|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 20:09:02   
malecka60
Eh, zaboravila sam vam ispricati malu anegdotu.
Nedavno smo bili kod prijatelja koji se ne izuvaju. MM i ja smo krenuli da skinemo sandale, a oni kazu da nema potrebe, mozemo uci u stan u cipelama.
Toliko mi je bilo neobicno, da kad sam krenula u WC, pocela sam skakutati i preskakati stan u velikim koracima. Na kraju sam skinula sandale. Oni su pucali od smijeha. user posted image
Sve je stvar navike.


(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 20:28:46   
RAJA
I kod mene je obavezno skidanje obuće prije ulaska u kuću tako sam odgojena i bilo ko da dođe mora skinuti cipele


_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
7.8.2008 2:11:49   
camm
izuvanje obavezno ja imam ispred vrata bijelu prosturku
i ko god da dodje kad vidi tu prostirku svi se izuvaju ispred
i kazu ovde cemo da ne prljamo.
moja curica je vec odvano naucila to pravilo i kada odemo kod nekog svi se
iznenade a meni srce veliko.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
8.8.2008 11:18:38   
Happy
Obavezno skidanje obuće user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
8.8.2008 11:21:32   
nesanica
Kod nas je isto skidanje obuce obavezno. Meni je nekako bezveze da hodamo po kuci u cipelama, bas je nehigijenski. Evo i ovaj stariji(2.god) je naucio kad dolazimo od nekuda odmah sa vrata goviri "kini tene" -skini tene.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
11.8.2008 13:28:44   
Blue rose RR
Kada odem kod nekoga u goste prilagođavam se njegovim običajima, ali kod sebe u stanu tražim poštivanje svojih ... među koje potpada i izuvanje obuće prije ulaska u stan.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
11.8.2008 14:29:46   
Gigana
I kod mene je pravilo da sva prljavština izvana ostaje napolju, dakle, skidanje obuće obavezno.

Kad god gledam američke filmove u kojima se pojavi scena gdje neko ulazi u kuću u cipelama, ne znam zašto, ali uvijek primjetim da taj neko ne skida obuću (čak bih to i prokomentarisala), a posebno kad još legne na krevet u obući, e onda mi se kosa na glavi diže.
Eto, to je takva glupost, ali ja to svaki put uredno prokomentarišem.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
11.8.2008 14:43:46   
anitaMO
i kod mene obavezno.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
11.8.2008 14:57:44   
amlatifa
Pa mislim da je sasvim normalno skinuti obuću ispred vrata ili čak unutra ako ima neka prostirka za skidanje cipela. Ali ipak mislim da je to stvar navike ili običaja. Ja sam Vam živjela u Srbiji 10 god. jeste da je bilo prije rata ali nama su ljudi hodali u cipelama gdje se mojoj mami dizala kosa na glavi, a znate šta je slijedilo poslije svake sjedeljke generalno usisavanje. Moje lično mišljenje, a mislim i većine da u današnje vrijeme to i nije tako higijenski.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
11.8.2008 15:20:13   
neki
Ikod nas je obavezno skidanje obuce.Doduse sve je stvar navike,ali kao sto vec neko rece,da hodam u obuci po stanu,ne bih znala jesam li posla il dosla user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu amlatifa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
11.8.2008 15:22:54   
Anoniman
pa ako ću u kući hodati u cipelama, onda mogu živjeti i na ulici!user posted image

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
11.8.2008 17:07:41   
malecka60
user posted image user posted image user posted image  Ta ti je dobra. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
11.8.2008 17:20:52   
Mrka
Kod nas se isto izuva obuca po ulaku u kucu. Sv icarci sa kojima se druzimo takodjersu to naucili i izuvaju se kad nam dodju. Tako i mi njima kad odemo. Meni je tako lakse za ciscenje, a i uopste je cistiji kad ne hodas po kuci sa obucom s kojom ides vani. Bog te pito sta sve ima na ulici kud prodjem i da to sve posle raznosim po kuci. A i ugodnije mi je kad sambez obuce.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
11.8.2008 17:36:20   
nikka
Kod nas se ljeti neizuva jer nemamo tepiha u kući,ako netko želi ok,samo ga upozorim da mi hodamo u obući,jer živimo u kući i stalno smo na ulasku ili izlasku u dvorište,a zimi se ipak izuvamo u hodniku naravno.

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
11.8.2008 20:49:07   
Suncica*
Ja posto usisavam tepihe tri puta dnevo, zbog Lorene koja je stalno na podu, zahtevam izuvanje cipela pri ulasku u kucu. Ovde u Srbiji to nije obicaj, ali ja nemam pardona, pa odmah s vrata zamolim da se izuju..I jos se niko nije bunio..

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
11.8.2008 21:15:05   
Monia
Kod nas se ne izuva obuca,sto je stvar navike ili odluke.Ni ranije se nismo izuvali..jednostavno sam tako odgojena.To uopste neznaci da mi je u kuci kao na ulici,jer postoje mnogo prljavije i smrdljivije noge van obuce.....To je stvar odgoja,porijekla,tradicije i postujem svacije,kao sto u najmanju ruku ocekujem to od drugih.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
12.8.2008 1:21:04   
triplemama
IZVORNA PORUKA: iva1974

Sreća ovdje nema blata(jer nema ni zemlje sve je kamen skoro user posted image ).


Legendo user posted image  user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
12.8.2008 1:46:24   
Amela V.
Ja kad sam se udala, pa otisla u Italiju sam imala malo "problema" oko toga sa svojom svekrvom.
Kod njih nema izuvanja u kuci. Nemaju tepiha, pa im to ne predstavlja problem.
Medjutim MM i ja smo se odmah dogovorili da se u nasoj kuci izuva, ali meni je bio problem kako to reci drugima, kako ce to oni shvatiti. najgore mi je bilo sa svekrvom. Kad sam joj jednom rekla, kad je dosla kod nas da se treba izuti, napravila je takvu facu user posted image user posted image user posted image user posted image i poslije toga mi nije dugo dosla.... Dok nije skontala da je kod nas tako i da nema promjena. Sad kad dodje nama (a to je baaaaas urijetko) skida cipele, ali nerado.



_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
15.8.2008 10:21:03   
orhideja
Mi se izuvamo ali ne ispred vrata nego unutra user posted image .To mi je ostalo jos od moje mame obavezno izuvanje.

_____________________________

sad je sve u bozijim rukama

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
24.9.2008 12:12:49   
dana3
IZVORNA PORUKA: malecka60

Odgojena sam tako da je skidanje cipela obavezno. Da mi dodje u kuci Lord Karington zamolila bih ga da izuje cipele.
Ali isto tako postujem ko ne izuva, neka njemu njegovo, a meni moje. user posted image

da li da kazem da sam na zapadu ili na sjeveru user posted image user posted image user posted image .iskreno ne zanimaju me obicaji zemlje u kojoj sam sad.postujem zakon normlano i ustav te zemlje ali oni nemaju nista sa mojim odgojem i mojim obicajima.u mom stanu svi se izuvaju nevezano jesu li zemljaci ili svedjani.kome se svidja bujrum kome ne ne mora ni doci.(punkt slut-tacka)

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
24.9.2008 12:19:54   
Romali
Kod nas se takođe cipele izuvaju, stvar navike i higijene. Imala sam par puta strance u kući i niko nije reagovao na ružan način. Naprotiv, bilo im je to zanimljivo pa sam im morala objašnjavati šta, kako, ko to radi i slično.
Ja poštujem različitosti i tuđe običaje. Drago mi je što kod nas ima ljudi koji to praktikuju i koji to ne prektikuju, to je dokaz naše raznolikosti na tako malom prostoru.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
24.9.2008 12:26:05   
medica
ahhhh naravno da se skida obuca.
mrzim kad mi neko dode pa se pravi budala pa mi u hodnik ude u obuci,mi skidamoobucu u avliji

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
24.9.2008 14:12:56   
Mara
Kod nas ljeti u kući nemamo nikakvih tepiha sve sami parket i pločice tako da ljeti i mi ukućani landramo vani u dvorište  i okolo pa  izuvanje  nije pod "muss" . Lako se održava a i nije mi neki problem proletiti sa džogerom.
A zimi je drukčiji režim : na velikom bijelo hodniku imam prekrasne crvene staze i u dnevnom fini  čupavi tepih koji te jednostavno vuče da se izuješ i protrljaš noge na njemu. Tako da je izuvanje u prethodniku ili hodniku i imam i zepice i šlape i papuče razneuser posted image , pa ja onako usput kažem gostima: Samo se vi raskomotite, evo papuče a oni kažu : Ma ne treba... Ja: Ma naravno da treba , pravi domaćinski ugođaj, pauče,  vatra kamina , pićence,  baš onako zimski,bla, bla, bla. MM mi je rekao jednom: Ne pilaj ljude sa pričom nego im reci da se izuju i gotova priča ( sa tipom sam se natezala jedno 5 minuta objašnjavajući mu ugođaj  friško opranog tepihauser posted image user posted image user posted image )
A brate ima onih za koje bi voljela da se i ne izuvaju , kao što je jedan rođak. Kad je on jednom bio kod nas , mi svi disali na škrge, a došla susjeda i sa vrata veli : Moje Mare pogledaj da ti nije neka živina crkla na hodniku , grize za oči smrad user posted image , a ovaj sve to čuo.
BTW : njega nisam tjerala da se izujeuser posted image user posted image

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
24.9.2008 20:12:48   
Aquarius
Ja poštujem tuđe običaje a isto tako tražim da se poštuje moje.
Kod mene je izuvanje obavezno. Ma vala da se Tito digne iz groba i dođe mi na vrata, ima da se izuje i tačka.

(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
25.10.2008 15:43:27   
Lorna
Mi se izuvamo, a svi koji nam dodju imaju izbor - vide da se mi izuvamo, ako zele izuju se, a a ko ne, ja pocistim poslije, jer necu da namecem rezim ljudima koji su odrasli obuveni po kuci.

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *