|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: plata u toku bolovanja
9.3.2011 17:01:39   
taurus
ja sam bila na bolovanju zbog čuvanja trudnoće i do 42 dana sam primala 20% manje plate, a nakon 42 dana 10% manjeuser posted image

(odgovor članu nina25)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: plata u toku bolovanja
9.3.2011 18:58:42   
nina25
ja sam danas nazvala kantonalni zavod za zdravstvo da pitam kako to sad ide sa plaom. Poslije 42 dana ja imam pravo na 100% plate, koju mi poslodavac uplacuje a zdravstvo njima refundira. Tako da su me ovaj mjesec zeznuli za 20%, na sto su imali i pravo jer je ova plata jos isla na njihov teret, ali slijedecu mi opet moraju 100% isplatiti. Odma sam ih nazvala i rekla ne do im Bog da mi u aprilu uplate i marku manje od moje plate user posted image .
zna li neko kako je stanje sa mojim godisnjim za ovu godinu, jer sam radila samo 19 dana u januaru.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: plata u toku bolovanja
14.4.2011 11:58:09   
na korak
na cijeli godisnji imas pravo i to ti niko ne moze i ne smije osporiti. godisnji odmor nema veze sa trudnickim ili porodiljskim bolovanjem.

(odgovor članu nina25)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: plata u toku bolovanja
21.9.2011 22:30:55   
Latinka
Evo da malo obnovim temu. Trudna sam i na bolovanju još od juna. Za prošli mjesec sam dobila platu od firme negdje oko 650 KM-mislim 80% od prosjeka Federacije (ne znam tačno koliko, još nemam izvod), a za mjesec juli sam dobila punu platu za dio koji mi je spadao za bolovanje do 42 dana, a za drugu polovicu jula dio za bolovanje preko 42 dana (tj. dio od 80% prosjeka Feder.).
Iščitala sam, mislim, sve vaše postove na cijelom forumu oko plate u toku bolovanja zbog komlikacija u trudnoći i vidim da su mi trebali uplatiti cijelu platu. Ja sam njih samo telefonom pred kraj prošlog mjeseca upozorila na to, međutim, dobila sam tih 650 KM.
E sad, mene interesuje, da li ja treba da dobijem 100% plate Federalnog prosjeka ili 100% svoje plate? U svakom slučaju, tih 100% je više od ovog što sam ja dobila.
I ako neko zna, da mi napiše na koje Sl.novine, tj."glasila", da se pozovem kad ih budem ponovo kontaktirala u firmi. Znam za Sl.novine 30/97,7/02 i 70/08. Možda se nešto u međuvremenu promijenilo?
Ma sve mi je ovo malo nezgodno, jer i sama radim u računovodstvu user posted image


(odgovor članu na korak)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: plata u toku bolovanja
22.9.2011 8:04:51   
ivannna
Latinka, ne znam ti u kojim sl. novinama to imas, ali nakon 42 dana te za svako bolovanje vezano za komplikacije u trudnoći i porod sljeduje 100% tvoje plate (a ne prosječne plate federacije), ja sam na bolovanju od juna, i vec sam dvije takve plate dobila, znači puna tvoja plata bez toplog obroka i karte.
Sretno da izboris svoja prava.

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: plata u toku bolovanja
22.9.2011 10:08:05   
mala75
zakon o zdravstvenom osiguranju čl.47, neznam koje su službene novine
Clan 47.
Naknada place odredjuje se u visini od najmanje 80% osnovice za naknadu s tim da ne
moze biti niza od iznosa minimalne place vazece za mjesec za koji se utvrdjuje naknada.
Naknada place iznosi 100% od osnovice za naknadu:
1. za vrijeme privremene sprijecenosti za rad zbog povrede na radu ili odoljenja od
profesionalne bolesti,
2. za vrijeme privremene sprijecenosti za rad zbog bolesti i komplikacija prouzrokovanih
trudnocom i porodjajem,
3. za vrijeme privremene sprijecenosti za rad zbog transplantacije zivog tkiva i organa u
korist druge osobe.
Visinu naknade place i najvisi iznos naknade place koja se isplacuje na teret kantonalnog
zavoda osiguranja utvrdjuje upravni odbor kantonalnog zavoda osiguranja

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: plata u toku bolovanja
22.9.2011 12:44:21   
Latinka
Cure, hvala vam na info. user posted image
Javim vam šta sam odradila

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: plata u toku bolovanja
2.11.2011 16:04:22   
sunid
Ja sam na bolovanju vec 3 mjeseca i firma mi daje samo minimalac 450km,navodno je tako po zakonu!?
Moja plata je veca, ali sam prijavljena na minimalac,kako onda ide plata ako sam na bolovanju?

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: plata u toku bolovanja
2.11.2011 17:23:18   
amiyca
Kod mene je situacija ovakva: bolovanje do 15 dana 70% place, od 15-30 dana 80% place i sve preko 30 dana 90% place i to je pravilnik firme. Ja sam na bolovanju od 15.09. zbog krvarenja u trudnoci i sada cuvam trudnocu. Sto se tice place, posto radim sve sto mogu, kuci, sa poslodavcem sam se dogovorila da mi kroz stimulaciju nadoknadi razliku do pune place. Prijavljena sam na onoliko koliko i dobijam. Mislim da ti je najveci problem sto si prijavljena na manju placu nego sto primas...

_____________________________

Sunce mamino 20.04.2012

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: plata u toku bolovanja
2.11.2011 21:07:47   
sunid
Ma da i ja mislim da je problem sto sam prijavljena na minimalac i onda mi oni ko fol daju punu platu,a sve ono sto ide "preko ruke" ja gubim:(. sto je najgore oni se ponasaju ko da su najpravednija firma u BiH i da trebam bit dozivotno zahvalna sto mi daju i minimalac!!!

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: plata u toku bolovanja
2.11.2011 21:58:13   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: sunid

Ja sam na bolovanju vec 3 mjeseca i firma mi daje samo minimalac 450km,navodno je tako po zakonu!?
Moja plata je veca, ali sam prijavljena na minimalac,kako onda ide plata ako sam na bolovanju?



ja sam isto na bolovanju i primam 430 KM jer sam na toliko prijavljena, a nakon isteka 42 dana sve sto tebi firma isplati dobije nazad od zavoda

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: plata u toku bolovanja
3.11.2011 8:14:46   
sunid

IZVORNA PORUKA: MALA1994


IZVORNA PORUKA: sunid

Ja sam na bolovanju vec 3 mjeseca i firma mi daje samo minimalac 450km,navodno je tako po zakonu!?
Moja plata je veca, ali sam prijavljena na minimalac,kako onda ide plata ako sam na bolovanju?



ja sam isto na bolovanju i primam 430 KM jer sam na toliko prijavljena, a nakon isteka 42 dana sve sto tebi firma isplati dobije nazad od zavoda


znaci to je to :(, a znam da im zavod refundira pa mi i jest bezveze da ne mogu nista da dadnu od sebe :)

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: plata u toku bolovanja
7.3.2012 9:20:57   
djoisa
moze li pedijatar napisati doznake za moje bolovanje ili moram doktoru porodicne medicine?
zna li ko?

(odgovor članu nina25)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: plata u toku bolovanja
7.3.2012 9:23:22   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: ĐoIsA

moze li pedijatar napisati doznake za moje bolovanje ili moram doktoru porodicne medicine?
zna li ko?


pedijatar ce ti dati potvrdu da je dijete bolesno sa dijangnozom i periodom i ti tu potvrdu nosiis svom dr i on ti otvara bolovanje za njegu djeteta

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: plata u toku bolovanja
7.3.2012 9:38:13   
djoisa
hvala

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: plata u toku bolovanja
12.3.2012 11:31:31   
mamaibabo
i mene to za godišnji zanima ja neradim od septembra sam na bolovanju ...a što se tiče moje plate ,radim u velikoj privatnoj firmi i samo su mi prvu platu dali 100% ostalo kad izračunam tačno 80%,ja zvala piala što zar nemam pravo na 100% platu,oni vrdaju kao daju mi 100% platu al nisu dužni da mi plačaju ono za minuli rad (ja ga imaam oko 70km) i baš toliko mi fali plate....odustala sam od natezanja s njima moj bebi mi je najvažniji....i znal neko ovo za godišnji šta i kako? I da imam li ja sad pravo na regres?....

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu nina25)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: plata u toku bolovanja
12.3.2012 16:03:06   
M kao Mama
Budući da su kod mene komplikacije sa trudnoćom do 42 dana je bilo 70 %, od 42 dana pa na dalje 100 % (naravno tu ne ulazi topli), e i ja imam pitanje oko regresa, tako da ću sada 16 na komisiju, zadnji put su mi produžili 42 dana, budući da sad imam i otpusno iz bolnice, vjerujem da će 60 dana što mi i paaše, i onda akobogda otvaram godišnji da bi me regres zakačio

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: plata u toku bolovanja
12.3.2012 22:13:41   
amiyca
Ja sam vec pisala kako je u mojoj firmi sto se tice place. I sada dobijam 100% od place, ali samo zato sto mi je posao takav da ga mogu raditi od kuce i sto sam sa direktorom dogovorila da kroz stimulaciju dobijam iznos koji bi mi odbijali (10% manje nakon 42 dana bolovanja). Sto se tice go, posto je meni termin pocetkom maja i onda bih trebala ici godinu dana na porodiljsko, posavjetovala sam se sa nasim pravnikom i situacija je slijedeca: Ako ne pocnem go u ovoj godini, nemam pravo na regres. Ovo mi je potvrdila i moja dr opste prakse. Na komisiju bih trebala ponovo 22.03., ali cu umjesto toga uzeti go i onda me svakako slijedi 28 dana bolovanja pred termin.


_____________________________

Sunce mamino 20.04.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: plata u toku bolovanja
13.3.2012 8:28:06   
mamaibabo
jutro drage moje...znači ipak moram uzeti godišnji...a to za 28 dan to možeš po zakonu uzeti a i nemoraš,tako meni reče dr.imaš pravo na tih 28 dana prije poroda al s obzirom da smo mi već na bolovanju ja ih neču uzimati jer ču onda morati i ranije doći s trudničkog a to mi nikako nepašeuser posted image amiyca i ja bih trebala na komisiju sad 24.3 al moram zvati svoju pravnicu još danas i vidjeti s njom.....mamaalma hoće daće ti 60dana i meni su dali 60 dana! poooooooooooz

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: plata u toku bolovanja
13.3.2012 8:30:55   
mamaibabo
amiyca meni je termin 02.05 e sad zbog visokog pritiska moguče da sve bude i ranije e zato neču uzeti tih 28 dana porodiljskog....valjda mogu ovako kako sam ja smislilauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: plata u toku bolovanja
13.3.2012 21:35:45   
amiyca
Mozete uzeti i kasnije tih 28 dana. Ja cu se vjerovatno ranije vratiti na posao, pa mi nije puno bitno kad cu uzeti tih 28 dana. Samo je bitno da go otvorite u ovoj godini, a za bolovanje uskladite kako vam odgovara. user posted image

_____________________________

Sunce mamino 20.04.2012

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: plata u toku bolovanja
28.3.2012 18:50:48   
Latinka
IZVORNA PORUKA: Latinka

Cure, hvala vam na info. user posted image
Javim vam šta sam odradila


Evo ja se javljam, kao što sam i obećala, mada malo kasnim-prošlo je već pola godine user posted image
Meni su u februaru, poslije poroda, isplatili sve zaostatke. Stalno sam ih zvala i slala br. Sl.novina, ali nisu ništa odrađivali dok nisu dobili potvrdu od jedne revizorske kuće.
Drago mi je što sam dobila pare, naravno, ali još više što sam bila u pravu


_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: plata u toku bolovanja
7.5.2012 10:55:35   
mali_leptiric
Drage moje imam jedno pitanje vezano za naknadu. Situacija je ovakva: radim u privatnoj firmi i na ugovoru sam o radu na odredjeno vrijeme. Radila sam 6mj. i produze mi ugovor na 2 mjeseca ( ali naprave ne anex ugovora vec novi ugovor o radu ) tj.do kraja juna, a termin za porodjaj je kraj jula. realno trudnicko mogu otvoriti oko 20.06. Da bi dobijala naknadu od Kantona da li moram taj ugovor produziti ili kako to funkcionise? Gdje mogu dobiti sve te informacije?

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: plata u toku bolovanja
7.5.2012 11:02:04   
M kao Mama
Da bi dobila nakdanu od Kantona kao porodilja u stalnom radnom odnosu treba ti od firme ovjeren papir na kojem je tvoj status, JMB broj firme, rodni list djeteta i još neka dokumentacija, znači ugovor mora biti važeći,

(odgovor članu mali_leptiric)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: plata u toku bolovanja
7.5.2012 11:04:57   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Budući da su kod mene komplikacije sa trudnoćom do 42 dana je bilo 70 %, od 42 dana pa na dalje 100 % (naravno tu ne ulazi topli), e i ja imam pitanje oko regresa, tako da ću sada 16 na komisiju, zadnji put su mi produžili 42 dana, budući da sad imam i otpusno iz bolnice, vjerujem da će 60 dana što mi i paaše, i onda akobogda otvaram godišnji da bi me regres zakačio



a, da se nadovežem na svoj post,

helem godišnjeg novog nemam, kao nemam pravo na godišnji jer sam na bolovanju, a godišnji se stiće radom, imam starih 8 dana, sa kojim ne znam šta da radim, u utorak akobogda idem opet na komisiju, ljudima ću lijepo sve ispričati kako sam ostala bez godišnjeg pa da mi daju komisijski do termina, neću ovoh 28 da diram dok god ne budem morala

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *