|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pelenski osip
4.1.2009 22:00:50   
teta berta
Mi smo jednom imali taj osip, riješili smo se brzo i jednostavno Ivom kremom. ja mislim da je ta krema isto kao i Pavlović, mi ovdje tj.u Mostaru je zovemo Iva. Super je.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: pelenski osip
4.1.2009 22:18:26   
žana o8
Hipermangan je zakon !!!!!!!!!!!user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: pelenski osip
8.1.2009 10:27:45   
mišur
Evo mene sa mojim problemom, pa mi trebaju vaši savjeti...
Prije nekih mjesec dana Luki se pojavio osip u predjelu pelena. Ne radi se o običnom osipu, već kao da je neki ekcem. Nisam dr ni stručnjak za ekceme, pa ne znam, ali su to crvene tačkice i koža je ispucala i suva.
Pojavio se iznad piše i ispod prepona, kod testisa.
Prvo sam mislila da se možda radi o nekoj reakciji na hranu,ali pošto zapisujem sve šta jede, nisam mu ništa novo uvodila.
Vodili smo ga kod dr, prvo je rekla da mažemo Pantenolom, i nije pomoglo.
Onda da mažem Elocon kremom, ali se u tad povuklo i nisam time mazala.
Druga dr je rekla da su možda gljivice jer se radi o vlažnom području, pa nam je prepisala Canesten.
Nisam ga koristila...Nekako me strah mazati ga time, kao i Eloconom.
Probala sam sve kreme i kremice-Pantenol, Jekoderm, Pavlovićevu mast, Nistatin, Hipp kremu za osip, čak i obično jestivo ulje...I ništa...Samo mu je malo pomogla Hipp krema, u kombinaciji sa sušenjem fenom i stavljanjem gaze u jednokratne pelene. Čak sam i pelene mijenjala da vidim da nije od toga..
To se smiri par dana i onda se opet pojave te flekice. I pojača se naveče, tad se jako zacrveni,a ujutro se malo smiri.
Jedino nisam uzimala taj Hipermangan, ne znam da li za njega treba recept.
Nisam više pametna šta da radim, vidim da ni dr nisu baš sigurni, pa mi samo propisuju kojekakve kreme...
Hajde mame pomozite....user posted image

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: pelenski osip
8.1.2009 10:31:45   
Skvo RR
Od bebecih krema protiv pelenskog osipa neprikosnovena je Mustela  Stelactiv E krema.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: pelenski osip
8.1.2009 10:38:12   
Skvo RR
Ah da moram dopuniti....ja koristim za Umu samo Musteline proizvode i prezadovoljna sam...Uma nije imala pelenski osip, ali je moja rodica maloj "zive" rane izljecila sa gore napomenutom kremom. Sretno!!!!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: pelenski osip
8.1.2009 10:57:30   
lamka
Druga dr je rekla da su možda gljivice jer se radi o vlažnom području, pa nam je prepisala Canesten.

Ja sam koristila Caneste i ima efektas. Slobodno mu mazi i proci ce. Ko moje curice se cesto nakon koristenja antibiotika pojavi crvenilo i isusena koza. I probala sam sve i svasta dok mi je jedna dr. Nije rekla da mazem Canestenom. Par puta namazano i proslo.




_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: pelenski osip
8.1.2009 11:30:54   
Hannah
Uf, kod mene su bili tačno ti suhi crveni predjeli. Ništa, maži svakom kremom po nekoliko dana, pa vidi šta najbolje leži, mene je to mučilo sigurno više od mjesec dana, skoro sam bila poludila...
Da prijavim crvenu guzicu, sinoć se pokakio i istog trena je guza bila kao spržena. Kad sam ga namazala Mustala stelactiv kremom, rasplakao se, vjerovatno ga peče. Kontam da je od susama, pošto sam mu ga davala prekjučer...

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: pelenski osip
8.1.2009 11:56:16   
Gigana
žene, gdje kupujete Musteline proizvode?  Ja sam čula da ih ima u apoteci Eurofarm u Merkatoru.  Koje su cijene?

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: pelenski osip
8.1.2009 12:05:27   
Hannah
Ima ih u svakoj apoteci Sarajevo.
Nemereš proći ispod 15 KM user posted image
Stelactiv je oko 20, velika zaštitna vitaminska 17, mala 10, šampon isto oko 17, sapun 10, to je ono što ja znam...

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: pelenski osip
8.1.2009 12:23:34   
Skvo RR
Kod mene šampon 15, 50 KM, mlijeko za tijelo 28 KM.
Kupujem na ČV..apoteka kod taksista..i u Eurofarmu...kod Mercatora.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: pelenski osip
8.1.2009 12:25:10   
Gigana
e super ste, a ja i živim kod apokete na Č. Vili i nije mi nikad palo na pamet da pitam za Mustelu.

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: pelenski osip
8.1.2009 12:38:09   
mišur
E baš ću danas potražiti tu kremu...
Sve sam isprobala, pa ću i to..
Hvala...

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: pelenski osip
8.1.2009 14:36:30   
mamina cura
Ako zelis mene da poslusas, tj moje nedavno iskustvo. user posted image
Kupi hipermangan u apoteci, on se kupuje bez recepta i daju ga. Onda skuhaj kamilicu, ohladi i stavi u zdjelu. Stavis nekoliko bobica hipermangana u to i poslije svakog presvlacenja isperi ga tim i osusi fenom. Tako dva - tri dana bez ikakve kreme. Ja sam jos mazala i  1% eoziminom-kupljenog u apoteci. Nakon toga kupis mustelinu kremu ili neku slicnu i poslije pranja guze malo namazes sa acidi borici rastvorom i namazes kremom. Neki kazu da je ovaj rastvor kancerogen ali ja sam pitala u apoteci i kazu da ga inace stavljaju u svaku kremu na trzistu i da to nije dokazanouser posted image  I tako opet dva dana. Heni je guza bila grozna i suha, neki dijelovi kao da su opeceni. Proslo joj je za cetiri dana. Ja nisam mogla vjerovati da ce ovako brzo proci. Stalno sam joj mjenjala pelene i nisam dala da  bude puno mokra.
Meni je pedijatrica rekla da gljivice bujaju ispod svake kreme pa da idemo sa ovom metodom i pomoglo nam je. Guza joj je cista kao suza. Ponekad je namazem mustelinom kremom ali nema neke potrebe.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: pelenski osip
12.1.2009 18:14:11   
mišur
Mamina cura, hvala ti na odgovoru..
Guza se smirila hB...

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: pelenski osip
16.1.2009 22:54:31   
mamina cura
I kod moje je super. Bas ona stara guza za ljubljenjeuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: pelenski osip
20.1.2009 13:12:55   
bebacha
evo od jutros i mi imamo ovaj problem.jutros sam i ja plakala zajedno s njom kad sam vidjela kako guza izgleda.nikad se to nijr desilo.procitala sam ovu temu pa cu isprobat neke od vasi savjeta

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: pelenski osip
20.1.2009 16:26:09   
mamina cura
Probaj skontati od cega je. Ja sam se sve propitivala, da li je nesto novo pojela, da nije na nesto alergicna, kako sam oprala pelene... na kraju sam skontala da je od antibiotika i to tacno 10 dana poslije uzimanjauser posted image  Uvijek sam koristila platnene na isti nacin i odjednom da ne valjaju to je nemoguce. user posted image  

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: pelenski osip
26.1.2009 15:33:22   
marija m
meni se to cesto desava, da li od pelena ili je do osjetljive koze ne znam..
ali sam prezadovoljna IVOM kremom i ne bih je mjenjala ni za sto, jer mu jedino ona povuce crvenilo...

< Poruku je uredio Visnja RR -- 26.1.2009 16:51:11 >

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: pelenski osip
26.1.2009 15:51:50   
Lenka
jel se ta krema bas zove "iva"???
isti problem , mala guza od juce osuta, a inace koristimo bademovu, a kod osipa vrlo rijetko maslinovo ulje (samo domace, ne fabricko), i do sada se pokazalo dosta efikasno u rjesavanju problema osipa.

(odgovor članu marija m)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: pelenski osip
26.1.2009 16:17:24   
marija m
Da tocno IVA i imas je uzeti samo u ljekarnama, po mogucnosti trazi pravljenu domacu... ja ne znam koliko je taj badem pametan... inace sam iz Capljine i ovdje se kod nas vjeruje samo u nju jer je u istinu super...
cak je i moja mama koristila nama prije 25 godina ...

< Poruku je uredio Visnja RR -- 26.1.2009 23:40:53 >

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: pelenski osip
26.1.2009 16:21:14   
Anoniman
i ja sam imala problema s ovim zadnih par dana... i skontam da je od pelena user posted image
cim sam ih promijenila, prala guzu cesce par dana, mazala joj bademovom kremom i seba med kremom za osip.. sve se povuklo... sad je ponovo prava guza za ljubiti user posted image



@marija m... iskljuci velika slova, pravilo foruma

(odgovor članu marija m)
  Neposredna veza do poruke: 96
   RE: pelenski osip
27.1.2009 8:41:08   
Lenka
hvala na odgovoru marija m nadam se da ima i ovdje u sarajevu u apotekama, mada se meni i bademova "galas" pokazala extra, kao i domace maslinovo ulje.
prosao je shvrci osip juce, trackali ga maslinovim i ko rukom odneseno.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: pelenski osip
8.3.2010 19:41:05   
teacher75
evo da podijelim s vama definitivno ucinkovitu terapiju za ojed, nama je vec nakon par primjena bilo puno, puno bolje:
operete blagim cajem od kamilice guzu, dobro osusite. a zatim namazete 1%geniciana violet, pa preko mjesavinom jekoderma i garamicina 0,1% (pomjesate to dvoje u neku kutijicu od kreme u omjeru 1:1)i to ponavljate svaki put kad presvlacite bebu dok ne prodje ojed

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: pelenski osip
8.3.2010 19:59:05   
Husic10
Moja Aila nikada nije imala ono bas grozan osip..jer cim primjetim malo da joj se crveni ili ima bobuljica...dobro operem sa johnson baby sapunom i mlakom vodom, zatim dobro je posusim i ostavim onako da se malo valja bez pempasa " na zraku" hehe. Poslje pospem malo sa Johnson Baby Puderom ali onim zelenim sto pise da je "medicated" na njemu i obucem joj pempas i drugi put kad je presvlacim ponovim i sve tako za par sati nestane crvenilo.


Ustanovila sam da kreme ne pomazu probala sam par krema za osip ali nista , makar za mene, jer samo zamaste i koza ne moze da dise zatim crvenilo se samo pogorsa.
Posebno mi se nije svidjela ona Pavloviceva krema, ona je previse masna za osip i crvenilo...dok vec za suhu kozu ili krastice je super.

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: pelenski osip
8.3.2010 20:11:27   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Husic10

Moja Aila nikada nije imala ono bas grozan osip..jer cim primjetim malo da joj se crveni ili ima bobuljica...dobro operem sa johnson baby sapunom i mlakom vodom, zatim dobro je posusim i ostavim onako da se malo valja bez pempasa " na zraku" hehe. Poslje pospem malo sa Johnson Baby Puderom ali onim zelenim sto pise da je "medicated" na njemu i obucem joj pempas i drugi put kad je presvlacim ponovim i sve tako za par sati nestane crvenilo.


Ustanovila sam da kreme ne pomazu probala sam par krema za osip ali nista , makar za mene, jer samo zamaste i koza ne moze da dise zatim crvenilo se samo pogorsa.
Posebno mi se nije svidjela ona Pavloviceva krema, ona je previse masna za osip i crvenilo...dok vec za suhu kozu ili krastice je super.

lana je imala osip u 1.mjesecu i prvo smo probali razne kreme i nista nije pomoglo. onda nam je pedijatrica rekla za gore navedenu terapiju i nakon 2 dana, ojed se skoro sasvim povukao.

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *