|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
6.4.2009 15:03:00   
Anoniman
moja debelguzana pužeee!!!
Dosad je samo išla u nazad, ali subotu, ona se igrala na podu sjedeći i prevalila se na stomak, nisam je ni čula, ja pogleda, ona na rubu dekice, znači odkobeljala 1metar.:) Prvo je taj čitav dan išla naprijed sa glavom dole, odgurujući se nogama, a evo danas već lijepo grabi dva-tri puta i onda legne, valjda se umori duša mala!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rozi)
  Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
6.4.2009 15:05:07   
Blue rose RR
Bravo za maminu curicu, eee sada valja otvoriti četvere oči.user posted image  

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
6.4.2009 15:19:05   
Anoniman
hvala, sve se nadam da još neće krenuti na duge staze, a već žalovito gledam na điđe, cvijeće, ćupove, ibrik, kablove ćoškove, radijatore, tepih, papuče, pločice, i "štajošsve"!
Al baš me iznenadila jer nisam očekivala još dugo, pogotovo što valja dići onu guzu.:))) Al hvala Bogu!

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
6.4.2009 15:26:38   
Blue rose RR
user posted image
Ma ne mora značiti da će "letjeti" za điđama okolo nje. Znaš onu "staru": nisu sva djeca ista.user posted image
A ako imaš strpljenja imaš dvije opcije, ili tri:
1. zajedno sa njom upoznavati svaku điđu ponaosob, i više joj neće biti zanimljiva;
2. govoriti , ne, ne, ne, ne.....ne, ne.;
3. znam neke koje su mrežicom od komarca ograđivale svoje điđeuser posted image

Ah vidi ima i pod 4. SVE SKLONITI ----- user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
6.4.2009 15:33:20   
Visnja RR
predlozila bih ovo pod 4

pogotovo kad pocne puzati kao formula1... u sekundi dohvati sto ne treba...user posted image


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
6.4.2009 15:34:51   
Okarica
Čestitamo i mi user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
6.4.2009 15:35:23   
Anoniman
joj šta da ti kažem... nijedna mi opcija ne izgleda posebno zgodna.user posted image Jedino što mogu nadati se da će joj se brzo stopiti sa okruženjem, pa joj neće biti interesantne, a opet kad skontam kako se svaki dan igra istim igračkama..:)
A još ona ne konta to ne ne..user posted image A mrežica, hahaha. Jedino nju da ogradim.user posted image Valjda ćemo se snaći.:)
Hvala ti na savjetima i što si sa mnom podijelila radost.user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
6.4.2009 15:40:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

predlozila bih ovo pod 4

pogotovo kad pocne puzati kao formula1... u sekundi dohvati sto ne treba...user posted image


ne.user posted image Onda da uredim stan u retro fazonu, sa šiltetima, bez komoda i sl.user posted image user posted image user posted image
Još je troma, ali vjerujem da neće dugo potrajati dok ne počne brzati, kako se i ovo desilo za dva-tri dana. Jeste da je uvijek bila na stomaku, na podu, na leđima, sjedila, sama, padne bubne se ali se dočeka i šuti. Joj kako sam se raznježila, pogotovo kad sam vidjela kako napravi nekoliko pokreta i onda legne kao da se odmori i opet.user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
6.4.2009 16:00:02   
ziki
Cestitke bebeloj guzi, bas je vrijedna. Tarik puzi dosta brzo i primjenjuje taktiku okrenucu ti ledja pa neces vidjet sta radim. Ja nisam puno sklanjala, samo neke predmete kojim bi mogao da se povrijedi- alat MM koji drzi u trpezarijiuser posted image  a koji je njemu mnogo zanimljiv i na visu policu smo podigli knjige MM, sto i nije neki trik jer ustane i fino ih opet skida i cijepa, moje su i dalje na najnizoj polici ali ih ne dira- nece dijete u arhitekte. I da ne zaboravim skinula sam rucke na komodi u predsoblju i podigla sam jelku na stocic. Kad ovako nabrojim ispadne skupa ali stavrno nismo puno premijestali. Jedini je problem kuhinja, kod nas je sve u jedno dnavna, trpezarija i kuhinja, tu me strah da ne padne kad ustane uz nesto i proba da otvara ladice.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
13.4.2009 21:27:06   
rozi
Cestitke bebacima user posted image user posted image user posted image

Moj Damir se jos ne posjeda sam , a 10 mu je mjeseci. Ima li jos neko takav ( da me utjesi) ? Nista od spravica nisam koristila, pola dana provodi na podu  i prevrce se , okrece, gura se nozicama i tako obidje citavu sobu, ali sjednje user posted image

Jedino u kolicima sjedi , vec 15 dana. Uhvati se za rubove kolica i podigne. Tako citavo vrijeme napolju presjedi, odrzava ravnostezu rucicama.  Ne da da ga vratim nazad.

Trebam li se brinuti???

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
13.4.2009 21:43:53   
kristijan
ma ne i moj je takav malo sjedi hoće jedino dubiti 

_____________________________

KRISTIJAN 24.12.2003
IVAN 24.06.2008
JAN 21.01.2010

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
14.4.2009 7:22:01   
Crvena
IZVORNA PORUKA: Okarica

Čestitamo i mi user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
14.4.2009 12:10:15   
Anoniman
hvala svima. Evo sad sve bježi sa dekice, a ja je sve vraćam, da se ne bi pukla negdje.:)))

(odgovor članu Crvena)
  Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
14.4.2009 15:28:25   
haidy
Ma njoj ce to sve malo biti interesantno i onda ce naci drugu zanimaciju. moja je se kad je tek pocela ustajati non stop vesala za kuhinjske fioke, a sad im i ne pridje. kod nas je ne, ne pomoglouser posted image a sad puze ukrug, ko neki mis, mnogo je smjesno. a posebno kad neko dodje, u sekundi preleti svaki cosak sobe, sve joj interesantno, a ne zna sta bi prije.
mi smo sad u fazi progodavanja, pustim je da stoji sama, malo stoji i dodje sama do mene, dva tri koraka. bolje reci dotrci, da joj je sto prije u siguran zagrljaj. vise nece da se gnjavi po rukama, samo kod mame kad ustaneuser posted image vec sama sebi trazi zanimaciju. sad vec plese ko velika, pokazuje prstom kad nesto zeli, sad vec kad zove mama ili baba gleda u nas, onda doziva ljude po ulici, oponasa svaki moj pokret, juce je piskila u tutuuser posted image i tako dalje. ima jos dosta novih stvari, ali ne mogu sjetiti. cini mi se svaki dan nesto novo nauci.user posted image


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
27.4.2009 19:48:43   
Golubica
Ne znam trebam li biti zabrinuta? Asji je nepunih devet mjeseci. Nema bas dobar oslonac da sama sjedi, mislim moze ona to, ali ne dugo i onda se prevrne na stranu. Doduse pocela sam je stavljati u sjedeci polozaj tek nakon sest mjeseci. Na nogama jos ne stoji, kao sto vidim da rade mnoge bebe njenog uzrasta. Polahko puze, to me makar tjesi.

Imam li razloga biti zabrinuta? user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
27.4.2009 19:54:38   
veeseelaa
kad mogu početi da stavljam bebu da sjedi znal ko? moja bebica ima 4 mjeseca i vec 20 dana samo što ne sjedne

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
27.4.2009 20:13:05   
ElmaB
Vesela, ja sam svoju djecu postepeno stavljala u sjedeci polozaj od 6. mjeseca, medju jastucima, ne dugo onako minut dva, a to i ljekari preporucuju!

Golubice, nemoj se brinuti, jer ja sam napravila toliku paniku sto mi Deni nije sjedio samostalno sa devet mjeseci, pa sam ga vodila i neuropedijatru i na kraju, hvala Bogu nista, samo ljenost. Odjednoim je u petnaest dana sve sam poceo raditi i sjediti i puzati i dizati se na noge!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
27.4.2009 20:34:03   
Anoniman
Davud se juce sam pustio i napravio 5 koraka, napravio bi jos da mama nije ciknula i uplasila dijeteuser posted image user posted image
Danas citav dan se pusti pa stiji i igra se sa svojim rukama, a i napravi po dva koraka.
Ako neko stoji ispred njega, onda se baci da rukama dohvati, tako da bas ide ako nema nikog ispred.

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
27.4.2009 20:34:40   
veeseelaa
ElmaB hvala na odgovoru, znači još je rano

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
27.4.2009 20:44:21   
lejlaze
IZVORNA PORUKA: Maida28

Davud se juce sam pustio i napravio 5 koraka, napravio bi jos da mama nije ciknula i uplasila dijeteuser posted image user posted image
Danas citav dan se pusti pa stiji i igra se sa svojim rukama, a i napravi po dva koraka.
Ako neko stoji ispred njega, onda se baci da rukama dohvati, tako da bas ide ako nema nikog ispred.


Bravo za Davuda user posted image user posted image user posted image
Maida, pravo je sladak


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
27.4.2009 20:47:35   
ElmaB
Jeste, rano je, i moji su sa cetiri mjeseca pokazivli zelju za sjedenjem, ali je to cisto refleksivno, jer vrijeme za sjedenje je, otprilike, od sestog mjeseca. Samo polako!

Pozdrav!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
27.4.2009 21:13:39   
veeseelaa
uh jedva cekam, mislim da će je to usrećiti

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
27.4.2009 21:16:38   
Golubica
ElmaB hvala sto me utjesi. Usput svaka cast, divim ti se kako uspijevas sa troje djece. Iako je off topic, kada sam vidjela Teu kako daje blizancima flasicu, podsjetilo me na mene. I ja sam bila nekada kao ona sa dva mala brata blizanca, a razlika 5,5 godina medju nama.

Nakupim se drage moje pricama, jer zivim u takvoj sredini gdje moje misljenje o podizanju djeteta ocito nailazi na kritike, sto ne radis ovo, daj joj ovo, ma nece joj nista biti, itd. Tako da se ponekad zapitam da li ispravno postupam sto Asja jos slabije sjedi, sto nema hodaljku ili dubak, itd.

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
6.7.2009 16:50:16   
Anoniman
Nešto zanimljivo što sam našla u magazinu bebe i mame...

Puzanje, hodanje su svakako veliki trenutci u životu, ali evo još 4 veoma bitna momenta
1. Reagira na svoju omiljenu pjesmu
Kada?-Od samog rođenja
Šta znači?-Ponavljanje može biti ugodno za bebe. Reagiranje na zvuk omiljene pjesme je znak da beba razvija memoriju i već pokazuje da raspoznaje stvari.
2. Sisanje nožnog palca
Kada?-već sa 5 ili 6 mj.
Šta znači?-Kada leži na leđima i pokušava primaći nožni prst ustima, to je znak da razvija motorne vještine koje će joj biti od ogromne pomoći pri uzimanju predmeta i da ih drže objema rukama. Beba će tako vrlo brzo početi uzimati hranu i sama se hraniti svojim vlastitim rukama.
3. Klimanje i nijekanje glavom
Kada?-sa 9 ili 10 mj.
Šta znači? Da i Ne; klimanje glavom počinju dobijati smisao za vašu bebu, mada nije u stanju izgovoriti ni riječ. Njeni pokreti mogu biti neuobičajni, mogu vam izgledati kao da nemaju baš neki smisao, ali ih nikako ne smijete ignorisati: Možda samo pokušava odgovoriti na nešto što ste upravo rekli.
4. pokazivanje prstom
Kada?-sa 9 ili 10 mj.
Šta znači?-Pokušava vas navesti na stvari koje su joj zanimljive, ovo je njen znak da komunicira sa vama.


Mi smo sada u fazi sisanja nožnog palca, i to mi je uvijek bilo najslađe kod beba, a eto hB doživi i ja.user posted image
Također odgurujemo se nogicama i pužemo ali nismo se još odigli čvrsto na ručice i nogice-ali za koji dan sigurno, tako nam malo fali...

(odgovor članu Golubica)
  Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
15.7.2009 21:57:42   
dana3
moj devetomjesecnjak vec puze i to naprijed od prije par dana,ne posjeda se sam ali je cvst kad sjedi.u kolicima se okrene potrbuske i dize se da stoji(hvala bogu da to jos nije skontao u kreveticu).
podigne se na  sve 4 kad puze ali "vergla" u prazno a onda se baci na stomak i opet tako.rodjen je ranije i ja sam zadovoljna njegovim napretkom.
aha!zna da se igra skrivaca:dok ja govorim.sakio seeeeee,sakio se ,zaburi glavu u moje grudi i onda pogleda u mene , a ja kazem evo gaaaaaaa, i  sto je radostan i kako se samo nasmijeuser posted image user posted image user posted image user posted image  tada


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *