|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
10.9.2008 22:24:08   
dacy
moja bebica je stalno glavom dole,19 cu na kontrolu pa cemo vidjeti sta dalje, dr. mi je rekao ako me zaboli ranije da idem u bolnicu, ali mene nesto sve ziga, jucer sam usla u 38 tjedan, tako da je sve moguce

(odgovor članu Almira86)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
11.9.2008 15:58:01   
saso
Sretno vama koje imate zakazan carski pa javite ako uspijete sta je bilo,meni je bebica okrenuta glavicom i spremna je da izadje ali mislim da sad samo skuplja hrabrostuser posted image ...a vise i ne znam sta me ne boli,od prepona,stomaka koji je napet,misica...ove zadnje dane pred porod haos,ni kad legnem ne mogu se vise namjestitiuser posted image

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
11.9.2008 18:38:13   
dacy
IZVORNA PORUKA: saso

...ove zadnje dane pred porod haos,ni kad legnem ne mogu se vise namjestitiuser posted image


znam kako ti je, da mogu zavezala bi se nekako za zid pa da stojeci spavam user posted image mislim da bi se tek tada uspjela nastimati i naspavat

(odgovor članu saso)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
11.9.2008 19:00:52   
idana_85
Ma dusa draga, vidjela sam ja jucer ti istraumirana, izdrzi jos koji dan,tebi se bar primaklo....Je li sve spremno? Mislim tave i touser posted image
Ako budes u komadu sutra, hoces na vjezbice? Kad je opet kontrola?


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu saso)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
12.9.2008 11:38:09   
dacy
na stranu svu salu, ja se osjecam kao da me pregazio kamion, nemam volje nizasta, najradije bi sjedila u sobi i plakala, sve mi je dodijalo user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
12.9.2008 12:41:48   
Nini
Evo da se i ja malo pozalim :):) usla sam u 38 sedmicu, a vec duze vrijeme citam vase komentare i razne situacije. Meni je ovo prva trudnoca i bojim se kao i mnoge pretpostavljam da necu prepoznati kad je vrijeme. Idem redovno na kontrole i sljedecu mi je doktor zakazao u utorak, prvo na CTG pa kod njega...Elem, vec duze vrijeme me sve boli, a zadnja dva dana kao da sam ispuhala :):):) stomak mi mekan, bebu sinoc malo osjetila, bas osjecam da se primirila, a ledja me uzasno bole,,a kontrakcije imam vec sedmicu dana, pa mi doktor rekao da mirujem...Bas ne znam da li da odem ranije na pregled jer se bas uzasno osjecam, cak i vrtoglavice imam...

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
12.9.2008 12:45:04   
saso
Upravo se isto osjecam,kontam dali se sve trudnice zadnjih par dana pred porod tako osjecaju ili spadamo medju rijetke?user posted image
Idana samo se ti smij,i tebi se primice heheh...za vjezbe nisam sigurna a kontrola sad u subotu

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
12.9.2008 12:50:26   
saso
A jooj ja imam skoro iste simptome samo sto mi je stomak tvrd ko kamen pa me toga malo strah,ni prstom se ne smijem dohvatit po njemu da me ne zaboliuser posted image ,ne znam dali je to uredu tako iako znam da beba sad i  nema nekog prostora unutra i da je stisnuta al svejedno se sekiram

(odgovor članu saso)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
12.9.2008 12:54:55   
Nini
I ja se sekiram, ali prestanem kad prestanu bolovi,,,cak sam pokusala i da mjerim kontrakcije, ali se izgubim user posted image user posted image , ali ako me bude jace boljelo odoh ja na pregled, pa sta bude...Inace dr. Masic koji zadnja 2 mjeseca vodi moju trudnocu izbjegava da me pregleda vaginalno da mi ne isprovocira porod (zadnje dvije sedmice), tako da ne znam ni jesam li se pocela otvarat...zaista sam zbunjena user posted image  i nek nam je Bog na pomoci

(odgovor članu saso)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
12.9.2008 13:03:11   
saso
Nista se ne sekiraj,bit ce to sve aBd u redu,ni moj doktor me nije htio pregledat vaginalno da ne bi isprovocirao porod,osim jednom kad je bas morao i ustanovilo se da sam skoro 2 centa otvorena,sutra imam zakazan pregled pa vidjet cemo sta ce biti...

(odgovor članu Nini)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
12.9.2008 13:07:33   
abh
Ja sam bila u srijedu na vjezbama i sestra je rekla da pred kraj moras osjetiti bebu svaka 2 sata. Ako ne osjetis odmah doktoru i kazes ja ne osjetim bebu,  pa eto vi kako hocete....

(odgovor članu saso)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
12.9.2008 13:11:44   
majaaaa
Pozdrav i od mene.Jos uvijek sam kuci,mada sam zbunjena,pojma nemam sta bih.
 
Jutros mi se ponovo pojavila sukrvica na gazi.Nista nije obilno,ali ima.Bolove sam imala jutros,ali nista posebno.Sad mi na gazi nesto,kao bijelo pranje pomjesano sa krvi.Prosli put su mi rekli da se otvaram i bila sam dav prsta otvorena kad sam im dosal i stalo.Sad se isto ponavljauser posted image  Sta mislite je  li se nastavlja gdje je stalo?Da li da idem  u bolnicu ili da cekam prve bolove?Bas sam zbunjena.Sve sto vise citam o tome,manje znam.
Sta mi preporucujete?

_____________________________

Dzana:)
13.09.

(odgovor članu saso)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
12.9.2008 13:13:31   
Nini
ko ti i gdje vodis trudnocu? u kojoj si sedmici?

(odgovor članu saso)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
12.9.2008 13:15:39   
Nini
ja bih majo odmah u bolnicu,,, a koliko sam citala to ti je sluzni cep, a kazu zene znaju i krvariti poslije vaginalnog pregleda...

(odgovor članu Nini)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
12.9.2008 13:19:43   
majaaaa
Sutra punih 39sedmica.Proslu sedmicu kad su me ostavili ,primio me dr.Sestic i u sijedu ,kad sam bila na kontroli ,opet je bio on.Radi u bolnici u Zenici.A trudnocu mi vodila dr.Azra iz Zepca...

_____________________________

Dzana:)
13.09.

(odgovor članu Nini)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
12.9.2008 13:21:14   
mamina princeza
Meni se slicno desavalo otvarakla sam se pomalo svaki dan pa stane pa tako bila prst-dva otvorena nekoliko dana a sluzni cep je kako mi se cinilo izlazio cijelo to vrijeme. Meni su rekli da ne potrebe za panikom ako nije bas ono krv prava. Ako ti je sluzni cep onda ti mogu krenuti kontrakcije u ovo skorije vrijeme ali i ne moraju.
Meni je izlazilo tako mislim 4-5 dana cijelo vrijeme me stomkak bolio al nije bilo intervala a onda me jace zabolio i pojavila se prava krv. Taj dan sam se porodila.
Al sve je to individualno najbolje bi bilo da nazoves svog doktora ako imas priliku za svaki slucaj jer ipak vidim da si ti na kraju trudnoce. Al ne brini nista se nece tako brzo desavati da ne stignes:)



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Nini)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
12.9.2008 13:46:52   
dinaa
Majo primaklo se tebi pravo neka ti je sa srecom i zelim ti sto laksi porod,a dr.Sestic ti je super to je bar moje misljenje meni je vodio trudnocu koja je bila veoma komplikovana i sve se hBdobro zavrsilo a vec tri godine sam njegova redovna pacijentica,koja slucajnost i ja sam isla u srijedu kod njega na redovnu kontrolu i eto mogle smo se i upoznati,nisam trudnica nego sam bila na ginekoloskoj kontroli,jos jednom sretno.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
13.9.2008 16:31:36   
idana_85
Kako ste mi danas* Ja onako,ali bolje nego jucer :D

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
13.9.2008 16:39:22   
Mrka
Danas umorno i pospano! Noge me uzasno bole od oteklina, ne znam sta vise da radim. Imam neke bolove s vremena na vrijeme kao one menstrualne, pa onda po neki jaci kao da me neko nozem predje ispod stomaka... Joj, postalo je stvarno tesko. Nista mi ne pase. Imam jos 8 dana do termina.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
14.9.2008 9:39:46   
idana_85
bole li vas nozni clanci? mene uzasno,ne znam vise sta biuser posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
18.9.2008 11:31:45   
idana_85
Sta ste se sve usutile, zadeverale se svojom brigom?user posted image
Ja sam grozno,moram se zaliti. Mada sam skontala da me prepone i "dole" manje boli kad ne spavam s jastukom izmedju nogu. Ali svejedno....spavanje je avantura, ubise ledja, kako god se namjestis. Preginjanje isto. Mali gura na sve strane.
Ima par dana odjedno me uhvate zigovi u prsima i niz ledja, toliko da gubim dah.....To traje po minut i prestane. Evo od jutros tri puta....uh. Desava li se vama to?


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
18.9.2008 11:50:37   
Nini
desava idana user posted image , ja sam neku noc zavrsila u bolnici od tih bolova i gusenja i kaze doktor lazne kontrakcije...tako da se evo s njima borim vec par dana...smorile me tako da ni za sta nisam,,,a ne da mi se ni da lezim po cijeli dan...dosadno, a jos vise ubi razmisljanje o porodu kako i kad ce doci...tako draga moja da nisi jedina koja ima te muke :):):)

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
18.9.2008 12:21:21   
Skvo RR
I ja sam u klubu...onih koje se ne mogu namjestiti....mene je juce curica sutala do suza....ali danas mi je mirnija...user posted image

(odgovor članu Nini)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
18.9.2008 13:06:44   
dana3
uh,kako??!!ljuta sam,nervozna,neispavana,a onda vesela,nasmijana,poletna pa dodje napad kiseline pa opet galamim.kazu u bolnici da je sve to normalno.termin je tek 23.novembra abd i kao diabeticar moguca je i opcija carskog reza.idem 2 puta sedmicno na ctg.nekad snimanje traje vise od sata jer se user posted image  ponasa kaouser posted image hahah nikako da se umiri u to vrijeme pa se ne mogu ocitavati otkucaji srca.kako ce biti na porodu tako ce biti.jednog moramo biti svjesneuser posted image  mora van bolilo to ili ne.tako nam je zapisano ali ima pomocnih sredstava epidural,gas i sl.nesto ce valjda pomoci.mi zene imamouser posted image snagu.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
18.9.2008 15:19:36   
Daja_sa
Uhhhh... Ledja bole kako god okrenes...pa mi pocelo niz nogu silaziti ni koraka da napravim. Valjda se primakao termin pa se i beba uznemirila hoce vanka...udara i udara...sa svake strane stomaka je osjetimuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *