|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 23:17:05   
medavi
Drage moje curice se radjaju sebi a muskici drugom! Toliko ste se naslusale tih gluposti da ste pocele jedna drugu ubjedjivat u to. Pustite svijet nek prica i budite sretne sto imate cerkice jer su one zaista milostivnije i privrzenije roditeljima. Ma gdje da odu uvijek ce se sjetit i majke i oca! Imam dva sincica i volim ih neizmjerno a valjda cu nekad dobit i jednu malu cujicuuser posted image

_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 23:24:10   
Ivona
IZVORNA PORUKA: malecka60

IZVORNA PORUKA: Ivona

IZVORNA PORUKA: malecka60

I kakve su one trudnice i buduce mame?






Apsolutno se slazem sa svim sto si napisala.
Ali...,recenica koju sam citirala je jedina koja mi je zasmetala.

Naime,ja sam se nasla u situaciji suprotnoj od tvoje.Ja sam bila u ulozi te sretne trudnice,koja je imala jako dobru prijateljicu,a koja je nazalost prosla kroz isto kao i ti.

Suosjecala sam s njom kada je mislila da ne moze zatrudniti,radovala sam se s njom kada je zatrudnila,plakala sam s njom kada je izgubila svoje djetesce...Dusa mi place i dan danas.
Eh,onda sam ja zatrudnila.Niko na svijetu nije bio sretniji.Imala sam potrebu da to podijelim sa svima...,ali njoj mi je bilo jako tesko to reci.
Neko vrijeme sam krila...,ali sam shvatila da ce prije ili kasnije saznati i pomislila sam da je bolje da joj ja kazem,nego neko drugi.
Par mjeseci poslije,kada bismo se druzile,ja sam pricala o bilo cemu,samo da ne bih pricala o svojoj trudnoci,jer sam znala kako bi se ona osjecala...Itekako sam imala potrebu da pricam,ali nisam.Potiskivala sam svoju srecu.

Odgovarala sam samo na njena pitanja vezana za moju trudnocu,a za koja sam znala da su postavljena cisto iz kurtoazije...Ali,razumjela sam...

Ne mogu dusu grijesiti...Mozda sam nekada nesto i prokomentarisala,mozda sam nesto i pitala,ali totalno nesvjesno i nimalo zlonamjerno.

Nakon nekog vremena,osjetila sam da me izbjegava i iako mi je bilo tesko,povukla sam se...,jer nisam zeljela da je moje prisustvo vrijedja i podsjeca na tragediju kroz koju je prosla.

Nase prijateljstvo se ugasilo zbog nepredvidivih zivotnih puteva.Tesko je bilo njoj...Tesko je bilo meni...

Malecka,bila si trudna i sada si trudna.Vrlo dobro znas kakvi osjecaji te mogu preplaviti u sekundi da jednostavno ne znas sta pricas i sta radis...Jesi li ikada pomislila da je to u pitanju,a ne zloba ili nerazumijevanje?
Zasto ih osudjivati tako i reci:"I kakve su one trudnice i buduce mame?"?user posted image

Mozda sam ja svoju prijateljicu i povrijedila...Mozda sam je povrijedila rijecima,a mozda samo zato sto sam uopste bila trudna...Jesam li zato sada losa mama svojoj bebi?

Zelim ti sve najljepse i da se sto lakse porodis i svoj dragi smotuljak,ziv i zdrav, doneses svojo kuci!user posted image

Pozdrav!








Sa razlogom ti je bilo to tesko podijeliti sa njom.
Znaj da se to prijateljstvo nije zbog toga zavrsilo (garantujem). Kao sto si rekla, zivotni putevi su vam se razisli.
Sama si rekla, a i ja, da hormoni i osjecaji nose svoje, pa da treba, ponavljam, imati razumjevanja.
Samo rijeci mogu povrijediti covjeka. A izbjegavanje je bilo obostrano. Koliko je ona kriva, toliko si i ti kriva.

Ono sto sam pozeljela sebi, to sam pozeljela tebi, svu srecu svijeta, prije svega zdravlje tebi i tvojoj Seleni. I ti to vrlo dobro znas, iako se to prijateljstvo pocelo gasiti, nazalost.user posted image

Ali nikad se ne zna, mozda nam se, opet, ukrste zivotni putevi. user posted image





Drage moje forumasice,

sada znate da su te dvije prijateljice Malecka60 i Ivona i da se radi o njihovom poljuljanom prijateljstvu (bilo je pregrubo reci ugasenom).
Trebalo nam je tako dugo da kazemo jedna drugoj sta mislimo i mozda ce nekome izgledati smijesno sto smo to uradile ovako javno,ali ja ipak mislim da je to korak naprijed user posted image
Jos jednom user posted image  za nasu malu veliku RR porodicu!user posted image

Nas dvije cemo svakako nastaviti ovaj razgovor u cetiri oka.
Sta ste mislile?Da cemo vam priustiti sapunicu?user posted image  user posted image  user posted image

Pozdrav svima!


_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 23:25:38   
anitaMO
bravo cureuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 23:33:46   
medavi
dirljivouser posted image

_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 23:34:29   
malecka60
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 23:34:39   
malecka60
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 23:38:18   
Romali
Baš ste me raznježile... Želim vam sretan nastavak prijateljstva.user posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: negativne reakcije na trudnoću
9.8.2008 23:40:09   
dinaa
Stvarno dirljivouser posted image a na krajuuser posted image user posted image user posted image  zelim vam objema sve najbolje u zivotu.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: negativne reakcije na trudnoću
10.8.2008 13:18:17   
Amrino
Mene nisu tangirali  komentari raznih baba, deda, nena, teta i sl...od njih to covjek i ocekuje...Najgore mi je bilo kada MM i ja- trudna, onako sretni- presretni-  sretnemo neki mladi bracni par sa bebom ili malim djetetom a oni nas ono tugaljivo i sazaljivo pogledaju i stanu se ibretit "Heeeej vidjecete vi...jao jadni vi ne znate sta vas ceka...Uuuu- naspavajte se dok jos mozete- zivite dok jos mozete...kuku lele...jadni mi...jadni vi....".
Ma meni je da izvinete doslo da ih sve odreda saljem u user posted image !!!
Ja stvarno ne mogu to da shvatim! Umjesto da ti bas ti ljudi budu podrska i da od njih cujes koju pametnu- oni zakukaju ko da im se desilo nesto gluho bilo- a ne najljepsa stvar na svijetu. Poslije mi je bilo nezgodno govoriti tim ljudima da mi je super biti majka- i da uzivam u svakom trenutku- jer su me znali ono kiselo pogledati-u slislu "Haj ne se..".



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: negativne reakcije na trudnoću
10.8.2008 13:49:17   
kana
ivona i malecka60,drago mi je zbog vas.Zelim vam povrat prijateljstva i puno lijepih slikica na forumu....jedva cekamouser posted image


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: negativne reakcije na trudnoću
10.8.2008 14:44:36   
HINDA
LULU ja sam samo iznijela reakciju moje uze obitelji i kruga u kojem se krecem na moju prvu trudnocu, posebno im je bilo drago sto je musko svi su o tome samo pricali jer u toj obitelji su se vecinom radala zenska djeca tako da su bili preponosni sto je musko mada sam ja prizeljkivala curicu ali kada mi se rodio sin shvatila sam da je to svejedno.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: negativne reakcije na trudnoću
10.8.2008 17:25:21   
Anoniman
Kako je divno što je ova tema osim što nam je olakšala da se izjadamo jedna drugoj i otvorila puteve izmedju dvije osobe. Diiiiiiiiiivo!user posted image

(odgovor članu HINDA)
  Neposredna veza do poruke: 87
   RE: negativne reakcije na trudnoću
10.8.2008 20:10:38   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: amrino

Mene nisu tangirali  komentari raznih baba, deda, nena, teta i sl...od njih to covjek i ocekuje...Najgore mi je bilo kada MM i ja- trudna, onako sretni- presretni-  sretnemo neki mladi bracni par sa bebom ili malim djetetom a oni nas ono tugaljivo i sazaljivo pogledaju i stanu se ibretit "Heeeej vidjecete vi...jao jadni vi ne znate sta vas ceka...Uuuu- naspavajte se dok jos mozete- zivite dok jos mozete...kuku lele...jadni mi...jadni vi....".
Ma meni je da izvinete doslo da ih sve odreda saljem u user posted image !!!
Ja stvarno ne mogu to da shvatim! Umjesto da ti bas ti ljudi budu podrska i da od njih cujes koju pametnu- oni zakukaju ko da im se desilo nesto gluho bilo- a ne najljepsa stvar na svijetu. Poslije mi je bilo nezgodno govoriti tim ljudima da mi je super biti majka- i da uzivam u svakom trenutku- jer su me znali ono kiselo pogledati-u slislu "Haj ne se..".




_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: negativne reakcije na trudnoću
10.8.2008 20:11:27   
Lulu_
jao sto sam to mrzila.JADNA TA NJIHOVA DJECICA imaju stalno osjecaj da su teret svojim roditeljima

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: negativne reakcije na trudnoću
10.8.2008 20:12:49   
Lulu_
znam da ce ovo sada izazvati more negativnih reakcija ali sta me briga.HINDA MENE BI BILO STID TO NAPISATI I REC NEKOME

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: negativne reakcije na trudnoću
10.8.2008 21:41:53   
HINDA
LULU procitaj naslov ove teme. zar se ovdje nepisu negativne reakcije????? mislim da sam iznijela reakcije drustva u kojem ne zivim samo ja nego i ti i sve ostale, i sta je tu sramota i cega bi se trebala stidjet??? ja se nemogu i ne trebam stidjet zbog te tradicije koja je na prostorima cijele bivse Jugoslavije, al je mogu mijenjat ako ne u sirom krugu mogu u svojoj novonastaloj porodici. Od problema se draga LULU ne bjezi niti se potiskuje sramotom nego se pokusava pronaci lijek.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: negativne reakcije na trudnoću
10.8.2008 21:44:12   
Lulu_
super si to napisala jos da se povodis za tim bilo bi krasno

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: negativne reakcije na trudnoću
10.8.2008 21:44:49   
Lulu_
i to nije tradicija vec primitivizam koji nema ni najmanje sa tradicijom

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: negativne reakcije na trudnoću
10.8.2008 21:52:32   
HINDA
mi se ocito nerazumijemo, za cim da se ja povodim???

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: negativne reakcije na trudnoću
10.8.2008 23:24:15   
Anoniman
zar se ovdje nepisu negativne reakcije?????

Negativne reakcije drugih ljudi na vašu trudnoću.. Ne da se ispoljavaju negativnosti među članicama foruma. Uostalom, ne reakcije na spol, nego prvenstveno na trudnoću!:)))
Zato, tralalalalaallaaaaaaaaaaaaa....
Oslobodite se napetosti, žaleći se na tamo neke nepoznate ljude.. niko vam neće zamjeriti, a neće biti ni prepirki!user posted image

(odgovor članu HINDA)
  Neposredna veza do poruke: 95
   RE: negativne reakcije na trudnoću
10.8.2008 23:26:59   
HINDA
pisala sam o negativnoj reakciji drugih ljudi na moju trudnocu a ne svoj osobni stav pa prema tome ne znam sta LULU pise?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: negativne reakcije na trudnoću
11.8.2008 10:21:08   
lida
Ivona i malecka želim da vaše prijateljsvo bude jaće nego što je bilo prije i da se vaša djećica paze BRAVO cureuser posted image user posted image user posted image user posted image

Na moje prvu trudnoću sve reakcije su bile pozitivne,sem jedne radne kolegice koja mi je rekla "Jao jesi se sva izvratila"na šta ja nisam stigla da reagujem jer je moja kolegica pošla da se dere na nju i govori joj svašta.Bilo je naravno i reakcija što je curica a MM je na to samo rekao da je umjeće curicu napraviti.

Nakon Irhane imala sam jedan a onda i drugi spontani,i bila sam malo ljubomorna na user posted image mada to nisam nikad pokazala,ali su me strašno nervirali komentari tipa "Imaš jedno šta si se dovezala da rodiš još jedno" Oni prićali svoje ja svoje i evo sad moj Mirzica se mami smije iako sam se nadala još jednoj curici niko nije sretniji od mene.


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: negativne reakcije na trudnoću
11.8.2008 10:34:48   
haida
Samo da kažem svaka ćast Ivoni i Maleckoj user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Skidam vam kapu i nadam se da ćete se fino isričati između 4 oka i da će opet biti sve OK između vas dvijeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

A što se tiče ovih ostalih prepucavanja.....daj manite se tog prepucavanja......ako neko fuli temu ili je ne shvati onda mu skrenite pžnju ali dajte da to sve bude u nekom normalnom FORMATU ljubaznosti....

Hvala

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: negativne reakcije na trudnoću
11.8.2008 15:31:50   
mamabb
Ja u krugu poznanika imam jednu poznanicu sa kojom se ne družim ali je nekako uvijek t.Jednu veoma mladu ženu i veoma obrazovanu ali neka to sebi nakači na zid u WC...jer je debil, to slobodno mogu da kažem...
Njena reakcija na moj spontani je bila - ajd, ne sekiraj se biće, svakom se desi, muž će ti se popraviti kao majstor...i sva se priča svodila na to da ako ja ponovo ostanem trudna da sam sadaku negdje podjelila ali eto hvala Bogu ne sluša on svakog pa ja sad čekam svoju bebaru.
Moju sestru prije pozdrava pita ima li šta"novo" a kad ova kaže da nema još ništa, mrtva ozbiljna kaže - šta je, jel mu slab domet?
I da, kad je ona bila trudna, govorila je da ona ne rađa ništa osim sina i da su curice samo belaj i to priča pred zaovom koja ima dvije prekrasne kćerkice...

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: negativne reakcije na trudnoću
11.8.2008 15:39:17   
makana
zaista
neka to svoje "obrazovanje" zakači mačku o rep
ali to se i ne tiče toliko obrazovanja koliko njenog dometa kao ličnosti, ljudi koji uče, čitaju, obrazuju se svakodnevno, razmjenjuju mišljenja, spoznaju i saznaju su prije svega filantropi, vole ljude, razumiju, shvataju, plemenitiji su...



_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *