|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 14:32:23   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: muzika28

Ima li jos djece u razredu rodjene u septembru, oktobru, novembru prethodne godine? Jer, znaci da ide sa generacijom u kojoj je vecina naredno godiste? Cisto, da ne bude bas sam "najstariji"? :)

Biće i ove godine kao i prethodnih godina iz dvije godine rođenja generacijski upisanih...
Znači 2008 i 2009 godina zajedno...
I bivalo je i prije...kod moje kćeri starije koja je u junu 2006 rođenja i morala krenuti dosta je djece iz oktobra i novembra i decembra 2005 sa njom :)
dok sa mlađom vidim kroz vrtić da će krenuti dosta 2008 godišta...a ona je februar 2009 pa je malo u boljoj poziciji zakonskoj nego joj je seka bila...


a ja bih svakako uvijek išla na 6. godina i 11 mjeseci...ne žurim nigdje niti želim da one žure...no upisivala sma kako zakon dozvoljava najdalje da mogu doma da ih držim:)


potpis....



Slazem se.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 15:33:57   
mama75

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: muzika28

Ima li jos djece u razredu rodjene u septembru, oktobru, novembru prethodne godine? Jer, znaci da ide sa generacijom u kojoj je vecina naredno godiste? Cisto, da ne bude bas sam "najstariji"? :)

Biće i ove godine kao i prethodnih godina iz dvije godine rođenja generacijski upisanih...
Znači 2008 i 2009 godina zajedno...
I bivalo je i prije...kod moje kćeri starije koja je u junu 2006 rođenja i morala krenuti dosta je djece iz oktobra i novembra i decembra 2005 sa njom :)
dok sa mlađom vidim kroz vrtić da će krenuti dosta 2008 godišta...a ona je februar 2009 pa je malo u boljoj poziciji zakonskoj nego joj je seka bila...


a ja bih svakako uvijek išla na 6. godina i 11 mjeseci...ne žurim nigdje niti želim da one žure...no upisivala sma kako zakon dozvoljava najdalje da mogu doma da ih držim:)


potpis....



Slazem se.


Ne slazem se!!! A imam i dosta primjera zbog cega. Npr moj sestric je rodjen u januaru i krenuo je sa 5g8mj. U razredu s njim ima djece koja su i vise od godinu starija od njega. Vec od 6. razreda se ne druze sa jednom curicom jer je puno visocija i naprednija od njih. Djecak se ove godine prebacio u drugu skolu jer je prvi poceo mutirati, dobio bubuljice i sve ostalo sto prati pubertet, a drugari u razredu su ga zezali zbog toga.
Osim toga, mislim da su djeca dans bas zrela za taj polazak sa 6 godina. Pa i plan i program je prilagodjen za njihov uzrast. Uopste mi nije jasno sto je nekim roditeljima taj polazak u skolu zavrsetak necega lijepog. Pa tek tada pocinje ono najljepse: druzenja, ucenje, otkrivanje novog i drugacijeg. Uvijek bih dala dijete prije u skolu nego kasnije. I sama sam krenula sa 6g8mj u onom starom sistemu i sretna sam zbog toga. Ova generacija poslije mene u skoli je bila bas beza user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 15:40:20   
Hanady RR
Vec od 6. razreda se ne druze sa jednom curicom jer je puno visocija i naprednija od njih. Djecak se ove godine prebacio u drugu skolu jer je prvi poceo mutirati, dobio bubuljice i sve ostalo sto prati pubertet, a drugari u razredu su ga zezali zbog toga.

pa čitam dva puta ovaj dio i vjerovat ne mogu...
a da probaju malo da odgoje svoju djecu roditelji nebi im Bog ništauser posted image
zaista ako je ovo argumnet za raniji upis u školu da ti kažem smao da moja kćer starija je najvisočija u razredu a najmlađa je...
nadalje pa to je rguranje fizičkom izgledu nečijem??? čemu to učimo djecu danas...
i još gore radi mutiranja otšao u drugu školu...tamo ima onih koji mutiraju jel??
Kako bi se taj razred malih nafuranih nosio sa djeteteom sa posebnim potrebama ili onim u kolicima ili djetetom koje mutira već u prvom razredu jer ima hormonalni poremećaj...
OMG....


Izvini al ovo što si navela meni je dno dan...za pročitat a kamoli da mi bude argument da rođeno dijete dam ranije u školu i to godinu dana...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 15:44:55   
mama75

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Vec od 6. razreda se ne druze sa jednom curicom jer je puno visocija i naprednija od njih. Djecak se ove godine prebacio u drugu skolu jer je prvi poceo mutirati, dobio bubuljice i sve ostalo sto prati pubertet, a drugari u razredu su ga zezali zbog toga.

pa čitam dva puta ovaj dio i vjerovat ne mogu...
a da probaju malo da odgoje svoju djecu roditelji nebi im Bog ništauser posted image
zaista ako je ovo argumnet za raniji upis u školu da ti kažem smao da moja kćer starija je najvisočija u razredu a najmlađa je...
nadalje pa to je rguranje fizičkom izgledu nečijem??? čemu to učimo djecu danas...
i još gore radi mutiranja otšao u drugu školu...tamo ima onih koji mutiraju jel??
Kako bi se taj razred malih nafuranih nosio sa djeteteom sa posebnim potrebama ili onim u kolicima ili djetetom koje mutira već u prvom razredu jer ima hormonalni poremećaj...
OMG....


Izvini al ovo što si navela meni je dno dan...za pročitat a kamoli da mi bude argument da rođeno dijete dam ranije u školu i to godinu dana...


Vjeruj i meni je to dno dna, ali to je istina. Mislim, nabrojala bih ti jos 10 primjera, ali forum nije mjesto za toga. Djeca su uzasno, uzasno okrutna, a nastavnici su sve samo ne pedagozi. A provokacija je uvijek bilo i bice. To je zivot. Osim toga, ovo mi uopste nisu bili argumenti za upis ili neupis, samo sam navela primjere iz zivota.
Ja samo smatram da ako je dijete spremno za skolu sa nepunih 6 onda ga treba i upisati, jer mu se polaskom u skolu nista ne oduzima i uskracuje, naprotiv.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 15:47:10   
veeseelaa
mi ne želimo u takve škole

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 15:48:10   
new mama

IZVORNA PORUKA: mama75

Ja samo smatram da ako je dijete spremno za skolu sa nepunih 6 onda ga treba i upisati, jer mu se polaskom u skolu nista ne oduzima i uskracuje, naprotiv.


E upravo tako. 😊


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 15:50:23   
MicoTico
Joj mama75, kakve to veze ima s uzrastom kad krenu. Neke moje mlađe drugarice su se prije razvile od mene i izgledale starije od cijelog društva.
Pa iam djece koja se neće htjeti s nekim družiti zato što ima naočale, što ima sve petice, što ima sve loše ocjene, što je predebeo, premršav, siromašan, ...
Izvini, ali zaista su mi smiješni razlozi koje navodiš za raniji polazak u školu.

Meni jedini razlog za polazak u školu prije 6 god je onaj koji je Skvo navela. Svi drugi mi nisu opravdani.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 15:51:41   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama75


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Vec od 6. razreda se ne druze sa jednom curicom jer je puno visocija i naprednija od njih. Djecak se ove godine prebacio u drugu skolu jer je prvi poceo mutirati, dobio bubuljice i sve ostalo sto prati pubertet, a drugari u razredu su ga zezali zbog toga.

pa čitam dva puta ovaj dio i vjerovat ne mogu...
a da probaju malo da odgoje svoju djecu roditelji nebi im Bog ništauser posted image
zaista ako je ovo argumnet za raniji upis u školu da ti kažem smao da moja kćer starija je najvisočija u razredu a najmlađa je...
nadalje pa to je rguranje fizičkom izgledu nečijem??? čemu to učimo djecu danas...
i još gore radi mutiranja otšao u drugu školu...tamo ima onih koji mutiraju jel??
Kako bi se taj razred malih nafuranih nosio sa djeteteom sa posebnim potrebama ili onim u kolicima ili djetetom koje mutira već u prvom razredu jer ima hormonalni poremećaj...
OMG....


Izvini al ovo što si navela meni je dno dan...za pročitat a kamoli da mi bude argument da rođeno dijete dam ranije u školu i to godinu dana...


Vjeruj i meni je to dno dna, ali to je istina. Mislim, nabrojala bih ti jos 10 primjera, ali forum nije mjesto za toga. Djeca su uzasno, uzasno okrutna, a nastavnici su sve samo ne pedagozi. A provokacija je uvijek bilo i bice. To je zivot. Osim toga, ovo mi uopste nisu bili argumenti za upis ili neupis, samo sam navela primjere iz zivota.
Ja samo smatram da ako je dijete spremno za skolu sa nepunih 6 onda ga treba i upisati, jer mu se polaskom u skolu nista ne oduzima i uskracuje, naprotiv.


Pa izvini ako sam pogrešno shvatila no meni je zvučalo kao argumentacija jer si krenula sa ne slažem se...
Oprosto što sma slabo shvatila...al djeca sa kojima se moje dijete druži i škola u koju ona ide ne hrani ovakav vid odnosa među djecom...
ja sam prezadovoljna mahalskom školom svoga djeteta i za sada nema tih ispada niti dešavanja koji će tako povrijediti nekoga i još prenijeti u odjeljenja...
za to ponašanje i bilo koje drugo krivi su isključivo roditelji...
Može i na mars svog malog snoba da pošalje dobit će isto ako mu je to naharanio...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 15:51:50   
veeseelaa
što napadate mamu75
svi imamo različita iskustva
djeca jesu nemilosrdna, nažalost neki se roditelji diče time



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 15:55:43   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

što napadate mamu75


Ko je bona napadauser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 15:56:08   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

što napadate mamu75


Ko je bona napadauser posted image



e onda sam pogriješila user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 15:56:59   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

što napadate mamu75


Ko je bona napadauser posted image



e onda sam pogriješila user posted image



I meni se čini

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 16:00:57   
mama75

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: mama75


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Vec od 6. razreda se ne druze sa jednom curicom jer je puno visocija i naprednija od njih. Djecak se ove godine prebacio u drugu skolu jer je prvi poceo mutirati, dobio bubuljice i sve ostalo sto prati pubertet, a drugari u razredu su ga zezali zbog toga.

pa čitam dva puta ovaj dio i vjerovat ne mogu...
a da probaju malo da odgoje svoju djecu roditelji nebi im Bog ništauser posted image
zaista ako je ovo argumnet za raniji upis u školu da ti kažem smao da moja kćer starija je najvisočija u razredu a najmlađa je...
nadalje pa to je rguranje fizičkom izgledu nečijem??? čemu to učimo djecu danas...
i još gore radi mutiranja otšao u drugu školu...tamo ima onih koji mutiraju jel??
Kako bi se taj razred malih nafuranih nosio sa djeteteom sa posebnim potrebama ili onim u kolicima ili djetetom koje mutira već u prvom razredu jer ima hormonalni poremećaj...
OMG....


Izvini al ovo što si navela meni je dno dan...za pročitat a kamoli da mi bude argument da rođeno dijete dam ranije u školu i to godinu dana...


Vjeruj i meni je to dno dna, ali to je istina. Mislim, nabrojala bih ti jos 10 primjera, ali forum nije mjesto za toga. Djeca su uzasno, uzasno okrutna, a nastavnici su sve samo ne pedagozi. A provokacija je uvijek bilo i bice. To je zivot. Osim toga, ovo mi uopste nisu bili argumenti za upis ili neupis, samo sam navela primjere iz zivota.
Ja samo smatram da ako je dijete spremno za skolu sa nepunih 6 onda ga treba i upisati, jer mu se polaskom u skolu nista ne oduzima i uskracuje, naprotiv.


Pa izvini ako sam pogrešno shvatila no meni je zvučalo kao argumentacija jer si krenula sa ne slažem se...
Oprosto što sma slabo shvatila...al djeca sa kojima se moje dijete druži i škola u koju ona ide ne hrani ovakav vid odnosa među djecom...
ja sam prezadovoljna mahalskom školom svoga djeteta i za sada nema tih ispada niti dešavanja koji će tako povrijediti nekoga i još prenijeti u odjeljenja...
za to ponašanje i bilo koje drugo krivi su isključivo roditelji...
Može i na mars svog malog snoba da pošalje dobit će isto ako mu je to naharanio...



Sacekaj 6. razred i dalje pa onda pricaj o tome. Vjeruj, znam zasto ti to govorim! I ovo je skola koja je najbliza mjestu stanovanja nekome, pa je sve bilo idealno dok je uciteljica bila. KAko krenuse nastavnici sve je krenulo nizbrdo. Pubertet kada dodje, djeci je najvaznije da budu in i omiljeni. Cim dodje jedno koje je naopako, svi mu se priklone, bez obzira na kucni odgoj. To sto ce sada neko tvrditi da je njegovo dijete posebno jaka licnost i da nikada ne bi pokleknulo, to je druga prica. Iskreno, dosta te djece i njihovih roditelja licno poznajuem i u soku sam kada vidim i cujem sta rade. Npr moja kancelarija je u blizini te skole i jadna djeca ( pehovi pravi) od svih ulaza udju u moj i zapale. A 12 im godina. I to 2 djecaka i 4 curice, roditelje od jedne bas dobro poznajem. Ne zna se ko je bio u vecem soku - ona ili ja user posted image Ovo ode od teme prvacici, ali eto poceh pa da nastavim.
Kako god si me shvatila, svejedno mi je. Nemam vremena s posla bas analizirati svaku rijec dok pisem. Sada vi mene napadajte, mislite da vi i vasa djeca zive u idealnom svijetu, ali kada se jednog dana susretnente s ovim nemojte se previse iznenaditi. ( Da me opet ne shvatis pogresno: ne mislim da ce tvoje dijete sa 12g poceti pusiti, uopsteno pricam o svima nama i nasoj djeci)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 16:03:45   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: muzika28

A da li upisati dijete sa 5 godina i 11 mjeseci ili sa 6 godina i 11 mjeseci? :) Lomim se :)

ja sam tacno tako upisala kcerku...rodjena u oktobru..trebas procijeniti "zrelost" i spremnost djeteta..ona je super napredna bila i tako sam se odlucila, isto tako nisam iskljuciva, sin mi je jos mali...da bi procijenila..ukoliko i on bude spreman upisat cu ga, ako ne, sacekat cu godinu dana.


i ovo potpisujem ...


jedini problem sto znam roditelje koji lose procjene zrelost djeteta pa kad ga upisu ranije bude belaj... al to je vec drugi par cipela

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 16:06:52   
Hanady RR
Ja savršeno dobro poznajem sva odjeljenja i dešavanja u školi gdje mi dijete ide...upućena sam...maximalno koliko mogu...pa ja se sa tom djecom i roditeljima družim maximalno i stalno...znam o čemu pričam...a znam i ti o čemu pričaš
Ja ne kažem da neće biti izdvojenih pojedinaca al draga moja na temi koja se zove upis u školu i u kojoj se pita dal sa 5 il 6 godina da pošaljem dijete u školu da mi napišeš da mi argument bude fizički izgled djeteta mi je strašno prestrašno...
sa 12 godina pušitit može i ono dijete koje je rkenulo u školu sa 5 godina i ono koje je krenulo sa 6 ...samo s ejoš može desiti da ono koje je krenulo sa 5 krene puštiit sa 11 tačnije ako mi je to logika...
i nikakave veze nema sa temom...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 16:06:59   
delfin
i moji će uskoro u školu, pa pratim malo temu,
kako odlučiti kad dati dijete u školu . moj sin je izuzetno visok za svoju dob, on bi vec po visini mogao i u drugi razred user posted image , i ljudi ga smoriše već godinu stim koji si razreduser posted image a on samo dođe meni i kaže mam ja neću u školu, tada je imao tek 4 godine, ja već godinu radim na tome da mu objsnim da škola nije strašna i da bez toga ne može, i opet i ove godien su krenula pitanja koji si razred, a on tek puni 5 u maju, Znaći imat će 5 i 3 mjeseca, i ja mislim da mu je još rano, bez obzira na njegovu visinu, jer nije još zreo, al eto bar smo u fazi da je škola OK.
ja sam krenula 6g i 6mjeseci, bila najmanja i najmlađa u 1. razredu, i bilo mi tako dosadno, jer sam već znala pisati i čitati, ali eto u ratu mi propadoše nekako ta godine izgubiše se...
U 4 razredu sam otišla u visinu i bila najvisočija , tako da nema pravila.
Ali sam mišljenja nek se igraju dokle god mogu, jer to jedino ne mogu nadoknaditi,,,,, da je meni sad lastiša ili između 2 vatreuser posted image

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 16:18:56   
mama75

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Ja savršeno dobro poznajem sva odjeljenja i dešavanja u školi gdje mi dijete ide...upućena sam...maximalno koliko mogu...pa ja se sa tom djecom i roditeljima družim maximalno i stalno...znam o čemu pričam...a znam i ti o čemu pričaš
Ja ne kažem da neće biti izdvojenih pojedinaca al draga moja na temi koja se zove upis u školu i u kojoj se pita dal sa 5 il 6 godina da pošaljem dijete u školu da mi napišeš da mi argument bude fizički izgled djeteta mi je strašno prestrašno...
sa 12 godina pušitit može i ono dijete koje je rkenulo u školu sa 5 godina i ono koje je krenulo sa 6 ...samo s ejoš može desiti da ono koje je krenulo sa 5 krene puštiit sa 11 tačnije ako mi je to logika...
i nikakave veze nema sa temom...


Kako nema molim te? Pa ako neko svjesno upisuje svoje dijete godinu starije od druge djece, onda je svjesno da ce to dijete vrlo vjerovatno prije uci u pubertet od djece koja su godinu i kusur mladja, zar ne? Da ce biti zrelije u svakom pogledu od djeteta koje je godinu mladje. Ne i pametnije i manje povodljivo, to je druga prica. Nemojte mi samo sada spominjati genetiku i te stvari. Cinjenica je da je vjerovatnoca veca.
Dakle: nije argument fizicki izgled, nego je argument ulazak u pubertet prije ostalih. Isto kao sto moze biti komplex kada sve drugarice u razredu dobiju, a ti ne ( jer te mama upisala u skolu godinu ranije). Pa sve u svoje vrijeme. Ni prije ni poslije.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 16:35:58   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama75



Kako nema molim te? Pa ako neko svjesno upisuje svoje dijete godinu starije od druge djece, onda je svjesno da ce to dijete vrlo vjerovatno prije uci u pubertet od djece koja su godinu i kusur mladja, zar ne? Da ce biti zrelije u svakom pogledu od djeteta koje je godinu mladje. Ne i pametnije i manje povodljivo, to je druga prica. Nemojte mi samo sada spominjati genetiku i te stvari. Cinjenica je da je vjerovatnoca veca.
Dakle: nije argument fizicki izgled, nego je argument ulazak u pubertet prije ostalih. Isto kao sto moze biti komplex kada sve drugarice u razredu dobiju, a ti ne ( jer te mama upisala u skolu godinu ranije). Pa sve u svoje vrijeme. Ni prije ni poslije.



Koliko ja vidim...i čitam...
neko svoju djecu mlađu dosta do generacije koja kreće upisuje u školu ???? I oni se pitaju dal to da rade???
A nisu zakonski obveznici...u tom slučaju roditelj podnosi zahtjev za raniji upis u školu?
Tako da...
ja ne vidim problem što moje dijete malo krupnije građe rođeno u februaru 2009 godine krenut će sa 6 godina i 8 mjeseci u školu i to sve u skladu da važećom legistlativom ove zemelje ...mi ne ugružovamo nikoga...mi živimo svoj život...ovi što svoju djecu ranije upusju nek kontaju jel im pametno i ŠBB-KKB ako im curica ne dobije menzes ako je mlađa od nas krenula u školu sa nama, zakon je nije obevzivao. A opet možda ona dobije i prije nas...ko će to znat bogati...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 18:20:09   
MicoTico
Ja i dalje ne kontam kako moze biti tooooooliko velika razlika izmedju djeteta koje je rodjeno npr u oktobru 2008 i onog rodjenog u januaru 2009. Sad bi ta 3 mj trebala dabudu ogromna razlika u uzrastuuser posted image i ovo starije 3 mj bi trebalo imati probleme kad dodje u pubertetuser posted image uz najbolju volju ne kontam.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 18:28:26   
ziki

IZVORNA PORUKA: delfin

i moji će uskoro u školu, pa pratim malo temu,
kako odlučiti kad dati dijete u školu . moj sin je izuzetno visok za svoju dob, on bi vec po visini mogao i u drugi razred user posted image , i ljudi ga smoriše već godinu stim koji si razreduser posted image a on samo dođe meni i kaže mam ja neću u školu, tada je imao tek 4 godine, ja već godinu radim na tome da mu objsnim da škola nije strašna i da bez toga ne može, i opet i ove godien su krenula pitanja koji si razred, a on tek puni 5 u maju, Znaći imat će 5 i 3 mjeseca, i ja mislim da mu je još rano, bez obzira na njegovu visinu, jer nije još zreo, al eto bar smo u fazi da je škola OK.
ja sam krenula 6g i 6mjeseci, bila najmanja i najmlađa u 1. razredu, i bilo mi tako dosadno, jer sam već znala pisati i čitati, ali eto u ratu mi propadoše nekako ta godine izgubiše se...
U 4 razredu sam otišla u visinu i bila najvisočija , tako da nema pravila.
Ali sam mišljenja nek se igraju dokle god mogu, jer to jedino ne mogu nadoknaditi,,,,, da je meni sad lastiša ili između 2 vatreuser posted image

moj stariji sin je majsko dijete i bio je zreo za školu. to što je sad visok ne znači da ga neće preteć ostali. Tarik je do neke 4 god bio visok dosta za svoju generaciju al je usporio. Sad je među najnižom djecom.
I ta godina koja je pred njim je godina kad djeca buknu u razvoju, zaperpastiš se koliko odjednom postanu zreli. rano je vama da se spremate, opušteno a okolini poruči za drži jezik za zubima. user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 18:41:14   
jasminah
Moj A je 2008 godiste, novembar. Ove godine ce u skolu i nisam se dvoumila uopste. Jedino mi je zao sto ce godinu dana kasnije u penzijuuser posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 19:22:03   
lulaloo
mama 75, ti ovo ozbiljno, na temi o upisu u skolu, pises o bubuljicama, mutiranju i menzesu?

(odgovor članu jasminah)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 19:29:57   
jasminah
Ima li neko iskustvo sa OS Saburina.

(odgovor članu lulaloo)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 19:33:58   
lulaloo


[/quote]
Dakle: nije argument fizicki izgled, nego je argument ulazak u pubertet prije ostalih.

Djevojcice ulaze u pubertet izmedju 9. i 11. godine, a djecaci izmedju 10. i 12. godine. Radi se o rasponu od 3 godine unutar kojeg dijete moze uci u pubertet. I sta onda?

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 19:35:57   
koka i po
Sve u svoje.vrijeme..... Sto je dijete blize uzrastu za polazak u skolu to je um no i mentalno sposobnije savladati ono sto se od njega trazi. Nema tu veze koliko je ili nije visoko i tesko nego koliko je sposobno usvojiti i savladati gradivo. Itekako ima razlike izmedju djece koji su godinama blizi skoli nego mladje. Tri mjeseca ne izgleda mnogo ali znaci dosta u emocionalnom,umnom i socijalnom razvoju djeteta
Razlika.je individualna ali itekako primjetna. Toliko od mene

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu lulaloo)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *