|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
11.12.2007 15:42:40   
laracroft
Ma i ja sam hvala Bogu presretna sto je on ziv i zdrav...Sino je sekundica falila da nam ne izadje iz ogradice,popeo se decko na onu little tikes guralicu i hoce van.Ma kad me nije strefilo...

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
11.12.2007 15:51:47   
Suncica*
Ej moja selma, moja Lorena se popne na sto i priljubi glavu uz TV. Ja kada sam to videla zamalo me kap nije udarila..Jos staklo na stolu. I onda podhitno izbacuj taj sto napolje, kupi drugi..a moram imati sto ispred TV-a, jer da ga nema usla bi lepo u njega..I sta po ceo dan radim, samo gledam da se necim ne povredi..A kada ona ode da spava meni se automatski mozak isprazni i vise nemam snage da pricam..

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
11.12.2007 16:01:07   
travnicanka
Moj Adi isto voli jako tv-e.Obzirom da mi tv stalak je nisko on dodje i jel ugleda neke trebe udara po tv -u i hoce da ih grli....mi padamo od smijeha.Tako je neko vece bio neki program o zivotinjama on je sjedio i gledao i onda je dosao do tv-a i u tom trenutku su zumirali neku veliku pticu koja pomaknu glavom i ono kao kljucnu u tv-e,kad ti se on poce derati,prepao se pravo sad sa vise predostroznosti ide do tv-a.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
11.12.2007 16:06:25   
laracroft
Ovaj moj nikada,ali nikada ne miruje.Jedino kada dobije temp. od vakcine malkice se primiri,aLli cim popije paracetamol odmah nastaje ludilo.Tri rucke iz ogradice je istrgnuo....Pa veliki bi se bas onako napatio da ih iscupa,a on....Mamin dasa!!!

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
11.12.2007 16:06:51   
makana
ah da
slušajte ovo
pita mene dr. jutros koliko mi je almedina teška
ja blijedo gledam u nju i kažem iskreno da ne znam
i tu se stvarno s...m
dijete nisam izvagala od kada je posljednji put prije nekoliko mjeseci bila na vakcini, nije mi palo na pamet nikad jer nisma ni razmišljala o tome, njenoj težini
fino jede i veoma je aktivna
ali očito to ne može biti pokazatelj stvarnog stanja
sad ćemo lijepo na pijacu svaki dan po prokulice i džigericeuser posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
11.12.2007 16:12:47   
laracroft
Jao moj maleni se neki dan zacenio od placa,na onoj stranici you tube kliknem ja na neki klip sa teletubiesima gdje oni pjevaju onu pjesmicu,kada na jednom izleti onaj Timmy iz South Parka...Bas se prepao....

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
11.12.2007 22:12:01   
karolina
Ma evo da i ja kažem nešto na ovu temu, Ja svoju curicu danas nosila na redovnu vakcinu, 13 joj mjeseci i ima 8 650 g, a visina 75 cm. Kaže doktorica da joj nedostaje kilaže ali obzirom na to da je ona jako malo dobivala od rođenja, da jako slabo jede i da sam ja isto tako po prirodi mršave građe, da je normalno da tako bude. Bitno je da je ona aktivna, da nije boležljiva i sve će biti u redu. Ma znate šta ona je toliko nemirna i samo vrzma tamo - amo ja neznam kako je i ovoliko dobila. Pozdrav vam od mene, koja ponekad navratim.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
19.12.2007 13:53:11   
Suncica*
Do juce sam imala strasnih problema sa hranjenjem Lorene, ali sam po preporuci doktorke pocela da joj dajem pikovit sirup i sada bas dobro jede..

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
24.12.2007 0:26:00   
alma_s
Ja zaista nemam sa tim problema,sa 7 mjeseci bebač je imala 8.530 kg i visoka je 74cm(na tajku je visinom on je 2 metraš), ali zato je mojoj sesti u knjižicu doktor napisao da je beba neuhranjena (kad je mali imao 8 mjeseci), a on je bio zdrava,vesela i jako aktivna beba.Radila mi je nalaze i sve je bilo OK.Jednostavno je bio takva beba a jeo je za dvije.Zato ako te to brine napravi sve nalaze i znat češ na čemu si.

_____________________________

cuica

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
29.12.2007 13:31:11   
Nadi
Ima nas još mršavih.

Moja Kiki sa 7.5 mj

5 750 g teška, i
66.5 duga

Idemo na vakcinu za par dana i punimo 9 mj pa ćemo znati da li smo se šta udebljali. Inače je beba koja voli da jede hvala Bogu i voće i povrće, rižolino, još i doji ali joj se jednostavno ne prima user posted image

(odgovor članu alma_s)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
31.12.2007 11:01:42   
hanabanana
Laro  mislim da bespotrebno brineš. Maleni fino napreduje, po tvome opisu to je jedna sretna beba. Ne može biti da mu nešto fali. Mišljenje da dijete mora utrostručiti kilažu do prvog rodjendana je zastarjelo.
Sada su mišljenja da je treba udvostručiti.
Mnogo češće pedijatri upozoravaju na prekomjerno dobijanje u kilaži, s toga ne brini.



(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
31.12.2007 11:58:45   
laracroft
Ma ko ce vise upratiti ove nase pedijatre i  zaista ne znam kako tako brzo mijenjaju misljenja.On je hvala Bogu zdrav i meni je to najbitnije.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
11.1.2008 14:16:43   
Nadi
KIKI JE NAPUNILA 9 MJ.

Sada imamo 6.6 kg i 72 cm.
Pedijatrica je odlučila da nas pošalje na konsultacije kod dječijeg gastroenterologa.
Uradili su joj sve nalaze i dosta su dobri pa im nije jasno kako ne dobija više na težini.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
11.1.2008 14:21:47   
makana
pozdrav sunčice
interesuje me taj sirup
jel se može dobiti bez recepta i od koliko mjeseci se daje djetetu?

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
11.1.2008 14:59:58   
Blue rose RR
Makana, sirup se može davati djeci od jedne godine, a recept, nisam sigurna, mislim da može i bez njega.
Sirup ima svaka apoteka.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
20.3.2008 14:37:57   
Nadi
11.5 mjeseci
Danas smo bili na kontroli:
8 kg i 74 cm


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
12.4.2008 12:25:30   
BINKA
vaša bebica pravo dobro jede....kako uspjevate da pojede kašice sa povrćem ..
moja bebaca neće nista slano..
pokusavam ponekad hoce al u većini slučajeva neće.... da li je to prolazna faza il će bita takva uvjek
user posted image

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
12.4.2008 12:31:01   
Suncica*
Ne treba da dajes vise namirnica odjednom. Jednu po jednu, da dete oseti ukuse..Posle proceni sta joj se dopada, pa kreni da kombinujes sa drugim namirnicama.
Moja Lorena jede sve. Ima faze kada po ceo dan nece nista da jede, ali ne sekiram se, jer sledeceg dana namiri sve.
Probaj da joj uz rucak das vocnu kasicu, recimo od ribane jabuke. Jeste da je kombinacija slanog i slatkog, ali deci to ne smeta.
Nadam se da sam pomogla.

Pozdravljam te!

(odgovor članu BINKA)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Beba ne dobiva dovoljno na tezini...
12.9.2008 14:48:27   
Emina*
IZVORNA PORUKA: Melica

Danas vodila bebu radi vakcinacije sa 3,5 mjeseca i radi kontrole i doktorica je stavila na vagu sa svom odjecom i pelenicom teži 6200g i kada se prema njenoj procjeni odbije sve to ima oko 6000g!!!Kažem doktorici samo toliko, ona pogleda u karton a tamo piše 5500 g prošli put, ali je to bilo prije 6 sedmica (prilikom prošle vakcine). Porođajna težina joj je bila 3700g, prilikom izlaska iz bolnice  je imala 3500g. Prvi mjesec je težila 4800g, drugi 5400g, sa tri 6000g (vagala patronažna 22.08.)
Isključivo je dojim od rođenja, mlijeka imam po mojoj procjeni dovoljno jer stalno nosim umetke u grudnjaku da ne procuri. Istina grudi izgledaju malo prazne, ali  i poslije svakog podoja provjerim, malo pritisnem, curi. Hranim je na zahtjev, mada je stalno nudim i kad ne traži. Prije je cesce dojila sada svako 2-3 sata. Doktorica veli da je cešce hranim, da koristim njen prirodni nagon za sisanjem. Sta vi, drage moje velite za moj problem? Sta da radim? Da joj ipak na svoju ruku dam i adaptiranog i vidim hoce li htjeti jos i nakon podoja? POMOZITE PLEASE


IZVORNA PORUKA: haida

Nemoj toliko da s brineš i sekiraš. Ona je tebi masallah rođena dosta krupna i te bebe slabije napreduju nego sitne bebe.
Ako ona hoće da doji svaka 2-3 sata pusti je....kad ti zatrai tad joj i daj.
Ja sam svoju malu isključivo dojila 6-7 mjeseci i onda tek počela da ubacujem voćne hapice i sokiće.....samo ti nju doji kad već imaš dovoljno mlijeka i nemoj ništa dodavati. Ona kad bude gladna ona će i tražiti.

Sretno


IZVORNA PORUKA: amrino

Melice draga- nista se ne sikiraj. Sa tvojom bebom je sve uredu. Dobija na tezini u kontinuitetu...i mada se tebi cini malo- to je sasvim normalno. Najvaznije je da beba ne gubi na tezini. Iskljucivo dojene bebe su drugacije...i kod njih dobijanje na tezini varira.
Samo ti nju nastavi dojiti kao i do sada- na zahtjev i ni slucajno nemoj davati adaptirano. Debela beba- nije isto sto i napredna beba, i nemoj gledati druge bebe koje su "masala" pa kontati- moja je mrsava. Sve su bebe razlicite.
Ti definitivno imas dovoljno mlijeka- jer da nemas- beba bi bila gladna- a da je gladna- drecila bi se konstantno.
Mozda je tvoja beba aktivna...pa i gubi vise kalorija od onih beba koje samo leze.
U svakom slucaju- samo doji kao i do sada.
Pazi samo da ti beba podoji jednu siku do kraja- jer na kraju je ono najhranjivije mlijeko, pa tek onda predji na drugu.
Dojenje je nesto najbolje sto mozes uciniti za svoju bebu i mnogo je vaznije od kila...
Sretno- i budes li imala jos ikakvih neoumica i ptanja slobodno se javi.





IZVORNA PORUKA: mamyca

Haida ti je dobro rekla,ti samo nju doji,i daji joj da doji kad god ona hoce.Moj mali kad se rodio imao je 3 100,sa mjesec,4650,sa dva 6 kg,a sa tri 7 kg,a jutros sam ga vodila i sa 6 mjecesi ima 7750,tako da je to sve individulno,od djeteta do djeteta,bitno je da dobiva na tezini,ne sekiraj se jer sam i ja do maloprije bila takva.I moram reci da dojim malog,u zadnje vrijeme manje al to je radi zubica.Ti samo nastavi dojiti,pozdrav.


IZVORNA PORUKA: mamsi

Ne sikiraj se mila,ja mislim da je beba dovoljno dobila na težini,a ako je miran i ne plače između podoja mislim da nemaš razloga za brigu.Kakva mu je stolica?
ja ne bih sa adaptiranim još pokušavala i meni su pedijatrice savjetovale još od drugog mjeseca da ga počnem prehranjivati,ali ih nisam poslušala i dojila sam ga skoro 6 mjeseci(i onda on više nije htio i tako mi je i nestalo mlijeka i morala sam na Bebimil preći)Sretno




IZVORNA PORUKA: Adana

Ma mila ne brini se, kako su ti vec rekli ona dobija na tezini i to je najbitnije, a ako ti se ne cini da je gkladna onda vjrovatno nije.

Moja je bebara rodjena sa 3850g, na izlasku imala 3600, a nakon mjesec i nekih 5 dana imala je samo 4100g! Pa sta, nista, ja sam sigurna da je jela koliko joj je trebalo. I kada smo poslije 10-ak dana otisle na kontrolu dobila je 300g...

Zato samo ti nju doji kada god hoce i koliko hoce i ne sekiraj se. Masallah napredna ti je. Pozz


IZVORNA PORUKA: tweety

Melice ne sekiraj se,mislim da beba dobija dovoljno.Po nekoj statistici beba bi sa 6mj trebala da udvostruči svoju porođajnu težinu,znači tvoja bebica bi sa 6mj trebala imati 7400gr ako je pri porodu imala 3700gr.Ona sa 3,5mj ima 6000gr.Mislim da će za 2,5mj uspjeti nadoknaditi još 1400gr,zar ne? Zato no sikiriki i uživaj!




IZVORNA PORUKA: Melica

Hvala vam od sveg srca zaista ste brze.
Sto se tice kake, zuta je i tečna (malo rjedje nego inace, mozda zbog antibiotika-10 dana). Nije ni prije bila nešto posebno gusta, kako nocu ne kaki, zato ujutru zareda da predje i na bodic,i prekrivać na krevetu, nekada i mama nastrada, nekada i ormar u blizini . Sta mislite o vitaminima (Pregnital, Prenatal), da ih pijem, a i ona putem mlijeka?

Pusa svim mamama i njihovim bebama od mene i bebe Sumeje









< Poruku je uredio Emina RR -- 12.9.2008 14:54:02 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Beba ne dobiva dovoljno na tezini...
17.9.2008 11:20:00   
jasmina_mm
drage moje imam i ja jedan problem
sina sam vodila 01.07. na vakcinu i receno mi je da ima 8400 gr i 67 dug. Mislila sam super fino je dobio na tezini i vise nego sto treba al hajd. Na revakcinaciju kada sam ga odvela  sestra ga je izvagala tri puta i vidjela da ima 7250 gr. Posto nije moguce da beba smrsa vise od kg a da bude vesela, zivahna i zdrava doktorica me je poslala da mu radim sve moguce nalaze i ispostavilo se da su svi hB uredni. Zakljucila je da je to greska. Medjutim u zadnje vrijeme da li zbog zubica (jos ni jedan mu nije nikao) da li zbog afti koje je imao po zdrijelu prije dvije sedmice on nista nece da jede. Ne znam ima li i 7500 gr a doktorica kaze da do prve godine mora utrostruciti svoju tezinu. Ne vjerujem da moze za dvadesetak dana dobiti najmanje 600gr.
Da li treba da se zabrinem. On fino doji ali sa strane rijetko sta pojede....

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Beba ne dobiva dovoljno na tezini...
17.9.2008 11:28:16   
triplemama
Dijete bi trebalo da udvostruči težinu sa 6 mj. a kasnije nije tako važno samo da dobija a ne da gubi na težini
PUSA Adianu

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Beba ne dobiva dovoljno na tezini...
17.9.2008 11:33:45   
Amrino
Ne sikiraj se bona.
Joj te koze ne znaju ni izvagati dijete kako treba...ccc...
Glavno je da on dobro doji...nudis mu hranu cesce ali nemoj previse insistirati. Ukoliko ne zeli ne tjeraj ga.
Probaj mu dati da sam jede...Moj Hamza npr. nekad nema sanse da pojede jednu kasiku onog sto mu smuckam...ali dam mu pola banane da je sam melja po rukama- pojede sve! user posted image
Moguce da ga muce zubici...onda sto su aktivniji i sto vise upoznaju svijet- hrana im postaje sve sporednija...
Samo ti njemu nudi cesce a manje kolicine. Pojede jednu ili dvije kasikice- super!
I ne zaboravi da dojene bebe ne mozemo gledati na isti nacin kao i nedojene. Moze utrostruciti tezinu do prvog rodjendama ali i ne mora. Nije smak  svijeta. Nalazi- hvala Bogu  u redu- on veseo i nema problema- znaci nema nikakvog razloga da se brines.
Moj Hamza je rodjen sa 4050 i 56 cm...bio bebetina...sad sa osam i po mjeseci ima ja mislim 8500 i srecemo mnooogo beba koje su mladje od njega a mnooogo deblje. Ne zaboravi da debela beba, napredna beba i zdrava beba nisu isti pojmovi.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Beba ne dobiva dovoljno na tezini...
17.9.2008 11:39:12   
jasmina_mm
amrino hvala ti na savjetu mashallah tvoja bebica fino napreduje...
ma nije meni to sto je on mrsav i ja sam bila a ni mm nije bio nesto napredan kad je bio mali, nego sto stalno ili mu je nosic zapusen ili kasljuca ponekad i temperaturu dobije, nece sokice cajeve nista samo vodu pije evo ganjamo vec pet mjeseci da ga osnuetimo, te anemican te ovo te ono. Nekad vise ne znam sta cu pa sjedne pa se dobro isplacem ali opet i pored svega vidim da je on zivahna vesela beba. LJubi bebacha i puno ti hvala

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
21.9.2008 14:13:51   
Melica
Drage moje, ponovo ja sada sa novim vjestima.

Moja redovna dr (privatno je vodim), vratila se sa godišnjeg pa smo je ja i mm vodili, težila je tada 6100 gr, konstatirala je da je beba gladna da nemam vjerovatno dovoljno mlijeka da je dojim, ubjedila sam je da ga imam dovoljno, jer mi redovno promoći odjeću uprkos tuferima. Tada me je pitala za moju krvnu sliku (nisam je kontrolisala od poroda), kako jedem, itd, vjerovatno je mlijeko slabo, pa je uvela i adaptirano-Novelac jer je hipoalergeno radi AD, beba je reče GLADNA. Grlo, uši, pluca, koza, temperatura su ob.
Kaka je velim joj tečna, ona tamo piše kašasta. Promjenila je kaka i miris, prije dok je ne presvlačim nisam znala je li se ukakala ili upiskila, sada je dovoljno da pomirišem odječu i osjetim kiselkast miris. Pokušala sam da je hranim češće, odbija siku, kenjka, , izvija se, samo je uspijem rasplakati, stenje ko stare nene kad ih nešto boli. Mislim odbija sada i siku (zna proći i po 4-5 sati) svoju nekada najbolju kolegicu, a kamoli da joj jos dodam i adaptirano?! user posted image  Sumnjam da nisu zubići, nema nista vidljivo, ali da nije rano za par dana tek puni 4 mjeseca; jer mi je pala na pamet ona kašicica ili kako se vec zove sto se pregleda grlo, kada joj je dr pokusala pregledati uhvatila je i ne pusta.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
21.9.2008 14:19:53   
M kao Mama
Prema svemu što si napisala, ja isto mislim da je tvoja bebi gladna, bez obziran na onu priču da nema majke koja nema mlijka i da nema ne kvalitetnog mlijeka, an ličnom primjeru sam se uvjerila da to postoji. Čim tvoja beba neće siku, znači da je skontala da tamo nešto ne valja pa zato i odbija, prokušaj da je hraniš tim adaptiranim, ako nakon njega mirno zaspe, bez plača i grčenja, dobit ćeš odgovor.

Zaista je vrlo vjerovatno da tvoje mlijeko nije jako i da bebi nije dovoljno,jer ima beba kojima je nedovoljno majkino mlijeko,

(odgovor članu Melica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *