|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:06:49   
Skvo RR
I mi samo gledamo Teletabise!user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:08:10   
HanaBana
Hanci gleda Teletabise, nodi, rupert, Barimbu, Fifi, Jagodicu bobicu, Tomicu...

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:08:28   
neki
user posted image user posted image user posted image Moj Sead ih je jedno vrijeme gledao,uz njih je naucio boje...Mislim da sam dovoljno reklauser posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:13:49   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Vaši profesori su odlučili da je to za djecu sa posebnim potrebama?
Ili sam ja pogrešno razumjela?!
Ili su engleska djeca u poredjenju s našom djeca sa posebnim potrebama??
A danas djeca sa posebnim potrebama idu u školu sa djecom bez posebnih potrebe....i ne škode time razvoju djece bez posebnih potreba....

user posted image


Ne, nisu naši profesori odlučili. Već na originalu , na početku filma piše za koga je film namijenjen, što na našim tv stanicama nije uopšte prikazivano. A oni su tražili da se to ne pušta tako, već ako će se pustiti da ide sa tim "upozorenjem". A i kakvi su oni likovi, ni biljka, ni životinja, ni čovjek?

_____________________________

:-)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:14:37   
Anoniman
Moja gleda Fifi, "Trorija"(Rori, auto taj...),Barbie, animirane price brace Grimm, hello Kitty,Jagodicu bobicu, Teletabise, Nodi,...ne dam da ih puno gleda...najvise 30min. dnevno.

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:24:00   
mamina princeza
e svasta necu cuti ...pa kakvi su likovi nego izmisljeni kao i u vecini crtanih filmova ili grijesim. teletabisi su po meni bas za djecu malu do mozda 2 godine - moja Dz. ih inace i ne gleda puno kao ni drugi crtani - svega po 5 minuta i uglavnom najavnu spicu i kraj:)
za ostalo nema vremena ...ona je uvijek u nekom poslu i zijanu:))))))))


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:33:03   
hanabanana
A to ima veze sa onim što se pisalo po novinama, pa je tako rečeno i da su radjene za djecu sa poteškoćama u govoru samo zato što je jedan od autora Andrew Davenport logoped?!
A onda ih je jedan američki stručnjak, Džerija Farvela, okarekterisao kao transvestite. Po njemu je jedan od Teletabisa, Tinki-Vinki, homoseksualac i transvestit!

I apsolutna je dezinformacija da na originalu piše da je za djecu sa posebnim potrebama.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:34:44   
Skvo RR
I ja evo gledam..imam samo jedan originalni DVD (ostalo su divljaci) i nema nista na pocetku!!user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:37:15   
neki
user posted image user posted image user posted image divljaci,hehe,kraljiceeeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:38:01   
tea lana
IZVORNA PORUKA: hanabanana

A to ima veze sa onim što se pisalo po novinama, pa je tako rečeno i da su radjene za djecu sa poteškoćama u govoru samo zato što je jedan od autora Andrew Davenport logoped?!
A onda ih je jedan američki stručnjak, Džerija Farvela, okarekterisao kao transvestite. Po njemu je jedan od Teletabisa, Tinki-Vinki, homoseksualac i transvestit!

I apsolutna je dezinformacija da na originalu piše da je za djecu sa posebnim potrebama.


slazem se sa tobom jer mi smo na fakultetu pedagogija ,bas imali jednu veliku raspravu da li je Tinki winki homoseksualac.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image I pedagozi  su zakljucili da je to glupost.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:40:58   
Chuchi
Moj sin je sa 4 godine progovorio njemacki uz Spongebob crtane.
Zivimo u BiH, i ni na karti nije znao gdje je Njemacka, a ipak je pricao njemacki
i to bolje od mene, a danas da ne spominjem, mogao bi biti prevodilac!
Gledao je crtani na satelitskoj, nije imao prevoda, i slusao je samo izgovor, i sada
izgovara njemacki ko kakav svabo!
I nikad mu nisam zabranila da ga gleda iako je Spongebob vragolast i svasta je jos uz
to od njega naucio, ali ipak mu ni dan danas ne branim da gleda, ima sad 8god.
Pored Spongeboba je gledao i Kleine Einsteins, i to je jako poucan crtani, i Fingertips takodjer.
Kompjuter sam nekoliko puta mjenjala, jer bi sprzio sve u njemu, ali mi nije bilo zao, sad bih ga
mogla pustiti da radi sta hoce na kompjuteru, pravi je haker (na mamu)
Tek od nedavno je poceo igrati igrice, i to neke puzle ili online browser games, i sl. ali one ratne
gdje se ubija, puca, udara, nikada nije ni volio. Sa 4 godine je takodjer surfao po internetu, kada
vidi na tv reklamu za neki web site, odmah ide na google i trazi taj site, ...ž
btw. znao je citati i pisati sa 3 god.

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:43:10   
hanabanana
Meni to nije za hvaljenja.

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:43:24   
neki
Masallah djeteta,svaka castuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:44:07   
neki
Mislim na pisanje i citanje sa tri godine...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:46:54   
Chuchi

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Meni to nije za hvaljenja.


ko je rekao da se hvalim??? Ja kazem da mu ne branim da gleda te crtane jer ima toliko
toga pozitivnog sto je naucio!
I da, kad smo vec kod hvaljenja, ipak smatram da ovo jeste za pohvalu, jer ga niko nije nikada
forsirao da ovo nauci, sam je to sve znao.

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:48:59   
hanabanana
Dijete od 4 godine da bi naučilo jezik uz crtani film mora sate i sate i sate provesti uz TV......meni to nije za javnog iznošenja, ja bih to lično sakrila.

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:49:40   
andji
Chuchi imaš divno i pametno dijete,koje iz svega zna izvući samo pametne i korisne stvari...a to što je naučio sigurno će mu biti od koristi u životu!user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:50:47   
andji
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Dijete od 4 godine da bi naučilo jezik uz crtani film mora sate i sate i sate provesti uz TV......meni to nije za javnog iznošenja, ja bih to lično sakrila.


Hanabanana ne mora da znači,djeca uče brže i kvalitetnije nego bilo ko od odraslih


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:53:57   
hanabanana
Znam andji, ne govorim napamet. Ovo psiholog iz mene govori.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:56:59   
andji
Šta sad hoćeš da kažeš,ponekad te teško skontat???user posted image user posted image user posted image

Jesil htjela reći da djeca koja provode puno uz TV,nije ok...i to sve,(slažem se sa tim)
ali ne mora značiti da je kod Chuchi maleni toliko proveo puno vremena da bih to naučio....gledam ovog svog malca,tona je primjera kako brzo uči a tek god. i pol


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:57:46   
Chuchi

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Dijete od 4 godine da bi naučilo jezik uz crtani film mora sate i sate i sate provesti uz TV......meni to nije za javnog iznošenja, ja bih to lično sakrila.


skjuz mi, nemam sta da krijem, on je jedno jako pametno, inteligentno, sasvim normalno djete,
u skoli su ga proglasili genijalcem , nadprosjecno inteligentnim, kada se upisivao u skolu molili su me
da ga odmah upisem u treci razred, svaki dan dodje iz skole i nosi novu pohvalu, te najbolji matematicar te
najbolji drug, te ovo te ono...
nego ja nemam dovoljno ideja da takav talenat pravilno nagradim! a trebalo bi! jer je on pored svega toga
jako dobar djecak, dobar drug, nikada se ne tuce sa djecom, kao i sva druga djeca zadaca ga puno ne interesuje,
radije bi da se igra napolju... znaci njegovi kako kazes Sati i Sati pred tv su mu donijeli samo dobro, a nista lose!
uostalom kako ti znas da su to sati i sati, imas iskustva?


_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 14:01:11   
neki
Bravo za njegovu nadprosjecnu inteligencijuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 14:02:47   
lely
IZVORNA PORUKA: neki

Bravo za njegovu nadprosjecnu inteligencijuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 14:03:51   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Chuchi

nego ja nemam dovoljno ideja da takav talenat pravilno nagradim




Ljubav i tvoje vrijeme je dovoljna nagrada.

IZVORNA PORUKA: Chuchi

uostalom kako ti znas da su to sati i sati, imas iskustva?



Naravno da imam iskustva i saznanja, ništa ili rijetko šta govorim napamet.

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 14:16:02   
seli
Mislim da to što je cuchi radila je ispravno.Jednostavno dijete ima afinitete za neke stvari i brzo ih usvaja i bez forsiranja od strane roditelja.
Npr. moju djevojčicu nikada nisam forsirala da uči pisati i čitati.Ali je jednostavno sama to tražila.Nije imala ni godinu dana a uvijek je u ruci držala slikovnicu i listala je satima.Sa tri godine je naučila sva slova i čitati i pisati.
Ja za sebe garantujem da nisam bolestan roditelj koji će dijete forsirati nebi li bilo "naprednije" od druge djece.Ali je ona uvijek tražila da uči,hodala za nama i govorila napiši mi ovo,napiši  mi ono...I uvijek je lovila žrtvu da joj čita bilo kakve priče.
Ali i preko crtića i kompjutera je dosta stvari naučila tako da sam ja u svakom slučaju zagovornik istih(naravno u mjeri).
A to da su teletabisi homoseksualci,pa to je smiješno...

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *