|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: masina za susenje vesa
16.12.2009 20:44:59   
scarlett
Hvala aicha, nadam se da ću se i ja sa svojom sprijateljitiuser posted image user posted image user posted image
Ali me zanima, dali i kod tebe ima ovaj problem sa nakupljanjem pamuka, odnosno tih dlačica od tkanina.

Znači, nema svrhe da stavljam omekšivač, sušilica sama omekša veš - to moram priznati, ipak me zanima da li neko zna da li postoji neka mogućnost da veš miriše?
Vidjela sam da je neko na početku spominjao nekakve mirisne listiće?

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: masina za susenje vesa
16.12.2009 21:01:10   
ANNIAN
Ja imam Gorenjevu od 6 kg i super mi je. Zimi je stalno koristim, moja radi duže ali to je što mi perilica ima samo 500 obrtaja pa samim time moram produžiti vrijeme sušenja. Ja imam troje djece i sve njihove stvari sušim u sušilici i posljie toga samo složim u ormar ništa ne peglam.
Kada sam je kupovala moja tetka mi je rekla da ne kupujem 2 u 1 da je ona imala i jako brzo joj se pokvarila.

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: masina za susenje vesa
16.12.2009 21:05:04   
ena0002
Te dlacice se nakupljaju i kod mene, kod mene je Gorenje. A te dlacice znace da ti je ves svaki put tanji user posted image . Peskiri budu jaaako mekani ali puno krace traju user posted image .
A u DM-u imaju maramice za susilicu i stavi se u ves pa kao mirise na to poslije. Ja ih koristim i nisu lose.
Ali cure dajte mi recite jeste li skontale da vam se ves skuplja user posted image  Mozda sam dosadna sa tim ali ja posteljine vise ne susim u susilici jer su se smanjila i sad jorgan ne moze fino da udje...viri user posted image

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: masina za susenje vesa
16.12.2009 21:15:37   
scarlett
meni se sinoć jedna draga ljubičasta rolka smanjila, pa mislim čak 2 broja, jest da ima sintetike u njoj, ali ipak user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: masina za susenje vesa
16.12.2009 21:18:47   
zagy
Moja mama ima mašinu za sušenje i stavri se takooo skupljajuuser posted image Jedini način da se ne skupe je da ne sušiš do kraja baš nego izvadi ranije veš, da je malkice vlažan. Zbog ovoga je i prestala koristiti, sada se mašina pali samo u slučaju elementare nepogodeuser posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: masina za susenje vesa
16.12.2009 21:20:18   
zagy
Doduše mašina je Gorenje i malo starija, pa ne znam da li su novije bolje po tom pitanju, mada nešto sumnjam.

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: masina za susenje vesa
16.12.2009 21:22:10   
Anoniman
Sve su dobre osim digitalnih, ako se pokvari popravak je 500 km, ja imam jednu za smeca, a ovu staru ne bih dala za 5 tih novih

(odgovor članu zagy)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: masina za susenje vesa
16.12.2009 21:26:38   
Amelaa RR
Hehehe..ja susilicu zovem nocna mora za ves..user posted image user posted image user posted image prestala sam brojati koliko sam stvari unistila s susilicom. Bijeli ves jednom se pravo skupio...muzu sve bilo uz tjelouser posted image user posted image ..kao i moje,...dobro mi dodje za sareni ves kad mi treba nesto hitno ubacim...a sad je ne koristim previse jer imam prostora u kuci pa susim na susilima. Prvo sto trose puno struje, onda kod mene je OZRACNA ona sto ide na odvod..fuj..to nikad vise ne bih uzela..samo kondenzacijsku i s vise programa i sto ima stimanje temp. Ova moja je gorenje i ima dvije temp. 40 i 60...sreca masina je 1300 obrtaja pa krace susi...Sve u svemu susilice su takve nekakve cudne..ne znam meni sada Indesit ima jako dobrih modela a nisu preskupi. Uskoro cu mjenjati masinu za ves..pa ziva ne znam da li da uzmem 2u1..ili posebno..iako znam sta znaci 2u1 jer prodajem to..ali usteda prostora je velika...ne znam. I da ..na vratima mi bude kao obrucc od tih dlakica i sl..i onda to skinem bacim u kantu za smece pa vadim ves.

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: masina za susenje vesa
16.12.2009 21:34:43   
mojbebac
ja imam indesitovu 2 u 1 i zaista sam prezadovoljna njome, ne pravi mi nikakve probleme, u odnosu na moje prijateljice, jedna ima gorenje, jedna bosch.... i obje imaju problema sa svojima, moja je za sda super.... i svima bih je preporucila, ima nekoliko programa za susenje, i ja uopste ne peglam ves kad ga izvadim, osim ono sto se bas mora.....jer mrzim peglanje....

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: masina za susenje vesa
16.12.2009 22:28:09   
leli§
ja sam za odvojeno, a ne 2in1 opciju...

za sve one koji imaju problem sa prostorom: u nasem prijasnjem stanu smo imali odvojeno masinu i susilicu ali jedno na drugom...izgleda kao frizider:) (a to i jeste pproizvodjac ---frigidaire)

nasla sam model na njihovom web-u...nasa je bila ovakva:

http://www.frigidaire.com/products/home-appliances/washer-dryer-combination/fgx831fs

ruzno izgleda ali je susila ko luda (bolje nego ova odvojena koju sad imamo) i nikad mi se nije svidjalo ali me zadesilo ovaj top load kada deterdzent ide direktno sa vesom... upropastila sam par stvariuser posted image i kada budem ja kupovala za nasu kucu nikada taka masina za pranje vesa nece uci preko mog praga

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: masina za susenje vesa
16.12.2009 22:34:46   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: scarlett

Hvala aicha, nadam se da ću se i ja sa svojom sprijateljitiuser posted image user posted image user posted image
Ali me zanima, dali i kod tebe ima ovaj problem sa nakupljanjem pamuka, odnosno tih dlačica od tkanina.

Znači, nema svrhe da stavljam omekšivač, sušilica sama omekša veš - to moram priznati, ipak me zanima da li neko zna da li postoji neka mogućnost da veš miriše?
Vidjela sam da je neko na početku spominjao nekakve mirisne listiće?


Obzirom da ti je nova susilica to se ne osjeti omeksivac dok se malo ne razradi (znam da cudno zvuci, ali je vec neko spominjao na ovoj temi), ja sam isto bila razocarana, ali nakon jedno 10-ak susenja pocne mirisati kao i nakon pranja.

Ja sam u septembru kupila indesitovu 2u1 i sad sam rahat, nedjeljom perem i susim, operem po 3-4 masine i mirna, cak nekad i dvije sedmice. Ne skuplja, mirise, ma super. Istina guzva ves ali kad stavis program na peglanje onda ga ne izguzva i za cas se ispegla.


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: masina za susenje vesa
16.12.2009 22:38:50   
aicha
ni meni susilica ne skuplja ves...bas me cudi da i to moze biti
samo posto ja do kraja isusim moram ga ispeglati

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: masina za susenje vesa
17.12.2009 1:13:01   
scarlett
Evo primijetila sam večeras i na peškirima, onaj dio uz rubove u vidu trake se nabrao, odnosno smanjio, pa sada peškiri imaju volan user posted image

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: masina za susenje vesa
17.12.2009 2:16:58   
DIJAMANT
Ja sam od onih koje je mašina za sušenje veša "spasila". Kuća mi je uvijek bila puna veša......balkon mali,koristila pamučne pelene, prala veš za svaku sitnicu, i sl. tako da mi je kuća uvijek bila puna veša. Imam "Elektrolux", sa kondenz., kapacitet 6 kg i mogu reći da sam prezadovoljna. Sada više i ne peglam veš. Nema potrebe ni da ga rastresam prilikom stavljanja u sušilicu, samo ga izvadim nakon pranja i "istresem" u sušilicu. Veš bude kao ispeglan nakon sušenja i mekan. Jedino peglam košulje, ali i za to mi treba puno manje vremena, nego nakon sušenja na zraku.
I ja sam čula da 2 u 1 nisu baš preporučljive, pa sam se odlučila za ovu varijantu, i nisam pogriješila. Svima je najiskrenije preporučujem. Konačno nemam veša po radijatorima i žicama na sredini sobe, i ne moram misliti u kojoj sobi ću ga sušiti da se ne bi osjetila vlaga i sl.user posted image

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: masina za susenje vesa
17.12.2009 8:45:58   
Nedi
Kako sam već negdje napisala ja svoje mašine volimuser posted image , sušilica mi je spas, sušim sve osim košulja i džempera. Bijelo na visokoj temperaturi a obojeno na sniženoj. Mirisa smo se riješili, to je bilo samo u početku, stoji u kupatilu i imamo veliki prozor i sva para ide van. Ponekad se nešto i skupi ali obično kad ja zeznem temperaturu uključim na više nego što treba. U svakom slučaju da se moram obrisati peškirom sa radijatora a ne iz sušilice vjerovatno bi mi se koža ograbala user posted image , navika je čudo...

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu DIJAMANT)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: masina za susenje vesa
20.12.2009 12:20:41   
ena0002
E mene je moja susilica jutros iznervirala pravo user posted image ....stavila bijeli ves kad u po frke ne cuje se i to nako pola sata user posted image  i pise kao KRAJ da je zavrsila, a znam da radi po 2 sata i naravno kad sam je otvorila ves mokar user posted image . Pa sam izvadila jedan slifer reko da nije pretesko iako znam 100% da nije i opet vratila da radi pa mi opet brzo zavrsila i treci put je vratila i evo jos uvijek radi pa cemo vidjeti hoce li osusiti.
Stvarno nisam nikako zadovoljna sa ovom Gorenje user posted image  

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: masina za susenje vesa
20.12.2009 17:34:19   
aicha
IZVORNA PORUKA: ena0002

E mene je moja susilica jutros iznervirala pravo user posted image ....stavila bijeli ves kad u po frke ne cuje se i to nako pola sata user posted image  i pise kao KRAJ da je zavrsila, a znam da radi po 2 sata i naravno kad sam je otvorila ves mokar user posted image . Pa sam izvadila jedan slifer reko da nije pretesko iako znam 100% da nije i opet vratila da radi pa mi opet brzo zavrsila i treci put je vratila i evo jos uvijek radi pa cemo vidjeti hoce li osusiti.
Stvarno nisam nikako zadovoljna sa ovom Gorenje user posted image  


meni je BEKO i desava se ako prekinem susenje prije kraja i izvadim ves i zaboravim da sam prekinula i kad iduci put upalim prvo zavrsi one minute sto je "ostala duzna" pa tek mozes novi programiratiuser posted image

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: masina za susenje vesa
17.1.2010 17:49:31   
ivana st
Mi imamo 2u1, mašinu sa sušilicom. Ona je spas samo ako se nema balkon, ali inače nije baš neka opcija za sušenje rublja. Rijetko kada koristim sušilicu jer onda moram duplo duže peglati.

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: masina za susenje vesa
18.1.2010 21:57:40   
leona81
moja je indesit, super je, nista nije smanjila al je uzasno bucna i ne osusi nikad sve do kraja

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: masina za susenje vesa
27.2.2010 1:57:36   
mummy

IZVORNA PORUKA: triplemama


IZVORNA PORUKA: mummy

E baš ste me potrefile s temom. Nedavno kod prijeteljice koja je  tek uselila u stan kad ogromno kupatilo i perilica i sušilica jedne pored druge. Razbolila sam se još kad je stala faliti sušilicu sa kondenzatorom Zanussi. Ja to nemam jer nemam gdje staviti u kupatilo a Bogami ni u stan. Čak sam planirala izbaciti kadu i ubaciti tuš-kadu zbog sušilice ali ne može. Uglavnom su žene nezadovoljne ovim 2u1 pa ne bih experimentisala. Neko reče da drži svoju na balkonu, kako to? Tamo bih je mogla izbaciti ali mi nije zatvoreni balkon. Moram čekati bolja vremena.


Sušilisa se može staviti i na mašinu za veš

Znam da može ali ne može kod mene, jer je iznad ove za veš el.bojler kojeg smo izmjestili iznad kade da ne bi lupali glavom u njega kad se tuširamo, a tada nisam imala ni perlicu za suđe pa mi ova nije bila ni u peti.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: masina za susenje vesa
27.2.2010 2:08:34   
mummy
Moja je Beko, pisala sam o njoj već, sada sam je malo bolje upoznala. Sušim uvijek posteljinu i bijeli veš. Ostalo rijetko zbog skupljanja, jer sam se morala oprostiti od nekih komada odjeće. Posebno dječije ne sušim, ionako brzo prerastu. Kod ovog skupljanja, što je meni najveći i jedini problem, nema nekih pravila. Primjetila sam da skuplja nove stvari, one sa sintetikom (čarape se svake skupe), vunom. Nema veze što dugo suši, što je bučna i ispušta paru, samo da ne skupljauser posted image . To me najviše nervira jer ne mogu sve sušiti a bilo bi tako super, onda samo složiš, ponešto se i ispegla ali mnogo manje. Meni veš super miriše, uvijek stavljam omekšivač, nije nikad bilo tih čudnih mirisa.

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: masina za susenje vesa
27.2.2010 8:55:41   
Atarka
I kod mene je Beko kondenzacijska, ne ispusta paru, vec skuplja vodu u spremnik koji se onda isprazni poslije susenja. Mismo rijesili problem prevelike vlage u stanu od susenja vesa po radijatorima otkako smo nju nabavili. I mi smo imali problem gdje je smjestiti, zbog malog kupatila i na kraju smo je smjestili u kuhinju na perilicu sudja (isto Beko). Super se uklopila. A skupljanje vesa i prekomjerno guzvanje rjesavam tako da cim zavrsi susenje, vadim iz masine.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: masina za susenje vesa
27.2.2010 8:59:38   
hampsi
IZVORNA PORUKA: ivana st

Mi imamo 2u1, mašinu sa sušilicom. Ona je spas samo ako se nema balkon, ali inače nije baš neka opcija za sušenje rublja. Rijetko kada koristim sušilicu jer onda moram duplo duže peglati.


IZVORNA PORUKA: leona81

moja je indesit, super je, nista nije smanjila al je uzasno bucna i ne osusi nikad sve do kraja


Kod nas je Indesit 2 u 1 i grozna je. Kao sto rekoste, ne susi do kraja, guzva do bola ( plakanje je kad se treba peglati), jedino sa peskirima extra prodjem. Nikome je ne bih preporucila!

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: masina za susenje vesa
27.2.2010 9:18:15   
Amelaa RR
Ja sam vec pisala o svojoj susilici..kod mene je gorenje ozracna..super, lijepa je, fina je al jedva cekam da je se kutarisem. Ne zato sto ne valja, nego sto je ozracna, da je Bog do kondenzacijska ne bih joj a progovorila, al nije. Nemam odvoda blizu ako da uvijek moram prozor otvoriti kad je ukljucujem, a prozor drvo, en ga sav otislo helac od vlage, naravno od susilice. Hampsi jesil probala zvati servis ako je 2u1 moguce da nije na ravnom pa je zbog toga bucna. I naravno sto se tice guzvanja, i moja izguzva ako mi se ves ohladi u njoj, a ako je topal ves onda haman pa ga i ne trebam peglat.

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 27.2.2010 9:19:17 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: masina za susenje vesa
27.2.2010 15:37:13   
hampsi
Bucna jeste, ali oni su je postavljali pa pretpostavljam da su gledali na to. A ves uvijek izvadim dok je jos vruc, znaci kad zavrsi susenje odmah. Evo neku noc sam susila farmerke, jedne sam peglala 3 X i nista, ove druge cu izaprati opet i pustiti da se same suse. Moguce da ima nesto sto se nastima da nije tako grozno a ja nisam skontala. Pa evo, molim one koji imaju Indesit da se jave, da mi daju savjet ukoliko je kod njih bolja situacija. 

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *