|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: masina za susenje vesa
21.10.2010 9:01:22   
zagy
Ja imam kondenzacijsku sušilicu Indesit i najbolje je investicija od kako sam se udalauser posted image  Obzirom da mi mama ima sušilicu Gorenje od prije rata, iz iskustva znam da se veš gužva samo ako vam mašina za veš ima ispod 1000 obrtaja i ako sušite duže vremena, odnosno na prejakoj temperaturi. Inace ves nije pogužvan (ali slaganje odmah čim sušilica završi), mekan, složim  u ormar, ja samo košulje i suknje peglam, spas kada imate user posted image samo fermerke malo skupi. A što reče neko da je veš vlažan nakon završetka, to se dešava kada veš nije istog materijala/debljine, u tom slučaju ja izvadim suh veš, a ostali stavim da suši još malo. U svakom slučaju najbitnija stvar u kući pored mašine za suđe. user posted image

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: masina za susenje vesa
21.10.2010 9:43:25   
ena0002
IZVORNA PORUKA: Dalil@

Vec par puta nailazim na slicne komenatare (o tome kako susilica skuplja ves user posted image ) i svaki put se dobro zamislim. Ja 3 god imam susilicu, Gorenje, i haman da nisam imala to iskustvo skupljanja vesa. Naravno, osim onih pamucnih stvari koje prvi puta perem i susim pa se pokupe...ali, one bi se kupile i bez susilice.

Ja sve susim u susilici. Bijeli, sareni, tamni, jastuke, jorgane, deke (ove, oneuser posted image ), fini ves, ruzni ves...ma handrim je posteno user posted image i ne sjecam se da mi je bilo sta zeznula.
Da nije do susilice mozda? user posted image

Jedino, kada mi se sabere vise vecih posteljina onda ih stavim na strik jer se one umotavaju ako ih je vise.

Helem, moja najbolja investicija od kako sam se udala user posted image Pogotovo sada s dvoje male djece...pa jos zima ide. Mah, ljepota, elhamdulillah user posted image
DaBogda se sve usrecile s njom user posted image


I kod mene je gorenje......ova  .http://www.gorenje.ba/perilica_i_susilice_rublja/susilice_rublja?c=195152..
user posted image
samo mislim verzija prije ove,
ja se nikako ne usudim sareni ves susiti user posted image
Uh sta ovo bi ne mogu da smanjim sliku user posted image

< Poruku je uredio ena0002 -- 21.10.2010 9:47:49 >


_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: masina za susenje vesa
21.10.2010 9:44:49   
ena0002
IZVORNA PORUKA: zagy

iz iskustva znam da se veš gužva samo ako vam mašina za veš ima ispod 1000 obrtaja i ako sušite duže vremena, odnosno na prejakoj temperaturi.

Meni je masina ispod 1000 obrtaja i susilica radi dva sata

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: masina za susenje vesa
21.10.2010 9:51:56   
lekica83
a kakve veze imaju obrtaji sa susenjem, ne kontam, kolko znam obrtaji su vezani za centrifugu kada masina pere ves, kod mene je 2u1, i ja bas smanjim obrtaje na 600 jer ako pustim da radi na 1200 obrtaja onda zbog te jake centrifuge se ves malo vise zguzva i kad se osusi bude zguzvaniji nego kada prebacim na manje obrtaja. E sad mi nista nije jasno user posted image user posted image

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: masina za susenje vesa
21.10.2010 10:48:20   
Dalil@
lekica, sto manje masina iscentrifugira ves to je on mokriji i susilici treba vise vremena/struje da ga osusi. To radi ustede user posted image

ena, kod mene je slicna ovoj, samo takodjer neka generacija prije user posted image I da, zeznula sam se kada sam kupovala masinu za ves, uzela Gorenje sa 500 obrtaja user posted image Bila mlada, niko mi nije rekao sta trebam gledati na masini a ja veze nisam imala. Meni bilo bitno da lijepo izgleda user posted image
Helem, zato sada susim po 2 sata bijeli.


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: masina za susenje vesa
21.10.2010 12:03:51   
muby
gledala sam ove indesit 2u1
ima ih beku

IWDC-7105 kosta 785KM
• Max brzina centrifugiranja (ob/min): 1000
• Klasa energetske učinkovitosti : B
• Klasa učinkovitosti pranja : A
• Klasa učinkovitosti centrifugiranja : C
• Maksimalni kapacitet pranja (kg) : 7
• Maksimalni kapacitet sušenja (kg) : 5.0

IWDC-6125 kosta 825KM
• Max brzina centrifugiranja (ob/min): 1200
• Klasa energetske učinkovitosti : B
• Klasa učinkovitosti pranja : A
• Klasa učinkovitosti centrifugiranja : B
• Maksimalni kapacitet pranja (kg) : 6
• Maksimalni kapacitet sušenja (kg) : 5.0


Koja je po vama bolja?

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: masina za susenje vesa
21.10.2010 16:02:00   
lekica83

IZVORNA PORUKA: muby

gledala sam ove indesit 2u1
ima ih beku

IWDC-7105 kosta 785KM
• Max brzina centrifugiranja (ob/min): 1000
• Klasa energetske učinkovitosti : B
• Klasa učinkovitosti pranja : A
• Klasa učinkovitosti centrifugiranja : C
• Maksimalni kapacitet pranja (kg) : 7
• Maksimalni kapacitet sušenja (kg) : 5.0

IWDC-6125 kosta 825KM
• Max brzina centrifugiranja (ob/min): 1200
• Klasa energetske učinkovitosti : B
• Klasa učinkovitosti pranja : A
• Klasa učinkovitosti centrifugiranja : B
• Maksimalni kapacitet pranja (kg) : 6
• Maksimalni kapacitet sušenja (kg) : 5.0


Koja je po vama bolja?



Ja imam ovu drugu i zadovoljna sam, e sad jedino sto je po meni nedostatak je taj sto ja smanjujem obrtaje na 600, znam da je duze onda vrijeme susenja ali ja to ovako gledam, ako se manje izguzva onda manje peglam , pa sad je li bolje da ona duze susi ili da ja duze peglam, e po meni je bolje ovo prvo user posted image user posted image s tim da kad smanjis obrtaje onda ne mozes automatski da nastavis susenje nakon pranja nego kad zavrsi pranje onda ukljucis susenje. Imaju i programi koji su predvidjeni za pranje do 60 stepeni sa 800 obrtaja, to je program broj 5 pa ja perem na njemu i onda automatski nastavim susenje, ma meni tako jednostavnije da ne gledam je li zavrsila ili nije nego samo neka odma nastavi da susi..

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: masina za susenje vesa
21.10.2010 16:08:44   
emma.L
Evo danas ću pogledati marku, pa napisati.
Što se tiče skupljanja, samo jedne hlače  vunene user posted image  su mi zabunom upale na jako sušenje i izišle kao dječije. Inače sve sušim, čak i svilu i saten unutra. Lanene hlače mi se recimo ne skupe.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: masina za susenje vesa
21.10.2010 16:10:30   
lekica83

IZVORNA PORUKA: Dalil@

lekica, sto manje masina iscentrifugira ves to je on mokriji i susilici treba vise vremena/struje da ga osusi. To radi ustede user posted image



kontam ja to samo sto meni puno onda zguzva ves pa zato smanjim obrtaje,da se poslije ne zezam oko peglanja, al mi nije jasno gore sam procitala da je neko napisao da se ves guzva samo ako masina ima ispod 1000 obrtaja a kod mene ima vise ali ih ja smanjim bas da se ne guzva..zato sam napisala kakve veze imaju obrtaji i guzvanje... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: masina za susenje vesa
21.10.2010 16:17:23   
lekica83
zaboravila sam napisati, i ja susim skoro sve , znaci i bijeli i sareni pamuk, takodje lan, farmerke, e jedino nisam dzempere, cak sam i patike prala i samo desetak minuta prosusila al ne bi valjalo da sam vise,mislim da bi se plastika pocela da topi user posted image user posted image
ehhh jos jedna mane indesit susilice, ona nema podesavanje temperature susenja,znaci nema hladnog susenja, nego je sve jedna temperatura, moze se podesiti po vremenu susenja tj po minutama,zatim po tome kolko suhe zelis stvari da budu, da li za peglanja pa onda malo vlage,za ofingera malo manje ili za ormara a to je skroz suho. I ima dva nacina jos susenja tj pamuk i sintetika e jedino je moguce da kad se susi sintetika da je automatski manja temperatura ali to nigdje ne pise. Nadam se da sam pomogla, sretno pri odabiru

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: masina za susenje vesa
21.10.2010 17:41:35   
Dalil@
Lekice, ja sam primijetila da mi se ves zguzva jedino ako pretrpam masinu. Isto je i kod susilice, ako ima previse vesa bude izguzvan, ako ga manje stavim poslije ga komotno mogu stavljati u ormar, kao ispeglan je...i mekan user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: masina za susenje vesa
21.10.2010 19:22:21   
lekica83
Dalil tako i ja radim, uvijek stavim manje vesa nego sto moze ali eto i to s centrifugom mi odgovara,mada eto bas cu pokusati jednom s manje vesa a centrifugu ostaviti na 1200 obrtaja pa da vidim na sto ce to da lici user posted image pa cu javiti da znate je li izguzvano ili ne s mojom ovom susilicom-perilicom

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: masina za susenje vesa
21.10.2010 22:41:09   
ena0002
IZVORNA PORUKA: lekica83


al mi nije jasno gore sam procitala da je neko napisao da se ves guzva samo ako masina ima ispod 1000 obrtaja a kod mene ima vise ali ih ja smanjim bas da se ne guzva..zato sam napisala kakve veze imaju obrtaji i guzvanje... user posted image user posted image user posted image

Mislim da si pogresno shvatila...situacija je bas takva kao sto ti objasnjavas, sto vise obrtaja vise se guzva, manje obrtaja duze se susi ali zato ne bude poguzvan ves puno

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: masina za susenje vesa
21.10.2010 22:43:17   
ena0002
E pa i ja se definitivno moram usuditi da pocnem susiti i drugi ves osim bijelog user posted image ....a susilica mi ima more programa a ja se nista to ne usudim koristiti....sve kontam izace mi djecije stvari iz nje user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: masina za susenje vesa
22.10.2010 0:10:38   
mummy
IZVORNA PORUKA: namkic

ima li neko sušilicu marke Beko ,kako su se pokazale


Imam ja i već sam nekoliko puta pisala. Moja super suši, ne gužva, veš bude mekan i fin i može skoro proći bez peglanja.
Njaveći problem je što skuplja veš, nove stvari će sigurno skupiti, u to sam se uvjerila nekoliko puta.
Nakon dužeg korištenja primjetila sam i da se veš prilično uništi, razvuče, posebno stvari sa gumom.
Ja stalno sušim posteljine i bijeli veš, šareni samo nešto što nosim po kući, fine stvari nikad.
Uglavnom, koristim je i samo mi je jaaaako žao što ne mogu sušiti sve.

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: masina za susenje vesa
22.10.2010 12:43:09   
namkic
mummy,evo ja sam u fazi da se odlučim i idem kupiti,je li ti kondenzacijska ili ventilacijska,ima li neku oznaku,i gdje je držiš,ja mogu samo na mašini za veš,stan mi je mali

_____________________________

mamin dunjaluk rodio se 01.08.2008.

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: masina za susenje vesa
22.10.2010 12:53:14   
emina78
znate li gdje ima kupiti maramica za omeksavanje vesa (za susilicu)? imam one dm-ove ,al nisu nesto. cula sam da su lenor super al ne znam gdje ih ima.

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: masina za susenje vesa
22.10.2010 17:53:41   
Dalil@
Omeksavanje ili mirisanje vesa?

Vjerovatno mislis na ovo drugo, jer susilica svakako omeksa ves i bez koristenja omeksivaca user posted image

Ovo 2. bi i mene zanimalo user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu emina78)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: masina za susenje vesa
22.10.2010 19:58:35   
mummy
Namkić,

Moja je kondenzacijska, dakle s posudom za vodu koju samo isprazniš nakon sušenja. Držim je u kuhinji jer mi nije mogla stati na onu za veš, malo je nezgodno ljeti jer pušta paru i grije prostoriju a inače samo malo odškrinem prozor.
Na njoj samo piše Beko, sensor drying a na uputstvu nađoh neku oznaku         DC 2560 S, kupili smo je na Vojničkom prije skoro 2 god.

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: masina za susenje vesa
22.10.2010 21:09:36   
namkic
hvala mummy,kupila sam danas na vojničkom ,kondenzacijska,sutra akoBogda dolazi pa ću napisati i svoje iskustvo možda nekome pomogne.

_____________________________

mamin dunjaluk rodio se 01.08.2008.

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: masina za susenje vesa
23.10.2010 13:02:05   
ena0002
I kod mene je kondenzacijska i onu vodu iz spremnika mozete koristiti za peglu jer kao to je onda destilovana user posted image  Ja tako cula user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: masina za susenje vesa
23.10.2010 20:18:30   
canim
Imam ja i već sam nekoliko puta pisala. Moja super suši, ne gužva, veš bude mekan i fin i može skoro proći bez peglanja.
Njaveći problem je što skuplja veš, nove stvari će sigurno skupiti, u to sam se uvjerila nekoliko puta.
Nakon dužeg korištenja primjetila sam i da se veš prilično uništi, razvuče, posebno stvari sa gumom.
Ja stalno sušim posteljine i bijeli veš, šareni samo nešto što nosim po kući, fine stvari nikad.
Uglavnom, koristim je i samo mi je jaaaako žao što ne mogu sušiti sve.

Koliko kg moze stati u tvoju masinu ?
Ja sam gledala u Beku neke masine mogu 6 KG cine mi se solidne a i imaju garanciju 5 godina

< Poruku je uredio canim -- 23.10.2010 20:20:36 >

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: masina za susenje vesa
23.10.2010 21:50:12   
namkic
moja danas prvi puta sušila, Beko DC1160, 6 kg, kondenzacijska,zadovoljna sam

_____________________________

mamin dunjaluk rodio se 01.08.2008.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: masina za susenje vesa
24.10.2010 15:29:34   
bebacha
koliko je kostala

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: masina za susenje vesa
24.10.2010 15:55:04   
muby
IZVORNA PORUKA: namkic

moja danas prvi puta sušila, Beko DC1160, 6 kg, kondenzacijska,zadovoljna sam


Namkic jel to samo susilica ili je 2u1?
Ja sam gledala u beku ali nisam vidjela da imaju kombinovanu.

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *