|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
26.6.2012 9:55:51   
ray
anasi , neko je ovdje pominjao da dr uvazava spermiograme sa nekih drugih klinika (pominjali su prag i maribor). mozda da probas na osnovu nalaza koji imas (pretpostavljam sa cito) tj posaljes mu mailom pa ako upali  dobro je. :)

(odgovor članu anaši1507)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
26.6.2012 13:55:12   
anaši1507
Sabas i Ray hvala vam puuuuuuuuuno.
mene Sabas zanima, s obzirom da i mm ima OAT koje pretrage sve morate napraviti prije postupka?
i da li si ti već u postupku?
gdje se kupuje lijekovi?

(odgovor članu ray)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
26.6.2012 16:36:55   
lila25
Anasi odakle si ti ne upratih

(odgovor članu anaši1507)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
26.6.2012 17:36:16   
anaši1507
ja sam iz Hrvatske, Zadar

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
26.6.2012 18:23:29   
CICIKA MICIKA 74
mersudina 27 ,znaci li ,ako sam te dobro upratila,da bi ti radila ICSI u Hadzicima ,i to sve bi te kostalo 58oo km sa zamrzavanjem embriona je li,kratki protokol...

(odgovor članu anaši1507)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
26.6.2012 18:34:35   
anaši1507
ako sam je ja dobro skužila, to je kratki protokol, javi nam se M user posted image

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
26.6.2012 19:26:54   
CICIKA MICIKA 74
mersudina 27 draga poslala sam ti pp

(odgovor članu anaši1507)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
26.6.2012 20:17:37   
sabas
anasi nasa dijagnozu vidis u potpisu i mi cemo na ICSI za sada Postupak za sada planiramo u augustu i rekao je da s-gram kod njih uradimo u julu i nadam se da nece biti neugodnih iznenadjenja i potrebe za intervencijom dr Emre Mi smo imali dva ICSIja dugi i kratki protokol agonist i bila je dobra reakcija ali bez rezultata Zato mi je dr sada dao kratki protokol antagonist (Femara, Puregon, Orgalutran, Chorimon) Obzirom da ja vec imam Merionala pristao je da Puregon zamjenim Merionalom :) takodje kod nas je tesko naci Orgalutran pa sam uz njegovu saglasnost zamjenila sa Cetrotide (isti lijek drugi proizvodjac) (Kada sam zvala i rekla da nemogu naci Orgalutran sestrica mi je rekla da ce se i kod njih moci kupiti lijekovi , ali nije obavezno da se kod njih kupuje (U BiH su mnoogo skuplji lijekovi za MPO i malo ih je teze naci)

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
26.6.2012 20:30:33   
sabas
Nalaze koje treban ja donijeti
3dc
PRL
TSH
analiza krvi
HIV 1+2 ab
HBS ag
Anti HCV
rubella IgG
MM

HIV 1+2 ab
HBS ag
Anti HCV

i kariogram obadvoje kod vas sve moze preko Hzzo

Mozda ti je najbolje da ove nalaze pripremite friske I dodjete na jedan dan konsultacije odradite spermiogram i odredi vam protokol (ako ti se ne svidi niko te ne tjera da radis kod njih :) Znamo da je za ICSI dovoljno spermija koliko je JS tako da pogoljisanje s.grama je mukotrpan posao koji moze a i ne mora da da rezultate

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
27.6.2012 8:34:32   
anaši1507
hvala draga

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
28.6.2012 10:48:20   
ray
cicika , da ti javim da sam i ja racunala i  IVF sa lijekovima ce me doci 5650  + zamrzavanje 300 .  Kratki protokol. Tako da nije tako strasno.

(odgovor članu anaši1507)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
28.6.2012 20:02:18   
CICIKA MICIKA 74
ray ,da tako ga dodje kratki,a sta ako meni treba dugi protokol,i na osnovu cega odluce da je kratki protokol,zakazala sam se na konsultacije 3.jula ,meni je najinteresentnije to zamrzavanje zbog mojih godina ,malko sam stara 38,jbg.

(odgovor članu ray)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
28.6.2012 20:10:44   
CICIKA MICIKA 74
ray poslala sam pp

(odgovor članu ray)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
29.6.2012 13:38:53   
mo girl
vrsta protokola zavisi od tvojih nalaza pogotovo od hormona pa zato zavisi koje i koliko injekcija ce ti dati.u kratkom sve nekako ide na brzinu par dana i to je to al meni se brate onaj dugi protegao na skoro 3 mjeseca izludila sam.a u dugom ide vise ljekova i to je automatski veca cjena

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
30.6.2012 9:49:29   
CICIKA MICIKA 74
mo girl ,kako si ti ,kako ide,dugo to 3 mjeseca ,jos nisam cula da ima i toliko...pa meni su hormoni bili nesto prolupali ,sad vadim ponovo,imam nalaz 3dana ,u ponedeljak cu na 9dc vaditi ,pa 21dc ,nadam se da nece ici na taj dugi protokol ,inace mi je sve ok ,al voljela bih taj AMH da napravim ,pitacu sve 3.jula kad odem u Hadzice ,ako mi se ne bude svidjalo ,Split mi ostaje ,iako tamo nema zamrzavanja embriona.

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
30.6.2012 9:52:22   
CICIKA MICIKA 74
mo girl ,jel imaju na citu zamrzavanje embriona

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
30.6.2012 11:04:23   
mo girl
zasad nema ima samo jajnih stanica al nesto se bune oko tog zakona pa neznam dokle su sad dosli nisam nigdje citala mada ako je spermiogram dobar nema veze jer znam dosta zena kojima ni embrioni nisu prezivili odmrzavanje pa nekako dodje na isto .ma meni se oteglo pravo jer sam koristila kontracepciju pa onda jedne injekcije pa druge pa onda dok je punkcija pa transfer uglavnom poceli u martu a zavrsili krajem maja.
meni se ta nova klinika bas skupa cini neznam mozda u poredjenju sa mariborom il pragom nije al meni je nesto skupo

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
30.6.2012 13:28:00   
Jelena86
mo girl, slažem sa tobom, cijena je astronomska...ja sam gledala i odlazak u prag, kod njih je postupak jeftiniji. doduše, ovdje si na kućnom pragu, ali mislim da je to iz razloga što su svjesni da kod nas nema zdrave konkurencije, a puno parova se bori sa neplodnošću, pa znaju koliku god cijenu da bubnu da će ljudi dolaziti...ma ova je država u vrag odavno otišla, da barem nešto snosi, da nam olakša, ma ništa. fuj!!!

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
30.6.2012 19:48:30   
CICIKA MICIKA 74
mostarka86 ,jasta nego skupo,ja sam ogorcena na ovo sranje od ministarstva zdravlja kod nas ,pa jel moguce da imam osiguranje koje mi ni cemu ne sluzi pobogu,znaci Cito ipak nema zamrzavanje embriona ..... nista ja idem u Hadzice pa vidjecemo ako bog da sta cemo i kako ,raspolazem sa 6000km pa da vidim .

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
30.6.2012 19:53:24   
CICIKA MICIKA 74
mo girl nemoj sad jos da me strasis sa neprezivljenim embrionima ,cek da dodjem i dokle .......user posted image

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
30.6.2012 22:12:15   
mersudina 27
Pozzzz djevojke,sto se tice nase drzave i zakona o MPO,bljak,bljak nista drugo.U potpunosti se slazem s vama da su cijene astronomske i previskoke za nas standard.Ja mislim da otprilike sto se tice odlaska vani i lijecenja kod nas to je tuj negdje.Ja sam slala mail dr.P u Cito cijena ICSI u opstoj anesteziji je 2000eura,bez lijekova,bez zamrzavanja jajnih stanica.,pa tu dodas troskove puta plus nocenje,i mislim da je to tu negdje.Jos kad nemas pravo na godisnji odmor,bolovanje jedino sto nam ostaje su ove nase klinike u koje ja licno polazem svoju nadu jer druge opcije nemam.A za sve djevojke koje planiraju lijecenje vani zelim svu srecu i da sto prije uspiju u svojoj namjeri.

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
2.7.2012 20:40:11   
ljubavzaljubav1978
Evo da se i ja javim...Tek uclanjena, do sada sam samo pratila forum bez sudjelovanja, ali nikada nije kasno. user posted image Ja prema dosadasnjim analizama OK, MM varira od astheno do oligospermije, mada je posljednji nalaz spermica bio normalanuser posted image . Do sada: 2 neuspjela ICSI, 1 biohemijska. Danas smo MM i ja bili na konsultacijama u klinici Bahceci u Hadzicima. Uglavnom, izasli smo sa, mogu slobodno reci, prilicno pozitivnim utiscima. Koliko covjek uopste moze u ovakvim emotivnim situacijama realno sagledati necije kvalitete i kompletnu situaciju je sasvim druga prica, ali eto... Dr. Kurt koji nas je primio je izuzetno ljubazan covjek, spreman odgovoriti na svako postavljeno pitanje, nacrtati doslovno sta je gdje i kako se sta radi (mada to svi vec dooooobro znamo), opustiti atmosferu osmijehom ili nekom salomuser posted image . I sto je bitno: stalno vas gleda u oci kada razgovara sa vama. O samom postupku ne zeli govoriti u ciframa jer smatra da je uspjesnost svakog pojedinacnog postupka individualna kao sto je svako i od nas uostalom. Ali ipak, uzevsi primjer zene sa 35 godina starosti kaze da je uspjesnost postupka 60%, a odrzavanja trudnoce 32-35%. Ali ipak, sve je individualno. Sva komunikacija je na engleskom, ali on pored sebe ima 2 ljubazne dame koje prevode sa engleskog na bosanski i obrnuto, kada je potrebno. Sam postupak kosta 4000 KM, plus lijekovi (za koje btw mozemo sami odluciti gdje ih kupiti i na koji nacin doci do njih, ali dr.Kurt kaze da oni kod sebe imaju zalihu za cca20 pacijentica u slucaju da nema lijekova), te 300 KM za svaku godinu cuvanja zamrzlih embrija. Sama stimulacija je po principu "kratkog" protokola (nekih cca 10 dana), pri kojem se navodno pokazalo da je veoma mala mogucnost hiperstimulacije. Meni iskreno, ovaj protokol je do sada bio mnogo laksi. Mi smo za 10 dana naruceni za gensku analizu. Kod njih ovo kosta 500 KM za oboje, s tim da cemo mi dati uzorak krvi u cetvrtak 12.07. a on vec sutradan putuje za Tursku sa ovim nasim uzorcima, gdje ce se i raditi kompletna laboratorijska obrada uzoraka. Nakon 2-3 sedmice su rezultati koliko se sjecam. Sto se tice svih ovih analiza kod nas na klinikama, negdje sam cula da nikada nije sigurno hoce li imati sve te reagense i sl., te tako smo se mi odlucili da direktno uradimo ovaj test kod njih. Za ostale cemo vidjeti. Inace, dr. Kurt je pregledao sve nase dosadasnje nalaze, uzeo podatke koji su mu trebali, predlozio da jos prije stimulacije uradim hormone stitnjace i UZV grudi, te eventualno jos neki test ako bude potrebe za tim. Napominjem, testovi se ne moraju raditi kod njih u laboratoriji kako bi bili validni. Eto, ukratko o utiscima...Ostalo tek dolazi.

(odgovor članu mersudina 27)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
3.7.2012 0:10:48   
sabas
ljubav super izvjestaj :) zamolili bi te kada budete davali analizu krvi za genetiku da ih pitas da li ce raditi samo kariotip ili ostale analize npr mikrodelecije y hromosoma , trombofilija ...
mersudina obzirom da ti je ovo prvi put VTO najvjerovatnije da ce dr ici sa kratkim protokolom tako mi je dr rekao da uvijek pocinju sa kratkim da nebi izazvali hiperstimulaciju ili losu reakciju

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu ljubavzaljubav1978)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
3.7.2012 15:48:34   
ljubavzaljubav1978
Spominjete cijene u Pragu, pa evo jedna informacija: Ja sam 2 puta radila na klinici Profertil kod dr. Lazarovske, cijena je gotovo pa ista kao ova u Bahceci. Ne znam je li se sada u medjuvremenu nesto promijenilo od prosle godine. Uglavnom, iz Praga nosim lijepe utiske i dojam zaista suosjecajne doktorice, ali sada razmisljam i o Sarajevu jer ipak mi je to "pod nosom". Koga interesuje neka mi na PP posalje poruku, imam kopiju cijenika iz Praga pa mogu proslijediti. Sretno cure!

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
3.7.2012 18:32:26   
CICIKA MICIKA 74
Ja juce bila na Jezeru kod dr.Godinjaka ,prolaktin skocio ,dobila lijek za to,....kad sam rekla da idem kod Turaka u Hadzice ,tvrdi da nisu legalni,a danas kad sam otisla u Bahceci dosla im neka inspekcija ......hmmmmmmm,uglavnom ,ove sedmice da dodjem da me pregleda zbog endometrijuma ,dosta nalaza sam imala pa ih je prihvatio,jos oboje da uda radimo kompletnu krvnu sliku ,muz Toch nalaz na rubela virus i eto kao od 3dc naredne user posted image da pocnemo sa protokolom ,pretpostavljam kratkim,cijena postupka ICSI 4000km plus lijekovi do 2000km i ako budu podobni embrioni za zamrzavanje godina 300,u toku postupka vadjenje progesterona 2 puta po 50km ,spermiogram 100 njihov,uz za mene 100km,to su cijene odprilike ,poslace mi predraxun ,zamolila sam .Dr.Kutr samo ne znam jel to taj Emre ili ,na koncu nije mi vise vazno,kazao je na mom odlasku ,mislim da ce biti dobra mama ,a ja sam se u sebi gorko nasmijala .

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.7.2012 10:06:45 >

(odgovor članu ljubavzaljubav1978)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *