|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pelenski osip
16.9.2008 14:05:14   
lu
IZVORNA PORUKA: Suzana

Mi kombinujemo vlazne maramice i pranje guza vodom, a koristimo Pavlovicevu kremu i za guzu, i za sve ostalo poslije kupanja. Zadovoljni smo!
A sinoc na HRT-u, u njihovoj emisiji Potrosacki kod slusam negativne kritike na Originalnu Pavlovicevu mast - kao nije za djecu do 3. godine?! Da li je to antipropaganda?! Rekla bih da jeste. Da li ste vi, koje koristite ovu kremu zadovoljne sa istom?
 
PS: Bas mi cudno da vam se ne svidja miris Jekoderma, meni je predobar :)


u zemljama EU ne mozes naci kreme sa bornom kiselinom, a iz te kompanije nisu poslali demant a i ja sam im poslala e-mail na koji nikad nisam dobila odgovor. ja sam je koristila do te emisije a poslije ne. imam penaten, a pored nje koristim i hipp kremu.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: pelenski osip
19.9.2008 16:26:17   
Idaa
Ja sam i sto koristila Pavlovićevu mast,odlična je,ali sam prije možda mjesec dana u jedno m časopisu pročitala da krema djeluje kancerogeno na kožu bebe,od tada se neusuđejem koristiti jer ni sam aneznam jel istina ili nije pa se bolje cuvati je pa sam prešla na hipp kremu. Za sada sam zadovoljna, jer moja beba još nije imala pelenski osip,ali ja je vrlo često presvlačim,prvo obrišem baby maramicama pa onda toplom vodom uz upotrebu gela za tuširanje Hipp i onda obavezno namažem kremicom..

_____________________________

My baby
Hana 09,07,2008.

(odgovor članu lu)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: pelenski osip
21.9.2008 11:28:01   
mamyca
Hamza je dobio pelenski osip kad je imao 3,4 dana,nema kreme koju nisam isprobala.I tada mi je mama donijela Ivinu kremu i odmah je osip nestao i hB nikad se vise nije pojavio.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Idaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: pelenski osip
23.9.2008 12:21:16   
emina24
Mi, hvala Bogu, nismo imali problema sa osipom ali sam dobila par savjeta od starih žena koje su sve rješavale prirodom.
Jedan od tih savjeta jeste da se jestivo ulje uprži ( sa puuuno dima) i ohladi pa time mažu područja osipa od pelena.
Drugi savjet je da se fenom (srednjom temperaturom) na suši osip 5-7 min nekoliko puta dnevno samo treba paziti da fen ne bude preblizu koži.

Inače mi koristimo pravljenu bademovu kremu user posted image čije pravljenje naručimo u apoteci (malo je skuplja) i do sada se pokazala kao dobra.

_____________________________

MAK 13.07.2008.

(odgovor članu lu)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: pelenski osip
23.9.2008 12:31:34   
emina24
Zaboravila sam dodati da kombiniramo pampers vlažne maramice kad se Mak upiški, a pranje toplom vodom poslije kakanja. Mislim da je pranje guze vodom, posebno kod djevojčica, preventiva od dobijanja bakterije šerijah koli (ne znam kako se tačno piše). To je bakterija koja se pravo dugo liječi (po nekoliko godina, čak) i koja inače dolazi iz probavnog trakta. eto...

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: pelenski osip
23.9.2008 21:24:01   
SelmaK
Do sad nismo imali ozbiljnijih problema sa bilo kakvim osipima, osim tokom boravka u bolnici nakon porodjaja. Tamo se Aladin za onih par dana bio sav izasuo i dobio ojed po rukama i osip po guzi. Ali kada smo stigli kuci i okupali se par puta u kalij hipermanganu, sve je brzo proslo.

Inace za guzu koristimo vlazne maramice Pampers Sensitive, a kada se ukakimo guzu peremo Nivea sapunom.
Kao sto rekoh nismo imali ozbiljnijih problema sa osipima, ali svima koji iole imaju toplo preporucujem Bepanthen mast, koja je dobra za guzu, ostale dijelove tijela, pa i lice!!!
Od nje mom Aladinu i najmanja tackica brzo prdje!!!

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu emina24)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: pelenski osip
29.12.2008 13:57:20   
mamina cura
Da podignem temuuser posted image  Henina guza je isto semafor crvena evo ima sedam danauser posted image  Malo smo smanjili kad ono izasao zubic i evo jutros opet. Mjenjam joj pelene svaki put kad se popiski, drzim je golu, ispiremo hipermanganom i mazemo kremom koja joj je do sada pomagala.... Da je u jednokratnim ja bi do sada poludila jer tako ima osjetljivu guzuuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: pelenski osip
29.12.2008 14:04:13   
Visnja RR
a da koristis jednokratne bar dok to ne prodje... mozda joj smeta neki deterdzent kojim peres pelene...
nemoj biti tvrdoglava  ipak je djete u pitanju user posted image  
pusa maloj semaforskoj guzi

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: pelenski osip
29.12.2008 14:06:58   
Anoniman
bas mi jer zao MC.user posted image
A i pogotovo sto se to i pored platnenih moze desiti?! user posted image
Brz oporavak Heni!user posted image

(odgovor članu mamina cura)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: pelenski osip
29.12.2008 14:10:43   
MELLI
Kako mi je žao male pišulje.I ja sam jedno vrijeme kuburila sa semaforom na guzi.Ne znam koju kremu koristiš,možda joj ne pruža dovoljnu zaštitu. sve što radiš i ja sam radila,a osim toga, prije mazanja kremom, guzu sam sušila fenom.Dermatolog mi je rekao da guza mora biti potpuno suha i da je to preduvjet da se koža smiri.
Želim joj brz oporavakuser posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: pelenski osip
29.12.2008 14:10:55   
Hannah
Meni je pomoglo maslinovo ulje i mustela protiv pelenskog, a imali smo osip koji je trajao preko mjesec dana (i dan danas mu je bijelja koža gdje je bio osip). Do pelena nije bilo, pošto smo u to vrijeme sve pokušavali, i jednokratne.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: pelenski osip
29.12.2008 14:17:17   
mamina cura
Jednokratne ne smijem staviti jer i kad je guza bila ok osipala se u njima iz cistog mira. A osip je vise oko pise i kao da su vec i nesto kao bubuljiceuser posted image  Malo se smiri dok ne kaki, kao da je kaka puno iritira. Pokusavam da joj i promjenim ishranu ali nista....

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: pelenski osip
29.12.2008 14:17:26   
Anoniman
moja se juce ujutro probudila sva osuta, hem velika nuzda, hem mala... jadica user posted image
koristila sam Sebamed kremu - diaper rush cream... sve se povuklo do popodne user posted image namazala tri puta
bilo bi super da i ovu probas
bas mi je zao malene guzare user posted image

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: pelenski osip
29.12.2008 14:19:22   
mamina cura
Krema koja joj je uvijek pomagala sad je samo smiri ali se osip ne povlaciuser posted image  Moracu reci muzu da ode do apoteke jer je vani -3

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: pelenski osip
29.12.2008 14:20:09   
žana o8
Ja koristim dm-ovu kremu babylove Ultra sensitive pfegelcreme sa pantenolom. One su baš za pelensku regiju i super su, pa eto možeš i tu probati. Mi je od početka koristimo, i nikada nismo imali pelenski osip. Jest malo skuplja , ali je dobra.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: pelenski osip
29.12.2008 14:25:28   
mamina cura
Nazvala sam svoju pedijatricu i kaze mi da ispirem dva dana sa hipermanganom pa da onda mazem sa acidi-borici kremom. Kaze da gljivice bujaju ispod kreme i ovo treba da se osusi i da zacjeliuser posted image  A ja sam izapirala pa mazala user posted image  Vidim da je boli jer mi place kad je ispiramuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: pelenski osip
29.12.2008 15:35:13   
Hannah
Mamina cura, ako su gljivice onda treba plymicol ili štatijaznam, tek sam tako čula.
Acidi borici je otrovna, i u jednoj knjizi koju imam piše da se ne bi trebala ni držati u kući gdje je beba. A ima je u pavlovićevoj user posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: pelenski osip
29.12.2008 16:54:38   
MELLI
Na tvom mjestu, ja bih dijete odvela dermatologu.Meni je pedijatar problem razvukao mjesec dana dajući mi pogrešne kreme, koje uz to, kako mi je dermatolog objasnio,nisu uopće predviđene za bebe tog uzrastauser posted image .
Kasnije sam za gljivice dobila canesten puder i kremu,Betrion mast,hipermangan kupke i između njih koristila sam jekoderm mast.Nikakve pelene nismo koristili nekoliko dana, kakili smo i piškili na pamučne plahte(beba je bila stara dva mjeseca pa je to bilo moguće).
Stanje se popravilo za pet-šest dana.Moj savjet odvedi bebu stručnoj osobi,prije ćeš se riješiti belaja.
Zaboravih da kažem ako koristiš vlažne maramice,izbaci i njih nekoliko dana.Ljubi bebu user posted image

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: pelenski osip
29.12.2008 20:37:45   
Visnja RR
ja od Asjinog rodjenja koristim Pavlovicevu kremu... nikad nije doslo do osipa...
jako mi je zao vasih malih guza user posted image ...
a zasto tacno dolazi to toga? znaci li to da su neke bebice ipak malo preosjetljivije ili... ?


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: pelenski osip
29.12.2008 21:59:35   
MELLI
Moja Višnja ja imam dvoje,prvo nikada nije imalo problema sa kožom,a ovo drugo da bog sačuva.Valjda je svijetlije puti,pa mi je dr. rekla da su te bebe malo osjetljivije od ovih tamnoputih.Mi smo kuburili što sa osipima,što sa, doslovce, ranama na guzi, ali eto sada nemamo više tih problema.Dr. me je takođe upozorila da će do treće godine biti osjetljivuser posted image .Ma jadne male bebareuser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: pelenski osip
29.12.2008 22:15:14   
juni
Bas mi je zao malih bebica. Heni zelim brz oporavak od osipa i lijepu guzu za stipnuti user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: pelenski osip
29.12.2008 22:57:16   
Ilhana RR
Moja mala nema nikad pelenski osip al zato ima uvijek osip kad joj novi zub treba da izadje zacrveni se. Ja joj onda stavim jedan malo deblji sloj Bademove kreme i do sledeceg mjenjanja pelene nestane crvenilo.

Po mom misljenju nepostoji bolja krema nego Bademova, trenutno sam u manjku. Ostala mi jos jedna mala Bademova kremica tako da je stedim, mazem je Bekutanom sad za sad. Al treba da mi stigne paket iz Bosne sa Bademovim, zeljno ih iscekujem hehehe user posted image



(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: pelenski osip
29.12.2008 23:50:41   
lejlašh
MC mislim da je to do ishrane ili do zubića. Probaj izbaciti sve kiselo,ako nešto koristiš - mandarine, naranče, paradajz. Žao mi je te male guzeuser posted image
Moja mrvica je imala užasan osip koji nije prolazio nikako, a sve sam probala, tek promjenom ishrane je došlo do poboljšanja, i hvala Bogu, više se nije javio

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: pelenski osip
29.12.2008 23:57:08   
camm
bas  se cudim kako se to vama deselo

mislim da bi ih trebala poceti koristiti jednokratne pelene malo dok to ne prodje..



_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: pelenski osip
30.12.2008 0:19:35   
triplemama
Pa šta nam je to Heni, tek sad vidjo?

Ja sam sa Emirom uvijek koristila od Babylove iz DM Calendula creme zeleno palovanje i najbolja mi je.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vitre
kaktuscic

Dajete li vitre?

Da (83%)

Ne (17%)


Broj svih glasova: 221

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *