|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: plata u toku bolovanja
27.7.2012 11:57:39   
simke
ja sam na bolovanju radi cuvanja trudnoce primala manju placu od prosjecne u federaciji nakon cega sam se obratila inspekciji rada koja je konstatovala da su mi prava povrijedjena i nista vise. koliko ce mi poslodavac isplatiti inspektorica mi je rekla da nije u njihovoj nadleznosti vec je unadleznosti suda, a meni je placa mnogo visa od prosjecne. nakon toga doplatili su mi samo razliku do prosjecne i zakinuta sam za najmanje jednu hiljadu konvertibilnih maraka. sta kazete na ovo. kad se vratim na posao i dobijem otkaz sta mi je ciniti i kome se obtatiti da mi vrate moje parice.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: plata u toku bolovanja
27.7.2012 11:59:58   
Hanady RR
pošto imaš nalaz insepkcije .....po kojem su regirali al ne do kraja...ostaje ti smao sudska tužba prema njima za nakandu štete za vdijeme porodiljskoga

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu simke)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: plata u toku bolovanja
27.7.2012 12:49:22   
Alannah
I ja mislim da bi trebala kontaktirati nekog advokata i posavjetovati se,pogotovo ako ocekujes i otkaz,koji ti u pravilu ne bi smjeli dati,ali svi znamo kakvi su poslodavci.user posted image
U TK inace na cuvanju trudnoce( od 5.mjeseca sam na bolovanju) imam 100% platu,a na porodiljskom je 90%,pa se nadamda nece sta izmijeniti dok se porodim.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: plata u toku bolovanja
27.7.2012 14:28:39   
simke
jel tuzba prema firmi ili inspekciji i da li mi se isplati koliko ce me kostati a ja mislim da je imao nekog u inspekciji direktor pa je to tako nastimano

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: plata u toku bolovanja
27.7.2012 14:32:01   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: simke

jel tuzba prema firmi ili inspekciji i da li mi se isplati koliko ce me kostati a ja mislim da je imao nekog u inspekciji direktor pa je to tako nastimano


nema on šta naštimati...
ako je inspekcija našla grešku i to zapisnički konstatirala...on je imao rok da je ipsravi u skladu sa zakonom..
kako nije to uradio u skladu sa zakonom ti imaš zapisnik inspekcije kojim tužiš šefa...

ako imaš zakonski osnov d aje morao isplatiti sumu do plaće koju si primala...onda tužiš njega tj.firmu da tako i postupi...

ako nisi imala zakonski osnov da ti isplati razliku do plaće nego do porsječne plaće federacije onda je inspekcija tako i napisla u svom nalogu, on postupio...

sve ti zavisi od zakonskoga osnova...zakona i pravlnika o radu firme...tj. kolektivnoga ugovora...

u svakom do slučaja ako tužiš...tužiš firmu...
jer ako insepkcija nije uradila nalog u skladu sa zakonom onda si morala imati rok da se žališ njimauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu simke)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: plata u toku bolovanja
27.7.2012 14:34:55   
Alannah
Prema firmi tuzba,a onda obavezno spomeni advokatu i za tog inspektora,pogotovo sto imas dokaz da nisu uplatili koliko su trebali,a nemaju razlog i da ne uplate,jer firma sve refundira od drzave sto uplati trudnoci/porodilji,tako da su te fino zakinuli. Ne znam koliko bi kostalo,probaj otici do nekog advokata na informativni razgovor,sa svojom dokumentacijom.I sretno

(odgovor članu simke)
Neposredna veza do poruke: 56
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *