|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
16.9.2010 12:53:36   
Mona Mohamed
U mom domu je izuvanje obavezno. I ja se izuvam kad nekome idem. 

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
16.9.2010 12:57:40   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

U mom domu je izuvanje obavezno. I ja se izuvam kad nekome idem. 


Potpisujem user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
16.9.2010 13:00:56   
salmy
Meni je to normalna stvaruser posted image user posted image user posted image user posted image
kako mogu hodati u istim cipelama po kuci i uliciuser posted image
Izuvanje OBAVEZNO( jedino majstori kad im smrde nogeuser posted image user posted image user posted image ) tada je definitivno bolje da hodaju u obuci! Mada poslije ide generalka ali sta se mozeuser posted image

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
16.9.2010 13:06:08   
Visnja RR
mozda je drugacija situacija po kusama onim velikim ala karingotnke ...
ali u stanu je izuvanje obavezno...
kod mene su plocice u hodniku i u tom dijelu se moze biti u cipelama ...sve drugo naravno zabrana...
ne mogu zamisliti kako djeca u tim kucama gdje se ne izuva puzuuser posted image  

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
16.9.2010 13:08:02   
frenkoza
ne mogu zaista da shvatim te ljude koji se ne izuvaju.... meni je to skroz nehigijenski.....
jos kad vidim u filmovima i serijama da se izvale na krevet u cipelama.... pa stvarno....

to se kod mene MORA!


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
16.9.2010 13:10:36   
medi87
E to si upravu ali znas sta je najsmjesnije pogledas im cipele blistaju, a cijeli dana negdje hodaliuser posted image user posted image user posted image
Ma jsata nego se izuvati, ja sam ovisna o čistoći i to mi je skroz nehigjenski


_____________________________

RR porodica :-)))

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
16.9.2010 16:17:08   
emma.L
E pa kod mene u Mo se ne skidaju cipele, eventualno ukućani oblače udobniju obuću / pape ili papuče da odmore noge. Kod mene u Sa se skidaju jer ljudi tako žele. I to već i Ema zna user posted image . U Mo je tako bilo uvijek (u našoj kući), a u Sa ovako i nikako drugačije (opet u našoj kući) - dakle stvar navike.
Naravno da u bljuzgavoj obući nećeš ulaziti unutra, ali ne postoji ni to neko opterećenje da mi netko više ne bi ušao u kuću da se ne skine user posted image . A i kad mi dođu gosti ravno s posla nekada i bolje mi je da ostanu u cipelama user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu medi87)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
16.9.2010 16:37:30   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

U mom domu je izuvanje obavezno. I ja se izuvam kad nekome idem. 


Ovako je i kod nas :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
16.9.2010 17:15:12   
frenkoza
IZVORNA PORUKA: emma.L

E pa kod mene u Mo se ne skidaju cipele, eventualno ukućani oblače udobniju obuću / pape ili papuče da odmore noge. Kod mene u Sa se skidaju jer ljudi tako žele. I to već i Ema zna user posted image . U Mo je tako bilo uvijek (u našoj kući), a u Sa ovako i nikako drugačije (opet u našoj kući) - dakle stvar navike.
Naravno da u bljuzgavoj obući nećeš ulaziti unutra, ali ne postoji ni to neko opterećenje da mi netko više ne bi ušao u kuću da se ne skine user posted image . A i kad mi dođu gosti ravno s posla nekada i bolje mi je da ostanu u cipelama user posted image .


ja ne kontam kako mislis u bljuzgavoj obuci se ne ulazi???? nije valjda da se nekad izuvate a nekad ne????


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
16.9.2010 17:44:28   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

U mom domu je izuvanje obavezno. I ja se izuvam kad nekome idem. 

podpisujem


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
16.9.2010 17:51:25   
bananica
IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

U mom domu je izuvanje obavezno. I ja se izuvam kad nekome idem. 

podpisujem


(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
16.9.2010 17:52:04   
Meri29
Ja ne mogu da zamislim da mi neko ude u kucu u cipelama, pogotovo sto je mala beba u kuci, a i da nije higijene tu nigdje nema ako se hoda u cipelama. Jos je gore sto su kod nas ulice prljave i svasta se na njima moze naci, jos da se to unosi u kucu... pa i da po cijeli dan hodam sa krpom u ruci ne bih se osjecala ugodno. Stvarno ja bih odmah vratila ljude i zamolila ih da se skinu.
A ako se i desi da neko sa posla uvrati ima kupatilo, tople vode i sapuna, ciste carape ili papuce, sve se da srediti, samo mi ne ulazi u kucu u cipelamauser posted image

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
17.9.2010 14:28:07   
Idina mama
Drago mi je da ima toliko mojih istomisljenika. Mislim da je hodanje u obuci po kuci nehigijenski. Kad sam se udala, to mi je bila velika teskoca. MM je odmah prihvatio skidanje obuce (argument da je nehigijenski hodati u obuci je neoboriv), ali njegovi i ostali prijatelji stranci su problem. Tako zakorace u kucu da se osjecam vrlo neprijatno da ih zaustavim i opomenem. Prije nego sto sam rodila ponekad sam odustala od opominjanja i dozvolila da udju u dnevnu sobu. Uh, kako sam se zderala i nervirala svo vrijeme dok su bili u kuci. Jedva sam cekala da odu! A  onda sam cistila i cistila i cistila... Imam cistac na paru, sva moguca dezinfikciona sredstva,... Sad kad imamo dijete, ma nema govora da iko udje. Svekrva je skidanje obuce prokomentarisala: "komisch". Inace, jednom je dosla vozom i nije oprala ruke, a uzela mi bebu. Neprimjetno sam rekla mm da joj kaze da opere ruke, a on mi rekao da ne moze, da mu je neprijatno. Eto, mi se osjecamo neprijatno i kao primitivci zbog toga sto skidamo obucu i peremo ruke radi higijene, a ona je gospodja. Valjda je gospodski biti prljav, a primitivci ciste. Jos je gore kad joj moram otici u posjetu, a moj maleni jos uvijek voli puzati...

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
17.9.2010 15:09:22   
frenkoza
ja samo pomislim na one neotesane dede sto se nakaslju iz dna duse pa onda sve onaj slajm hraknu na ulicu.... fuj fuj fuj user posted image user posted image user posted image user posted image
i onda mi to neko donese na cipelama u kucu.... bljak...

a zaista stoji to sto si rekla idina mama.... mi smo za njih primitivci i divljaci sa balkana, a oni su kao  gospoda i olicenje zivota kakav bi se trebao zivjeti u cijelom svijetu..... a ni ruke ne peru.... ( naravno cast izuzecima, jer ih ima svugdje kako kod nas tako i kod njih)....


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
17.9.2010 15:09:52   
veeseelaa
meni je to bolesnouser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
17.9.2010 15:34:44   
Anoniman
Svakom svacije!
Kod mene u kuci se oduvjek izuvalo i tako ce UVIJEK biti. Razloga za to imam milion...
Kome se ne dopada, nek' poljubi vrata!


(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
17.9.2010 17:56:13   
teacher75
IZVORNA PORUKA: frenkoza

ja samo pomislim na one neotesane dede sto se nakaslju iz dna duse pa onda sve onaj slajm hraknu na ulicu.... fuj fuj fuj user posted image user posted image user posted image user posted image
i onda mi to neko donese na cipelama u kucu.... bljak...

a zaista stoji to sto si rekla idina mama.... mi smo za njih primitivci i divljaci sa balkana, a oni su kao  gospoda i olicenje zivota kakav bi se trebao zivjeti u cijelom svijetu..... a ni ruke ne peru.... ( naravno cast izuzecima, jer ih ima svugdje kako kod nas tako i kod njih)....


a kad istresu onako rukom nos bez maramice pa trehnu sline na ulicu?user posted image fuj, meni se stomak prevrne


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
17.9.2010 18:14:24   
frenkoza
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: frenkoza

ja samo pomislim na one neotesane dede sto se nakaslju iz dna duse pa onda sve onaj slajm hraknu na ulicu.... fuj fuj fuj user posted image user posted image user posted image user posted image
i onda mi to neko donese na cipelama u kucu.... bljak...

a zaista stoji to sto si rekla idina mama.... mi smo za njih primitivci i divljaci sa balkana, a oni su kao  gospoda i olicenje zivota kakav bi se trebao zivjeti u cijelom svijetu..... a ni ruke ne peru.... ( naravno cast izuzecima, jer ih ima svugdje kako kod nas tako i kod njih)....


a kad istresu onako rukom nos bez maramice pa trehnu sline na ulicu?user posted image fuj, meni se stomak prevrne



i onda ti to neko sve fino unese u kucu na cipelama..... gdje tvoje najdraze pile puze...


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
17.9.2010 18:19:47   
škorpija
uh ja definitivno izuvanje, još samo kad vidim u nekim stranim serijama ili filmovima kad se u cipelama uvale u krevet na posteljinuuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
17.9.2010 19:05:46   
myb@by

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Svakom svacije!
Kod mene u kuci se oduvjek izuvalo i tako ce UVIJEK biti. Razloga za to imam milion...
Kome se ne dopada, nek' poljubi vrata!



potpisujem user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
17.9.2010 22:28:15   
tajcika
moram se javiti na ovu temu,kod mene se kako znam za sebe uvijek izuvalo, nikad u obuci po kuci se nije hodalo cak ni u kuci koju smo imali na moru,e sad moram da vam kazem pa me ruzite ako hocete sta sam ja uradila...kad mi se zaova trebala udati fino se sve opralo uredilo ...pitam ja buduceg zeta sta cemo sa izuvanjem jer ako ce svatovi uci u cipelama da se sve zastre najlonom kaze on meni ma jok svi ce skinuti cipele pa sve ste oprale itd.dosli svatovi na vrata i ja izasla da ih docekam kad krenu njegov tetak u cipelama i kaze jel de mi nemoramo skidati cipele,kazem ja s osmjehom fino njemu a usput su me culi i svi ostali svatovi da mi je zao al da se cipele moraju skinuti(jos sam uz to fino stala na vrata da nikako nisu se mogli provuci) i tako svatovi poskidase cipelice uz blago negodovanje al bas me iskreno bilo briga 

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
17.9.2010 22:51:19   
škorpija
tajčikauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
17.9.2010 23:27:46   
sporty mamaa
Kod mene se isto izuva... Dobra si tajicka, ali kod mene kad su bili svatovi sve smo tepihe iznjeli vani, a poslije samo prebrisali parket. A koliko ih je bilo, sumnjam da bi kad bi se izuvali poslije mogli pronaci svoje cipeleuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
23.9.2010 10:16:52   
Ilhana RR
Evo da se i ja izjasnim :P

Ja uzivotu nisam nikad bila ni kod koga a da se nije izuvalo ili ispred vrata ili u hodniku... kao sto je to neko vec reko nisam ni znala da ima kod nas da se neizuva...

Bila sam kod svedjana, i oni se izuvaju... bila sam kod svaba, i oni su se izuvali... bila sam kod Italijana... i oni se izuvaju... norvezani takodjer, danci takodjer.... ovo sada nepricam o nasim u tim drzavama nego o pravim norvezanima, svabama itd....

Kod mene u hodniku imaju plocice, mozda dva sa dva i tu je i za kacenje jakni i tako toga...i od plocica nastaje laminat tako da od te linije niko neulazu obuven...

Ja ni namoru neulazim obuvena... a ja da se ikako pitam na moru bi nonstop bila bosa hehehe volim kad hodam bosa... nikad nenosim papuce po kuci, to mi je nekakav grozan osjecaj ja imam pape =)

Za goste kojima je hladno imam papuce pokucnice (ali to jos nisam nikad cula, uvijek kukaju da je vruce)

Ja kad gledam film americki... i sad vidim neko se kao baci na krevet da odmori a cipele na njima samo pomislim fuuuuuuuj... sta sve nema na svojim cipelama i u krevet ih stavlja... OMG...

Nikad nikoga nisam morala da upozorim da izuje cipele... pa ni radnike... meni su radnici unosili trosjed na drugi sprat a taj trosjed je tako tezak da je za nepoverovati... ali u hodniku su obojica prvo izuli se pa onda usli...

Ja nekontam kako neko moze hodati obuven u kuci... zar nepozelis da se urahatis bez cipela???

Sjecate se onog vica kad je haso kupio cipele za broj manje?

Nebi dala tog rahatluka koji osjecam uh.... =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
26.10.2010 4:42:53   
Ella_H
Cuj 580 km ma nema nigdje prodavanja vate ko u bosni
ja stvarno nerazumijem neke cjene nikako krejzi krejzi posve
sto kaze moj stariji sincic hehe
bilo kako bilo mislim da je sve drugacije od vrtica do vrtica
nebitno gdje se oni nalazili
moji krecu u ponedeljak aBd i jako sam neurosissss

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *