|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 22:45:26   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: mama75

Eh i samo da kazem jos ovo: ne smatram da je dijete koje zna citati, pisati, racunati i sl spremno za skolu. Po meni se spremnost za skolu ogleda u tome da dijete ne place jer se odvojilo od roditelja, da zna samo sebe obuci/obuti, da zna razlikovati udzbenik od sveske, da je dovoljno odgovorno da spakuje samo torbu za skolu, da zna samo otici u wc, da se zna ponasati u ucionici...


slažem se...


To svskako vecina djece zna. Haman i sa 4 -5 godina draga mama.






_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 23:18:59   
teacher75


IZVORNA PORUKA: muzika28

Ima li jos djece u razredu rodjene u septembru, oktobru, novembru prethodne godine? Jer, znaci da ide sa generacijom u kojoj je vecina naredno godiste? Cisto, da ne bude bas sam "najstariji"? :)

Biće i ove godine kao i prethodnih godina iz dvije godine rođenja generacijski upisanih...
Znači 2008 i 2009 godina zajedno...
I bivalo je i prije...kod moje kćeri starije koja je u junu 2006 rođenja i morala krenuti dosta je djece iz oktobra i novembra i decembra 2005 sa njom :)
dok sa mlađom vidim kroz vrtić da će krenuti dosta 2008 godišta...a ona je februar 2009 pa je malo u boljoj poziciji zakonskoj nego joj je seka bila...


a ja bih svakako uvijek išla na 6. godina i 11 mjeseci...ne žurim nigdje niti želim da one žure...no upisivala sma kako zakon dozvoljava najdalje da mogu doma da ih držim:)


potpis....



Slazem se.


I ja, radije nek bude medju najstarijim, najzrelijim, najozbiljnijim nego medju najmlađim i najneozbiljnijim. Nek uživa godinu duže u djetinjstvu. Nigdje neće zakasniti. Prosvjetni sam radnik i 90% mojih kolega ovako razmišlja. Rijetko koji ranije pošalje dijete u skolu

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 23:20:54   
Visnja RR
moja je imala 6 g i 5 mjeseci kad je posla u skolu...plakala mjesec dana svaki dan ... "nedooostaaajeeee mi maaaaaama"...pa kad joj je tata otisao na put "neeeostajeee mi taataaaa"...vec sam pomislila kako ce je sva djeca dozivotno zvati kmeza....
a onda odjednom klik..... plače joj se kad dođe vikend .... zadnji dan polugodista ona i njena najbolja drugarica grcale od suza u dvoristu..... "nedostajaces mi...nedostajace nam uciteljica ... ne želim raspust" ..... (a dobro plačipi*ka na mamu).....


mislim da je bila spremna za skolu.... a voljela bih da je imala malo vise od 6 g i 5 mjeseci.... nekad tu svaki mjesec zna biti ko godina ....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 23:23:43   
jasminah

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Jasminah nemam loše mišljenje o Saburinoj...al dođite kod nas, kod nas je bolje :D

A gdje ste vi? Logavina? Kontam ovih dana obici skole koje su nam blizu ili usputuser posted image .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 23:28:04   
teacher75
Meni dodje da plačem kad čujem da je neko sa 5 godina i par mjeseci upisao dijete u skoluuser posted image drugo ako fali mjesec il dva do 6.godine, to nekako i kontam mada ja neću tako

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu jasminah)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 23:32:10   
salmy

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

moja je imala 6 g i 5 mjeseci kad je posla u skolu...plakala mjesec dana svaki dan ... "nedooostaaajeeee mi maaaaaama"...pa kad joj je tata otisao na put "neeeostajeee mi taataaaa"...vec sam pomislila kako ce je sva djeca dozivotno zvati kmeza....
a onda odjednom klik..... plače joj se kad dođe vikend .... zadnji dan polugodista ona i njena najbolja drugarica grcale od suza u dvoristu..... "nedostajaces mi...nedostajace nam uciteljica ... ne želim raspust" ..... (a dobro plačipi*ka na mamu).....


mislim da je bila spremna za skolu.... a voljela bih da je imala malo vise od 6 g i 5 mjeseci.... nekad tu svaki mjesec zna biti ko godina ....

jel Asja plakala u vrticu? ipak je i tamo provodila dosta vremena....nije valjda da u skoli bude duze nego recimo u vrticu...pretpostvaljam prvi razred cas dva tri i kuca...osim djece koja idu u produzeni
KOja je razlika vrtica gdje provede 8 sati i skole par sati...ili je drugacije
znam da se igraju vise u vrticu i imaju vise slobode.. nije valjda da je skola bas toliko stroga u pocetku...
ja kad sam krenula u skolu ja sam stalno plakala...ustavri ja sam plakala i kad bi otisli na izlet....cak sam bila 3 osnovne kad me je mama vratila sa mora...seka koja je starija godinu od mene ostala...a mene vratila koliko sam plakala za mamomuser posted image
nadam se da decko nije bacio na mene..

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 23:35:22   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

moja je imala 6 g i 5 mjeseci kad je posla u skolu...plakala mjesec dana svaki dan ... "nedooostaaajeeee mi maaaaaama"...pa kad joj je tata otisao na put "neeeostajeee mi taataaaa"...vec sam pomislila kako ce je sva djeca dozivotno zvati kmeza....
a onda odjednom klik..... plače joj se kad dođe vikend .... zadnji dan polugodista ona i njena najbolja drugarica grcale od suza u dvoristu..... "nedostajaces mi...nedostajace nam uciteljica ... ne želim raspust" ..... (a dobro plačipi*ka na mamu).....


mislim da je bila spremna za skolu.... a voljela bih da je imala malo vise od 6 g i 5 mjeseci.... nekad tu svaki mjesec zna biti ko godina ....


Ma naravno.

Vecinom sva placu po malo. Novo okruzenje i sl.
A ovo o spremnosti da razlikuju teku od udzbenika, znaju se sama obuci/obuti, otici do wc/a i sta vec navedose...to vec i vrticka djeca znaju a ne polaznici u skolu.
Neke druge sposobnosti djece su vjerovatno presudne pri odluci da dijete krene ranije.

No kao sto vec rekoh jedini razlog valjani po meni da je dijete jako inteligentno, nadareno, talentovano pa roditelji nece da im godina prolazi...
Ostali razlozi ovdje navedeni padaju u voduuser posted image

Mi uglavnom idemo sve po zakonuuser posted image



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 23:42:57   
Medić*

IZVORNA PORUKA: teacher75



IZVORNA PORUKA: muzika28

Ima li jos djece u razredu rodjene u septembru, oktobru, novembru prethodne godine? Jer, znaci da ide sa generacijom u kojoj je vecina naredno godiste? Cisto, da ne bude bas sam "najstariji"? :)

Biće i ove godine kao i prethodnih godina iz dvije godine rođenja generacijski upisanih...
Znači 2008 i 2009 godina zajedno...
I bivalo je i prije...kod moje kćeri starije koja je u junu 2006 rođenja i morala krenuti dosta je djece iz oktobra i novembra i decembra 2005 sa njom :)
dok sa mlađom vidim kroz vrtić da će krenuti dosta 2008 godišta...a ona je februar 2009 pa je malo u boljoj poziciji zakonskoj nego joj je seka bila...


a ja bih svakako uvijek išla na 6. godina i 11 mjeseci...ne žurim nigdje niti želim da one žure...no upisivala sma kako zakon dozvoljava najdalje da mogu doma da ih držim:)


potpis....



Slazem se.


I ja, radije nek bude medju najstarijim, najzrelijim, najozbiljnijim nego medju najmlađim i najneozbiljnijim. Nek uživa godinu duže u djetinjstvu. Nigdje neće zakasniti. Prosvjetni sam radnik i 90% mojih kolega ovako razmišlja. Rijetko koji ranije pošalje dijete u skolu


Upravo tako.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Na upisu u skolu?
17.2.2015 23:59:28   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

moja je imala 6 g i 5 mjeseci kad je posla u skolu...plakala mjesec dana svaki dan ... "nedooostaaajeeee mi maaaaaama"...pa kad joj je tata otisao na put "neeeostajeee mi taataaaa"...vec sam pomislila kako ce je sva djeca dozivotno zvati kmeza....
a onda odjednom klik..... plače joj se kad dođe vikend .... zadnji dan polugodista ona i njena najbolja drugarica grcale od suza u dvoristu..... "nedostajaces mi...nedostajace nam uciteljica ... ne želim raspust" ..... (a dobro plačipi*ka na mamu).....


mislim da je bila spremna za skolu.... a voljela bih da je imala malo vise od 6 g i 5 mjeseci.... nekad tu svaki mjesec zna biti ko godina ....

jel Asja plakala u vrticu? ipak je i tamo provodila dosta vremena....nije valjda da u skoli bude duze nego recimo u vrticu...pretpostvaljam prvi razred cas dva tri i kuca...osim djece koja idu u produzeni
KOja je razlika vrtica gdje provede 8 sati i skole par sati...ili je drugacije
znam da se igraju vise u vrticu i imaju vise slobode.. nije valjda da je skola bas toliko stroga u pocetku...
ja kad sam krenula u skolu ja sam stalno plakala...ustavri ja sam plakala i kad bi otisli na izlet....cak sam bila 3 osnovne kad me je mama vratila sa mora...seka koja je starija godinu od mene ostala...a mene vratila koliko sam plakala za mamomuser posted image
nadam se da decko nije bacio na mene..


u vrtic je isla 3 g...plakala na poetku...isla je 4 sata - poludnevni...samo kad je počelo predškolsko išla je cjelodnevni...li do 3....

Kad je pošla u školu upsala sam je i u produženi boravak.... to je očito bila panika... nakon 15 dana je ispisem iz produzenog ...jos neko vrijeme kmezala i prestala....
I ja sam bila u šoku jer se bila razgovorom pripremila za školu...pola rzreda su joj djeca iz vrticke grupe...al dzaba .....


a to odlazak bilo gdje bez mene je nemoguca misija.... isli su prosle godine s vrticem 7 dan na more.... pola grupe islo...pola nije....moja ce prvi put n more otici bez mene kad bude isla s momkom user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Na upisu u skolu?
18.2.2015 9:00:25   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: teacher75



IZVORNA PORUKA: muzika28

Ima li jos djece u razredu rodjene u septembru, oktobru, novembru prethodne godine? Jer, znaci da ide sa generacijom u kojoj je vecina naredno godiste? Cisto, da ne bude bas sam "najstariji"? :)

Biće i ove godine kao i prethodnih godina iz dvije godine rođenja generacijski upisanih...
Znači 2008 i 2009 godina zajedno...
I bivalo je i prije...kod moje kćeri starije koja je u junu 2006 rođenja i morala krenuti dosta je djece iz oktobra i novembra i decembra 2005 sa njom :)
dok sa mlađom vidim kroz vrtić da će krenuti dosta 2008 godišta...a ona je februar 2009 pa je malo u boljoj poziciji zakonskoj nego joj je seka bila...


a ja bih svakako uvijek išla na 6. godina i 11 mjeseci...ne žurim nigdje niti želim da one žure...no upisivala sma kako zakon dozvoljava najdalje da mogu doma da ih držim:)


potpis....



Slazem se.


I ja, radije nek bude medju najstarijim, najzrelijim, najozbiljnijim nego medju najmlađim i najneozbiljnijim. Nek uživa godinu duže u djetinjstvu. Nigdje neće zakasniti. Prosvjetni sam radnik i 90% mojih kolega ovako razmišlja. Rijetko koji ranije pošalje dijete u skolu


Upravo tako.



potpis, moj A ce imati 6 godina i 11 mjeseci

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Na upisu u skolu?
18.2.2015 9:05:45   
veeseelaa
kod mene će malena imati 6,9
kako sam skontala sve je to u par mjeseci
ona je rodjena 28/12/2008, pa vuče cijelu godinu zbog tri dana iste
al ne vidim razliku izmejdu nje i nekog curetka recimo rodjenog u aprilu 2009
sve je to u par deka

ne znam dal to nekog ovdje brine il šta?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Na upisu u skolu?
18.2.2015 9:09:03   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

kod mene će malena imati 6,9
kako sam skontala sve je to u par mjeseci
ona je rodjena 28/12/2008, pa vuče cijelu godinu zbog tri dana iste
al ne vidim razliku izmejdu nje i nekog curetka recimo rodjenog u aprilu 2009
sve je to u par deka

ne znam dal to nekog ovdje brine il šta?

pa riča je i krenula kad je žena bila u nedoumici da li da upiše sa 5g i 10 mj ili da čeka sljedeću godinu.
I M je moja krenula sa 6 g i 9mj.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Na upisu u skolu?
18.2.2015 9:10:13   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

kod mene će malena imati 6,9
kako sam skontala sve je to u par mjeseci
ona je rodjena 28/12/2008, pa vuče cijelu godinu zbog tri dana iste
al ne vidim razliku izmejdu nje i nekog curetka recimo rodjenog u aprilu 2009
sve je to u par deka

ne znam dal to nekog ovdje brine il šta?

pa riča je i krenula kad je žena bila u nedoumici da li da upiše sa 5g i 10 mj ili da čeka sljedeću godinu.
I M je moja krenula sa 6 g i 9mj.



aha

sve ovisi o djetetu, o roditelju i ostalim životnim okolnostima

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Na upisu u skolu?
18.2.2015 9:11:05   
MicoTico
Eh da, moja mama nije mogla upisati prvi razred osnovne sa svojom generacijom jer nije imala dovoljno kilauser posted image
Tad je tako bilo. Doduše, rođena je u decembru, pa sad nije nešto puno bila starija od ostalih u razredu.
I završila je npr. faks godinu dana prije, tako da ne vidim da je nešto propustila.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Na upisu u skolu?
18.2.2015 9:15:07   
bebacha

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Eh da, moja mama nije mogla upisati prvi razred osnovne sa svojom generacijom jer nije imala dovoljno kilauser posted image
Tad je tako bilo. Doduše, rođena je u decembru, pa sad nije nešto puno bila starija od ostalih u razredu.
I završila je npr. faks godinu dana prije, tako da ne vidim da je nešto propustila.


sreca pa nije sad tako
dijete bi mi još u obdanistu bilouser posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Na upisu u skolu?
18.2.2015 9:16:16   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Eh da, moja mama nije mogla upisati prvi razred osnovne sa svojom generacijom jer nije imala dovoljno kilauser posted image
Tad je tako bilo. Doduše, rođena je u decembru, pa sad nije nešto puno bila starija od ostalih u razredu.
I završila je npr. faks godinu dana prije, tako da ne vidim da je nešto propustila.



ako će da te krene, krenut ćete

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Na upisu u skolu?
18.2.2015 9:16:58   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: MicoTico

Eh da, moja mama nije mogla upisati prvi razred osnovne sa svojom generacijom jer nije imala dovoljno kilauser posted image
Tad je tako bilo. Doduše, rođena je u decembru, pa sad nije nešto puno bila starija od ostalih u razredu.
I završila je npr. faks godinu dana prije, tako da ne vidim da je nešto propustila.


sreca pa nije sad tako
dijete bi mi još u obdanistu bilouser posted image user posted image


a nije ni moja neka bucka
samo je povisoka

ima 23-24 kg


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Na upisu u skolu?
18.2.2015 9:38:58   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: jasminah


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Jasminah nemam loše mišljenje o Saburinoj...al dođite kod nas, kod nas je bolje :D

A gdje ste vi? Logavina? Kontam ovih dana obici skole koje su nam blizu ili usputuser posted image .


Da . Samo mi smo na Sedreničkoj lokaciji, nova škola , čista...osoblje samo tako...mala porodica do V smo sada...
Ma ja sma prezadovoljna...
a i mlađa mi upoznala ekipu vjeruj jedva čeka bilo koja koja završava sa V-tim da joj bude učiteljica...tako da baš al baš lijepo.
Ako budeš trebala bliže informacija javni se na PP slobodno ja sam i u Logavinoj dole počesto jer sam u vijeću roditelja :D...
da ne gušim temu ovdje i preporuke i da obilazaka obaviš sa menaždmentom neće biti frka...zaista su user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu jasminah)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Na upisu u skolu?
18.2.2015 9:49:25   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

moja je imala 6 g i 5 mjeseci kad je posla u skolu...plakala mjesec dana svaki dan ... "nedooostaaajeeee mi maaaaaama"...pa kad joj je tata otisao na put "neeeostajeee mi taataaaa"...vec sam pomislila kako ce je sva djeca dozivotno zvati kmeza....
a onda odjednom klik..... plače joj se kad dođe vikend .... zadnji dan polugodista ona i njena najbolja drugarica grcale od suza u dvoristu..... "nedostajaces mi...nedostajace nam uciteljica ... ne želim raspust" ..... (a dobro plačipi*ka na mamu).....


mislim da je bila spremna za skolu.... a voljela bih da je imala malo vise od 6 g i 5 mjeseci.... nekad tu svaki mjesec zna biti ko godina ....

jel Asja plakala u vrticu? ipak je i tamo provodila dosta vremena....nije valjda da u skoli bude duze nego recimo u vrticu...pretpostvaljam prvi razred cas dva tri i kuca...osim djece koja idu u produzeni
KOja je razlika vrtica gdje provede 8 sati i skole par sati...ili je drugacije
znam da se igraju vise u vrticu i imaju vise slobode.. nije valjda da je skola bas toliko stroga u pocetku...
ja kad sam krenula u skolu ja sam stalno plakala...ustavri ja sam plakala i kad bi otisli na izlet....cak sam bila 3 osnovne kad me je mama vratila sa mora...seka koja je starija godinu od mene ostala...a mene vratila koliko sam plakala za mamomuser posted image
nadam se da decko nije bacio na mene..

Razlika između vrtića i škole je u mnogo čemu...
a evo inako odokativno...sjedi u klupi, ne može hodati po prostoriji kad je njemu/njoj ćeif, nema pričanja kad god ti šta padne na pamet, moraš pisati , crtati i bojiti kad kaže učiteljica nije ko u vrtiću ako ne obojiš danas završit ćeš sutra il nikaduser posted image
Ima razlike...
U vrtiću se igra i na poludnevnom boravku u školi za ta tri sata nema igranja bogami ....a i odmor veliki prvačići ne izlaze uglavnom van u dvorišta i ne mješaju se sa velikim pa sjede u klupama i jedu sa svojih krpica u miru i tišini...e sad ima djece mogu to a ima ih bogami ne kontaju da moraju takouser posted image pa im onda frkica....

Mislim nije škola bauk...
ali je to škola...ljudi božiji shvatite da su to obaveze ...prvi razred je hajd i nekako al što prije krerneše u prv prije si kod nastavnika u životu...e u III i IV dosta se toga iszbistri već...

Nekažem ja ima djece koja su nadarena, pametna i mogu se nositi sa starijim do sebe jer ipak većina u razredima je starija do djeteta upisanog prije nego zakon nalaže...
ali nisu sva....a krenu uredno krenu prođu testiranja i onda belaj, suze i plač i sikiracija kad se ujutro bude i moraju sa ruksakom preko vrata...
Moja velika je po nekim parametrima znanja i ponašanja mogla vala i sa 4 godine u školu ( da joj materm mandrkne namahuser posted image )
a moja malena sad mora krenuti a bogami ona me zna gađati majicom ujutro što je budim user posted image a kamoli što mora da nešto oboji do početka do kraja...
a ja je dati moram i proći će ona testiranja 100% jer i čita i piše i engleski zna i sabiranje i oduzimanje uz seku no karakter njen smao ja i ostatak ukućana vidimo u 4 zidauser posted image e valja se meni sa time boritiuser posted image al žuta je to...kako je otrovnica tako je i maza...pregurat ćemouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Na upisu u skolu?
18.2.2015 10:12:41   
salmy
ova djeca rodjena u jesen su zakinuta...ni tamo ni ovamo

no kako vise citam sve mi je gore...necu ici na ovu temu vise user posted image

bice kako bude,odnosno kako je sudjeno....ako je sudjeno da ove godine decko tegli ruksacinu tako ce i biti...... skola nam na metar od kuceuser posted image

jucer prica gospdja ciji djecak ide u privatnu skolu..krenuo sa 7 godina...da u razredu od 20 ucenika..9 nije zadovoljilo....jednostavno nisu pripremljeni za skolu..losa predskolska organizacija...i sad muka da ponavljaju razred,a muka da nastave..djeca shebana totalno

ali te privatne skole koliko sma skuzila imajud rugaciji i tezi plan i program...
mah..sad svi misle ako imaju lovu da ce djete usavrsiti bez problema skolu i pratiti nastavu..malo morgen

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Na upisu u skolu?
18.2.2015 10:16:20   
Hanady RR

Po zakonu se ne može ponavljati I razreduser posted image
Svi ga završe vako il nako...
al u trećem onda ocjene kad krenu e tu se vidi gdje belaj bi...
user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Na upisu u skolu?
18.2.2015 10:18:28   
salmy
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


Po zakonu se ne može ponavljati I razreduser posted image
Svi ga završe vako il nako...
al u trećem onda ocjene kad krenu e tu se vidi gdje belaj bi...
user posted image

e nemam pojma...ona rece da kod njih nema tih ocjena samo da li je zadovljilo ili nije...
nije ni cudo...kad imaju 16 jezika...maksumi su to....kaze na prijemnom je bio sat i pol...to ih kroz iglene usi provlace...uglavnom djeca nisu spreman pa eto sta god to znacilouser posted image

< Poruku je uredio salmy -- 18.2.2015 10:19:07 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Na upisu u skolu?
18.2.2015 10:19:11   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: salmy

ova djeca rodjena u jesen su zakinuta...ni tamo ni ovamo

no kako vise citam sve mi je gore...necu ici na ovu temu vise user posted image

bice kako bude,odnosno kako je sudjeno....ako je sudjeno da ove godine decko tegli ruksacinu tako ce i biti...... skola nam na metar od kuceuser posted image

jucer prica gospdja ciji djecak ide u privatnu skolu..krenuo sa 7 godina...da u razredu od 20 ucenika..9 nije zadovoljilo....jednostavno nisu pripremljeni za skolu..losa predskolska organizacija...i sad muka da ponavljaju razred,a muka da nastave..djeca shebana totalno

ali te privatne skole koliko sma skuzila imajud rugaciji i tezi plan i program...
mah..sad svi misle ako imaju lovu da ce djete usavrsiti bez problema skolu i pratiti nastavu..malo morgen

ja prvi put cujem da prvacici mogu da ne zadovolje.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Na upisu u skolu?
18.2.2015 10:19:34   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


Po zakonu se ne može ponavljati I razreduser posted image
Svi ga završe vako il nako...
al u trećem onda ocjene kad krenu e tu se vidi gdje belaj bi...
user posted image

e nemam pojma...ona rece da kod njih nema tih ocjena samo da li je zadovljilo ili nije...
nije ni cudo...kad imaju 16 jezika...maksumi su to....kaze na prijemnom je bio sat i pol...to ih kroz iglene usi provlace...uglavnom djeca nisu spreman pa eto sta god to znacilouser posted image

koja je to skola?

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Na upisu u skolu?
18.2.2015 10:25:14   
salmy
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


Po zakonu se ne može ponavljati I razreduser posted image
Svi ga završe vako il nako...
al u trećem onda ocjene kad krenu e tu se vidi gdje belaj bi...
user posted image

e nemam pojma...ona rece da kod njih nema tih ocjena samo da li je zadovljilo ili nije...
nije ni cudo...kad imaju 16 jezika...maksumi su to....kaze na prijemnom je bio sat i pol...to ih kroz iglene usi provlace...uglavnom djeca nisu spreman pa eto sta god to znacilouser posted image

koja je to skola?

nemam pojma iskreno...to je jedna gospodja koja je u mom komsiluku djeca su se druzila..malo je onako navalentna i dosadna....
uglavnom imaju prevoz djece..on bude u produzenom...znam da je pricala kako ujutru u 7 ode dodje oko 5-6...uvijek imaju nekih nadoknada casova...nekih dodatnih jezika..cini mi se da su uveli arapski nedavno....uglavnom placa preko 400 KM mjesecno...mah ko ce njoj znat..inace se malo onako folira pa napravi sama rekonstrukciju da je nista ne skontasuser posted image

< Poruku je uredio salmy -- 18.2.2015 10:26:21 >

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *