|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: negativne reakcije na trudnoću
8.8.2008 13:45:17   
vjestica
hvala puno na lijepim željama 

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: negativne reakcije na trudnoću
8.8.2008 13:53:19   
Anoniman
"jaoooooo što si se razvalilaaaaaaaaaa"
Al najsmešnije kad ti to kažu osobe koje su jedva dočekale da budeš deblji od njih!!!:)

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: negativne reakcije na trudnoću
8.8.2008 23:59:41   
batterfly
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
I ja sam isti komentar imala za drugu trudnocu i bas je bila osoba koja se bori sa kojekakvim djetama.......

Za prvu trudnocu sam imala pozitivne komentare,ali za druguuuu uhhh Boze sacuvaj od onih vezano za moj izgled(debljinu)do onih "pa jel ti rano""pa mala razlika" i "i kako se usudjujes na ovaj vakat dvoje djece""user posted image user posted image
Pa za Boga ko da ce ih ona hraniti i odgajati!!!user posted image user posted image

I imam jednu u familiji koja mi je rekla "ti nisi normalna""user posted image user posted image user posted image
(ima jedno,a i to joj je previse-nedo Bog drugo)pa ti onda bude pravo zao i djeteta a pogotovo kad ovako cujes da se neko bori za djete,a njoj ne znas ni sto joj ga je Bog poslao. A l eto kazu da su cudni putevi Boziji.

Al MM je bio legenda kad smo saznali za prvu trudnocu(koja je totalno bila ne planirana,jer ja sam "gurala fakultet" i dr, helem"...
Kasni meni 7dana i meni moja zaova kaze ma da nisi trudna,ma rekoh "jok"
i odem nakon 3dana u apoteku nako iz zeze da provjerim,jer ipak kasni10dana. I kupim onaj najjeftiniji i pokaza Boga mi 2crtice.Rece ja MM,ma kakvi on ne vjeruje i ode dalje i nikad ga i nikaduser posted image user posted image Kad eto ga nosi test ali onaj najskuplji i kaze "eh hajd sad da vidimo"i ko on ce to uradit,samo da ja obavim.... (pish,pish)i drzi ona onaj test mirno,sve dok ne pokaza 2crte,ja kad mu se ruka zatreseuser posted image user posted image user posted image !



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 13:32:06   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: ElmaB

IZVORNA PORUKA: Lulu_

a sto se tice LJUBOMORNIH zena. ima ih dooooosta.a to dali one ne mogu imati djece ne znam niti ulazim u to.zao bi mi bilo da n mogu ali dali sam ja kriva tome??? znaci ako one ne mogu mi trebamo sakrivati sad stomake ili sta???


Apsolutno potpisujem!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


niko nije rekao da se trebaš skrivati i da te treba zanimati nečija neplodnost
moje pitanje je bilo - da li možeš SHVATITI ljubomoru žene koja ne može imati djecu




da ti iskreno kazem NE MOGU. i ja bih htjela biti manekenka ali nije mi Bog dao da sam ljepa i zgodna pa opet nisam ljubomorna na ljepe i zgodne cure

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 13:35:31   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: vjestica

naravno da ne treba pokazati na tako negativan način ljubomoru ružnim komentarima
konkretno ja se borim s neplodnošću i nekad mi je jako teško biti u društvu trudnice, pogotovo kad ista samo priča o svojo trudnoći i pita te šta ti čekaš
nikada nisam sebi dozvolila neki ružan komenatar, ali hoću da ti kažem da mogu shvatiti one kojime je u tom trenutku možda izletilo
ali priznajem jesam ljubomorna i bude mi teško kad neko objavi trudnoću, ali ljubomorna sam ne zato što je ta osoba trudna, nego zato što ja nisam
i možda jesam uvrijedila neku trudnicu  nesvjesno svojom reakcijom na njenu trudnoću, ne komentarom ali možda grimasom, jer je to nekad jako teško kontrolisati
nadan se da me nećete pogrešno shvatiti, jer stvarno ne mislim ništa loše

naravno da ne treba pokazati na tako negativan način ljubomoru ružnim komentarima
konkretno ja se borim s neplodnošću i nekad mi je jako teško biti u društvu trudnice, pogotovo kad ista samo priča o svojo trudnoći i pita te šta ti čekaš
nikada nisam sebi dozvolila neki ružan komenatar, ali hoću da ti kažem da mogu shvatiti one kojime je u tom trenutku možda izletilo
ali priznajem jesam ljubomorna i bude mi teško kad neko objavi trudnoću, ali ljubomorna sam ne zato što je ta osoba trudna, nego zato što ja nisam
i možda jesam uvrijedila neku trudnicu nesvjesno svojom reakcijom na njenu trudnoću, ne komentarom ali možda grimasom, jer je to nekad jako teško kontrolisati
nadan se da me nećete pogrešno shvatiti, jer stvarno ne mislim ništa loše


razumijem ali mislim da trebas biti realna zamisli kako je toj trudnici tesko kada ti to uradis jer ona ne moze zavirit u tvoju glavu i procitati zasto si sad ti napravila takvu facu i mozda poneka i oplace zbog tebe

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 13:38:40   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Shee

"jaoooooo što si se razvalilaaaaaaaaaa"
Al najsmešnije kad ti to kažu osobe koje su jedva dočekale da budeš deblji od njih!!!:)


a to je posebno...obicno bi rekla na to a jaooooo jedva sam cekala da neko primjeti sav moj trud.vec sam mislila da sam dzaba jela

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 13:40:58   
kana
naravno da sam dozivila komentare tipa:...jesi mlada,sto ce ti tako rano-postanes rob...blablabla,samo se naljutim kad se toga sjetimuser posted image
Slazem se da je beba zrtva,ali daaajte molim vas-zrtva ste u tom nivou koliko dopustite.Uostalom i mi smo bili zrtva nasim mamama i zato im se trebamo svaki dan zahvaljivati jer smo dobro "ispale"....ali ja odoh od teme.
U svakom slucaju-ZABOLI ME ZA KOMENTARE!
user posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 13:56:09   
Visnja RR
ja sam bila vrlo suzdrzana kad sam saznala da sam trudna (vec sam bila digla ruke od svega jer sam bila na pragu 40-e) svi su se oko mene radovali ali ja sam bila bas suzdrzana jer me bilo strah da cu opet izgubiti bebu...
kada su prosla 4 mjeseca onda sam bila presretna... mada se MM uvjek zezao da mu nije jasno kako ostah trudna i da su garant tog ljeta vanzemaljci odradili svoje na Planeti user posted image  jer je jako puno trudnica oko 40 g tog ljeta ostalo trudno...
a sve do tada sam bila jako suzdrzana i kad bih cula da je neko drugi trudan ...zaboljelo bi me to, jer sam i ja htjela bebu a nje nigdje ... obicno bih takve teme brzo zavrsila i presla na neku drugu... da li se to primjetilo ne znam ali nije lako slusati da neko drugi dobije nesto sto sam ja cekala 11 g a nikako da mi se desi...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 14:18:15   
HINDA
Na moju prvu trudnocu nije bilo negativne reakcije svi su zeljno iscekivali, jos kad su culi da je musko jos su svi sretniji bili, nakon prve trudnocu u vrlo maloj blizini dosla je druga to je bio bauk, jesam li ja normalna, beba mala a vec drugo na putu, ova beba nece imati nikakvu paznju, nece se moci maziti....... i svasta kako cu sa dvoje, slusajuci komentare djelovalo mi je kao da ce oni moju djecu odgajat a ne ja. a jos gore kad su potvrdili da je i drugo musko, ko god me sretne pita sta je ja kazem a oni ce ti ''pa nek je zdravo i zivo bit ce ako bog da i curica'', gledam onako pa ko je sta reko. ko da sam ja tu da svijetu radam sta zazeli, hoce prvo musko, pa eto mu, hoce drugo zensko pa ...........a najbolje od svega suprug i ja uvijek govorimo da hocemo veliki fameliju s puno djece a moja svekrva lahko je djecu roditi valja odgojiti, kakav je vakat, nisu normalni ljudi koji imaju po petero djece......... ja sam misljenja da je najbolje onako kako ljudi sebi rasoporede i odluce volja im jedno volja sedmero. svi komentari koje upucuju drugima njohov su kompleks, jer nijedna ova reakcija nije na mjestu pa ni one mlada si, trebas prozivit, mogu reci iz svog vlastitog iskustva porilicno sam se mlada udala u 20, sada mi je 25 imam dva prekrasna sina, zavrsila sam fakultet, imam radnog staza, i mogu reci da sam sigurno vise ''prozivila'' od svojih vrsnjakinja i prijateljica s faxa, nakon zavrsenog faxa one su sada na pocetku treba se pobrinut za udaju(sto nije nimalo lako), za posao(jos teze), stambeno pitanje(najteze), porod i odgoj sto je teze zbog vece starosti, nemislimo svi isto ali covjek treba dobro razmislit prije svake rijeci koju uputi nekom drugom. ja na primjer nikada zeni od 35 godina necu reci zasto si se tako kasno odlucila za dijete??? to je njezina odluka i njenog muza, svako pitanje ili reakcija moja na njezinu trudnocu je zadiranje u njezinu intimu. to meni najvise i smeta kod naseg naroda, jer mi ne samo da smo bliski mi previse zadiremo u tudu privatnost.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 16:26:15   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: HINDA

Na moju prvu trudnocu nije bilo negativne reakcije svi su zeljno iscekivali, jos kad su culi da je musko jos su svi sretniji bili, nakon prve trudnocu u vrlo maloj blizini dosla je druga to je bio bauk, jesam li ja normalna, beba mala a vec drugo na putu, ova beba nece imati nikakvu paznju, nece se moci maziti....... i svasta kako cu sa dvoje, slusajuci komentare djelovalo mi je kao da ce oni moju djecu odgajat a ne ja. a jos gore kad su potvrdili da je i drugo musko, ko god me sretne pita sta je ja kazem a oni ce ti ''pa nek je zdravo i zivo bit ce ako bog da i curica'', gledam onako pa ko je sta reko. ko da sam ja tu da svijetu radam sta zazeli, hoce prvo musko, pa eto mu, hoce drugo zensko pa ...........a najbolje od svega suprug i ja uvijek govorimo da hocemo veliki fameliju s puno djece a moja svekrva lahko je djecu roditi valja odgojiti, kakav je vakat, nisu normalni ljudi koji imaju po petero djece......... ja sam misljenja da je najbolje onako kako ljudi sebi rasoporede i odluce volja im jedno volja sedmero. svi komentari koje upucuju drugima njohov su kompleks, jer nijedna ova reakcija nije na mjestu pa ni one mlada si, trebas prozivit, mogu reci iz svog vlastitog iskustva porilicno sam se mlada udala u 20, sada mi je 25 imam dva prekrasna sina, zavrsila sam fakultet, imam radnog staza, i mogu reci da sam sigurno vise ''prozivila'' od svojih vrsnjakinja i prijateljica s faxa, nakon zavrsenog faxa one su sada na pocetku treba se pobrinut za udaju(sto nije nimalo lako), za posao(jos teze), stambeno pitanje(najteze), porod i odgoj sto je teze zbog vece starosti, nemislimo svi isto ali covjek treba dobro razmislit prije svake rijeci koju uputi nekom drugom. ja na primjer nikada zeni od 35 godina necu reci zasto si se tako kasno odlucila za dijete??? to je njezina odluka i njenog muza, svako pitanje ili reakcija moja na njezinu trudnocu je zadiranje u njezinu intimu. to meni najvise i smeta kod naseg naroda, jer mi ne samo da smo bliski mi previse zadiremo u tudu privatnost.


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 16:27:09   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: HINDA

Na moju prvu trudnocu nije bilo negativne reakcije svi su zeljno iscekivali, jos kad su culi da je musko jos su svi sretniji bili,

IZVINI ALI MOLIM TE KAKVA TI JE OVO RECENICA

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 16:57:23   
Anoniman
IZVINI ALI MOLIM TE KAKVA TI JE OVO RECENICA

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Joj Lulu jesi opasna!:)Šta ćeš ljudima bilo drago.:)

(odgovor članu Lulu_)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 20:23:30   
malecka60
IZVORNA PORUKA: vjestica

naravno da ne treba pokazati na tako negativan način ljubomoru ružnim komentarima
konkretno ja se borim s neplodnošću i nekad mi je jako teško biti u društvu trudnice, pogotovo kad ista samo priča o svojo trudnoći i pita te šta ti čekaš
nikada nisam sebi dozvolila neki ružan komenatar, ali hoću da ti kažem da mogu shvatiti one kojime je u tom trenutku možda izletilo
ali priznajem jesam ljubomorna i bude mi teško kad neko objavi trudnoću, ali ljubomorna sam ne zato što je ta osoba trudna, nego zato što ja nisam
i možda jesam uvrijedila neku trudnicu  nesvjesno svojom reakcijom na njenu trudnoću, ne komentarom ali možda grimasom, jer je to nekad jako teško kontrolisati
nadan se da me nećete pogrešno shvatiti, jer stvarno ne mislim ništa loše







Razumijem ljubomoru zena koje ne mogu imati djecu. Razumijem, kao sto je i sama Vjestica rekla. Ko nije prosao kroz to, mislim da nema pravo da, uopste, komentarise.
Naravno, ne odobravam zlobu od tih zena i zajedljivih komentara upucenih nekoj trudnici. Da me neka zena ne bi osudjivala i pogresno shvatila, reci cu jednu stvar.

Rodila sam mrtvorodjence u 9. mjesecu trudnoce. Znaci to je bila normalno formirana beba. Samo je bila mirna i nije plakala. Prosla sam kroz veoma tezak i ruzan period. I dan danas prolazim, jednostavno tesko mi je.

I mnoge trudnice kad me sretnu na ulici, pa cak i kad dodju kod mene, poslije svega toga kroz sta sam prosla, me pitaju jesam li imala mucnine, kako sam spavala, koliko cesto sam isla na kontrolu, etc., etc. KAKO SAM SE JA TADA OSJECALA?!?!?! U tom trenutku sam se vise voljela ubiti, nego kroz sva ta sjecanja prolaziti. I kakve su one trudnice i buduce mame? Imaju li one razumjevanja? NEMAJU!!!Sta sam trebala uraditi, napasti, odbrusiti, ili sta vec... Nisam nista. Pustila sam da uzivaju u svojoj sreci, a meni su otvarale zive rane.
Ali necu reci za dosta toga "zaboli me za komentare" kako uobicava da kaze jedna nasa hanumica.

Treba imati razumjevanja za sve.

Lijep pozdrav.





(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 20:29:10   
malecka60
Da, nedavno je nasa prijateljica imala spontani u 5. mjesecu. MM je sam otisao kod nje, slozili smo se da ja ne idem da je ne bih posjecala na njenu trudnocu.
Hocu reci da i trudnica treba se nekad povuci, a ne sramiti.

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 21:37:52   
Anoniman
pa naravno da treba imati obzira i suosjećanja za takve slučajeve ali i obrnuto.. Sve je od Boga, i ovo i ono i samo treba tako i prihvatiti..

(odgovor članu malecka60)
  Neposredna veza do poruke: 65
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 21:43:09   
Ivona
IZVORNA PORUKA: malecka60

I kakve su one trudnice i buduce mame?






Apsolutno se slazem sa svim sto si napisala.
Ali...,recenica koju sam citirala je jedina koja mi je zasmetala.

Naime,ja sam se nasla u situaciji suprotnoj od tvoje.Ja sam bila u ulozi te sretne trudnice,koja je imala jako dobru prijateljicu,a koja je nazalost prosla kroz isto kao i ti.

Suosjecala sam s njom kada je mislila da ne moze zatrudniti,radovala sam se s njom kada je zatrudnila,plakala sam s njom kada je izgubila svoje djetesce...Dusa mi place i dan danas.
Eh,onda sam ja zatrudnila.Niko na svijetu nije bio sretniji.Imala sam potrebu da to podijelim sa svima...,ali njoj mi je bilo jako tesko to reci.
Neko vrijeme sam krila...,ali sam shvatila da ce prije ili kasnije saznati i pomislila sam da je bolje da joj ja kazem,nego neko drugi.
Par mjeseci poslije,kada bismo se druzile,ja sam pricala o bilo cemu,samo da ne bih pricala o svojoj trudnoci,jer sam znala kako bi se ona osjecala...Itekako sam imala potrebu da pricam,ali nisam.Potiskivala sam svoju srecu.

Odgovarala sam samo na njena pitanja vezana za moju trudnocu,a za koja sam znala da su postavljena cisto iz kurtoazije...Ali,razumjela sam...

Ne mogu dusu grijesiti...Mozda sam nekada nesto i prokomentarisala,mozda sam nesto i pitala,ali totalno nesvjesno i nimalo zlonamjerno.

Nakon nekog vremena,osjetila sam da me izbjegava i iako mi je bilo tesko,povukla sam se...,jer nisam zeljela da je moje prisustvo vrijedja i podsjeca na tragediju kroz koju je prosla.

Nase prijateljstvo se ugasilo zbog nepredvidivih zivotnih puteva.Tesko je bilo njoj...Tesko je bilo meni...

Malecka,bila si trudna i sada si trudna.Vrlo dobro znas kakvi osjecaji te mogu preplaviti u sekundi da jednostavno ne znas sta pricas i sta radis...Jesi li ikada pomislila da je to u pitanju,a ne zloba ili nerazumijevanje?
Zasto ih osudjivati tako i reci:"I kakve su one trudnice i buduce mame?"?user posted image

Mozda sam ja svoju prijateljicu i povrijedila...Mozda sam je povrijedila rijecima,a mozda samo zato sto sam uopste bila trudna...Jesam li zato sada losa mama svojoj bebi?

Zelim ti sve najljepse i da se sto lakse porodis i svoj dragi smotuljak,ziv i zdrav, doneses svojo kuci!user posted image

Pozdrav!




_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 22:09:59   
anitaMO
Ivona svaka cast.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 22:30:39   
majaaaa
Drage moje!
 
Izgleda da svaka zena mora proci kroz kojekakva ispitivanja i komentarisanja-:(
Zalosno,ali je tako!
 
Meni,moram priznati ponekad smeta, a ponekad se samo nasmije.(Bude mi dobar dan:)
 
Inace,prva mi je trudnoca.Niska sam i dosta krupna trudnica.Tako da su komentari na moju debljinu i velicinu stomaka!
Neki dan sam bila vani,setala,ali i nagutala se svega.Veliki br. osoba su me pitali je li ured ,kad ce,hoce li debela,uh uh,kotrljas li se  itd.user posted image Niko me ne pita kako sam(opcenito),vec svi komentarisu velicinu mene i stomakauser posted image user posted image Ako nekom kazem koliko jos imam,.samo napravi grimasu i klimne glavom.
Zaista budem bezz kad se naslusam svega.Sta mozemo,suti i trpi!Sto manje uzimati sebi i bice nam lakse.
 
A sto se tice reakcije mojih blizi na to,da cemo dobiti curicu:) ,ne mogu nista lose reci.Svima je drago sto sam trudna,svi su bili pravo happy kad smo im rekli vijest:)
Za curicu su takodje pozitivno reagovali,bar pred nama:)
 
Ma iskreno,nas je narod takav.Ako je musko,obicno su reakcije vise nego odlice,a kad se kaze da je zensko...ma neka je ziva i zdrava...Gluposti,ali tako nam je.
 
Uglavnom,drage moje,pazite se i sto manje slusajte lose komentare.
Pozdrav od mene iuser posted image

_____________________________

Dzana:)
13.09.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 22:34:16   
Ivona
IZVORNA PORUKA: majaaaa



Ma iskreno,nas je narod takav.Ako je musko,obicno su reakcije vise nego odlice,a kad se kaze da je zensko...ma neka je ziva i zdrava...Gluposti,ali tako nam je.
 

 


Jaooo....Koliko sam puta dozivjela takvu reakciju,kada bih rekla da cu roditi curicu user posted image
Ispocetka sam bas znala popuser posted image ,ali poslije sam skontala da ne vrijedi uopste obracati paznju na te sitne duse.

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu majaaaa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 22:38:35   
jasmina_mm
Jedini malo glup komentar koji sam dobila je kada sam rodila sina i naravno nije mi ni na pamet padalo da razmisljam o drugoj trudnoci dosla mi je rodica i rekla kao nisi luda da vise radjas dosta jedno da se zarobis sa troje cetvero i da nemas svog zivota, joj koja glupost nekom je vise djece robija a nekom sreca naravno samo sam je prijeko pogledala...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 22:47:16   
mazalica
Mene je jedna zena kada god bi me vidjela zvala, gdje si debela, dok meni jednom nije puko film i rekla joj da ja nisam debela nego trudna i da imam svoje ime....


_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 22:53:42   
majaaaa
user posted image  Mene stalno zovu debela:) Nista neobico.Svaki dan cujem novi nick:)
 
Ne znam kako je kod vas,ali meni muz kaze kako me stalno gledaju u stomak.Kad nas neko sretne na ulici,obicno pita mene za tr i ostalo:),a on je sa strane i posamatra:).Kaze,malo te pogledaju u oci pa odmah u stomakuser posted image user posted image
 
A neku vece zaustavi me zena i tako,pita kako sam itd.,standardno pa krenu od mene i zastade..je li ti to i oticesuser posted image user posted image  Sta bi joj covjek????

_____________________________

Dzana:)
13.09.

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 22:54:55   
anitaMO
ma ja sam zeljela curicu od prvog dana.kako sam sretna bila kad smo saznali da je curica.svi komentari sto se tice toga sta je bili su odusevljeni.kao blago tebi i neka curica.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 23:08:58   
malecka60
IZVORNA PORUKA: Ivona

IZVORNA PORUKA: malecka60

I kakve su one trudnice i buduce mame?






Apsolutno se slazem sa svim sto si napisala.
Ali...,recenica koju sam citirala je jedina koja mi je zasmetala.

Naime,ja sam se nasla u situaciji suprotnoj od tvoje.Ja sam bila u ulozi te sretne trudnice,koja je imala jako dobru prijateljicu,a koja je nazalost prosla kroz isto kao i ti.

Suosjecala sam s njom kada je mislila da ne moze zatrudniti,radovala sam se s njom kada je zatrudnila,plakala sam s njom kada je izgubila svoje djetesce...Dusa mi place i dan danas.
Eh,onda sam ja zatrudnila.Niko na svijetu nije bio sretniji.Imala sam potrebu da to podijelim sa svima...,ali njoj mi je bilo jako tesko to reci.
Neko vrijeme sam krila...,ali sam shvatila da ce prije ili kasnije saznati i pomislila sam da je bolje da joj ja kazem,nego neko drugi.
Par mjeseci poslije,kada bismo se druzile,ja sam pricala o bilo cemu,samo da ne bih pricala o svojoj trudnoci,jer sam znala kako bi se ona osjecala...Itekako sam imala potrebu da pricam,ali nisam.Potiskivala sam svoju srecu.

Odgovarala sam samo na njena pitanja vezana za moju trudnocu,a za koja sam znala da su postavljena cisto iz kurtoazije...Ali,razumjela sam...

Ne mogu dusu grijesiti...Mozda sam nekada nesto i prokomentarisala,mozda sam nesto i pitala,ali totalno nesvjesno i nimalo zlonamjerno.

Nakon nekog vremena,osjetila sam da me izbjegava i iako mi je bilo tesko,povukla sam se...,jer nisam zeljela da je moje prisustvo vrijedja i podsjeca na tragediju kroz koju je prosla.

Nase prijateljstvo se ugasilo zbog nepredvidivih zivotnih puteva.Tesko je bilo njoj...Tesko je bilo meni...

Malecka,bila si trudna i sada si trudna.Vrlo dobro znas kakvi osjecaji te mogu preplaviti u sekundi da jednostavno ne znas sta pricas i sta radis...Jesi li ikada pomislila da je to u pitanju,a ne zloba ili nerazumijevanje?
Zasto ih osudjivati tako i reci:"I kakve su one trudnice i buduce mame?"?user posted image

Mozda sam ja svoju prijateljicu i povrijedila...Mozda sam je povrijedila rijecima,a mozda samo zato sto sam uopste bila trudna...Jesam li zato sada losa mama svojoj bebi?

Zelim ti sve najljepse i da se sto lakse porodis i svoj dragi smotuljak,ziv i zdrav, doneses svojo kuci!user posted image

Pozdrav!








Sa razlogom ti je bilo to tesko podijeliti sa njom.
Znaj da se to prijateljstvo nije zbog toga zavrsilo (garantujem). Kao sto si rekla, zivotni putevi su vam se razisli.
Sama si rekla, a i ja, da hormoni i osjecaji nose svoje, pa da treba, ponavljam, imati razumjevanja.
Samo rijeci mogu povrijediti covjeka. A izbjegavanje je bilo obostrano. Koliko je ona kriva, toliko si i ti kriva.

Ono sto sam pozeljela sebi, to sam pozeljela tebi, svu srecu svijeta, prije svega zdravlje tebi i tvojoj Seleni. I ti to vrlo dobro znas, iako se to prijateljstvo pocelo gasiti, nazalost.user posted image

Ali nikad se ne zna, mozda nam se, opet, ukrste zivotni putevi. user posted image



(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 23:15:24   
nely
e drage moje pa bas kad ovo citam nalazim se u skoro svakom postu.
nije nam lako,ni kao trudnicama a ni mamamauser posted image
meni se desavalo isto tako da dobijam komentare,kako pozitivne tako i one negativne..
primjer:
setam sa svojim muzicem kroz soping centar,kad moja draga komsinica prilazi i kaze:"ah draga zasto si stalno na nogama,lezi odmaraj,ja kad sam bila trudna samo sam se cuvala,mrdala nisam"i mnogo komentara na to da bi mogla roditi ranije jer sam tad radila a bila 8 mj.i sve nekako negativno...mozete misliti..cuj rodit ranije
uhhh kako sam je od tad zamrzila....user posted image i kako da covjek ostane smiren
ocima je nemogu ...
eto prodje trudnoca..a sada..e pa sada pametuju i bez pitanja o savjetu i pomoci...a ja pokusavam zaobici takve..
pusa svimauser posted image


_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *