|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 8:11:25   
tea lana
slazem se sa tom tetom,sad cu vam navesti svoj promjer.Moja Lana je gledala dnevno mozda po dva sata crtane sat ujutro,sat popodne.Dijete mi je pocelo pricati hrvatski.Mi ludili.Umjesto tocak/kotac, vlak/voz, tockice/tacke, bok/cao. Ja pravila neki dan kiflice a meni moje dijete kaze.Ja to nisam nikada kusala.3E zadnjih 10dana moja Lana ne gleda tv nikako.Rekli joj da se pokvario niti ga mi palimo.Muza i ovako nema nikada,a ja nisam ni ljubitelj neki tv.Sad svo svoje vrijeme provodi u igri ili sa mnom ili sama.A za sve je opet kriva nasa drzava koja ne moze izdvojiti pare da se bar jedan dva crtana sinhronizuju na bosanski jezik.Pa i kad kupim DVD on je ili na hrvatskom ili na srpskom.A i kad puste na tv FTV,OBN Hayatu Elmo,Nody,Dora pricaju hrvatski.

< Poruku je uredio tea lana -- 27.10.2009 8:14:49 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 8:40:51   
mamina princeza
e upravo ovako kao sto rece tea lana... bas je ruzno sto niko u nasoj drzavi ne moze prevesti na bosanski neki crtic koja nasa djeca vole. i meni se desilo slicno ....
Kao sto samnegdje pisala da je moja cura bas brbljivica i sad se vec solidno razumjevamao rjecima. Koju god rjec cuje ona mora ponoviti kasnije to sama nesto konta i koristi. I naravno jer gleda samo hrvatske crtice pocela je govoritei boook ....
i mase ....
ma ne svidja mi se to uopste ....
inace se i sama znam zezati tako bok ili nesto slicno, nije da ne volim hrvatski jezik da me neko pogresno ne razumije al ne bih da moje djete prica tako.
Sad bas ne znam sta da radim. Ne gleda puno crtice al bas upija iz njih.
Sad trenutno najvise volim Bumba crtani na TV novoj u 8 ujutro kratki crtic. Babo joj je skinuo s interneta al je na nekom klj jeziku. Mozda je i bolje da malo zabotavi bok:)))

Imal igdje i jedan crtic onako lagan za malu djecu da ima prevod na bosanski.....
Sad bas moram pazit sta gledamo


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 8:42:18   
bumbalu
ja svom sincicu dopustam da gleda crtice koji su apsolutno bez nasilja, u obzir dolaze samo oni edukativnije prirode znaci oni iz kojih moze nesto naucit bumba,teletubbies,sad je u fazi mickey mousea i iz njega stvarno moze dosta toga da nauci,mi smo u holandiji pa su svi ti crtici na holandskom,pa mu i to dobro dode ,jer abd u septembru ce da ide dvaput sedmicno u vrtic,pa nije lose da zna neke rijeci holandske ,jer mi u kuci samo pricamo bosanski,naravno neglda ih citav dan malo podjelio to na igru malo na crtice i sad sam mu pocela kupovat puzzle ne one prave nego one drvene koje se uklapaju i vjerujte da nisam znala koliko on stvari zna zivotinja recimo i voca,a njemu je 20 mjeseci

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 9:38:56   
merima_s
Ja sam od kolega na poslu dobila Doru, jedna je na hrvatskom a druga srpskom sinhronizacijom. Sada je mala totalno zbunjena je li torba ili ranac, karta ili mapa....user posted image user posted image user posted image
Noddy ima sinhronizaciju na bosanski.


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu bumbalu)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 9:47:01   
mamina princeza
Jel ima nodi , nisam znala. A inace ne gledamo Nodija al eto mozemo pokusat da zavolimo :)

Gdje cu kupit taj na bosanskom :)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: KOJE CRTIĆE DOPUSTITI?
27.10.2009 9:55:03   
ElEmina
Totalno vodim računa o tome.
Mnogi sadašnji crtani uopće nisu ok za djecu.
1997. godine jedna epizoda Pokemona prouzrokovala je ozbiljne zdravstvene probleme gledaocima u Japanu. Danas stručnjaci znaju zašto. 1997. godine, 16. decembra, milioni ljudi širom Japana okupili su se u svojim domovima da gledaju Pokemone (38. epizodu). Nakon dvadesetak minuta programa na red je došla scena raketne eksplozije koja je treperila crvenom i plavom svijetlošću oko 12 puta u sekundi. Ova eksplozija bila je izmiješana sa oko pet sekundi sijevanja svijetlosti iz očiju "pikačua", popularnog Pokemon karaktera. Iznenada, gledaoci su počeli da ukazuju na zamagljenost njihovog vida, glavobolju, vrtoglavicu i nagon na povraćanje. Neki ljudi čak su imali i grčeve i gubitak svijesti.
Ukupno 685 djece (310 dječaka i 375 djevojčica) prebačeno je u bolnicu kolima hitne pomoći. Iako se mnogo djece oporavilo tokom vožnje ka bolnici, više od 150 je primljeno u bolnicu. Dvoje je ostalo u bolnici više od 2 nedjelje!
Naučnici vjeruju da svijetlosni bljeskovi mogu prouzrokovati izmjenu svijesti. Iako znaju da je približno 1 od 4000 ljudi (0,5 – 0,8% djece između 4 i 14 godina starosti) osjetljiv na to, broj ljudi pogođen ovim fenomenom bio je velik. Međutim Pokemoni nisu jedini crtani film koji izaziva ovakve efekte. Mnogi savremeni crtani filmovi i igrice sa mnoštvom boja i bljeskova izazivaju promjene na mozgu i napade slične epilepsiji, kvarenje vida, izobličenje slike i poremećaj centra za ravnotežu u mozgu što čini da se djeca nakon dugotrajnog igranja igrica ne mogu dobro orijentisati u prostoru.

_____________________________

Mama voli mazu, maza voli mamu:)
18.04.08.

(odgovor članu Žana)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: KOJE CRTIĆE DOPUSTITI?
27.10.2009 9:58:37   
Nedi
Mi imamo bosansku verziju Nody-a kupljen u Tropik film&video, koštao mislim 8-9 KM. U zadnje vrijeme izbjegavamo tv bez obzira šta je na repertuaru za gledanje. 

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu ElEmina)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 10:00:08   
merima_s
Ja sam uglavnom kupovala po vecim marketima, merkator, bingo...Uglavnom bitno je da pise Noddy jer je u hrvatskoj verziji Zvonko.

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 10:18:51   
Romali
I naš Noddy je na bosanskom jeziku. Sve poznati glasovi iz crtića s FTV-a.
Hr. verzija je ustvari Zvonko.
Evo imam DVD ispred sebe, Tropik film i video. Koštao je 9 KM, čini mi se.

Meni je super i Dora. A Omar je lud za Elmom. Gdje njega mogu kupiti?


< Poruku je uredio Romali -- 27.10.2009 10:24:58 >


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 10:23:47   
Mya_81 RR
Mi još nismo baš u nekoj fazi gledanja crtića sa nekim većim zanimanjem, ali polako nas i to hvata tako da nam je po danu uglavnom uključen tv na dječijem programu Jim Jam. To je definitivno program koji je prihvatljiv za sve uzraste. Djeluje edukativno, zanimljiv je i veseo program. I na engleskom je što je po meni super jer je sestrin sin uz taj program zaista naučio jako puno novih riječi....

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 10:44:08   
ziki
Tarik gleda crtane, ne puno ali skoro svaki dan. Odgleda nekad Baby einstein, nekad Pocoya a nekad Tarzana i to samo početak dok mama gorila ne nađe Tarzana i proveri mu pelenu. Mali mišo sam traži šta da gleda Tan je B.E, tazana ili PO ko jo tako on izgovara. Kad poranimo ponekad odgleda i Doru na OBN u. Cartoon network ne gleda, ponekad mu postim Boomerang da samo bude u pozadini da letimično baci pogled. A te pokemone i ostale gluposti neće gledat dok god se ja budem nešto pitala.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 10:55:52   
mamina princeza
Mislim da elmu mozes kupiti u Turbo limachu

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 11:32:29   
Suzana
Moji gledaju Fifi samo, a planiram im uzeti Teletabise, mame kažu da su super za bebe. Koji je to crtani Baby Einstein?
O Pokemonima i sličnim crtanim filmovima mislim sve najgore.
A u potpunosti dijelim vaše mišljenje što se tiče sinhronizacije!



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 11:51:33   
mamine oci
tomica i prijatelji svaki dan vec napamet znam sveuser posted image user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 11:54:47   
tea lana
IZVORNA PORUKA: Suzana

Moji gledaju Fifi samo, a planiram im uzeti Teletabise, mame kažu da su super za bebe. Koji je to crtani Baby Einstein?
O Pokemonima i sličnim crtanim filmovima mislim sve najgore.
A u potpunosti dijelim vaše mišljenje što se tiče sinhronizacije!




Suzana Teletabise imas kupiti kod ulicnih prodavaca i vecinom su svi skinuti sa BHT tako da su na nasem jeziku.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:18:39   
senka kurt
Kako god vam zvučalo, ali evo ja javno priznajem da sam Sinu počela puštati Teletabise još kad je imao četiri mjeseca. Tada je samo gledao, biće da su mu se sviđale boje i glasovi koji se smjenjuju. Danas Teletabise gleda svakodnevno, nekad pet minuta, nekad i po pola sata, ali u svakom slučaju oduševljen je muzikom (cupka guzom u hodalici, aplaudira, bukvalno se počne tresti od sreće kad krene muzika)...

Drugi favorit je Nodi - Zvonko. I baš kao Teletabisi je na hrvatskom, ali me to ni najmanje ne smeta. Sin, doduše još nije u fazi ponavljanja riječi, ali uči pojmove i nije mi mrsko da ih savlada još kao mali, na kojem god to jeziku bilo. Ovaj naš će i onako naučiti, a to što će znati i hrvatske ili srpske pojmove zapravo mi je super. Toliko djece koja danas gledaju Novu TV ili HRT ih znaju, ali kod kuće govore jezikom kojim govore roditelji.

Što se tiče Baby Einsteina, nije riječ o crtanim filmovima, već više o animiranim igrokazima, sa krpenim lutkama, igračkama, didaktičkim spravama. Muzika je divna, ono ima Baby Mozart ili Bethoven.... Za predspavanje diiiiivno....


_____________________________

Sin - 14.1.2009.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:19:26   
Suzana
OK super, hvala ti.
Avatar ti je prva liga! user posted image

Baby Einstein - o čemu se radi, da li preporučujete i gdje nabaviti?



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:22:11   
Suzana
IZVORNA PORUKA: senka kurt

Toliko djece koja danas gledaju Novu TV ili HRT ih znaju, ali kod kuće govore jezikom kojim govore roditelji.

Sa ovim se slažem, djeca će pričati kako pričaju roditelji i kako su naučili u kući, i meni je to jako bitno.


Što se tiče Baby Einsteina, nije riječ o crtanim filmovima, već više o animiranim igrokazima, sa krpenim lutkama, igračkama, didaktičkim spravama. Muzika je divna, ono ima Baby Mozart ili Bethoven.... Za predspavanje diiiiivno....

Pisale smo u isto vrijeme pa nisam vidjela da si mi ti dala više informacija o Baby Einsteinu. Samo još da znam gdje mogu uzeti, vjerujem da na Siranu ima, pa ću pogledati.

Hvala Senka.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:22:53   
Tidzi
Moji obozavaju Zvonka, Tomasa--vozic i strumfove!!! MM i ja uvijek gledamo Simpsonove, pa se tako i oni naucili, pa eto gledaju i njih.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:23:34   
lilix
moj malac je oduševljen Dorom, sve više napamet zna, a mislim i da je to dobar crtani za djecu koja već govore, dosta je edukativan user posted image

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:27:23   
senka kurt
Baby Einstain smo kupili na Siranu, deset DVD-ova, čini mi se 40 KM. Evo sad malo pokajanja, ne volim što kupujemo pirate, ali ovih DVD-ova nije bilo u "regularnim" prodavnicama, pa smo bili primorani.

_____________________________

Sin - 14.1.2009.

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:28:55   
SelmaK
Pokojo nam je trenutno favorit (mali ciko sa plavom kapom na glavi) crtani na OBN-u (jedna od rijetkih normalnih stvari na toj tv stanici)! Bas ga volimo gledati. Ovih dana smo tražili i igračku Pokoja, ali nismo mogli naci (da slucajno neko nezna gdje ih ima?!)

Takodjer volimo Nodija, kao i Fifi! Najdraza nam je ustvari muzika iz oba crtica, eee tad se bas rasplesemo, nekada i sve troje (Aladin, mama i tata)!

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:29:22   
Suzana
IZVORNA PORUKA: senka kurt

Baby Einstain smo kupili na Siranu, deset DVD-ova, čini mi se 40 KM. Evo sad malo pokajanja, ne volim što kupujemo pirate, ali ovih DVD-ova nije bilo u "regularnim" prodavnicama, pa smo bili primorani.


Jao što je skup.. Pretpostavljam da vrijedi dok toliko košta.
Još da se desi da im uzmem, a njima dvojici se ne svidi. user posted image user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:29:31   
juni
I ja bih ti preporucila Baby Einsteina, Emil ga obozava a sto je najvaznije muzika je divna, klasicna prilagodjena djecijem uzrastu. Mi nismo kupili nego je MM skinuo preko interneta, pa ako zelis mozemo ti napraviti kopiju.

Crtani koji nikako ne bih izostavila zove se Horton hears a Who, ima i stara i nova verzija. Stara verzija je za malu raju i traje pola sata a novija za nas veliku raju, nastao prosle godine i traje duze. Ma genijalni crtici, ja sam odusevljena pa ako zelis javi mi user posted image


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:30:34   
Suzana
Selma, ja sam Pokoya viđala u TL.
Kad smo već kod igračaka, zna li neko gdje se može naći Bumbo, drugar od Fifi? user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *