|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vrtić i imunitet
28.9.2012 14:22:34   
Lady26
Halimaaa, jeste li radili bris nosica?
Zelene slinice upucuju na bakteriju....
Onda bi znala kako dalje....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: vrtić i imunitet
28.9.2012 16:19:25   
Halimaa
izgleda da će to sačekati ponedjeljak, mada kod nas obično samo po nalazu krvi utvrde je li bakterija. Ulazimo u vikend sa temp. :( Nismo radili, jer su najprije bile prozirne, a i kad su postale zelene nije imao temperaturu.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: vrtić i imunitet
13.11.2012 7:52:15   
Halimaa
Ja se ne mičem s ove teme user posted image
Otkad smo krenuli u vrtić H. je na nekom sirupu za imunitet, najprije Immuno italijanski,a kad sam vidjela da baš i nema fajde, odmah pređem na Imunoglukan. Imunoglukan je ispio, prošlo je 3-4 sedmice i sad ne znam smijem li kupiti još jednu flašicu ili preći na nešto drugo, npr. medexovu matičnu mliječ. ( i za vrijeme imunoglukana razbolio se jedanput). ? Hoću re reći, smiju li se ovi sirupi piti tako u kontinuitetu bez prestanka, evo već treći mjesec...

< Poruku je uredio Halimaa -- 13.11.2012 7:53:47 >

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: vrtić i imunitet
13.11.2012 8:28:37   
mamabb
Najbolje da pitaš pedijatra a ja bih napravila pauzu(poslije imunoglukana ide pauza) i ako bih već nešto davala to bi bilo na prirodnoj bazi iz kućne radinosti (cvekla, mrkva i jabuka, med...)

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: vrtić i imunitet
13.11.2012 14:20:23   
zagy
Meni pedijatrica rekla da se imunoglukan može davati i 6-9 mjeseci (meni to malo puno, ali eto), u principu sve za imunitet bi ti se trebalo davati duže vremena. Za medex ampule, iako ih dođe samo 10 u pakovanju piše da se preporučuje davati min 90 dana radi efekta. Mi smo na drugoj boci imunoglukana, i razmišljam da li poslije ove boce pauzu da napravim ili još jedna pa onda pauza.

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: vrtić i imunitet
13.11.2012 14:33:28   
mamana
Nama je pedjatrica rekla da se Imunoglukan pije 6 sedmica i da se onda pravi pauza minimum 3 mjeseca.

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: vrtić i imunitet
13.11.2012 20:00:09   
Halimaa
nemam pojma...ne znam tačno koliko dugo pijemo ali jedna flašica je gotova..ne znam da li bi opet uzela još jednu, pa onda pauzu. Ne bi mu trebalo biti ništa loše čak i ako pogriješim, valjda?!

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: vrtić i imunitet
13.11.2012 20:11:13   
Visnja RR
Vec si nakon popijene doze Imunoglukana napravila pauzu ...pricekaj sad 3 mjeseca...za to vrijeme mozes korisiti neki drugi

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: vrtić i imunitet
13.11.2012 20:20:12   
djoisa

IZVORNA PORUKA: Halimaa

nemam pojma...ne znam tačno koliko dugo pijemo ali jedna flašica je gotova..ne znam da li bi opet uzela još jednu, pa onda pauzu. Ne bi mu trebalo biti ništa loše čak i ako pogriješim, valjda?!


a sta ako bude? ako proizvodjac i dr savjetuju pauzu to nije bez razloga..i lakse malo s tim farmaceutskim pripravcima, kad bi to bilo tako lako niko ne bi bio bolestan..nije zdravlje u tim bocicama..probajte cveklu, mrkvu,med,pekmez,puno povrca i voca i sl..

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: vrtić i imunitet
13.11.2012 20:27:08   
teacher75
e ovo je stvarno nevjerovatno. jedan pedijatar savjetuje nakon edne bocice imunoglukana pauzu a drugi da se pije cak nekoliko mjeseci u kontinuitetu, sto znaci bar 3 flasice. pa sto se ne usaglase?!user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: vrtić i imunitet
13.11.2012 20:37:26   
Halimaa

IZVORNA PORUKA: djoisa


a sta ako bude? ako proizvodjac i dr savjetuju pauzu to nije bez razloga..i lakse malo s tim farmaceutskim pripravcima, kad bi to bilo tako lako niko ne bi bio bolestan..nije zdravlje u tim bocicama..probajte cveklu, mrkvu,med,pekmez,puno povrca i voca i sl..


Moj sin pored ovih farmaceutskih pripravaka svakodnevno pije sok od cvekle i limuna, pekmez, med, ali mu to od samog početka nije bilo dovoljno za izdržat u vrtiću. Tako da...svi mi želimo najbolje svojoj djeci. Ja nisam od onih koji panično, poput seljaka iz srednjeg vijeka, bježe od lijekova. Jednostavno zato što nas je tako dopalo da budemo slabijeg imuniteta. Biram sredinu... Pokušat ću mu napraviti pauzu...nadam se da neće opet zaglajzat.

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: vrtić i imunitet
13.11.2012 20:39:51   
Halimaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

e ovo je stvarno nevjerovatno. jedan pedijatar savjetuje nakon edne bocice imunoglukana pauzu a drugi da se pije cak nekoliko mjeseci u kontinuitetu, sto znaci bar 3 flasice. pa sto se ne usaglase?!user posted image


Zato što su egoistični, needukovani, "kad- će -regres" konji. Čast izuzecima. Pedijatrija je kod nas žalost, kad pogledam kako to u svijetu rade. Nama je doktorica u Tz savjetovala 6-9 sedmica da pije. Mislim.... user posted image

< Poruku je uredio Halimaa -- 13.11.2012 20:42:01 >

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: vrtić i imunitet
23.11.2012 19:05:21   
putnica
Citala  sam ovu temu od pocetka, i pitam se da li je Emino dijete sa pocetka ove teme ojacalo tokom vremena, jel ostala u vrticu, jer se i sama nalazim u situaciji da mi je dijete od polaska u vrtic konstanto bolesno, i to nazalost uvijek sa komplikacijama prema uhu i antibioticima. Dosla sam do tacke da sam uzasno tuzna jer ga ispisujem, nije mi sve to vrijedno njegova zdravlja, i konstantnog uzimanja ant., ali se istovremeno pitam, je li zaista imunitet nesto sto se stice na takav nacin, ili su s 5 generalno jaci  za borbu?
Pratim vec neko vrijeme forum,i vidim da dosta djece nema problema sa vrticem, evo dosta ih je ove godine krenulo,od lady26 proljetos, pocahontas itd,i cini mi se da osim par virozica nisu bili jace bolesni..Ne znam. Valjda je sve individualno kao i sve u zivotu.

_____________________________

Najbolje ideje dolaze iz srca..a ti si 9 mj boravio ispod njega..
Djeca nas cine boljim covjekom!
I. 30.07.2009
F. 20.10.2010

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: vrtić i imunitet
16.12.2012 1:37:29   
škorpija
putnica, i mi smo krenuli u vrtić ove godine, s 3 pune godine, i malac je konstantno slinav i kašlje od kad je počela zima, ali to je sve,takva sam i jauser posted image , mm i ja kontamo da nekad mi donesemo virus s posla, a nekad malac iz vrtića, ali sve prođe bez odlaska ljekaru, kontam ja znam kako se prehlada liječi i dajem mu isto što i nama. naravno pijemo često neki preparat za imunitet, ali sigurno da kad bi malac dobio neku bakterijsku infekciju ili više njih u kratkom periodu sigurno bih ga ispisala

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu putnica)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: vrtić i imunitet
16.12.2012 21:07:16   
putnica
Hvala škorpija, :)), ma ja sam ljekar po struci al vjeruj kad su djeca u pitanju, ne mogu biti objektivna ni pametna.Sad zasad je ispisan, valjda  ce drugi pokusaj biti bolji. Sad mu je imunitet nula,radimo na njemu, poceo je dobivati na kilazi, a u ova 3 mjeseca je smrsao strasno.

< Poruku je uredio putnica -- 16.12.2012 21:11:22 >


_____________________________

Najbolje ideje dolaze iz srca..a ti si 9 mj boravio ispod njega..
Djeca nas cine boljim covjekom!
I. 30.07.2009
F. 20.10.2010

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: vrtić i imunitet
9.1.2013 14:39:30   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Ja sam opet uzela imunoglukan i zaista se do sada pokazao kao najbolji, mada smo mi jako dugo, pa sigurnoi dvije godine bili na ampulama matične i aronije, ali ovaj sirup je puno, puno bolji



lo dkoje dobi se smije davati ovaj imunoglukan?

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: vrtić i imunitet
15.1.2013 22:50:45   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Ja sam opet uzela imunoglukan i zaista se do sada pokazao kao najbolji, mada smo mi jako dugo, pa sigurnoi dvije godine bili na ampulama matične i aronije, ali ovaj sirup je puno, puno bolji



lo dkoje dobi se smije davati ovaj imunoglukan?

od 3 godine, daje se po kilaži

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: vrtić i imunitet
16.1.2013 10:26:02   
teacher75

IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Ja sam opet uzela imunoglukan i zaista se do sada pokazao kao najbolji, mada smo mi jako dugo, pa sigurnoi dvije godine bili na ampulama matične i aronije, ali ovaj sirup je puno, puno bolji



lo dkoje dobi se smije davati ovaj imunoglukan?

od 3 godine, daje se po kilaži

mi smo ga po preporuci pedijatra uzimali vec sa tek napunjene 2 godine

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: vrtić i imunitet
16.1.2013 19:29:22   
Halimaa
Koliko bi trebao biti razmak nakon prestanka korištenja matične mliječi od medexa, do ponovog uzimanja? Mi smo koristili možda 2,5 mjeseca, i sad prestali sedam dana, H. se u međuvremenu razbolio ( tj. svi smo porodično)..

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: vrtić i imunitet
20.1.2013 21:57:02   
škorpija
znam da je preporuka da se uzima tri mjeseca pa pauza, ali možeš u međuvreenu dati neki drugi proizvod za imunitet koji nije na bazi matične mliječi npr imunoglukan ili aroniju

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: vrtić i imunitet
20.1.2013 21:57:41   
škorpija

IZVORNA PORUKA: škorpija

znam da je preporuka da se uzima tri mjeseca pa pauza, ali možeš u međuvreenu dati neki drugi proizvod za imunitet koji nije na bazi matične mliječi npr imunoglukan ili aroniju

pauza treba trajati mjesec dana

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: vrtić i imunitet
20.1.2013 22:31:18   
smajli80
Ispričaću vas svoje iskustvo,možda nekom i pomognem.
Moja kćerka je sa 18 mj krenula u vrtić i de već pune 3.5god.Za to vrjeme je popila samo 2 antibiotika.Što bi i najvjerovatnije da nije ni išla u vrtić.

Dojena je samo 6mj i nikad je nisam posebno čuvala i pazila šta će i kad obući kad ide van.Ali smo zato uvjek bili vani.I kad je hladno do -5,i manja kišica,ne prejak vjetar.Samo je obučem shodno vremenskim uslovima i van.Za kišu smo imale gumenjake,kabanicu -kišobran i pravac na šljapkanje po lokvicamauser posted image .Ljudi su se čudili i nazivali me luđakinjom koja je stalno napolju sa djetetom ali na to se nikad nisam obazirala.

Nikad je nisam preterano štitila od ljudi i od ranog uzrasta izlagala je velikom broju ljudi.

Kuću nisam držala sterilnom i izlagala sam je normalnim kućnim bakterijama,stalno je puzala po podu i čak je znala iščaprkati smokić ispod ugaone i pojesti.

Nisam skidala manje temp.,ispod 38.5(rektalno)

U parku je puštala da se igra sa pjeskom i zemljom i nisam joj perkala ruke svaki čas.Već baš kad pretera.

Tako i sad radim sa sinim s tim da on još uvek doji i hB dosad nije popio ni jedan antibiotik a sad će mu godina.user posted image .

To možda ništa neme veze sa imunitetom i moja djeca imaju jak prirodni imunitet.Možete pokušati moju metodu pa vam i uspjeuser posted image
A ako ne onda vam uvjek ostaju preparati za jačanje imuniteta.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: vrtić i imunitet
23.1.2013 11:56:58   
škorpija

IZVORNA PORUKA: smajli80

Nikad je nisam preterano štitila od ljudi i od ranog uzrasta izlagala je velikom broju ljudi.

Kuću nisam držala sterilnom i izlagala sam je normalnim kućnim bakterijama,stalno je puzala po podu i čak je znala iščaprkati smokić ispod ugaone i pojesti.

Nisam skidala manje temp.,ispod 38.5(rektalno)

U parku je puštala da se igra sa pjeskom i zemljom i nisam joj perkala ruke svaki čas.Već baš kad pretera.

Tako i sad radim sa sinim s tim da on još uvek doji i hB dosad nije popio ni jedan antibiotik a sad će mu godina.user posted image .

To možda ništa neme veze sa imunitetom i moja djeca imaju jak prirodni imunitet.Možete pokušati moju metodu pa vam i uspjeuser posted image
A ako ne onda vam uvjek ostaju preparati za jačanje imuniteta.


i ja smatram da je izlaganje velikom broju ljudi i noramalna a ne pretjerana higijena dobro za bolji imunitet, ja sma malca od najranijih teglila po igraonicama, tamo je pokupio brojne viruse, ali i ojačao imunutet, a od kolegice mala čuvali su je ispid staklenog zvona, nikad u igraonicu nisu vodili, i fakat  mala nikad nije bila bolesna u tom periodu, ali od kad je s 3,5 krenula u vrtić to je haos, stalno je bolesna s strašnim tepmeraturama i nakon polal godine mučenja ispisali su je iz vrtića


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: vrtić i imunitet
23.1.2013 16:44:00   
Halimaa
SMAJLI 80, i ja sam sve tako isto sa svojim malim, pa je opet slabog imuniteta, a od rođenja je i malo anemičan... On je fizički jak, nije što bi se reklo slabašno dijete, ali eto, često ga hoće prehlade... Mislim da je to individulano... Isto tako dojili smo samo do 3 mj., ja sam prije mislila da je to razlog njegove sklonosti prehladama, ali vidim nije ni to pravilo...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: vrtić i imunitet
23.1.2013 23:37:45   
lost
Ma sve je to ipak individualno mislim...
Moja malena dojila 15 mjeseci, nikad nije imala ni najmanju prehladicu dok nije krenula u vrtić (a nisam je čuvala pod staklenim zvonom nego ovako kao što reče smajli). U vrtić tj. jaslice je krenula sa 11 mjeseci, 4 mjeseca je išla i konstantno bila bolesna, upale grla, uha, temperature itd. Nakon ta 4 mjeseca agonije i silnih antibiotika izvadim je iz jaslica i krpili smo se sa nanama i tetkama nekako. nama je problem što nam niko od familije nije blizu ali su se stvarno svi angažovali i dolazili kad je trebalo. Olakšavajuća okolnost je bila ta da ja radim u smjenama pa mi je neko trebao uglavnom svaki 4ti dan. i tako smo deverali dok nije napunila dvije godine i onda smo je ponovo upisali u privatno obdanište. Znači u junu prošle godine je krenula i bila je opet na početku bolesna par mjeseci ali evo hvala bogu posljednja 4 mjeseca je zdrava kuc kuc.
Sad je super, navikla se na obdanište, nema suza nego normalno ide bez problema.
A što se tiče tih raznih preparata za imunitet nama ništa nije pomoglo, ali ništa. Po neki bi joj samo malo pojačao apetit ali i to je bilo kratkotrajno. Inače je mršavica od rođenja i još uvijek najmršavija u grupi ali jednostavno dijete takve konstitucije.
Mi smo stvarno prodeverali sa adaptacijom i bolestima ali sad smo rahat, kad je ostavim u obdaništu zaista ne brinem jer ih stvarno paze i ponašaju se maximalno odgovorno i pedagoški prema djeci. Ja sam prezadovoljna i sretna konačno što se vrtića tiče...

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *