|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pelenski osip
30.12.2008 9:51:03   
mamina cura
Jutros je vec bolje, hvala vam mnogo na savjetimauser posted image

Jucer sam je stalno presvlacila, cim se upiski i stavljala na tutu, pustala je po kuci goluuser posted image  i ispirala hiper-manganom. Cak sam je u noci presvlacila i ustala je suhe peleneuser posted image . Susili smo guzu i fenom. Guza se smirila ali koza je u krastamauser posted image  ali vise nije upaljeno kako je bilo. I sve je suho. I danas cemo isto, ispiranje i presvlacenje a sutra aBd mazanje kremom. Ipak se ne smije mazati kad se pravo upali. Nju najvise je iritirala kaka u peleni, pokaki se u noci i tako spavauser posted image  a to do sada nije nikada radila. Valjda puno jede po danu a mozda je i malo prehladila stomak, ko ce ga znati.
Jucer mi je plakala svaki put kad sam je ispirala a danas ne. user posted image  I osip je vise oko pise a ne na guziuser posted image  Stavljam joj i uloske sa bambusom, jako su njezni i pomazuuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: pelenski osip
30.12.2008 10:08:46   
Ilhana RR
Mamina cura - to mi nesto zvuci poznato... od mog brata mala je se osula od prilike u istoj starosti kao tvoja Hena... njoj su isto mogli nekad malo da ublaze sa kremama ali nije htijelo da nestane skroz pa su bili kod doktora i dobili neku kremu sto su mazali sedam dana i nakon tih sedam dana nestalo je i vise se nije vratilo. I u nje je to bilo bas kraste sve, ovde kazu da je to normalno kod curica u toj starosti i da se netreba nista sikirati da nije radi higijene ili radi pelena. Jer nosila je pelene Ema i nakon tog osipa kad joj je nestalo i nikad joj se nije vratilo.

Nadam se da ce joj biti bolje, znam da je Emu to bolilo jer je nonstop govorila "Boli pile"...

pusa za princezu

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: pelenski osip
30.12.2008 10:19:53   
Anoniman
I mojoj Asji je bio taj osip i crvenilo po guzi,ja sam je ispirala hipermanganom i mazala joj guzu niveinom kremom sa cinkom,ta krema je u tubi plave je boje i drzala je bez pelena i povuklo se hB. a bilo je grozno,plakala je kad sam je prala i bile su sitne bubuljice, nosiću joj urin na kontrolu da vidim jer može biti i od urina ako je jak ili ako ima neku bakterijicu.

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: pelenski osip
30.12.2008 10:25:43   
Gigana
Mi smo s Vedadom kuburili preko 20 dana sa pelenskim osipom.  Vodili ga kod 4 pedijatrice i svaka nam davala kreme koje mu nisu pomagale.  Prvo smo koristili nistatin i malo mu je bilo bolje, ali opet se pogoršalo.  Onda nam je druga doktorica dala rastvor acidi borici da mu stavljam kao obloge i pravljenu kremu u apoteci za peleski osip.  I od toga nije bilo ništa specijalno.  Onda mi je farmaceut u apoteci rekao da mu stavljam obično jestivo ulje, ali prije toga da ga zagrijem, pa ohladim i mogu reći da mu je to najbolje pomoglo.  Guza mu je prije toga bila sva u plikovima i kao hrastova kora.  Ulje sam stavljala pred spavanje i ujutro bi se guza fino smirila.  Tokom dana sam ga mazala bademovom kremom, ali samo onom što prave u Galasovim apotekama i stvarno sam vidjela poboljšanje. 

Inače, tih dana je imao proljev i jako puno je balio (zubići), pa mislim da je do toga.  Promjenila sam mu 3 vrste pelena u ovom periodu da se uvjerim da nije do njih.  Guzu sam prala vodom i sapunom, a onda sušila fenom, pa na sterilnu gazu stavljala ulje i tako smo riješili problem.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: pelenski osip
30.12.2008 11:29:02   
Hannah
MC, sretan vam rođendan koliko vidim po tickeru danas je!

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: pelenski osip
30.12.2008 14:26:10   
mamina cura
Hvala punouser posted image Slavimo uveliko

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: pelenski osip
30.12.2008 14:33:56   
žana o8
sretan rođendan krastavoj guziuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: pelenski osip
30.12.2008 15:32:17   
mamina cura
Hvala ti. Sad se Hena istovarila u pelenu, mama odmah presvukla, oprala hipermanganom, susila fenom i stavila novu pelenu. Probavam i vuneni cover, tj. kao mali sorc od vune. Tako koza treba da dise i ne pregrijava se. Manje je osipa i smiruje se. Jos smo daleko od full recoveruser posted image  ali bolje je i manje boliiiii

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: pelenski osip
30.12.2008 16:09:07   
lejlašh
Sretan rođendan i od nas dvije, želimo maloj guzi da što prije ozdravi i da se manje izasipa

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: pelenski osip
31.12.2008 11:36:46   
mamina cura
Hvala ti. Ovo je prvi put da se pravo izasula. Do sada je bilo samo crvenilo koje se lako "skidalo" kremama, ali ovo nB nikome. Jutros je guza bolja, vec se nazire lijepa koza za poljubitiuser posted image  Sve to ide polako i treba malo strpljenja i puuuno mjenjanja pelena. Stalno perem ovih dana. Od jutros vec mazemo kremama i ide na boljeuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: pelenski osip
31.12.2008 11:41:56   
mamyca
Mamina cura drago mi je sto je guza boljeuser posted image ,a opet ti upadam sa istim savjetom,user posted image user posted image zasto ne kupis Ivinu kremu??Ja bih ti je rado poslala ako je vec kod vas nema.A ako si je vec kupila onda nista.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: pelenski osip
3.1.2009 17:58:47   
mamina cura
Guza je ozdravilauser posted image  Jos uvijek je mazem za svaki slucaj. Uzela sam mustelinu kremu protiv pelenskog osipa i nije losa ali nije za ozdravljenje nego sprecavanje.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: pelenski osip
3.1.2009 18:18:23   
Ilhana RR
Haj nek je se rijesila! Nadam se da ce ostati bez osipa.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: pelenski osip
3.1.2009 19:48:51   
Hannah
Imaju dvije musteline: jedna je vitaminska za sprječavanje, a druga je za ozdravljenje.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: pelenski osip
3.1.2009 23:09:18   
mamina cura
Pa je si li probala? Jako su skupe musteline kremeuser posted image  Ja sam prije koristila Deflamol kremu koja mi sad nije mogla pomoci. Guza je za ljubitiuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: pelenski osip
4.1.2009 0:00:58   
boogy woogy
user posted image user posted image Hvala Bogu! Dusa draga, bas mi je bilo zaouser posted image Drago mi je da je proslo. Moram priznati da nikad nisam vidjela takav osip ko kod Hene.user posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: pelenski osip
4.1.2009 0:28:06   
mamina cura
Kako sam se samo brinula i koliko sam je presvlacila. I veceras se javila koja bubuljica na predjelu oko nogu ali sam namazala kremom. Ako ne nestane idem opet sa hipermanganom. Ma gotovo sam sigurna da je nesto ili pojela ili se cisti od antibiotika. Koliko me je samo nerava kostala, cura dragauser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: pelenski osip
4.1.2009 0:32:17   
boogy woogy
Kad je Sala imao proljev poslije antibiotika, i njemu se guza osula...cjecas se da je nama pomogla homeopatska kamilica?!

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: pelenski osip
4.1.2009 0:36:42   
mamina cura
Ovakav osip nisam nikada vidjela i ne zelim nikome da ga vidi. Kad se pocela nazirati normalna koza ispod osipa i nakon terapije kako sam vec bila bolja. Kako te moze guza nasekiratiuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: pelenski osip
4.1.2009 11:09:38   
Hannah

IZVORNA PORUKA: mamina cura

Pa je si li probala? Jako su skupe musteline kremeuser posted image  Ja sam prije koristila Deflamol kremu koja mi sad nije mogla pomoci. Guza je za ljubitiuser posted image


Imam obje musteline. Ma štajaznam, mislim da je pomogla kod onog zaj**anog osipa koji smo imali, u kombinaciji sa maslinovim uljem. Mada kod nas nije bilo plikova, nego puno crvenih tačkica i crvenih fleka, kao da je sprženo.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: pelenski osip
4.1.2009 11:13:43   
Hannah
Mustela jeste skupa ali traje stvarno vječno. Šampon mi već traje šest mjeseci, a još ga ima pola. Kreme isto po šest mjeseci.

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: pelenski osip
4.1.2009 11:51:24   
Anoniman
Hvala Bogu da je osip prosao!!! Pa znam ja kako je, mogla sam plakati svaki put kad mi se mala izasula po licu, a vjerovatno nije ni priblizno strasno!
A ta mustelina za prevenciju, koliko cesto se stavlja?

(odgovor članu Hannah)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: pelenski osip
4.1.2009 12:39:57   
camm
koliko je ta mustela i nije skupa kada je tako dobra
cula sam za tu kremu i bas za sve je dobra.
kada su bebare u pitanju onda nista nije skupo.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: pelenski osip
4.1.2009 13:34:40   
mamina cura
Na njoj pise kod svakog presvlacenja nanjeti tanak sloj. Ja imam od 50ml i dosta smo je potrosili pa ne vjerujem da ce nam dugo potrajati. Ali ja nju inace nicim ne mazem kad je sve ok i stvarno ne trosimo puno krema. Njoj je vec godina i nismo ni tri razlicite tube kupili.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: pelenski osip
4.1.2009 13:51:52   
juni
Bas mi je drago da je nasa djevojcica bolje, poljubi guzu jednom za mene user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *