|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:32:13   
Suzana
IZVORNA PORUKA: juni

I ja bih ti preporucila Baby Einsteina, Emil ga obozava a sto je najvaznije muzika je divna, klasicna prilagodjena djecijem uzrastu. Mi nismo kupili nego je MM skinuo preko interneta, pa ako zelis mozemo ti napraviti kopiju.



Baš si fina, hvala ti, ali bezveze mi da te opterećavam. user posted image
Uh sad sam se baš zapalila za ove crtiće, da ne moraju sa mnom u WC. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:35:35   
Romali
Ja već godinu dana planiram nabaviti Baby Einstein,ali kao prava nemajka to nisam uradila. Sad kad vidim kako ga hvalite, dođe mi da se user posted image .
Jedva forumašica mi je davno obećala kopiju, ali sad je too late, ona je u velikim obavezama.

Kako da dođem do njega? Nije u prodaji, samo internet?

Joj kako se moj Omar smije DVD-u Milan i Enis- skečevi user posted image . Rek'o bi čovjek da sve razumije user posted image



_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:36:57   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Romali

Ja već godinu dana planiram nabaviti Baby Einstein,ali kao prava nemajka to nisam uradila. Sad kad vidim kako ga hvalite, dođe mi da se user posted image .
Jedva forumašica mi je davno obećala kopiju, ali sad je too late, ona je u velikim obavezama.

Kako da dođem do njega? Nije u prodaji, samo internet?

Evo ovako, dođi mi u SA, a ja ću pripremiti poklon za Omara!

Joj kako se moj Omar smije DVD-u Milan i Enis- skečevi user posted image . Rek'o bi čovjek da sve razumije user posted image

Šaljivdžija, na mater. user posted image user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:38:13   
tea lana
IZVORNA PORUKA: SelmaK

Pokojo nam je trenutno favorit (mali ciko sa plavom kapom na glavi) crtani na OBN-u (jedna od rijetkih normalnih stvari na toj tv stanici)! Bas ga volimo gledati. Ovih dana smo tražili i igračku Pokoja, ali nismo mogli naci (da slucajno neko nezna gdje ih ima?!)

Takodjer volimo Nodija, kao i Fifi! Najdraza nam je ustvari muzika iz oba crtica, eee tad se bas rasplesemo, nekada i sve troje (Aladin, mama i tata)!


Pokoja kao i ostale likove imas u TL,kao i slagalice,igracke za kupanje a i torbe.Nedavno su cak bile i maice sa njihovim likovima kao i bodiji.Ja Lani kupila dva.

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:39:26   
SelmaK
Ma nema Suzana, isla sam prije par dana, ali nestalo. Ako ko vidi neka javi! A sto se tice Baby Einstaina, mi imam jednu muzicku kocku, koja kada pritisnes sa jedne strane svira Turski mars, čini mi se, a sa ostalih strana su brojevi i slike auta i drugih igracaka, koje kada pritisnes ti kazu npr: two cars, i onda zasvira sirena auta dva puta ili five bells i zvone zvona po pet puta. Ma bas slatka igračkica. Aladinu je malo dosadila, ali je mama voli (heheh)! Uhhh valjda sam ovo dobro objasnila. Mi smo ovu igracku dobili iz Amerike, ali vrlo moguce da ima i kod nas!

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:40:49   
tea lana
Selma ja bila u nedelju u TL na Dobrinji imaju sigurno

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:41:39   
Romali
Ja sam kupila lik Pokoya u TL, koštao 20 KM. Moj dječak ga samo pogledao i od tog dana ne znamo ni gdje je, nestao u akciji user posted image

Suzi, Suzi, samo me navlačiš da dođem u Sa. Možda dođem na Željka S.user posted image

< Poruku je uredio Romali -- 27.10.2009 12:42:07 >


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:45:54   
juni
Suzana i Romali, imate od mene Baby Einsteina, promovisem klasicnu muziku da nam djeca od malena sticu osjecaj  za kvalitet user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:47:00   
juni
Romali, Romali, sto mi pokvari reklamu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:49:36   
senka kurt
Mogu napraviti jednu, dvije kopije Baby Einstaina, pa... ne znam kako da udovoljim svima, ali eto, ako jedna to napravi drugoj, a druga trećoj, pa treća četvrtoj... svi ćemo biti sretni

_____________________________

Sin - 14.1.2009.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:50:16   
mamina princeza
u koliko sati je pokoyo na tv. mi smo jednom dva puta pogledali i dobar  nam je bios al mama zaboravila kad je :) . jos sam bila ubjedjena da je na tv novoj kad ono na obn.user posted image

mi definitivno moramo obnoviti crice.
i teletabisi su nam bili na hrvatskom, moramo kupiti nove na bosanskom.

i moram opet naglasiti da meni hrvatski ko jezik ne smeta al kad mi djete pocne govoriti nesto sto nije kod nas uobicajeno smeta mi .
nisam ni ja mislila da ce mi se to desitia l ona jednostavno sad sve upija i ponavlja. ok vremenom ce izgubiti to vjerovatno al mozda  nece pa da se ja ne bih pitala ....

baby einstain nimi nemamo - mama lijena sta cu :) i mi to moramo nabavit ....pod hitno :)





_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:50:27   
Romali
IZVORNA PORUKA: juni

Suzana i Romali, imate od mene Baby Einsteina, promovisem klasicnu muziku da nam djeca od malena sticu osjecaj  za kvalitet user posted image


Romali, Romali, sto mi pokvari reklamu

Boga mi, sad si me zbunila user posted image , ali  hvala za dvd. Ja te uzimam za ozbiljno user posted image



_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:52:34   
tea lana
ma moja Lana je bukvalno pocela hrvatski jezik da upotrebljava svakodnevno.Kad odlazi kaze Bok,mojoj mami neki dan kaze Nano operi mi kotace od bebinih kolica.Vidi sto mi suknja ima tockice.I slicno tome.

< Poruku je uredio tea lana -- 27.10.2009 12:53:30 >

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:57:12   
mamina princeza
e pa to tea lana to bas i ja zelim da izbjegnem ... neko kaze djete ce svakako pricati kako mi pricamo al ja isto mislim da oni svi puno kupe i s tv i jednostavno dodje im da tako pricaju .
moja je puno mladja i ona tel progovara pa se i zbunjuje. neki dan bili u pionirskoj dolini vozili se u vozicu i ona kaze eno voz ... aonda sama sebe isparvi vlak. ja ostala paf .
par puta je i rekla bok umjesto pa- pa zato mislim da mi je bolje sad da to sprijecim nego kasnije


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:58:08   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Romali

IZVORNA PORUKA: juni

Suzana i Romali, imate od mene Baby Einsteina, promovisem klasicnu muziku da nam djeca od malena sticu osjecaj  za kvalitet user posted image


Romali, Romali, sto mi pokvari reklamu

Boga mi, sad si me zbunila user posted image , ali  hvala za dvd. Ja te uzimam za ozbiljno user posted image




Ni ja ništa ne skontah za reklamu. user posted image
Hvala ti Juni. user posted image "Smrt turbo folku, sloboda klasičnoj!" user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:58:12   
meli
Eman da moze gledao bi traktora Toma i dan i noc. ponekad pogleda Elma i Doru ali s Tomom niko ne moze. dopustim mu da ga pregleda poslije podne i to je sasvim dovoljno. ostatak vremena ga nekako okupiram ili se igramo ili on ¨pomaze ¨ meni da nesto poradimo.



_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 12:58:23   
SelmaK
Hvala Tea Lana! Nisam gledala na Dobrinji, samo u BBI! Otići ću ovih dana!

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 13:43:16   
Mamarica
IZVORNA PORUKA: tea lana

ma moja Lana je bukvalno pocela hrvatski jezik da upotrebljava svakodnevno.Kad odlazi kaze Bok,mojoj mami neki dan kaze Nano operi mi kotace od bebinih kolica.Vidi sto mi suknja ima tockice.I slicno tome.


Moja za pistaljku kaze fuckaljka user posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 13:56:40   
tea lana
IZVORNA PORUKA: Mamarica

IZVORNA PORUKA: tea lana

ma moja Lana je bukvalno pocela hrvatski jezik da upotrebljava svakodnevno.Kad odlazi kaze Bok,mojoj mami neki dan kaze Nano operi mi kotace od bebinih kolica.Vidi sto mi suknja ima tockice.I slicno tome.


Moja za pistaljku kaze fuckaljka user posted image


user posted image user posted image djeca nam postali Hrvati,ja zivjela u Hrvatskoj pa manje izraza sam njihovih upotrebljavalauser posted image

(odgovor članu Mamarica)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 20:47:17   
juni
Ha ha ha, sto vas zadevera sa reklamom. Ma ja taman kao promovisala klasicnu kad Romali spomenu Samardzica pa mi bilo smijesno user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.10.2009 21:44:24   
acudesa
ja ću o crtićimauser posted image user posted image
meni su na cartoon net bezveze, čudni su, nemaju mnogo estetskog u sebi, a ni poučnog. Moj malac imitira redom, tako da baš moram paziti šta gleda, ovi dječiji nježni crtani filmovi su mi super(Medvjedići dobra srca, Disney-evi sviuser posted image user posted image , Dora...) ali njih je sve manje, a sve je više smeća iz Amerike, kroz koje oni nastoje riječiti svoje socijalne probleme, a samo ih produbljuju i zbunjuju našu djecu

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.10.2009 13:44:50   
Blue rose RR
A zašto acudesa uopšte dozvoljavaš da gleda cartoon network?!

Mislim da sam negdje i elaborirala ovu problematiku, kada je riječ o ovom kanalu.
Nasilje, nasilje, krv, i samo nasilje ... apsolutno nema ništa što bi se moglo iskoristiti kao pozitivno u procesu odgoja svog djeteta.

U vremenu kada imamo mali milion načina kako da svoje dijete uputimo na pravu stranu odgoja, i kako da mu omogućimo da umjesto Action-men-a gleda npr. Winnie the pooh, ili Caillou, zašto sebi dopuštate taj "luksuz" da mu omogućavate da gleda ono što apsolutno je (vjerujem) protiv vaših viđenja odgoja djeteta protiv nasilja.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.10.2009 14:09:02   
mišur
Moj maleni smrdo trenutno obožava Tomicu i prijatelje i sad je već i naučio da ih raspoznaje-Edu, Bruna, Emu...
Pored Tomice, gleda još i Nodija i Doru, njih isto pravo voli...
Ponekad mu na Novoj pustim Rory, ali nije baš zainteresovan...
I sviđa mu se uvodna špica od Fifi...Sad sam se sjetila jednih mojih prijatelja koji imaju sina Lukinog uzrasta i njegov tata kao prava muškarčina je zabranio u njihovoj kući puštanje crtića Fifi i Jagodica bobicauser posted image user posted image user posted image

Ovo su po meni sve fini i bezazleni crtići iz kojih djeca mogu puno naučiti...Naravno ja se trudim da što više sa Lukom komentarišem crtane kad ih gledamo, i baš ga rijetko ostavim samog da bleji u tv..
Dnevno može da pogleda 3-4 crtana, i pokušavam se držati toga, jer je još mali...

A što se tiče gledanja crtanih sa hrvatskim prevodom, ja na tv-u samo gledam Novu i RTL, zbog sadržaja programa, odnosno nekih super serija i sama sam kod sebe primjetila da sam jako puno riječi pokupila...
I opet na Novoj svako jutro imaju super crtani za dječicu, dok na našim programima nema ama baš ništa prilagođeno djeci...Znam da na OBN imaju vikendom crtani, i nekad na BHT, a na ostalim kanalima nisam baš primjetila...

Mamina princeza, Pocoyo bude vikendom ujutro na OBN i na Novoj tv...

Maryam Amina, slažem se sa svim što si napisala, i sama se ježim nasilnih crtića punih ubijanja, oružja, nasilja...
Muka mi je kad vidim dječake koji se igraju raznoraznim puškama i noževima, i pošto sama imam dječaka, ne znam kako ću izbjeći te igrice kad poraste...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.10.2009 14:35:33   
Blue rose RR
Strahovito teško, mišur, koliko god ti i tvoj muž budete polagali pažnje u to da vaše dijete ne poprima ponašanje okoline, pa i kada je riječ o puškama, pištoljima, noževima, ipak dijete će vidjeti, i odmah tražiti (kao i svaku drugu bezazlenu igračku).
Jer dijete ne raspoznaje razliku, ono vidi samo novu igračku.
Na nama je da dijete usmjeravamo.
Nekada se zapitam da li je samo usmjeravanje protiv okoline i njenog ponašanja Sizifov posao, jer ipak masa ima vrlo veliki posredni uticaj na dijete.

Primjer: gleda MA crtić Barbi - 4 mušketira, i naravno koriste se mačevi.
Sljedeće što traži kao igračku jesu upravo ti mačevi (koje i svrstavam u oruđe).
Na meni je da tražim razlog ili zašto ne kupiti joj, ili uzeti .
Odlučila sam se za verziju da ipak isproba mačeve, ali na moj način.user posted image

Kupila sam duguljaste balone, koji se oblikuju, od njih napravila mačeve, i izgustirali smo ih.
Priča mačevi završena. user posted image



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.10.2009 14:42:32   
mišur


Upravo je okolina i problem, jer kako nešto zabraniti ako sva djeca imaju tu igračkuuser posted image
Kako će se onda moje dijete osjećati što je baš on nema???
U pravu si, to je Sizifov posao, i ne znam koliko se ispplati biti istrajan po svaku cijenu....
Ja mislim da se moraju odrediti neke granice, pa ih se držati koliko toliko...
Naći neki balans, pa ni strogo zabraniti, ni popustiti...

Ti si našla dobra balans sa tim duguljastim balonimauser posted image user posted image user posted image user posted image
Dobro si se dosjetilauser posted image

< Poruku je uredio mišur -- 28.10.2009 14:43:04 >

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *