu željeza fali.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: vrtić i imunitet
22.9.2012 17:08:13   
Halimaa
aha, ovo je bila Ringeraja.rs : http://www.ringeraja.rs/clanak/deciji-imunitet-i-kako-ga-ojacati_690.html?fb_action_ids=464686976905534&fb_action_types=og.likes&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=246965925417366

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: vrtić i imunitet
22.9.2012 17:41:04   
škorpija
a koliko košta

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: vrtić i imunitet
22.9.2012 18:37:29   
Halimaa
14 km košta, a 200ml dodje, daješ dvaput dnevno po 5ml. Mislim da se brzo potroši :/

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: vrtić i imunitet
22.9.2012 19:29:03   
škorpija
pa nije skup, a je li ukusan, jesi li ga probalauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: vrtić i imunitet
22.9.2012 23:12:15   
madam x
Ja kontam na šta da pređem poslije matične mliječi, ona je skupa na duže staze.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: vrtić i imunitet
22.9.2012 23:31:39   
škorpija
IZVORNA PORUKA: zinanina

Ja kontam na šta da pređem poslije matične mliječi, ona je skupa na duže staze.

mi smo isproabli dosta tih preparata i nažalost u ovom slučaju se potvrđuje ono da je skuplje i bolje, nama je najbolja matična mliječ i sirup imunoglukan, a preskupo je oboje, al kad prokontam da uštedim na antibioticima, živcima, sekiranju, nespavanju i ostalom, skontam da se isplatiuser posted image , tako sebi uvijek postavim stvari da mi je lakše izdvojiti tih 30-40 KM svaki mjeseca pa i manje danauser posted image

< Poruku je uredio škorpija -- 22.9.2012 23:32:34 >


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: vrtić i imunitet
22.9.2012 23:34:56   
madam x
Ali mi se čini da je taj imunoglukan jeftiniji, 40 KM a može biti mjesec, kako neko napisa, a ja platim 10 ampula 34 KM. Pa sam mislila kupiti sutra sirup. A i ja sam mišljenja da ću rađe dati za to nego za antibiotik.user posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: vrtić i imunitet
23.9.2012 5:59:22   
Halimaa
nisam probala, taman posla, Hamza se nije namrštio, što valjda znači da je okej.Mi čemo probati sa jeftinijom verzijom :) ako i to ne pomogne onda valja taj imunoglukan. NJega smo pili poslije upale pluća...

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: vrtić i imunitet
23.9.2012 12:18:18   
madam x
Meni u apoteci ne dadoše Imunoglukan, kažu da za dijete tog uzrasta ( 3, 5 god.) ide samo uz preporuku ljekara,koji je prethodno ocijenio da je isti zaista i potreban, i ja nisam htjela inzistirati, kontam, zna žena.
Možda i nije dobro vještački održavati taj imunitet...bilo bi dobro da Aporekarka naleti, da nam objasni.

Uglavnom, kupila sam Propol baby, jedini koji je još imala pored Imunoglukana, njega sam prije koristila sa starijom kćerkom i nije ni on loš.

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: vrtić i imunitet
23.9.2012 12:30:18   
bebix
pozz i od meneuser posted image
Moj bebac je prije par dana napunio 12 mjeseci, od pocetka septembra sam ga upisala u jaslice, 20-tog sam ja pocela raditi, cim smo krenuli sa ostavljanjem u vrticu pocelo je curenje nosa, upala grla, vec 3 puta smo bili kod dr. u petak je u vrticu dobio temp, odmah smo ga odveli dr ima pocetak virusne upale pluca, pretpostavljam da dr koja je dala antibiotik za upalu gla samo prikrila ove ostale simptome, uglavnom sad je na sumamedu i dr koja nam je propisala ovaj antibiotik nam je preporucila sirup za imunitet omega 3 od medexa kaze da je odlican kupila sam ga kosta 25KM jos ga nismo poceli koristiti ali eto rekoh da vam kazem da je hvaljen za podizanje imuniteta, javim kako je kod nas prosaouser posted image

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: vrtić i imunitet
23.9.2012 16:16:03   
Halimaa

IZVORNA PORUKA: bebix

pozz i od meneuser posted image
Moj bebac je prije par dana napunio 12 mjeseci, od pocetka septembra sam ga upisala u jaslice, 20-tog sam ja pocela raditi, cim smo krenuli sa ostavljanjem u vrticu pocelo je curenje nosa, upala grla, vec 3 puta smo bili kod dr. u petak je u vrticu dobio temp, odmah smo ga odveli dr ima pocetak virusne upale pluca, pretpostavljam da dr koja je dala antibiotik za upalu gla samo prikrila ove ostale simptome, uglavnom sad je na suimamedu i dr koja nam je propisala ovaj antibiotik nam je preporucila sirup za imunitet omega 3 od medexa kaze da je odlican kupila sam ga kosta 25KM jos ga nismo poceli koristiti ali eto rekoh da vam kazem da je hvaljen za podizanje imuniteta, javim kako je kod nas prosaouser posted image

Bogami, dobro se potrudi da mu ojačaš imunitet, daji mu sve što su žene pisale na ovom forumu, tako sam ja svog pokušala sa 2 god. upisati pa je fasovao početak upale pluća i pio summamed i imunoglukan. Daji mu i propolis u spreju, malo u usta prije vrtića, pekmez obavezno, čaj sa limunom itd. Nadam se da će se oporaviti.

(odgovor članu bebix)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: vrtić i imunitet
25.9.2012 9:24:24   
Halimaa
Ja sam tek jučer čula da postoji i sirup Rhinostop za djecu! djeluje kao i za odrasle, a zaustavlja dosadne slinice za dan-dva. Nije ni skup, 6 km. Odmah smo ga kupili.

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: vrtić i imunitet
25.9.2012 12:11:41   
lost

IZVORNA PORUKA: Halimaa

Ja sam tek jučer čula da postoji i sirup Rhinostop za djecu! djeluje kao i za odrasle, a zaustavlja dosadne slinice za dan-dva. Nije ni skup, 6 km. Odmah smo ga kupili.


Mi smo ga koristili ali nismo imali rezultat. Doduše kod nas nema rezultata bez antibiotika nažalost.
Moja M je bolesna evo već 5-6 dana, kašlje noću pogotovo i slini ne tako strašno, nema temperaturu hvala Bogu. Nisam je vodila na pregled niti namjeravam jer bi odmah dobila antibiotik, a u ostale preparate više ne vjerujem, samo prirodne preparate i jedino sirup Redasan nam pojača apetit. A sirupe protiv kašlja ne kupujem jer je to samo bacanje para ni jedan nam nije pomogao.user posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: vrtić i imunitet
28.9.2012 14:15:41   
Halimaa
Joooj. Opet zelene sline, kašalj i temperatura. Jedva smo izgurali septembar. user posted image Pa ja ne znam više šta da mu dadnem! Već desetak dana od zadnjeg antibiotika svo vrijeme slini i kašlje, apetit osrednji...da li bi vi čekale ili voditi doktoru ( koji će naravno odmah dati antibiotik).

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *