|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
16.12.2012 13:49:04   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: prva

Moja beba takodjer zatkom. Radila sam vjezbe kao na spinningbabies.com, medjutim za sada je iu istom polozaju. Pitam se koji od doktora bi porodili prvorotku zatkom prirodno? Ako neko zna u Vojnoj ili na Jezeru...


godinjak na gaku poradja tako al ti ne bih savjetovala, malo je mucno za zene

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu prva)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
16.12.2012 13:53:41   
Bebica11
bubamara,teddy mojoj drugarici(kojoj je bio termin jucer) se tek beba u devetom mj okrenula, savjetovala sam joj da radi one vjezbe, da malo na koljena i ruke oslobodi stomak da se beba moze okrenuti, ne znam jel do toga al se okrenula hvala Bogu

takodjer u bolnici sa mnom je lezala zena kojoj se beba dan pred porod okrenula a da nije ni osjetila

vibriram da se bebice okrenu:)

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu bubamara29)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
16.12.2012 15:02:52   
Teddy Bear
Bebice draga, hvala ,i ja sam kontala malo da pocnem da klecim na koljenima, al vidjet cu sad u cetvrtak ako Bog da jel se hanuma okrenula ili nije... ma samo nek je sve hairli i kako treba, ne znam samo do kad ce doktori cekat dal se beba okrenula ili nije.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
16.12.2012 23:22:13   
prva

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: prva

Moja beba takodjer zatkom. Radila sam vjezbe kao na spinningbabies.com, medjutim za sada je iu istom polozaju. Pitam se koji od doktora bi porodili prvorotku zatkom prirodno? Ako neko zna u Vojnoj ili na Jezeru...


godinjak na gaku poradja tako al ti ne bih savjetovala, malo je mucno za zene



hvala za info. nisam znala da on radi prirodne porode. prvorotki je mucno i bez zatka, tako da ne bih znala koliko je gore :).

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
16.12.2012 23:36:18   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: prva


IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: prva

Moja beba takodjer zatkom. Radila sam vjezbe kao na spinningbabies.com, medjutim za sada je iu istom polozaju. Pitam se koji od doktora bi porodili prvorotku zatkom prirodno? Ako neko zna u Vojnoj ili na Jezeru...


godinjak na gaku poradja tako al ti ne bih savjetovala, malo je mucno za zene
-


hvala za info. nisam znala da on radi prirodne porode. prvorotki je mucno i bez zatka, tako da ne bih znala koliko je gore :).


znam da je on za prirodan porod i kad je zadak i da svoje pacijentice tako poradja jer sam to upratila dok sam lezala u bolnici

ma mucno je, dovoljno je mucno kad je sve ok, al zadak je posebna prica znaju zenu namuciti pa izmucenu opet odvesti na carski rez, tako je bila gore jedna zena 8-mo dijete radjala pa oni kontali moze ona to, al jok, izmucila izmucila se i na kraju carski

a moja jedna poznanica je isto tako poradjala se i zavrsila na CR i ona je bas nasoj drugarici koju sam gore spominjala da se u 9tom beba okrenula rekla "idi na cr nemoj ni pokusavati prirodno"user posted image

e sad...ja sam poprilicno hrabra izdrzala sam abortus nazivo kad mi je beba umrla a da avaza nisam pustila, pa i porod sa curicom u trajanju od 10h mucan induciran ISTO NISAM SE DERALA bas imam jaku samokontrolu i sl a tebi skidam kapu ako imas hrabrosti da rodis na zadakuser posted image

doduse i prije su zene radjale tako, nije vazda bilo ovih uvjeta mozda uz dobru asistenciju to prodje bolje nego sto ljudi zamisljajuuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu prva)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
16.12.2012 23:51:44   
Teddy Bear
Ja ne bih nista forsirala, samo neka ako Bog da bude sve u redu,,, nego zna li neko do koje sedmice se "ceka" hoce li se beba okrenuti?

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
17.12.2012 10:48:12   
prva

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: prva


IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: prva

Moja beba takodjer zatkom. Radila sam vjezbe kao na spinningbabies.com, medjutim za sada je iu istom polozaju. Pitam se koji od doktora bi porodili prvorotku zatkom prirodno? Ako neko zna u Vojnoj ili na Jezeru...


godinjak na gaku poradja tako al ti ne bih savjetovala, malo je mucno za zene
-


hvala za info. nisam znala da on radi prirodne porode. prvorotki je mucno i bez zatka, tako da ne bih znala koliko je gore :).


znam da je on za prirodan porod i kad je zadak i da svoje pacijentice tako poradja jer sam to upratila dok sam lezala u bolnici

ma mucno je, dovoljno je mucno kad je sve ok, al zadak je posebna prica znaju zenu namuciti pa izmucenu opet odvesti na carski rez, tako je bila gore jedna zena 8-mo dijete radjala pa oni kontali moze ona to, al jok, izmucila izmucila se i na kraju carski

a moja jedna poznanica je isto tako poradjala se i zavrsila na CR i ona je bas nasoj drugarici koju sam gore spominjala da se u 9tom beba okrenula rekla "idi na cr nemoj ni pokusavati prirodno"user posted image

e sad...ja sam poprilicno hrabra izdrzala sam abortus nazivo kad mi je beba umrla a da avaza nisam pustila, pa i porod sa curicom u trajanju od 10h mucan induciran ISTO NISAM SE DERALA bas imam jaku samokontrolu i sl a tebi skidam kapu ako imas hrabrosti da rodis na zadakuser posted image

doduse i prije su zene radjale tako, nije vazda bilo ovih uvjeta mozda uz dobru asistenciju to prodje bolje nego sto ljudi zamisljajuuser posted image


znam zene koje su pesimisti pa im je samo zato sto su dugo radjale sljedeci porod na CR bio preporod. moja prijateljica se haman porodila i beba nije mogla proci glavom pa je isla na CR, tako da ne znaci da ako je glavom, da gubis sanse za takav scenarij :).

u svakom slucaju zena mora biti spremna, inace nema fajde. ne znaci ni da bih ja izdrzala do kraja, mozda bih sama rekla necu vise, dajte CR, ali ne bi bio fer da ne probam, jer gledam na internetu jako puno prica (i slika) zena i beba koje radjaju zatkom cak i bez epiziotomije. generalno doktori tipa Bradley ne smatraju to tezim porodom za zenu, vec za doktora, jer mora biti strucan doktor da to zavrsi. prije rata se radi zatka nije islo na carski :). hvala ti za info, pusa.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
17.12.2012 10:50:40   
prva

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Ja ne bih nista forsirala, samo neka ako Bog da bude sve u redu,,, nego zna li neko do koje sedmice se "ceka" hoce li se beba okrenuti?


po svemu sto sam cula/citala i od doktora i od mamica je da se beba moze okrenuti cak i u sali 5min pred carski rez :). moja doktorica mi je rekla da se njenoj pacijentici okrenula beba na dan CR-a, pa ne gubi nadu ;-).

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
20.12.2012 15:19:07   
Teddy Bear
Drage moje, evo me sa kontrole, moja hanuma sjedi kako sjedi, kaze dr kad se nije okrenula do sad nece ni od sad, ja se ipak nadam ako Bog da da ce se okrenuti,,, ni sama ne znam sto sam se nasekirala zbog tog polozaja, al ne mogu drugacije, jace od mene. Dr koji me je do sad vodio u DZ , dao mi je uputnicu za Jezero i da se javim na komisiju u cetvrtak, pa da se vidi sta i kako dalje...

(odgovor članu prva)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
20.12.2012 15:35:21   
tinkivinki
moja je bebica 2 dana pred porod krenula da se okrece i kad je dr gledao na uz bila poprijeko.ali se vratila opet u polozaj klasicni zadak.e sad da li je nesto kocilo,npr pupcana vrpca ne znam.posto je meni bio 2 porod do zadnjeg dana je bilo neizvjesno da li ce se okrenuti,i da li cu se prirodno ili na carski poroditi.posto se nije okrenula meni je laknulo kad je dr rekla da je to za carski,jer to je ipak sigurnije za dijete u tom polozaju.

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
20.12.2012 15:39:38   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Drage moje, evo me sa kontrole, moja hanuma sjedi kako sjedi, kaze dr kad se nije okrenula do sad nece ni od sad, ja se ipak nadam ako Bog da da ce se okrenuti,,, ni sama ne znam sto sam se nasekirala zbog tog polozaja, al ne mogu drugacije, jace od mene. Dr koji me je do sad vodio u DZ , dao mi je uputnicu za Jezero i da se javim na komisiju u cetvrtak, pa da se vidi sta i kako dalje...

teddy nemoj se sekirati, nek je cura ok, a moguce je da je pupcana il nesto sprecava da se okrene, kroz koji dan ces je drzati u narucju a te brigice ce sve proci aBduser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
20.12.2012 22:25:48   
prva

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Drage moje, evo me sa kontrole, moja hanuma sjedi kako sjedi, kaze dr kad se nije okrenula do sad nece ni od sad, ja se ipak nadam ako Bog da da ce se okrenuti,,, ni sama ne znam sto sam se nasekirala zbog tog polozaja, al ne mogu drugacije, jace od mene. Dr koji me je do sad vodio u DZ , dao mi je uputnicu za Jezero i da se javim na komisiju u cetvrtak, pa da se vidi sta i kako dalje...


je li rekao kada se zakazuje carski za zadak? koliko dana prije termina?

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
20.12.2012 23:11:54   
Teddy Bear
E hvala Bebice, ako Bog da samo da bude sve u redu, naredne sedmice cu na Jezero po prvi put, do sad sam vodila trudnocu u DZ, pa vidjet cu sta i kako dalje... Uglavnom javim sta je bilo, a i mene zanima koliko ce oni cekat da li ce se okrenuti. Koliko sam mogla skontat po iskustvima drugih oko 7 dana prije termina.

(odgovor članu prva)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
21.12.2012 10:26:07   
mimiE

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

E hvala Bebice, ako Bog da samo da bude sve u redu, naredne sedmice cu na Jezero po prvi put, do sad sam vodila trudnocu u DZ, pa vidjet cu sta i kako dalje... Uglavnom javim sta je bilo, a i mene zanima koliko ce oni cekat da li ce se okrenuti. Koliko sam mogla skontat po iskustvima drugih oko 7 dana prije termina.


Teddy bear moja beba u prvoj trudnoći je bila isto cijelo vrijeme okrenuta zatkom,prešla sam na Jezero u 36 sedmici,čekali do 38,i u toj sedmici pripremila sve za komisiju carski(nalazi krvi,internista),a u 39 se porodila..samo se nemoj brinuti,biće sve to ok akoBogda!eto brzo bebiceuser posted image

_____________________________

12.12. Nejla

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
22.12.2012 23:56:16   
raspolozena mama
Da li poznajete ikoga da se porodio karlično? Odnosno, da je beba prednjačila pri porodu zadkom, tj. umjesto glave da je prvo izašla guza? Ja poznajem jednu ženu, prvu kćerku je tako rodila... a s obzirom da se ovo moje dijete iz posljednje trudnoće nije zadugo namjestilo kako treba, a i gledajući emisije "Vrijeme je za bebe" malo sam istraživala tu temu...



Karlični položaj
... je položaj bebe u materici kada ona prednjači zadnjicom ili nogama nadole i dešava se prosječno kod 3-4 % trudnica. Ovakva trudnoća i položaj se smatraju visoko rizičnim i trudnice kod kojih je konstatovana moraju ozbiljno voditi računa o svom zdravlju. Iako su mnoge žene prirodnim putem rodile iako beba nije bila u idealnom položaju, mogućnost potencijalnih komplikacija je ipak veća ukoliko je beba u karličnom polozaju. Karlični polozaj bebe najcešće se dijagnosticira u 28. sedmici trudnoće i ne mora da se zadrži do porođaja. Sve do 36. nedelje polozžj bebe u materici se mijenja, jer ona ima dovoljno prostora i plodove vode da se okreće. Poslije se retko desi da se beba okrene.

Vrste položaja
“Zadnji položaj” – razlikuju se čisto zadnji i mješovito-zadnji položaj. Kod čisto zadnjeg na ulazu u karlicu (prema izlazu iz materice) leži zadnjica bebe, noge su savijene u kukovima i koljenima i leže duž tijela. Kod mjestovito-zadnjeg položaja, bebina zadnjica je zajedno sa nogama okrenuta ka karlici, noge su savijene u kukovima i zglobovima koljena.

Nožno prednjačenje ploda – Razlikujemo dva načina nožnog prednjačenja ploda:

1) kada prednjače obje noge, malo razmaknute u kukovima i zglobovima koljena;

2) kada je jedna noga pružena u kuku i kolenu, druga savijena u kuku i leži više.

Karlični položaj često je uslovljen prostornim problemom u uterusu i beba zauzima stav u kojem se osjeća najprijatnije. Da li se radi o jednom od ovih nepravilnih položaja moze se utvrditi i spoljnim pregledom trbuha. Kod normalne trudnoće materica je razvucena uzdužno, a ne poprečno.


Rizici porođaja vaginalnim putem
Beba dobija kiseonik putem pupčane vrpce dok je u stomaku. Ukoliko beba krene zadnjicom, pupčanik može da sklizne u porođajni kanal gdje biva pritisnut i zaglavljen te je protok kiseonika umanjen ili onemogućen. Imajući ovo na umu, većina ginekologa se odlučuje za carski rez kada je beba u karličnom položaju jer on definitivno predstavlja manji rizik i za mamu i za bebu. Ako se ipak odlučite za vaginalni porođaj, onda računajte da će vam napraviti poveću epiziotomiju kako bi beba imala prostora da izađe. Takođje su česte su upotrebe forcepsa i vakuuma kako bi se olakšsalo istiskivanje djeteta. Osim toga, ukoliko trudovi krenu i potisnu bebu u karlicu majke prije nego što počne operacija planiranog carskog reza, većina akušera pokušava da do kraja izvede vaginalni porođaj, radije nego da radi hitan i težak carski rez.

Šta može vaš ginekolog da uradi kako bi se beba postavila u povoljniji položaj?
Ranije su akušeri u toku 37-38 sedmice pokušavali da okrenu bebu u adekvatan polozaj pomoću tzv. “spoljnog okreta”. Međutim, ovaj zahvat je često bio neefikasan i nosio je sa sobom opasnost od raslojavanja posteljice, pritiska ili obavijanja pupčane vrpce, te se danas rijetko primjenjuje u praksi i mora da ga izvodi vrlo stručno osoblje i to u bolničkim uslovima kako bi bio moguć hitan carski rez ako dođe do komplikacija. Akušerska intervencija pri karličnom porođaju koja se sve rjeđe primjenjuje je i “unutrašnji okret” u toku porođaja. Tada se izvlači noga bebe, koja se dovodi u uzdužni položaj, ali karlični, pa se i porožaj vodi po mehanizmu “karličnog” rađanja. Danas se primjenjuje kod nekih blizanačkih trudnoća, kada je drugi blizanac u poprečnom položaju.



Šta vi možete da uradite kako bi podstakli bebu da promijeni položaj?
Ima nekoliko metoda koje mozete pokušati, ne nose nikakav rizik i mnoge majke smatraju da su pomogle bebi da se okrene. Svaka dva-tri sata tokom nekoliko dana kleknite pored kreveta, nagnite se naprijed i naslonite grudi i ramena na krevet i ostanite u tom polozaju 15 minuta. U studiji koja je obuhvatala 71 karlično postavljenu bebu čak 65 beba se okrenulo glavom dole nakon što su njihove majke koristile ovaj metod.

- provodite što više vremena “na sve četiri” ljujajući se naprijed-nazad.
- odmarajte, ležeći na leđima sa nogama podignutim iznad nivoa glave. Možete podmetnuti nekoliko jastuka.
- Kinezi imaju svoj metod koji se bazira na konzumaciji ljute hrane, što povecava pokretljivost bebe pa je i veća šansa da se okrene.
- Ginekolozi imaju različita iskustva i vještine, te će željeti da vas porode onako kako se njima čini najbezbjednije. Ako se vaš akušer ne slaže da pokušate prirodan porođaj ili prihvatite to ili potražite nekog drugog koji ima više iskustva u porađanju karličnih beba.
Ručna pomoć prema Brachtu

Ako se dozvoli vaginalni porođaj kod karličnog stava, porođaju, u svim njegovim fazama, mora da prisustvuje ljekar, po mogućnosti akušer. Kad se karlica ploda rađa preko međice, kod karličnog porođaja treba obavezno uraditi epiziotomiju.Poslije toga treba pustiti da se spontano rode karlica i trup ploda do vrha skapula i onda treba karlicu prihvatiti i samo je pridržavati da se ne remeti porođajni valjak.

Kad se plod rodi do glavice, onda treba pružiti ručnu pomoć prema Brachtu: ljekar plod koji drži za obje trtice i butine prebacuje preko trbuha majke tako da se njegova leđa približavaju trbuhu majke. Na taj način pomaže se defleksija glavice koja u tom momentu prelazi preko međice. Pri tome ne smije da se vrši gruba hiperekstenzija ploda, jer inače on može da se povrijedi. U toku vršenja Brachtovog manevra dozvoljeno je da se iznad simfize preko trbušnog zida vrši lak pritisak na glavicu, koja se posljednja rađa i da se na taj način ubrza njen prelazak preko međice.Prednosti Brachtovog postupka su u tome što se on izvodi spolja, bez uvlačenja ruku u porođajni kanal, čime se smanjuje opasnost od infekcije porodilje i što se njime ne vrši trakcija za tijelo ploda, te je mogućnost nastajanja povrede minimalna. Brachtov postupak se ne može koristiti kad je u pitanju nenormalna rotacija ploda (kad su leđa pozadi, a brada ispod simfize), zatim kod zadržanih ručica, kod slabih materičnih kontrakcija i ako postoji izvjestan stepen disproporcije između glavice ploda i karlice majke...

Na sreću, beba se okrenula kako treba i imali smo normalan porod... inače kod druge i treće trudnoće beba se još kasnije okrene nego u prvoj user posted image ali zaista je tako user posted image user posted image

_____________________________

Jedan osmijeh ne košta ništa, a daje mnogo
Obogaćuje onog koji ga prima
A ne osiromašuje onog koji ga daruje
Ne traje dulje od jednog trena
A sjećanje na njega ponekad je vječno

(odgovor članu mimiE)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
23.12.2012 0:03:46   
Teddy Bear
Raspolozena mama, poznajem jednu zenu, moju mamu, rodila je 2 djece karlicno,,, od nas 5 user posted image ... Moja beba je jos uvijek okrenuta guzom, ulazim u 37 sedmicu, radim ove vjezbice, mada da budem iskrena ne vjerujem puno u njih, jos uvijek vjerujem da ce se moja beba okrenuti. Kad se tvoja beba okrenula?

(odgovor članu raspolozena mama)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
23.12.2012 0:08:44   
tinkivinki
mene je mama rodila prirodno a bila sam karlicno postavljena,prvo sam joj dijete.imala sam iscasene kukove,mislim da to ima veze s tim porodom.i znam muzevu rodicu,4 dijete rodila prirodno na zadak,kaze da su je bas puno isjekli.ja sam prosle godine rodila,ali na carski,isto mi beba bila karlicno.dr je bio u nedoumici da li da me prirodno porodi ,jer imam dobre karlicne mjere,ali ipak mi je draza u ovom slucaju opcija carski.

(odgovor članu raspolozena mama)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
23.12.2012 2:05:14   
Dz3ni

IZVORNA PORUKA: raspolozena mama

Da li poznajete ikoga da se porodio karlično? Odnosno, da je beba prednjačila pri porodu zadkom, tj. umjesto glave da je prvo izašla guza? Ja poznajem jednu ženu, prvu kćerku je tako rodila... a s obzirom da se ovo moje dijete iz posljednje trudnoće nije zadugo namjestilo kako treba, a i gledajući emisije "Vrijeme je za bebe" malo sam istraživala tu temu...



Moja sveki je rodila mm na noge, radi se o blizanačkom porodu. Prvo je rođena njegova sestra kojoj je prednjačila glavica, a onda mm koji je bio okrenut guzom. Kaže da su je baš isjekli i da se skroz namučila s njim, dok nju nije ni osjetila kad uporedi. I da je bio modar i namučen od poroda...user posted image

(odgovor članu raspolozena mama)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
26.12.2012 10:57:34   
Teddy Bear
Evo mene opet na ovoj temi, juce bila na kontroli na Jezeru kod dr Katice, uglavnom trudnoca 36+3, beba je jos uvijek ikrenuta guzom, a on mi je odmah rekao "Hocemo li mi ovo prirodno"... uopste se nisam nadala, spomenula sam mu komisiju, kaze mogu te poslat al najvjerovatnije je ovo prirodan porod, a kad sam pitala do kad se "ceka" da se okrene, kaze dok te ne zaboli user posted image Naredne sedmice mi je opet kontrola, al mislila sam potraziti i drugo misljenje. Sve se hrabrim i izgledam jaka i optimisticna pred mojom porodicom, a u sustini umirem od straha, sinoc nisam oka sklopila. Samo dragog Boga molom da bude sve kako treba.user posted image

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
27.12.2012 10:32:03   
mimiE

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Evo mene opet na ovoj temi, juce bila na kontroli na Jezeru kod dr Katice, uglavnom trudnoca 36+3, beba je jos uvijek ikrenuta guzom, a on mi je odmah rekao "Hocemo li mi ovo prirodno"... uopste se nisam nadala, spomenula sam mu komisiju, kaze mogu te poslat al najvjerovatnije je ovo prirodan porod, a kad sam pitala do kad se "ceka" da se okrene, kaze dok te ne zaboli user posted image Naredne sedmice mi je opet kontrola, al mislila sam potraziti i drugo misljenje. Sve se hrabrim i izgledam jaka i optimisticna pred mojom porodicom, a u sustini umirem od straha, sinoc nisam oka sklopila. Samo dragog Boga molom da bude sve kako treba.user posted image


Teddy Bear tačno znam kao ti je..i ja sam bila ista sa svojom bebicom-hiljadu scenarija u glavi kako bi moglo izgledati..i ja sam (slučajno) u utorak bila kod dr katice na pregledu,i inače ga ne znam ali meni je izgledao jaaako hrabar-meni je rekao da poslije prvog carskog zbog zatka mogu ići i na prirodan porod.bila sam user posted image user posted image jer su mi dva doktora ranije rekla da nemam šanse za prirodan porod.nsjbolje ti je da se malo raspitaš i potražiš drugo mišljenje-ako ništa zbog sebe da se malo smiriš..sretno!

_____________________________

12.12. Nejla

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
28.12.2012 12:15:00   
prva

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Evo mene opet na ovoj temi, juce bila na kontroli na Jezeru kod dr Katice, uglavnom trudnoca 36+3, beba je jos uvijek ikrenuta guzom, a on mi je odmah rekao "Hocemo li mi ovo prirodno"... uopste se nisam nadala, spomenula sam mu komisiju, kaze mogu te poslat al najvjerovatnije je ovo prirodan porod, a kad sam pitala do kad se "ceka" da se okrene, kaze dok te ne zaboli user posted image Naredne sedmice mi je opet kontrola, al mislila sam potraziti i drugo misljenje. Sve se hrabrim i izgledam jaka i optimisticna pred mojom porodicom, a u sustini umirem od straha, sinoc nisam oka sklopila. Samo dragog Boga molom da bude sve kako treba.user posted image


Radi vjezbice i moli Boga, budi optimisticna, imas raznih vjezbi na spinningbabies.com, nemoj se predati, u svaka doba se rotiraju :).

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
28.12.2012 12:45:20   
dijana79
meni se dugo beba nije bila okrenula ja čak mislim u 37 ili 8 nedelji zaboravila sam ja sam na kraju se porodila na cr jer se nisam otvarala
moja prijateljica je prvu bebu rodila prirodno isto išla na zadak i taj horor kaže nikom ne bi poželila mada je u tom slučaju CR sigurniji što za majku a za djete najviše i kad sve ide kako treba uvjek se nešto iskomplikuje tako ja ti savjetujem još jedno mišljenje da potražiš .

(odgovor članu prva)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
28.12.2012 13:51:27   
ada_
i ja sam u utorak bila na jezeru kod dr.katice inace je on moj doktor koji mi vodi trudnocu od pocetka i mogu samo reci da je divan user posted image
mene malo smeta ta praksa na jezeru sto im je carski u dzepu i niko ga ne spominje bas do zadnjeg tj dok te ne izmuce na tri cetiri odlaska na komisiju,nesta vjecaju gledaju uzas,i to mi je najgore od svega,mene je uzasno strah prirodnog poroda i ja bi odma na carski al to ce ici malo teze ili da pripremim pare e onda ide glatko kao i sve kod nas...zelim vam punoooo srece i da sve prodje onako kako zamisljate i da imate lagan porod

(odgovor članu dijana79)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
28.12.2012 14:10:28   
vila_7
teddy akoo se ti sigurnije osjecas inzistiraj na CR nekako....I moja je bila dugo dugo ookrenuta na zadak a kad sam pitala svoog dr. kaze da se znaju bebe okrenuti i kad porod krene-u zadnji tren. Mislim moja se hB ipak ranije okrenula kako treba,...ali ti pokusaj sa vjezbicama i kad sjedis sjedi nagnuta naprijed da ti stomak se "prevali" naprijed pa kao beba dobije malo prostora....
Ti svakko trazi joos jendoo misljenje, ali pogledaj i po drugim forumima na internetu-ima doosta poroda karlicno (kod drugog poroda), i imas jako puno primjera da je sve super proslo i da je kod cak dosta zena bio gori prvi porod glavoom,nego karlicno....nista ne mora znaciti....
Sretno ti u svakom slucaju i da ti porod bude za pozeliti! user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
23.1.2013 12:50:45   
Teddy Bear
I tako ja rodih moju princezu prirodnim putem, bez ikakvih problema, princeza je dosla na svijet 15 dana ranije, sa super kilazom za radjanje zadka 3350. Sve pohvale doktorima na Jezeru, kako smo se dogovorili tako je sve i proslo. A ja sam prosla bolje nego na prvom porodu, a doktorica koja je bila na porodu je na kraju prokomentarisala da joj je zao sto nisu snimali porod, jer je bio skolski...user posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

2012???
Selma.A.M

Vjerujete li da će smak svijeta biti 21.12 2012?

Da (30%)

Ne (70%)


Broj svih glasova: 102

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *