|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
14.6.2012 22:31:56   
sabas
Hvala Elice , ja sam malo 'pritisla ' dr da mi odredi stimulaciju - da si dam vremena da nabavim lijekove -jos mi samo treba taj stres oko nabavke u zadnji cas A razlika u cijeni Sarajevo i ostatk svijeta je znatna, koliko znam cak Puregona nema kod nas , na moj upit Gonal f umjesto Puregona nije poistovjecivao te lijekove mada su u osnovi oba baza FSH

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu Elica 5)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
14.6.2012 22:43:03   
Elica 5
Ništa draga nemaš se našta zahvaljivati svaka pomoć nam dobro dođe svima,,,, ali ja sam ga pitala za stimulaciju i kaže da mi nemože odrediti zbog prošla moja dva postupka gdje sam od 10 folikula imala 7 ćelija ali samo jedna bila zrela s kojom se moglo raditi i tad se išlo sa menopurom ,, a drgi postupak sa puregonom imala samo tri ćelije i ni jedna baš nije bila dobra.... i iz tog razloga on neželi da rizikuje sa lijekovima neće ništa kaže da zna dok ne dođem treći dan,,,, a meni opet muka kako ću se tad snaći za lijekove neznam sama baš mi muka.....
Mada on kaže da će možda onaj direktor vidjeti sa nekakvom apotekom koja je blizu dole njih da imaju tu neku saradnju i zbog cijena i zbog toga što bih kao uvijek trebalo da imaju sve lijekove na dohvat ruke.... pa neznam

_____________________________

1.ICSI-2010-mis.ab. u 11.
4.Fet-2012, 2 blaste 19.10.2012.g. Beta 11 dan 452, 14 dan 2092,16 dan 4690
Adna mamina "Ceza" tajina "Kruškica"
16.06.2013 - 29.08.2013 Znam da si Cezo moja sad na puno ljepšem mjestu,ali znam da i meni fališ puno <3

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
14.6.2012 22:49:41   
sabas
Elica gdje si radila postupke znam za Resa a drugi

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu Elica 5)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
14.6.2012 22:58:38   
Elica 5
obadva su rađena kod Reša,,,,,,, s tim da sam prvi put odma bila uspjela ali pred kraj trećeg mjeseca imala spontani,,, a drugi put ništa 11 dan procurila ....

_____________________________

1.ICSI-2010-mis.ab. u 11.
4.Fet-2012, 2 blaste 19.10.2012.g. Beta 11 dan 452, 14 dan 2092,16 dan 4690
Adna mamina "Ceza" tajina "Kruškica"
16.06.2013 - 29.08.2013 Znam da si Cezo moja sad na puno ljepšem mjestu,ali znam da i meni fališ puno <3

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
15.6.2012 8:47:19   
regi
koliko ja poznajem tu materiju,nekako mi j elogicno da ce da ti nakon izvadenih hormona 3.dc  ,na osnovu tih rezultata tih nalaza,  odrediti terapiju.
meni je to super,jer je to svakako bolja varijanta nego da ti lupa neku standardnu teraiju,koja se pokazala ranije kao neuspjesna...

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu Elica 5)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
15.6.2012 12:12:35   
ray
neko je gore pomenuo da spermiogram ulazi u ovu cijenu od 4K. ja nisam tako razumjela. cak mislim da sam pitala posto je to kod njih i rekli su mi 100km.


a na kosevu mozete povaditi sve ostale nalaze. placa se po 38km (za obadvoje)  + 2km participacije za TSH.
povedite racuna kad vam dr opste prakse bude davala uputnicu da razdvoji TSH od ostalih  posto se rade u razlicitim labaratorijama .  

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
23.6.2012 9:46:41   
ena0002
Cure hajte koja prva sljedeca bude isla pitajte rade li IUI i koliko kosta.....da zovem telefonom bojim se da necu dobiti detaljne info.
Mozda da se ova tema zove Klinika Bahceci.....Malena gdje si user posted image

< Poruku je uredio ena0002 -- 23.6.2012 9:48:21 >


_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu ray)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
23.6.2012 9:50:25   
ena0002

IZVORNA PORUKA: Elica 5

Nali ja sam ga pitala za stimulaciju i kaže da mi nemože odrediti zbog prošla moja dva postupka gdje sam od 10 folikula imala 7 ćelija ali samo jedna bila zrela s kojom se moglo raditi i tad se išlo sa menopurom ,, a drgi postupak sa puregonom imala samo tri ćelije i ni jedna baš nije bila dobra.... i iz tog razloga on neželi da rizikuje sa lijekovima neće ništa kaže da zna dok ne dođem treći dan,,,, a meni opet muka kako ću se tad snaći za lijekove neznam sama baš mi muka.....


Meni ovo vec djeluje kao ozbiljniji i individualni pristup...pa sad vidjecemo...mozda ce ti biti malo frka oko lijekova ali bolje i to ali da se pridje individualno....sretno user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Elica 5)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
24.6.2012 10:09:04   
anaši1507
Pozdrav cure,ja sam iz HRV i pronašla sam na netu slučajno o klinici Bahceci i to da se otvorila u Sarajevu,mm ima OAT, ja sam ok, bili smo već 5puta u klinici Cito u Splitu i uvijek dobijemo presavrsene embrije a nista od implatcije,beta uvijek negativna. Kako vam se cini klinika i kakav ste dojam stekli o doktoru? Gdje se kupuju ljekovi,kod njega u klinici ili se sami snalazimo? Jel itko već bio u postupku?

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
24.6.2012 11:16:34   
anaši1507
Jos jedno pitanje da li Bahceci zamrzava embrije?

(odgovor članu anaši1507)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
24.6.2012 11:33:21   
anaši1507
Draga Mersudina ne znam zašto ti ne mogu odgovoriti na poruku,vjerojatno zato što pisem preko moba,molim te pitaj ih sutra dal ima kod njih donacija spermija. Ja ti nisam zadovoljna Cito poliklinikom prvenstveno jer mi nine uspjelo a dr uvijek tvrdi da je sve savrseno,pa kako može biti sve super i ne doći do implatcije??? Zato sam odlučila mijenjati kliniku,i mm ima ist dijagnozu kao i tvoj

(odgovor članu anaši1507)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
24.6.2012 14:08:56   
aboni76
Dragi moji, juče sam bila na konsultacijama u Bahceci klinici. Doktor je iz Turske, sestre su naše i jedna od njih prevodi. Svi su jako ljubazni i trude se odgovoriti na sva pitanja. Kod nas je dijagnoza azoospermija. Ja sam došla bez mm, ponijela njegove nalaza (imamo nalaze hormona, testa na hlamidiju i krvnu sliku), doktor je sve pregledao ali mi je rekao da je potrebno da mm dođe da kod njih uradi spermogram i da on predlaže slijedeće: Da mm dođe i kod njih uradi spermogram, ako nađu nešto spermatozoida oni će ih zamrznuti i ponavljat će se spermogrami sve dok ne skupe dovoljno za vto. Rekao mi je da počne da pije Agrinmax for man. Ukoliko ne nađu spermatozoide na prvom spermogramu da dođe opet nakon što popije terapiju (našla sam na netu da je pakovanje za 3 mjeseca). Ukoliko se ne nađe ništa na drugom, onda rade Micro tese. Ako ne nađu ništa, onda se rade analize i uključije terapija. Poslije najmanje 6 mjeseci se ponovo radi Micro tese i ako ni tu ništa ne nađu, onda je tu kraj. Ne znam da li će i ostalima za azoo dijagnozom predložiti isti postupak ili je to nama predložio zbog drugog nalaza na kojem je dijagnoza cryptozospermija (pisalo je da je nađeno nekoliko nepokretnih narušene morfologije), ali mislim da će oni svima tražiti da se svakako kod njih uradi spermogram. Što se tiče cijena nisam puno pitala, jer su neke cure već dobile tu info, a mi ćemo svakako opet morati ići nakon spermograma. Prije nego što sam ušla kod doktora, sestra mi je rekla da su ove konsultacije besplatne, ali da će doktor pitati da mi uradi ultrazvuk koji košta 100 KM, pa da skontam hoću li raditi. Spermogram košta isto 100 KM. Toliko od mene, ne znam da li će vam ove moje info biti od koristi, ja sam se malo zbunila kada sam bila tamo, tako da nisam ni pitala sve što sam mislila...

Da li je neko od vas nabavljao ovaj Agrinmax što je nama propisao? Pitala sam u apotekama, tamo ga nemaju, ali sam našla na netu da se to ima u radnjama gdje se prodaju sportski suplemenati, pa vas molim ako je to neko koristio da mi kažete gdje ste našli...

Pozdrav svima

(odgovor članu anaši1507)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
24.6.2012 14:10:29   
aboni76

IZVORNA PORUKA: anaši1507

Jos jedno pitanje da li Bahceci zamrzava embrije?


Ja sam to mislila pitati, ali sam zaboravila user posted image .

(odgovor članu anaši1507)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
24.6.2012 21:39:11   
nesa
zamrzavaju embrije...spermiogram traze za sve muskarce, osim koji imaju iz nekih klinika kao Mb ili Prag, nikakav nalaz sperm. iz Sa ne uzimaju kao validan....
posto sam ja imala sve nalaze , i jedan spontani nakon ivf u Mb, trazili nam jos kariotip za oboje i mozemo u postupak..
kariotip cemo uraditi u centru za genetiku pri med. fakultetu, 231 Km za jedan uzorak, nalazi za 10-ak dana...

(odgovor članu aboni76)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
24.6.2012 21:54:37   
CICIKA MICIKA 74
Moraju li svi raditi taj kariotip

(odgovor članu nesa)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
24.6.2012 22:20:09   
nesa
ne znam kako cijeni kome je to potrebno, nama treba zbog spontanog i 2 biohemijske...kaze, ako bude nesto na tom nalazu da ce uraditi pgd embrija, i vratiti samo one bez eventualne greske....inace hromozomske greske su cest uzrok spontanih i biohemijskih t.

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
25.6.2012 9:04:48   
anaši1507
A jel itko zna sto rade ako ne dolazi do implatcije? Jel ima tu pomoći?user posted image

(odgovor članu nesa)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
25.6.2012 13:52:48   
ray
cicika , meni nije trazio taj nalaz posto je kod nas u pitanju sekundarni sterilitet. tako da je rekao da taj nalaz nije potreban.

(odgovor članu anaši1507)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
25.6.2012 14:57:45   
ray
anasi , nedavno je bila emisija ( cini mi se na discovery-iju) o IVF-u. pokazivali su razlicite doktore i svaki od njih je govorio o njihovom pristupu. jedan od tih dr-a je rekao da (on smatra) kako razlog neuspjesne implementacije moze biti u losem imunitetu zene. veli , nekad tijelo zna da to ne moze iznijeti i automatski odbacuje plod.  ne znam koliko je ovo tacno , ali eto .. mozda da poradis na imunitetu...

(odgovor članu ray)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
25.6.2012 15:16:24   
anaši1507
Hvala RAY na odgovoru,ja uopće nisam neka bolezljiva osoba jedino imam problema sa alergijama,probat cu matičnom mliječni podignuti imunitet,ili vi znate nešto bolje? Upravo sam zvala Bahceci da mi isključivo želimo na konzultacije kod uruloga dr.Emre,a ginekolog dr.Enver je rekao da ne može on njega zvati da dodje prije nego mm napravi spermiogram???? Bez veze, mm ima OAT i mislim da bi bilo dobro da ga i urulog pregleda,a sad ovaj za.....a,oprostite na izrazu,ljuta sam,mi smo iz HRV i što bi morali dolaziti stalno tamo-vamo pa nije to malo km,koliko dodje nocenje u Sarajevu?

(odgovor članu ray)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
25.6.2012 19:18:07   
mersudina 27
Pozdrav djevojke,ja sam upravo bila na konsultacijama kod dr.u Bahceci klinici.Dr.i ostalo osoblje su ostavili jako pozitivan dojam na nas,iskreno ginekolog ja po meni maxmalno profesionalan i jako,jako prijatan.Takodje i sestra koja je s njim je predivna,opet kazem moje misljenje.Mi smo se narucili samo na konsultacije,bez pregleda i spermiograma,ponijeli sve nalaze koje smo imali,jer smo nedavno radili dosta toga.Spremali smo se za ICSI kod dr.Balica.Dr.je sve pregledao i moram vam priznati da dosta toga kod njih i ne treba raditi.Rekla sam mu da sam narucena za histeroskopiju u cetvrtak,njegovo misljenje ja da ne radim i da nemam potrebu za tom operacijom,jer kao moze samo da mi naskodi.Histero mogu se prenijeti razne infekcije,i ostetiti zidovi materice.Ja sam imala rendgenski snimak HSG od prije dvije god. ,koji je on uvazio.I po njemu on je dosta validniji nego ikakva histeroskopija.Jer se na slikama vidi sve ono sto ce dr.vidjeti na histeroskopiji i napisati svojim rijecima bez ikakvih dokaza.To je njegovo misljenje.Ja sada trebam ponoviti HSG da bi imala noviji nalaz i da on bude siguran da je sve ok.Posto nije znao kakvo je moje stanje sto se tice materice,jajnika i ostalog pregledao me na UZ ali potpuno besplatno,nije htio naplatit,e bas mu hvala.Pa po svemu kod nas bi bio postupak ICSI kratki protokol,Femara i nekakve injekcije koje oni dobavljaju iz Turske.I to po povoljnim cijenama,femara kosta 10tabletica 40KM.Tako bar oni kazu.Kompletan postupak sa injekcijama izasao bih 5 500 KM,zamrzavanje embrija kosta 300KM za godinu dana.Jos da vam kazem da sam pitala u nasem slucaju koliki je postotak uspjesnosti dr.je rekao 60%.Nalaz kariotip nije nam rekao da radimo nego samo u slucaju ako prvi postupak ne uspije.Eh djevojke moje ja se svasta napisah,mozda ce nekom biti smaranje,a mozda nekome od koristi.Veliki pozzzz

(odgovor članu anaši1507)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
25.6.2012 19:51:39   
anaši1507
Draga Mersudina hvala ti na ovako detaljnom izvještaju, meni si puno pomogla,jel dr.rekao da bi bilo dobro da urulog pregleda tvog supruga s obzirom na dijagnozu,jer sam cula da postoje neke injekcije da poboljšaju spermiogram?

(odgovor članu mersudina 27)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
25.6.2012 19:58:00   
anaši1507
Draga Mersudina,plizzzzz mi posalji tvoj kontakt broj u privatnoj poruci da te mogu kontaktirati jer ne mogu ti slati privatne poruke
Pozz :-*

(odgovor članu anaši1507)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
25.6.2012 20:39:13   
anaši1507
Hvala za broj još te molim da mi napises ime svoje da znam koga da tražim kad te budem zvala,vjerojatno te i veceras zvučnim ako nije problem!

(odgovor članu anaši1507)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
25.6.2012 21:22:36   
sabas
anasi klinika Bahceci se nalazi na izlazi iz Sarajeva naselje Garovci opstina Hadzici , iz grada autom treba oko 20 min (zbog guzve i saobracaja) Tako ako budes trazila smjestaj trazi u Hadzicima zbog blizine i cijene, kada dodje do toga zaguglaj pa ako naidjes na nesto sto to odgovara pa cemo mi prozvati da ispitamo tacnu lokaciju cijenu itd

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu anaši1507)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *