|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pranje zubica
30.9.2011 22:53:19   
Adana
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

koliko kostaju ove tablete Naf 0,25 kontala davati djeci,koristili vec neko??


Ja sam prije nekih godinu-dvije trazila ove tablete u apoteci i receno mi je da se ne proizvode... Ne znam...
A kako pasta za zube sadrzi fluor ne znam trebaju li... da ne bude kontraproduktivno...
Mozda da odes pedodontu i pitas za savijet sta i kako...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Pranje zubica
30.9.2011 22:56:03   
Adana
IZVORNA PORUKA: hilari

ja imam jedno pitanje za sve mame ako i moze neko pomoci.moja devojcica ima 4 ipo godine i ima velike probleme sa zubima prvih cetiri gornji su joj se skrunili skroz i sada mi doktori kazu da nema druge nego da je uspavaju i da joj povade korene jer ima rizik da stalni zubici povucu karijes od ovih sada stvarno sam neodlucna sta da radim to je problem jer da sam ja znala vodila bih je na mesec dana kod zubara ali sad je kasno molim vas ako neko imao iskustva sa time da odgovori


Slazem se sa konstatacijom zubara da ima sanse da se i stalni zubici pokvare jer se zametci nalaze odmah iznad mlijecnih...
Ako si neodlucna otidji jos kojem pedodontu pa upitaj za savijet...
Za koju godinu ce joj krenuti nicati stalni zubi, i nece joj smetati da nema mlijecne osim malo estetike... Ali svakako bi uskoro poceli ispadati tako da... Sretno u svakom slucaju!

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu hilari)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Pranje zubica
30.9.2011 23:01:17   
Adana
IZVORNA PORUKA: Sonja

u moram se javiti na ovu temu..
adinu redovno peremo zubice jos od kad ih je imao nekolik
i on zaista uziva u tome..
zubici su mu stvarno bijeli ali na jedinici ima zutu tacku i nije mu bas zubic gladak ako me razumijete ..kao malo tu udubljeno gdje je zuto i ne moze nikako da se skine touser posted image
bas mi je nesto zao a ne znam da li trebam da ga vodim stomatologu..mislim da bi se prepao a i ne znam uopste da li se mlijecni zubi popravljajuuser posted image


Ja bih odvela malenog zubaru. Preporucuje se to uraditi cim se pojave prvi zubici. Svakako mu prvi put nece nista raditi sem malo pokazati ordinaciju i instrumente kako bi s eopusti. Pametnije ti je odvesti ga prije nego se desi neki problem jer se tada moze prepasti ili nesto slicno i onda mozete imati problem. Ovako sto je manji i sto se prije navikne bice vam lakse.
A ta mrlja udubljena meni zvuci kao tzv. podminirajuci karijes. On se 'na oko' ne vidi ali ispod moze da bude sve 'pokvareno'. I mlijecni se zubici po potrebi mogu popravljati.
Zato sma ja za opciju sto prijeg odlaska zubaru da se dijete navikava, a i da se na vrijeme reaguje, jer ipak su mlijecni zubici cuvari prostora za stalne. :)

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Pranje zubica
30.9.2011 23:04:10   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Adana

IZVORNA PORUKA: hilari

ja imam jedno pitanje za sve mame ako i moze neko pomoci.moja devojcica ima 4 ipo godine i ima velike probleme sa zubima prvih cetiri gornji su joj se skrunili skroz i sada mi doktori kazu da nema druge nego da je uspavaju i da joj povade korene jer ima rizik da stalni zubici povucu karijes od ovih sada stvarno sam neodlucna sta da radim to je problem jer da sam ja znala vodila bih je na mesec dana kod zubara ali sad je kasno molim vas ako neko imao iskustva sa time da odgovori


Slazem se sa konstatacijom zubara da ima sanse da se i stalni zubici pokvare jer se zametci nalaze odmah iznad mlijecnih...
Ako si neodlucna otidji jos kojem pedodontu pa upitaj za savijet...
Za koju godinu ce joj krenuti nicati stalni zubi, i nece joj smetati da nema mlijecne osim malo estetike... Ali svakako bi uskoro poceli ispadati tako da... Sretno u svakom slucaju!


Hm... Moja iskustvo: Starija kćerka je imala taj cirkularni karijes - potpuni uništena četiri gornja prednja zuba već sa četiri godine, uprkos higijeni usta. Vodili smo je raznim dječijim zubarima, predlagali su nam da povade korijen zuba, jedna čak i da joj naprave protezicu koju bi mijenjali na šest mjeseci... Na kraju sam poslušala starog zubara koji mi je rekao da pustim kraju,, nastavim djetetu  prati zube, ne dam ništa osim vode kad se noću budi da pije (tražila je sok, čaj, slatko mlijeko, što bi mogao biti uzrok problemu)  i da će sve biti OK. I bilo je. Ona sad ima 16,5 godina, i krasne, zdrave zube. Lijepe. E, sad... Da li smo samo imali sreće ili je to pravi način ne znam i ne mogu ti savjetovati...


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Pranje zubica
30.9.2011 23:04:50   
Adana
IZVORNA PORUKA: helena_7

emma odvedi je ako hoces zubaru al vjerovatno onda jest od udarca,mozda je zivac malo ostecen.

E da vas pitam za kaladont! Bebi je godina dana , ima 12 zubica i poceli smo odnedavno prati zube i ona to obozava,al peremo bez kaladonta. Da li ga je potrebno uvesti, i ako da... ne zan ona sama ispljunuti pa jel OK da proguta? Meni se ne daje jos pasta,jer kao ni za odrasle ne valja pretjerivati posto nisu bas najzdravije.



Bitno je da ti njoj cetkas zubice, sa ili bez kaladonta. Mada isti nije na odmet.
Mi koristimo ELMEX pastu za zube, koju nabavljamo iz Njemacke i Austrije. Srecom uvijek uzmemo po nekoliko pa ne zafali. :) A i stavljam je jako malo pa potraje.
A mozes i bilo gdje drugo, mozda najbolje u DMu, potraziti neku pastu za mlijecne zube i to do 6 godina, sa smanjenim udjelom fluora. Tako da i ako bebe malo proguta nije strasno. Asja je relativno brzo navikla da ispljune, mada joj se nekada omakne. :)

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Pranje zubica
30.9.2011 23:06:18   
Blue rose RR
Potpisujem Adanu, odlazak stomatologu prvi put u stvri predstavlja samo upoznavanje djece sa aparatićima koje tete zubarke imaju - tako je makar bilo u našem Domu zdravlja.
Mi smo odlazak zubaru  i opravljanje "začinili" Zubić Vilom - tako da je svaki put odlazak jedva čekala.

Popravljali smo do sada jednom zubić, ali smo išli na "čišćenje" upravo tih naslaga koje pasta dječija ne može tek tako skinuti.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Pranje zubica
30.9.2011 23:13:31   
bebbe RR
U biti, zube peru pokreti četkicom, a ne (samo) pasta..
Mi smo uveli pastu za zube sa 12 mjeseci, i to NENEDENT, njemački proizvod. Odlična je jer ne sadrži nimalo fluora. Tek nedavno smo, nakon posjete zubarki koja je rekla da je sve super, ali i da je  fluor u malim količinama ipak potreban kada dijete zna (i hoće) ispljunuti pastu, kupili pastu od 0 do 6 godina, sa smanjenim udjelom fluora, iako Ema odavno zna ispljunuti.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Pranje zubica
30.9.2011 23:16:22   
Adana
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

U biti, zube peru pokreti četkicom, a ne (samo) pasta..
Mi smo uveli pastu za zube sa 12 mjeseci, i to NENEDENT, njemački proizvod. Odlična je jer ne sadrži nimalo fluora. Tek nedavno smo, nakon posjete zubarki koja je rekla da je sve super, ali i da je  fluor u malim količinama ipak potreban kada dijete zna (i hoće) ispljunuti pastu, kupili pastu od 0 do 6 godina, sa smanjenim udjelom fluora, iako Ema odavno zna ispljunuti.



Slazem se skroz! Zato su meni super one elektricne cetkice. :)

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Pranje zubica
1.10.2011 2:39:49   
baby2
koliko kostaju ove tablete Naf 0,25 kontala davati djeci,koristili vec neko??


Ja sam ih koristila u trudnoci,kostale 7 km 100 tableta.

< Poruku je uredio baby2 -- 1.10.2011 2:40:30 >

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Pranje zubica
1.10.2011 8:29:19   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Adana

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

koliko kostaju ove tablete Naf 0,25 kontala davati djeci,koristili vec neko??


Ja sam prije nekih godinu-dvije trazila ove tablete u apoteci i receno mi je da se ne proizvode... Ne znam...
A kako pasta za zube sadrzi fluor ne znam trebaju li... da ne bude kontraproduktivno...
Mozda da odes pedodontu i pitas za savijet sta i kako...

Adana molim te,haj mi reci jednog dobrog pedodonta u sa? Hvala

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Pranje zubica
1.10.2011 12:49:29   
Adana
Poslala sam ti PP. :)

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Pranje zubica
1.10.2011 12:51:09   
vila_7
Adana a gdje imaju kupiti te paste bez fluora?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Pranje zubica
1.10.2011 13:00:59   
Emica_sa
U Deutschland moja helenauser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Pranje zubica
1.10.2011 13:59:20   
Adana
IZVORNA PORUKA: helena_7

Adana a gdje imaju kupiti te paste bez fluora?


Ako imas ikoga u Njemackoj ili Austriji, ili da bar nekad ide tamo.... Tako ih ja nabavljam. :) Mozda ih ima jos negdje, ali ne znam.

A uzimala sam i djeciju pastu za zube u DM-u, sa smanjenim udjelom fluora, od 0-6 godina je. Nisam sigurna kako se zove. :)

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Pranje zubica
1.10.2011 14:13:37   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: helena_7

Adana a gdje imaju kupiti te paste bez fluora?


http://www.lekarnar.com/izdelki/nenedent-otroska-zobna-pasta-brez-fluora

Evo, ova pasta bez fluora se u Sloveniji sada može kupiti i u Mercatoru i u Tusu ( i u svim drugim lancima trgovina), pa mozda može i u SAuser posted image Mislim, možda da pitaš, pa da ti je nabave, ako je već nemaju...


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Pranje zubica
11.10.2011 0:34:00   
Adana
Malo obavjestenje. user posted image

Procitala sam u katalogu od CM Marketa da se kod njih ima kupiti Elmex pasta i cetkica za zube! user posted image  

Pa eto drage moje, koje zanima, da znate.

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Pranje zubica
11.10.2011 0:51:39   
gvendolina
adana bas ti hvala za infouser posted image
ja sam obisla sve Dm radnje,trazila sam i u apotekama i u cozmo-u,ali nije bilo

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Pranje zubica
11.10.2011 0:57:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ilhana RR

Mi koristimo ove

user posted image


I ja sam pocela koristii ovu i super ide , dok onu ljutkastu koju je zubarka preporucila nece ni da vidi, stavim sasvim malo , ma hajde Boga ti jedva ceka da kazem idemmo prati zubiceuser posted image

Ista marka je i ona prva pasta ali nije vocni ukus , cirkus sa njim, vriska , skika, sad milina ga gledati

< Poruku je uredio MarinaDK -- 11.10.2011 0:58:54 >

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Pranje zubica
11.2.2012 21:12:50   
reallove
Da se pohvalimo,poceli smo prati zubice,ali ono fino,pastom za zube..Vec odavno mi to kao pokusavamo,ali bez paste,gadi mu se i kupimo signal sa okusom jagode i upalilo jeuser posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Pranje zubica
11.2.2012 21:14:48   
Visnja RR
i asja je prihvatila samo tu pastu user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Pranje zubica
11.2.2012 21:21:24   
reallove
Ja se bas iznenadila kada je poceo fino da pere zubice bez problema,vec je uvjezbao kako da pere sam,a sad eto koristi i pastuuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 221
   [Obrisana poruka]
11.2.2012 21:27:29   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu reallove)
  Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Pranje zubica
11.2.2012 21:29:22   
felix

IZVORNA PORUKA: reallove

Ja se bas iznenadila kada je poceo fino da pere zubice bez problema,vec je uvjezbao kako da pere sam,a sad eto koristi i pastuuser posted image

i mi, isto peremo uvecer i ujutro user posted image sami user posted image
Neku noc, ja njemu vicemo idemo lec ( a prije odemo u kupatilo) i sad idem do , spavace da uzmem nesto a on ce " a mama peja bube" hahhaha ocemo reko A . samo da mama nesto uzme user posted image bas mu se fina navika stvorila sam napominje misli mama zaboravila user posted image

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Pranje zubica
12.2.2012 14:16:44   
milenium
moj ima 3 ipo godine i još uvijek ne želi koristiti pastu,peremo zube često ali samo s običnom vodom.kako da ga nagovorim da pasta nije ništa strašno. neki dan je jedva nekako pristao da stavimo malo ali kad je počeo prati zgadilo mu se tolko da se namjestio kao da će povratiti.još sam mu kupila dječju s okusom jabuke.user posted image šta da radim?

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Pranje zubica
12.2.2012 14:22:53   
Visnja RR
isto je bilo sa asjom...dugo je prala samo s cetkicom i vodom...ali ima 2 ili 3 mjeseca pere sa kaladontom...dopalo joj se ...ukus jagode Signal...ali ja stavim bas malo...kao zrno bibera pa razmazem po vrhu cetkice.... i nema potrebe za vise...

< Poruku je uredio Visnja RR -- 12.2.2012 14:23:11 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *