|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  123 124 [125] 126 127   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
20.11.2013 13:14:38   
veeseelaa
ja jos nisam isla na ctg, a trebala bi, 38 sam nedjelja
bebicu redovno osjetim, sto ej po meni najbitnije


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu 2strawberry)
Neposredna veza do poruke: 3101
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
20.11.2013 15:03:07   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja jos nisam isla na ctg, a trebala bi, 38 sam nedjelja
bebicu redovno osjetim, sto ej po meni najbitnije



pa jeste bitno sto osjetis bebu, ali me cudi da nisi isla na CTG-u jos, taj nalaz nije samo da bi se "osjetila" bebica.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 3102
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
20.11.2013 15:09:34   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja jos nisam isla na ctg, a trebala bi, 38 sam nedjelja
bebicu redovno osjetim, sto ej po meni najbitnije



pa jeste bitno sto osjetis bebu, ali me cudi da nisi isla na CTG-u jos, taj nalaz nije samo da bi se "osjetila" bebica.

Meni su CTG radili samo na dan termina i poslije , kad sam prešla termin.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 3103
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
20.11.2013 15:10:31   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja jos nisam isla na ctg, a trebala bi, 38 sam nedjelja
bebicu redovno osjetim, sto ej po meni najbitnije



pa jeste bitno sto osjetis bebu, ali me cudi da nisi isla na CTG-u jos, taj nalaz nije samo da bi se "osjetila" bebica.

Meni su CTG radili samo na dan termina i poslije , kad sam prešla termin.


pa mozda su onda meni od 36 sedmice radili u obje trudnoce jer sam se vodila pod rizicno...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 3104
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
20.11.2013 15:20:53   
Teddy Bear
Ja mislim da je uobicajena praksa, bar na Jezeru, da se radi CTG od 36-te sedmice, jednom sedmicno do termina, ako se predje termin onda ide cesce, svaki dan ili svaki drugi, tako je bar meni bilo, u obje trudnoce koje nisu bile rizicne...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 3105
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
20.11.2013 16:05:06   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: 2strawberry

Zna li neko sta znaci kadaje grlic skracen 1,5 cm i koliko je uopce dugacak grlic, odnosno koliko se treba skratiti da bi bio spreman za porod? Ja sam 3 dana pred termin, i osim 1,5 cm skracenog grlica nista se ne desava, nemam nikakve bolove, samo ogromnu kolicinu nestrpljivosti da to konacno pocne :)

Grlic ce skroz da nestane na porodu, on se tanji, omeksava, tanji i onda nestane i onda nastupa porod:)

Meni je na dan poroda bilo 20% grlica, ako je grlic 4cm to je nesto manje od centimetra...user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu 2strawberry)
Neposredna veza do poruke: 3106
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
20.11.2013 16:29:29   
Sandrich
Da se i ja javim na ovoj temi user posted image  trudni smo 36+2,sa ginekoloske strane sve ok,ali imam probleme sa desnim bubregom,patnja ziva,tako da ni pored stavljene cjevcice ne radi kako treba user posted image  tako da gdje god odem svi govore Samo se porodi sto prije hehe...pocetkom sledece sedmice bih trebala kod dr na pregled koja ce mi raditi CR pa valjda ce mi tada reci termin...inace sam nervozna ovih dana,nisam ovakva bila u prvoj trudnoci user posted image  non stop sam pod nekim pritiskom da necu sve stici iako je skoro sve spremno,fali mi radosnica i skafander user posted image  to me pojede sto jos nisam kupila user posted image  i da, svako vece me muci zgaravica hocu poludit user posted image  eto ja se malo izjada ne zamjerite...user posted image  veliki pozdrav za sve

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 3107
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
20.11.2013 17:25:31   
jaculi
Sandric pa kome ces se zaliti ako ne namauser posted image .Taj osjecaj da nije sve spremno i ja imam i opterecujem se sitnicama tipa nisam ovo oprala,ono ocistila,nesto kupila..pa se skontam da to nije nista preko potrebno u sustini i da se samo stresiram bez razloga a to mi vala sad nikako ne trebauser posted image .da ti bude sa srecom i sve prodje bez problema i u najboljem reduuser posted image user posted image
Ja sam 37+3 i u petak imam prvi ctg...prosle sedmice na pregledu grlic omeksan,otvorena jedan prst,sve u najboljem mogucem redu..prekucer malko kolostruma bilo...sebi sam preeeeeteska i jedva cekam porod samo da ovaj teret spane smene..inace nemam nikakve simptome,ponekad me probode dole ali nista strasno i neizdrzivo..kontrakcija nemam niti znam kako izgledaju,ja nista ne osjecam..jel to probadanje dole kontrakcija?user posted image ..zene opisuju kad se stomak stvrdne i opusti ali ja to nikad ne osjetim..user posted image

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 3108
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
20.11.2013 17:31:24   
Thana85
IZVORNA PORUKA: 2strawberry

Zna li neko sta znaci kadaje grlic skracen 1,5 cm i koliko je uopce dugacak grlic, odnosno koliko se treba skratiti da bi bio spreman za porod? Ja sam 3 dana pred termin, i osim 1,5 cm skracenog grlica nista se ne desava, nemam nikakve bolove, samo ogromnu kolicinu nestrpljivosti da to konacno pocne :)


draga meni termin za 5 dana, grlic mi je skraćen i smekšan,nisam otvorena još,imam mentrualne bolove i prepone me bole,te osjetim BH kontrakcije jako često.Isto jedva čekam da krene.U subotu imam prvi CTG i ako budem ista otvorena radice mi amnioskopiju-pregled plodne vode.Bas se neki dan žalim kako nema mojih terminuša da simptome uporedimo..evo i kod tebe slična situacija kao kod mene user posted image user posted image biće ako Bog da

< Poruku je uredio Thana85 -- 20.11.2013 17:32:54 >


_____________________________

mamina ljubav ~~~22.11.2013~~~
mamina sreća,a ista ljubav ~~17.02.2019~~

(odgovor članu 2strawberry)
Neposredna veza do poruke: 3109
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
20.11.2013 18:06:26   
*andjela*
Evo i da se i mi javimo ovdje,35 sedmica,imamo jos do termina
Meni je doktorica radila prvi Ctg prosle sedmice,beba bila malo mirnija,pa ponavljala,kontrakcija nije bilo
Ima dan-dva kao da sam par puta osjetila neke blage grceve,slicne menstrualnim,sad dal je to priprema user posted image

_____________________________

01.01.2014 Mamin decak * VELJKO*

28.02.2016 Mamina princeza *Marija*

(odgovor članu Thana85)
Neposredna veza do poruke: 3110
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
20.11.2013 22:27:31   
2strawberry

IZVORNA

draga meni termin za 5 dana, grlic mi je skraćen i smekšan,nisam otvorena još,imam mentrualne bolove i prepone me bole,te osjetim BH kontrakcije jako često.Isto jedva čekam da krene.U subotu imam prvi CTG i ako budem ista otvorena radice mi amnioskopiju-pregled plodne vode.Bas se neki dan žalim kako nema mojih terminuša da simptome uporedimo..evo i kod tebe slična situacija kao kod mene user posted image user posted image biće ako Bog da


Ja danas jedino novo sto sam osjetila je neka tezina na kostima dole, pretpostavljam da to moze znaciti da se beba jos spustila. Vjerovatno je iskusnim porodiljama smijesno kad ovako pricamo, ali ja trzam na sve zivo i za svaku najmanju bol pomislim jel to to :) onda mi se smiju i kazu - vjeruj mi, tu bol ces prepoznati, neces morati razmisljati je li to to :)
A kako sam krenula ja cu i svoj i tvoj termin docekati. Ili ce me spucati iz vedra neba, jer jos uvijek ne vidim nikakve naznake da bi moglo krenuti skoro

(odgovor članu Thana85)
Neposredna veza do poruke: 3111
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
21.11.2013 0:14:58   
Thana85
Ja znam da cu prenijeti,još nosim i muškića,sigurno hoću.Sad me evo konstantno bole prepone jedva stanem na noge,gegam se kao pingvin,mentrualni bolovi se jave svako malo..

_____________________________

mamina ljubav ~~~22.11.2013~~~
mamina sreća,a ista ljubav ~~17.02.2019~~

(odgovor članu 2strawberry)
Neposredna veza do poruke: 3112
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
21.11.2013 10:22:23   
2strawberry
Hahah, ista sam ti, osim sto menstrualne bolove uopce nemam, niti ikakave bolove, osim prepona, tezine ili kada me mali lupi u bubreg ili rebra, rebra su mu najdraza :)

(odgovor članu Thana85)
Neposredna veza do poruke: 3113
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
21.11.2013 10:42:29   
Sandrich
Moj obozava mokracni mjehur,ponekad imam osjecaj da ce mu ili rukica ili nogica proletiti dole koliko me lupi user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu 2strawberry)
Neposredna veza do poruke: 3114
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
21.11.2013 10:56:10   
Mrvica_83
Thano evo tvoje terminuseee user posted image Sta da ti kazem .. Ja ok / dosad ctg radila 2 puta u DZ i dva puta na Jezeru .. Takva je praksa valjda .. Sve uredno samo smo ustanovili da beba ne voli aparaturu jer je udarala do besvijesti i bila jako nemirna tokom snimanja user posted image Doktor u Utorak rece da je grlic smeksan i da sve lijepo ide .. A meni termin za dva dana aBd user posted image ( Mada mi se cini da je ovdje upisan 24.nekad u toku T su mi pomjerili na 23 .user posted image ) Aktivna sam i pokretna , beba udara po svim znanim i neznanim organima user posted image Slabo spavam i teska sam nekakva sama sebi ali tjesim se da tako mora biti user posted image Apetit mi je skroz los isto .. Sto se jadamo jedna drugojj user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 3115
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
21.11.2013 11:25:58   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: Thana85

Ja znam da cu prenijeti,još nosim i muškića,sigurno hoću.Sad me evo konstantno bole prepone jedva stanem na noge,gegam se kao pingvin,mentrualni bolovi se jave svako malo..


user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: Mrvica_83

Thano evo tvoje terminuseee user posted image Sta da ti kazem .. Ja ok / dosad ctg radila 2 puta u DZ i dva puta na Jezeru .. Takva je praksa valjda .. Sve uredno samo smo ustanovili da beba ne voli aparaturu jer je udarala do besvijesti i bila jako nemirna tokom snimanja user posted image Doktor u Utorak rece da je grlic smeksan i da sve lijepo ide .. A meni termin za dva dana aBd user posted image ( Mada mi se cini da je ovdje upisan 24.nekad u toku T su mi pomjerili na 23 .user posted image ) Aktivna sam i pokretna , beba udara po svim znanim i neznanim organima user posted image Slabo spavam i teska sam nekakva sama sebi ali tjesim se da tako mora biti user posted image Apetit mi je skroz los isto .. Sto se jadamo jedna drugojj user posted image user posted image



mislim na vas , ljubim vas , i držim fige user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu Thana85)
Neposredna veza do poruke: 3116
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
21.11.2013 11:28:33   
Mrvica_83
Ninuli Lutka moja draga Ljubi princa od nas mnogoooooo user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 3117
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
21.11.2013 11:32:37   
2strawberry

IZVORNA PORUKA: Sandrich

Moj obozava mokracni mjehur,ponekad imam osjecaj da ce mu ili rukica ili nogica proletiti dole koliko me lupi user posted image


A ja nekad imam osjecaj da ce mu noga zaglaviti pod rebrom koliko ga gura :) a sta ce jadan, tijesno mu je a jos nije skuzio gdje je izlaz :)

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 3118
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
21.11.2013 12:23:26   
Sandrich
Mrvice kod tebe pravo usitnilo user posted image  Neka ti je sa srecom da imas sto laksi i brzi porod user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu 2strawberry)
Neposredna veza do poruke: 3119
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
21.11.2013 13:10:25   
Mrvica_83
Sandrich mila hvala ti od srca user posted image ja tebi zelim ugoan ostatak T i lagan porod bez ikakvih tegobica user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 3120
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
21.11.2013 14:14:31   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja jos nisam isla na ctg, a trebala bi, 38 sam nedjelja
bebicu redovno osjetim, sto ej po meni najbitnije



pa jeste bitno sto osjetis bebu, ali me cudi da nisi isla na CTG-u jos, taj nalaz nije samo da bi se "osjetila" bebica.

Meni su CTG radili samo na dan termina i poslije , kad sam prešla termin.


pa mozda su onda meni od 36 sedmice radili u obje trudnoce jer sam se vodila pod rizicno...user posted image


Ja sam ga od 36 sedmice jednom sedmicno radila. Uredne obje trudnoce nisu rizicne bile.

Mrvice i ostale terminuse nedajte se, usitnilo i sa srecom aBg user posted image


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 3121
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
21.11.2013 14:22:17   
Sandrich
IZVORNA PORUKA: Mrvica_83

Sandrich mila hvala ti od srca user posted image ja tebi zelim ugoan ostatak T i lagan porod bez ikakvih tegobica user posted image user posted image user posted image user posted image


Hvala draga,ja cu na CR rez tako da vec znam sta me ceka nimalo lijepo i bezbbolno iskustvo user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 3122
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
21.11.2013 16:42:02   
Admi085
Zna li neko ,koji dr.je dezurni u subotu na GAK-u?

< Poruku je uredio Admi085 -- 21.11.2013 16:47:43 >

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 3123
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
21.11.2013 21:15:06   
Mrvica_83
Admi Ja sam pitala prosli put / da znam na cemu sam ako bebac krene za vikend .. procitala mi sestrica neko arapsko musko ime(ako se ne varam ) koje dosad nisam cula , Imsirija doktorica .. Nedjelja Nikulin i jos neko user posted image Ali hajde se sjeti ..

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Admi085)
Neposredna veza do poruke: 3124
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
21.11.2013 21:39:19   
enaaa
Ženicama kojima se približava termin, želim što lakši porod i da aBd-a rode žive i zdrave svoje user posted image ...posebne želje idu Mrvici i Thani...njihovi plusići kao da su bili jučeuser posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 3125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  123 124 [125] 126 127   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  123 124 [125] 126 127   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *